Skocz do zawartości

Zdjęcie

The Witcher


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
226 odpowiedzi na ten temat

#31 Grz3chu Napisany 27 lipca 2007 - 19:48

Grz3chu

    Rise and shine, Mr Freeman, rise and … shine.

  • Forumowicze
  • 2 849 Postów:
ja gre najpierw sprawdzę w Torruniu (wiadomo o co chodzi ? :gwizdek: )

EDIT: Wiedźmin najlepszą grą wg. IGN :gwizdek: http://www.gram.pl/n... ... na_PC.html
  • 0

#32 kendzik Napisany 26 października 2007 - 13:46

kendzik

    Blanka

  • Narybek
  • 151 Postów:
Juz po promierze i nikt nic nie pisze? Ja sie dzisiaj zaopatrzylem w swoj egzemplarz Wiedzmina, wersja zwykla,chcialem kupic limitke ale nie mieli. a nie chcialo mi sie biegac po innych empikach itp :P W sklad zwyklego wydania wchodzi gra,materialy dodatkowe,soundtrack,opowiadanie Sapkowskiego,poradnik do gry i oczywiscie instrukcja. Jak na podstawowe wydanie to mysle ze jest niezle :P A co do samej gry to nie gralem za dlugo, ale to co zobaczylem bardzo mi sie podoba. Grafika jak na crpg'a jest bardzo ladna,animacja Geralta troszke razi,szczegolnie gdy zaczynamy nim biegac.System walki bardzo mi sie podoba,chociaz na poczatku nie wiedzialem o co lotto,ale po kilku stoczonych walkach juz wiem z czym to sie je,walczy sie intuicyjnie i prosto,wystarczy w odpowiednim momencie wcisnac lewy klawisz myszy i Geralt trzaska comba :P Muzyka w grze jest cudowna,bardzo klimatyczna,normalnie cud miod i orzeszki,dorzucenie OST na osobnej plytce to bardzo dobry pomysl,wlasnie sobie slucham :P Oczywiscie mam polskie wydanie wiec Geralt i reszta ekipy nawijaja po naszemu. Z tego co do tej pory widzialem (slyszalem) to glosy pasuja do postaci,aktorzy podkladajacy glos niezle sobie z tym poradzili,raczej nie mam zastrzezen. Z tego co czytalem na innych forach gra ma duzo bledow,wywala do windowsa itp. Mi sie jeszcze nic nie przytrafilo,no ale w sumie malo gralem,poza tym jeszcze "patacza" musze sciagnac... No nic,z ocena poczekam az dluzej w to pogram (akurat jest weekend :pijak: ) Ale jak narazie jestem bardzo zadowolony z zakupu :jeee: A wszystko dzieki Rikkuni :zakochany: :kocha:
  • 0

#33 Grz3chu Napisany 26 października 2007 - 14:04

Grz3chu

    Rise and shine, Mr Freeman, rise and … shine.

  • Forumowicze
  • 2 849 Postów:
No ja różne słyszałem opinie. Kumple, którzy maja grę mówią, że to największy crap ostatnich lat i gra, której premiera powinna mieć miejsce z 5 lat temu. Beznadziejny system walki, kupiasta grafika, animacja też nie teges - to ich opinia. Ale przez to tylko, nabrałem ochoty, aby sprawdzić ją osobiście i przekonać się czy CDP nie popełniło falstartu.
  • 0

#34 Ryan Napisany 26 października 2007 - 14:09

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Widziałem grę w jakiejś późnej wersji alfa i grafika wcale nie straszyła. Powiem nawet, że jest znacznie lepsza niż oceniana nieźle grafa z Two Worlds. Więc nie wierzę, że Wiedźmin to graficzny crap. System walki - owszem, biedny. Opiera się na synchronicznym maszowaniu przycisków kiedy pojawi się taki rozbłysk ognia. Dawno temu obiecywali coś znacznie bardziej rozbudowanego. Fabularnie - ciężko powiedzieć, bo nie przeszedlem gry. ;) Ale nie powinno być bardzo źle. Choć z drugiej strony - gra zaczyna się od amnezji Geralta, co jest cliche wszechczasów...
  • 0

#35 Grz3chu Napisany 26 października 2007 - 14:29

Grz3chu

    Rise and shine, Mr Freeman, rise and … shine.

  • Forumowicze
  • 2 849 Postów:

gra zaczyna się od amnezji Geralta, co jest cliche wszechczasów...

no w sumie tak, ale mają powód, aby tak a nie inaczej zacząć, bo chyba Geralt zszedł w ostatnim tomie książki... :niepewny:
Pewnie to jest gra dla fanów i dla nikogo innego.
  • 0

#36 Texz Napisany 26 października 2007 - 14:42

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Stado wypryszczowanych geeków w Empiku oblegających stoisko z "7H3 W1CH73R nie mogą się mylić.
  • 0

#37 cwany-lis Napisany 26 października 2007 - 17:29

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 566 Postów:

Stado wypryszczowanych geeków w Empiku oblegających stoisko z "7H3 W1CH73R nie mogą się mylić.


W Gdańskim salonie cały regał postawili [bo gra jest póki co sprzedawana tylko w Empiku, tak przynajmniej reklamują ...], zniknęły może ze dwie, trzy sztuki i jakoś tak cicho jest. Pewnie masa ludu instaluje, optymalizuje i ściąga patchy ;) A samo wydanie podstawowe za 89 zł. zacne i aż mnie skręca z zadrości a jad i żółć kumuluje mi się w żołądku gdy za tytuły na konsole trzeba zapłacić czasem i dwie stówki a dostaje się ... wkładkę na memorkę jako bonus :ninja:
  • 0

#38 Arasz Napisany 26 października 2007 - 17:38

Arasz

    N3rO->Nero->Arasz_

  • Forumowicze
  • 2 201 Postów:
Grę multum osób zamówiło przez net na gram.pl. Niektórzy grali już wcześniej dzięki pre orderowi.
  • 0

#39 Grz3chu Napisany 26 października 2007 - 17:58

Grz3chu

    Rise and shine, Mr Freeman, rise and … shine.

  • Forumowicze
  • 2 849 Postów:
Niektóre komentarze na gram.pl lub na oficjalnym forum są śmieszne.
Są kolesie co piszą, że gra wywala ich do windowsa co 10 minut, inni piszą, że system walki ssie, że to i tam to jest do niczego, a na koniec dodają, że to i tak najlepsza gra ever...

Dodany obrazek
  • 0

#40 Gość__* Napisany 26 października 2007 - 18:04

Gość__*
  • Goście
Całkiem zabawny ten polityczny podtekst. Nie aż tak zabawny, jak ta przedpotopowa grafika, ale całkiem zabawny... Zresztą... co ja tu w ogóle robię jako zagorzała przeciwniczka twórczości Sapkowskiego? :ninja:
  • 0

#41 Gość__* Napisany 26 października 2007 - 18:25

Gość__*
  • Goście
w tesco dział biuro rzucał plakatami ale koniec końców zapomnaiłem zabrać swój do domu :cry:
  • 0

#42 Ryan Napisany 26 października 2007 - 18:33

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:

mają powód, aby tak a nie inaczej zacząć, bo chyba Geralt zszedł w ostatnim tomie książki

Sapkowski powiedział im, że przeżył. Amnezję wprowadzili, żeby gracz poznawał świat razem z Geraltem. Pięć lat po Pani Jeziora świat zmów potrzebuje wiedźminów.

Stado wypryszczowanych geeków

Coż za samokrytyka. :ninja:

przedpotopowa grafika

Gracze pecetowi najwyraźniej lubią przedpotopową grafikę - przecież NWN2 wygląda jak kupa. W porównaniu z NWN2 ta gra ma kosmiczną oprawę.

przeciwniczka twórczości Sapkowskiego

Niewierna. :ninja:
  • 0

#43 Gość__* Napisany 26 października 2007 - 18:42

Gość__*
  • Goście

Niewierna.

Prawdę mówiąc, sama się dziwię, że jeszcze nie spłonęłam na stosie. Może to dlatego, że unikam "wypryszczowanych geeków", mając kontakty głównie z ludźmi, którzy książek Sapkowskiego nie tyle nie chcą, co raczej nie mogę czytać z tego prostego powodu, że ledwo znajdują czas na czytanie książek znacznie lepszych.
  • 0

#44 Gość__* Napisany 26 października 2007 - 18:45

Gość__*
  • Goście

Prawdę mówiąc, sama się dziwię, że jeszcze nie spłonęłam na stosie. Może to dlatego, że unikam "wypryszczowanych geeków", mając kontakty głównie z ludźmi, którzy książek Sapkowskiego nie tyle nie chcą, co raczej nie mogę czytać z tego prostego powodu, że ledwo znajdują czas na czytanie książek znacznie lepszych.

teraz juz napewno spłoniesz ;) swoja drogą jak ze fantasy generalnie mnie nie rusza to Wiedzina znam tylko z tego lolowatego serialu. aha intro gry (to chyba byało intro) bardzo fajne.
  • 0

#45 Ryan Napisany 26 października 2007 - 18:54

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:

którzy książek Sapkowskiego nie tyle nie chcą, co raczej nie mogę czytać z tego prostego powodu, że ledwo znajdują czas na czytanie książek znacznie lepszych

Elitaryzm leje się wszystkimi otworami ciała. :lol: O ile z czasem w jego prozie nastąpił przerost formy nad treścią, to co spłodził nie jest wcale słabym fantasy.
  • 0

#46 Gość__* Napisany 26 października 2007 - 19:27

Gość__*
  • Goście

teraz juz napewno spłoniesz

Cóż, jeśli będzie trzeba, zginę w imię wiary ze słowami Gracji Hosokawy na ustach:

Człowiek jak kwiat
więdnie i umiera


;)

swoja drogą jak ze fantasy generalnie mnie nie rusza to Wiedzina znam tylko z tego lolowatego serialu.

Ja przeczytałam zarówno sagę o Wiedźminie (god, jak ja nienawidzę brzmienia tego... słowa), jak i trylogię Reynevana - w obu przypadkach z zakichanego obowiązku. Nie są to książki tragiczne, ale pan Sapkowski jest po prostu przereklamowany. Poza tym miałam okazję być na dwóch czy trzech jego wystąpieniach - strasznie nadęty dupek z niego, w dodatku o konkretnie pogiętych tzw. poglądach na świat.

Elitaryzm leje się wszystkimi otworami ciała.

Bardzo mi przykro, że wziąłeś mnie za snobistyczną sukę, no ale bywa. W każdym razie - przepraszam, jeśli Cię zniesmaczyłam swoją poprzednią wypowiedzią. :kwiatek: Nie chciałam, żeby wyszło na to, że jestem w elitarnym gronie znawców literatury fantasy, bo tak oczywiście nie jest. ;)
  • 0

#47 Shinigami Napisany 26 października 2007 - 19:39

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 382 Postów:

Niektóre komentarze na gram.pl lub na oficjalnym forum są śmieszne.
Są kolesie co piszą, że gra wywala ich do windowsa co 10 minut, inni piszą, że system walki ssie, że to i tam to jest do niczego, a na koniec dodają, że to i tak najlepsza gra ever...

Obrazek

Taa, ludzie są śmieszni ;) A screen wymiata :lol:
  • 0

#48 Uuk Napisany 26 października 2007 - 19:47

Uuk

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 487 Postów:
Oj Sapkowski fajny jest, szlachtują się, mataczą, jest chłodny bohater - czego chcieć więcej? :) Podejrzewam, że nie jest to "wysoka literatura", ale w wieku gimnazjalnym (czyli parę lat temu) czytałem z wypiekami na twarzy, a i teraz pewnie chętnie bym przeczytał. Widać marny ze mnie bibliotekarz... :hmmm:

A, gra dostała 16/20 od jeuxpc.com, czyli bardzo dobrze. Wkrótce wysypią się dalsze recki i będzie wiadomo, na czym się stoi. Albo w czym.
  • 0

#49 Scorpio Napisany 26 października 2007 - 21:28

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Bardziej liczę na recki zachodnie. Mimo wszystko CDP jest na rynku polskim kluczową firmą, teraz wydają bardzo ważną dla nich grę, wielka kampania reklamowa, sporo kasy zainwestowane, etc. I po prostu wątpię, by z lekką ręką przyjęli chłodne i słabe oceny od magazynów :P

GT Review - na to czekam, zwłaszcza że ostatnim czasem sporo materiałów się tam ukazywało o tej grze. Ostatnio nawet był "tydzień Wiedźmina" :)
  • 0

#50 Texz Napisany 26 października 2007 - 23:18

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Eurogamer dał 7/10, a więc można się było tego spodziewać.
http://www.gameranki... ... wid=817424
  • 0

#51 raf Napisany 27 października 2007 - 09:08

raf

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 875 Postów:

Bardziej liczę na recki zachodnie.

A ja się boję porównań, np. do Dantego z DMC. My wiemy, że to idiotyzm, ale białowłosy posługujący się mieczem może się na zachodzie kojarzyć właśnie tak. Na nic tłumaczenia, że Geralt mógł być pierwowzorem Dantego;-).
  • 0

#52 Arasz Napisany 27 października 2007 - 12:52

Arasz

    N3rO->Nero->Arasz_

  • Forumowicze
  • 2 201 Postów:
* Joystick (Francja) 9/10 + nagroda Megastar
* PC Jeux (Francja) 90% + nagroda ‘Hit PC Jeux’
* Online welten (Niemcy) 84%
* Gamewelt (Niemcy) 84% (wersja z patchem 90%)
* X6 (Norwegia) 6/6
* Gry-online (Polska) 92%
* Onet.pl (Polska) 9.5/10
* Gildia.pl (Polska) 9.5/10
* 3djuegos (Hiszpania) 8.8/10

Co do polskich to było wiadome, że będą takie oceny jednak, że Europa zareaguje tak pozytywnie? Miło

http://img88.imagesh... ... qo7eo7.jpg <-- :hurra:
  • 0

#53 cwany-lis Napisany 27 października 2007 - 12:55

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 566 Postów:
normalnie duma mnie rozpiera :ninja: szkoda, że mój laptop to nawet w połowie nie spełnia podstawowych wymagań sprzętowych bo chętnie bym kupił to wydanie z empiku a tak liczę na x'boxową wersję za rok ?
  • 0

#54 Godot Napisany 27 października 2007 - 13:34

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
pierwsza recenzja od zachodniego recenzenta, ocena 7 od... UWAGA! EUROGAMERA! czyli swietna, rewelacyjna ocena
w skrocie: gra wg nich warta sprobowania, prosty system walki (klikanie na przeciwnikow, cos pomiedzy KotOR a Diablo2), fajny bohater (Geralt, a white-haired growly-voiced amnesiac anti-hero) i dorosla, swietna fabula (solidly crafted story that includes elements of racial discord, religious fanaticism and sexual promiscuity in its adults-only mix)

ogolnie GRATULACJE! brawo CD Project!
  • 0

#55 Scorpio Napisany 27 października 2007 - 13:58

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
o____________O

W-O-W. Naprawdę, nie spodziewałem się, że wyjdzie aż tak dobrze. Prawda, nadzieja była, ale tyle lat produkcji, taka agresywna kampania reklamowa ... to nie świadczyło zbytnio za genialnością dzieła. Osobiście miałem nadzieję na średnie 8/10, ale myślałem, że końcowo powypadają jakieś 7/10. A tu tak dobrze.
Brawo CD-Projekt Red :)
  • 0

#56 Aras Napisany 27 października 2007 - 14:07

Aras

    like a prayer

  • Forumowicze
  • 8 071 Postów:
a widziałem dziś kopczyk kopii w Empiku :) tylko jakiegoś wannabe-rycerza z mopem na głowie, robiącego 'roaaaarrr' brakło

fajne 3-boxowe wydanie, choć i tak mnie nie podniecała nigdy ta książka (jak i równierz granie na blaszce) więc dziękuję. No i to niby straszne wilko-logo trochę paściarskie ale wuj, good luck polska gro roku (w to nie ma co powątpiewać)
  • 0

#57 Kyo Napisany 27 października 2007 - 16:05

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:
Ja grałem przez godzinkę i... heh, najlepsza polska gra :P . Klimat jest, budowany między innymi przez świetną muzykę i dizajn, system walki i rozgrywka ogółem wydają się być ok (choć też nie mam jak ocenić tylko po godzince spędzonej przy grze), a i grafika zdecydowanie brzydka nie jest - od strony technicznej jest ok, od strony artystycznej - bardzo dobrze. Jeśli chodzi o fabułę, to za bardzo nie mam co oceniać po godzinie grania, choć na początku nic specjalnie oryginalnego i ciekawego się nie dzieje. No, ale to przecież długaśny RPG, więc potem historia się pewnie nieźle rozwija.
  • 0

#58 Gość__* Napisany 27 października 2007 - 17:43

Gość__*
  • Goście
Jakie to ma wymagania? Moze zagram. Ciesze sie, ze polacy robia dobre produkcje.
  • 0

#59 Grz3chu Napisany 27 października 2007 - 17:49

Grz3chu

    Rise and shine, Mr Freeman, rise and … shine.

  • Forumowicze
  • 2 849 Postów:
Wymagania gry
minimalne:
Microsoft � Windows � XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Pentium 4 2.4GHz lub AMD Athlon 64 +2800
Pamięć RAM: 1024 MB RAM w przypadku Microsoft � Windows � XP / 1536 MB dla Microsoft � Windows � Vista
Karta graficzna: 128 MB Video RAM, z obsługą DirectX9 Vertex Shader/ Pixel Shader 2.0 (NVIDIA GeForce 6600 / ATI Radeon 9800)
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD

zalecane (optymalne):
Microsoft � Windows � XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Core 2 Duo 2.13 GHz lub AMD X2 5600+
Pamięć RAM: 2 GB RAM Karta graficzna: NVIDIA GeForce 7900 GTX / ATI Radeon X1950 PRO
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD
  • 0

#60 miki Napisany 27 października 2007 - 19:26

miki

    Mega Man

  • Narybek
  • 147 Postów:
Od jakiegoś czasu pykam już w wiedżmina. Przedewszystkim zastrzeżenia mozna mieć do wydawcy. Unikalna preorderowa edycja kolekcjonerska, okazała się być zwykłym wydaniem + koszulka (reszta staffu jeszcze sie produkuje). Oraz wcale taka uniklna nie jest bo można ja nawet teraz kupić, okazało się że troche im egzemplarzy zostało więc wrzucili to spowrotem na sklep. Ale wracając do gry podeszłem do niej z umiarkowanym optymizmem. Początek mnie troche rozczarował taka siepanko-klikanka ale gdy skończyłem pierwszy tutorialowy akt gra dostała cięższego klimatu(mniam:) a podejście do jednego z pierwszych npc i klikanie na wszystkie możliwe dialogi (via Baldur's czy KOTR) zaowocowało gromkim "spieprzaj prowokatorze" i niemozliwościa ponownego nawiązania dialogu z npc :ninja:. Od strony technicznej po zainstalowaniu gra wysypywała się średnio co 15 minut. Lecz po ściągnięciu 2 poprawek do Visty gra się uspokoiła a pach 1.1 praktycznie rozwiąza sprawe stabilności. Jest dobrze panowie, jest dobrze !
  • 0