Skocz do zawartości

Zdjęcie

The Witcher


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
226 odpowiedzi na ten temat

#1 Grz3chu Napisany 28 czerwca 2007 - 11:00

Grz3chu

    Rise and shine, Mr Freeman, rise and … shine.

  • Forumowicze
  • 2 849 Postów:
nie widziałem jeszcze takiego tematu. Anyway już można składać preordery na tego polskiego cRPGa. Premiera tuż tuż. Czy gra odniesie sukces poza granicami naszego kraju ?
W Polsce na pewno masa fanboji już rzuciła się na preordery, tak aż serwery serwisu gram.pl padły.
Jak to tłumaczą:

CD Projekt bardzo przeprasza i prosi o cierpliwość osoby, którym nie udało się od razu wejść na stronę i złożyć zamówienia przedpremierowego. Zainteresowanie Wiedźminem okazało się nieporównywalne z jakąkolwiek inną grą! Pomimo wcześniejszego specjalnego przygotowania serwerów preorderowych i wzmocnienia infrastruktury technologicznej, po 8 minutach od rozpoczęcia zbierania zamówień serwery nie wytrzymały przeciążenia.

Prawda czy hype ? :P

O grze mimo iż dużo czytałem to tak naprawdę dalej nic nie wiem...Na screenach wygląda porządnie, a te parę filmików z gameplay'a IMO ssie. Żeby chociaż demko wypuścili...
  • 0

#2 Scorpio Napisany 28 czerwca 2007 - 11:20

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Hype ... ... osobiście miałem hype, gdy na któryś targach E3 bardzo gera sie spodobała. Ale to było kilka lat temu. Engine Aurora trochę się zestarzał ... Gra zminiała oblicza szybko i wiele razy ... Na spotkaniu z twórcami (2 lata temu prawie ... polski DNF :P) hype'a nie podchwyciłem ... ...

Obecnie wolałbym chyba zainwestować w Oblivion bądź Gothic 3. Tym bardziej, że do książek o Wiedźminie mam stosunek neutralny. Co innego, gdyba Achaja to była :P
  • 0

#3 cwany-lis Napisany 28 czerwca 2007 - 11:21

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 558 Postów:
Już to widzę jak rusza na moim laptopie :ninja: gra na starcie ma u mnie plus za samo uniwersum i pomysł na fabułe - alternatywna kontynuacja Pani Jeziora, coś w stylu Scarface ;) Widziałem jakiś filmik prezentujący sytem walki - koleś kombinował z counterawi, blokami i zmianą miejsca ataku przez co walczył ze zwykłym złodziejaszkiem 3 minuty - jestem ciekaw jak to wyjdzie w normalnej grze bo zwykle metoda "na jana" jest najlepsza i cały system staje się niepotrzebny.
  • 0

#4 Blizzard Beast Napisany 28 czerwca 2007 - 11:58

Blizzard Beast

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 4 576 Postów:
Prawda, prawda. Wczoraj od 15 usiłowałem zamówić kolekcjonerkę, ale udało mi się to dopiero koło 21. Puszczanie preordera w godzinach najwiekszej oglądalnosci to jakaś padaka.

Tak czy inaczej - mam sztukę :skacze:
  • 0

#5 Woroq Napisany 28 czerwca 2007 - 12:07

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 648 Postów:
Prosze, dajcie jakiego linka. Czy ktos wie jakie to ma wymagania sprzetowe?
  • 0

#6 Grz3chu Napisany 28 czerwca 2007 - 12:16

Grz3chu

    Rise and shine, Mr Freeman, rise and … shine.

  • Forumowicze
  • 2 849 Postów:

Prosze, dajcie jakiego linka. Czy ktos wie jakie to ma wymagania sprzetowe?

oficjalna strona - http://www.thewitcher.com/

Wymagania (dla średnich detali)
- Pentium 4 2,8 GHz lub odpowiednik AMD
- 1 GB RAM
- nVidia GeForce 6600 128MB RAM lub jej odpowiednik ATI
  • 0

#7 rikku100 Napisany 28 czerwca 2007 - 13:39

rikku100

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 789 Postów:

Wymagania (dla średnich detali)
- Pentium 4 2,8 GHz lub odpowiednik AMD
- 1 GB RAM
- nVidia GeForce 6600 128MB RAM lub jej odpowiednik ATI


Ale ponoć nie ostateczne :P
A ta gra wyjdzie na konsolę czy coś??

Ja tak się właśnie zastanawiam czy limitowanej wersji nie zamówić ale trochę mi szkoda na grę o której nie wiadomo nawet czy to będzie hit czy średniak....
Ale serwery gram.pl znów nie działają :evil:
  • 0

#8 Blizzard Beast Napisany 28 czerwca 2007 - 13:53

Blizzard Beast

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 4 576 Postów:

A ta gra wyjdzie na konsolę czy coś??


Nie. PC Exclusive.

Ja tak się właśnie zastanawiam czy limitowanej wersji nie zamówić ale trochę mi szkoda na grę o której nie wiadomo nawet czy to będzie hit czy średniak....


Fakt. Ale to zawszec Wiedźmin - miło mieć na półce jak jest się fanem.
  • 0

#9 Grz3chu Napisany 28 czerwca 2007 - 13:56

Grz3chu

    Rise and shine, Mr Freeman, rise and … shine.

  • Forumowicze
  • 2 849 Postów:

A ta gra wyjdzie na konsolę czy coś??

raczej na pewno NIE !!

Ja tak się właśnie zastanawiam czy limitowanej wersji nie zamówić


Wersja zwykła: (99,90 zł)
* DVD z grą Wiedźmin,
* dysk bonusowy z materiałami Video oraz innymi materiałami kolekcjonerskimi (tapety, arty itp.),
* soundtrack z gry Wiedźmin,
* instrukcja do gry,
* Poradnik Gracza,
* opowiadanie Andrzeja Sapkowskiego,
* mapa świata gry oraz mapa miasta Wyzima

Wersja limitowana (dodatkowo): (199,90 zł)
* Artbook - kolorowy na kredowym papierze, w twardej okładce, liczący powyżej 150 stron,
* Bestiariusz - kolorowy na kredowym papierze, w twardej okładce, liczący ok. 120 stron,
* unikalny medalion wiedźmiński,
* koszulka z logo gry Wiedźmin,
* bitewna gra karciana Wiedźmin,
* mapa dwustronna drukowana na specjalnym papierze
  • 0

#10 rikku100 Napisany 28 czerwca 2007 - 14:29

rikku100

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 789 Postów:

raczej na pewno NIE !!


Aha, bo tak się zdziwiłam że tu jest taki temat, ale w końcu o Diablo czy CRP'gach też jest

Wersja zwykła: (99,90 zł)


Wersja limitowana (dodatkowo): (199,90 zł)


Hehe, wiem co tam jest, od tygodnia siedze na gram.pl i śledzę newsy na ten temat :^^:
Najbardziej chyba interesuje mnie ten artbook (głosowałam na niego^^) i bestiariusz, bo mówiąc szczerze to te *medaliony* nie zawsze CDP wychodzą, a *koszulki z logo* to dodają tak czy inaczej w empiku gratisowo...
No ale chyba zamówię bo strasznie mnie ciekawi jak oni wyjaśnili swoją historię skoro ostatni tom książki kończy się jak się kończy...

EDIT

Nie, raczej nie zamówię, bo gram znowu zamknięty :evil: :sciana:
  • 0

#11 Grz3chu Napisany 28 czerwca 2007 - 14:35

Grz3chu

    Rise and shine, Mr Freeman, rise and … shine.

  • Forumowicze
  • 2 849 Postów:

Najbardziej chyba interesuje mnie ten artbook (głosowałam na niego^^)

ja głosowałem za białą peruką wiedźmina, ale nikt nie poparł mojego pomysłu :|
(czytając fanboji z gram.pl, jestem pewien, że niejeden by ją ubrał)
  • 0

#12 rikku100 Napisany 28 czerwca 2007 - 14:41

rikku100

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 789 Postów:

ja głosowałem za białą peruką wiedźmina, ale nikt nie poparł mojego pomysłu


Lol ale tam nie było nawet takiej opcji :lol:

Ale nie martw się ja chciałam srebrny miecz, w real wymiarach i też go nie dali do wyboru...
  • 0

#13 Blizzard Beast Napisany 28 czerwca 2007 - 15:15

Blizzard Beast

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 4 576 Postów:
Informujemy, że wszystkie egzemplarze Edycji Kolekcjonerskiej Wiedźmina zostały zarezerwowane!
Raz jeszcze przepraszamy wszystkich Użytkowników za trudności w korzystaniu z serwisu gram.pl i sklepu gram.pl.
(Ekipa gram.pl)
  • 0

#14 Grz3chu Napisany 29 czerwca 2007 - 15:31

Grz3chu

    Rise and shine, Mr Freeman, rise and … shine.

  • Forumowicze
  • 2 849 Postów:
Na Utimie Wiedźmin jest po 79,90 zł
http://www.ultima.pl...d_min_PL/i4774/
  • 0

#15 Gość__* Napisany 29 czerwca 2007 - 21:19

Gość__*
  • Goście
Chyba była plota, że 2 będzie na PC i Xa 360
  • 0

#16 rikku100 Napisany 30 czerwca 2007 - 21:39

rikku100

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 789 Postów:

Informujemy, że wszystkie egzemplarze Edycji Kolekcjonerskiej Wiedźmina zostały zarezerwowane!
Raz jeszcze przepraszamy wszystkich Użytkowników za trudności w korzystaniu z serwisu gram.pl i sklepu gram.pl.
(Ekipa gram.pl)


Hehe, a dziś się okazało że po tym bałaganie na serwerach np. wielu ludzi dostało potwierdzenie zamówienia a tego nie zrobili, albo niektórzy mieli po dwie, trzy sztuki choć nie chcieli, i to nie były odosobnoine przypadki, w każym razie trochę jeszcze tych egzemplarzy zostało więc CDP stworzył listę na którą jeszcze można się zapisywać z której potem rozdzielą pozostałe kolekcjonerki. Miłe.
  • 0

#17 Zeus-Nelson Napisany 05 lipca 2007 - 19:00

Zeus-Nelson

    Viking

  • Moderatorzy
  • 5 614 Postów:
Chciałbym żeby The Wither okazał się co najmniej DOBRYM tytułem :ninja: Jestem fanem sagi o wiedźminie i szkoda mi było, żeby licencja na grę była tak samo kalecząca dla prozy Sapkowkiego jak film i serial :wink: Generalnie, sądząc po trailerach, zapowiedziach i screenach może być nieźle, tym bardziej że ostatnio polskie studia wykazują się na plus
  • 0

#18 Blizzard Beast Napisany 07 lipca 2007 - 11:31

Blizzard Beast

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 4 576 Postów:
Niektórzy mają równo...

http://allegro.pl/se... ... category=9

580PLN za polską grę, która nie wiadomo nawet, czy będzie czymś więcej, niż przeciętniakiem? Ciekaw jestem, za ile pójdzie najdroższa sztuka.
  • 0

#19 Gość__* Napisany 07 lipca 2007 - 11:35

Gość__*
  • Goście

580PLN za polską grę, która nie wiadomo nawet, czy będzie czymś więcej, niż przeciętniakiem?

Jak ktoś ma nierówno pod sufitem na punkcie licencji (a sporo takich osób jest) i jest dziany, ewentualnie ma dzianych rodziców (tu już mniej) to kupi choćby dla szpanu przed kolegami.
"Zobaczcie, jaki wypas, kolekcjonerska edycja Wiedźmina!"
"Łaaaał! Klasa! Dobra gra?"
"yyy... nie wiem, nie grałem..."
  • 0

#20 Gość__* Napisany 07 lipca 2007 - 17:14

Gość__*
  • Goście
Lol, 580? Ciekawi mnie, czy znajdzie sie ktos tak naiwny, by to kupic w ciemno O_o
  • 0

#21 Shinigami Napisany 07 lipca 2007 - 17:17

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 358 Postów:
Hmm, gra może i nie być dobra, ale zestaw porządny :) Choć 580zł to powinni wołać za przynajmniej dwa takie :lol:
  • 0

#22 rikku100 Napisany 07 lipca 2007 - 23:34

rikku100

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 789 Postów:
Na allegro poza tym są jeszcze cztery inne aukcje, narazie najtańsza za 275 zeta, a mi się wydaje że jednak to musiałby być jakiś naprawdę ortodoksyjny fan żeby tyle kasy wybulić jak nawet konsolowe limitki kosztują średnio 3 stówy (Halo Legendary=450??)^^
  • 0

#23 Gość__* Napisany 08 lipca 2007 - 06:36

Gość__*
  • Goście
E tam, a nie lepiej kupić tą gre w normalnej edycji ? Przyjemność z zabawy taka sama , a bez tych dodatków można się obejść . Na jedyne na co bym wyrzuci kase to zbiór wszystkich finali w jedne pudelko plus masa dodatków :D
  • 0

#24 Gość__* Napisany 08 lipca 2007 - 07:57

Gość__*
  • Goście
pytanie - czy warto kupować za tyle kasy gre o której tak naprawdę nie wiadomo czy będzie dobra? czy warto wydawać tyle kasy na coś co może być tylko dobre a nie wybitne?
  • 0

#25 cwany-lis Napisany 08 lipca 2007 - 14:22

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 558 Postów:

pytanie - czy warto kupować za tyle kasy gre o której tak naprawdę nie wiadomo czy będzie dobra? czy warto wydawać tyle kasy na coś co może być tylko dobre a nie wybitne?


Dokładnie, gdyby to była sprawdzona seria albo gra pewnego developera to można by uderzać w ciemno [jak się ma kasę o_O a znam takich co by kupili o_O] a sam Geralt nie gwarantuje gry dobrej :tak:
  • 0

#26 Gość__* Napisany 09 lipca 2007 - 09:04

Gość__*
  • Goście
Wiecie, ja nie zamówiłem EK, zwykłej edycji jeszcze też nie, a dlaczego? A dlatego, że tak na dobrą sprawę oprócz filmików i gameplayów z prezentacji o grze nic nie wiadomo, fani Wiedźmina wezmą grę w ciemno, ale ja do polski produkcji podchodzę z dystansem i wole czekać na pierwsze oceny. Dochodzi do tego fakt, dlaczego CDP tak wysoko wycenia grę, czyżby liczyli na takich "fanów", o których wspominałem wcześniej żeby zarobić na początku, bo gra okaże się słaba i po premierze będzie mniejszy zysk?
  • 0

#27 Blizzard Beast Napisany 09 lipca 2007 - 10:16

Blizzard Beast

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 4 576 Postów:

Choć 580zł to powinni wołać za przynajmniej dwa takie


Za dwa takie z kurierem dałem 413 :P

pytanie - czy warto kupować za tyle kasy gre o której tak naprawdę nie wiadomo czy będzie dobra? czy warto wydawać tyle kasy na coś co może być tylko dobre a nie wybitne?


Czy ja wiem? To samo mogę powiedzieć o wszystkich innych grach. Odpowiedź - zobaczymy. Ale zaryzykowałem.

sam Geralt nie gwarantuje gry dobrej


Sam developer też nie.
  • 0

#28 rikku100 Napisany 09 lipca 2007 - 14:09

rikku100

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 789 Postów:
No, crapem na pewno nie będzie, bo dziennikarze już mieli okazję zagrać w betkę, i raczej się wszytkim podobała, no ale finalnie zawsze może coś pójść nie tak i zamiast hitu wyjdzie gra na 6,7....
No ale preorder zawsze można odmówić (zakładam że światowe portale jak IGN, czy GameSpot zagrają w nią wcześniej i na podstawie paru recek już będzie można mniej więcej wywnioskować czy gra jest ok czy nie)
  • 0

#29 Gość__* Napisany 25 lipca 2007 - 16:40

Gość__*
  • Goście
Hmm wszyscy mówią, że gra będzie świetna, ale ja nadal się wstrzymuje i jestem realistą jeśli chodzi o dobre gry... Taki mały news: IGN przyznał Wiedźminowi tytuł najlepszej gry RPG na tegorocznym E3 - :ziewa:
  • 0

#30 cwany-lis Napisany 26 lipca 2007 - 15:41

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 558 Postów:

Hmm wszyscy mówią, że gra będzie świetna, ale ja nadal się wstrzymuje i jestem realistą jeśli chodzi o dobre gry... Taki mały news: IGN przyznał Wiedźminowi tytuł najlepszej gry RPG na tegorocznym E3 - :ziewa:


znaczy się wygrał z Mass Effect ? o___________O :pijak:

na dniach wyjdzie Two Wordls - kolejny polski twór, podobno konkret 8/10 czy coś ...
  • 0