Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści

wiedźmin gwint

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
30 odpowiedzi na ten temat

#1 Cudak Napisany 27 września 2018 - 15:43

Cudak

    cześć

  • Forumowicze
  • 25 980 Postów:

Nie byłem pewien czy zakładać temat czy po prostu wrzucić info do topicu o Gwincie, ale w sumie to osobna gra i może początek jakiejś serii. Tak czy siak, jest mały teaserek, wjechał pre-order i parę screenów. 

 

Premiera 23 października na PC (tylko GOG) i 4 grudnia na PS4 i XONE.

 

 

https://thewitcher.c...er-witchertales

 

n209KHx.jpg

 

vytwola.jpg

 

tqS1OL3.jpg


Ten post był edytowany przez Cudak dnia: 27 września 2018 - 15:47

  • 3

#2 Stan Napisany 27 września 2018 - 15:48

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 206 Postów:

99zł za to chco na GOG... poczekam na recki i zobaczę, może kupię, bo jakoś w GWINTa po necie sie nie wciągnąłem. W tego singla zobaczymy. 


  • 0

#3 Cudak Napisany 27 września 2018 - 15:50

Cudak

    cześć

  • Forumowicze
  • 25 980 Postów:

Samodzielna gra na około 30h za 99 złotych to przecież brzmi dobrze. Zobaczymy jak z jakością, ale wydaje się być to dużym tytułem.


  • 0

#4 Stan Napisany 27 września 2018 - 15:52

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 206 Postów:

No wiem, ale jeszcze nie jestem przekonany czy to gra dla mnie, dlatego poczekam na recki w necie, albo co byłoby nawet lepsze tutaj! 


  • 0

#5 Chewie Napisany 27 września 2018 - 16:02

Chewie

    ????????????????????

  • Forumowicze
  • 11 651 Postów:

to cos jak banner saga tylko z kartami? w sumie szkoda ze telltale games nie zrobilo wiedzmina zanim upadli :olo:


  • 0

#6 Cudak Napisany 27 września 2018 - 16:33

Cudak

    cześć

  • Forumowicze
  • 25 980 Postów:

Wjechały też gejpleje.

 


  • 0

#7 vagrant3 Napisany 27 września 2018 - 16:41

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:
day one
  • 1

#8 Shinigami Napisany 27 września 2018 - 16:50

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 382 Postów:
Dobrze widzę i rozumuję, że to takie Hirołsy?
  • 0

#9 Hellmans Napisany 27 września 2018 - 17:45

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 012 Postów:

 

 


  • 0

#10 Eldarion Napisany 27 września 2018 - 17:46

Eldarion

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 116 Postów:

daliby wersję pudełkową ( np z nową talia gwinta), dodatkowo na gogu widzę cyfrowe artbook, komiks, mapa Lyrii i soundtrack. Niech wydadzą gierkę z fizycznymi dodatkami i kupiłbym:)


Ten post był edytowany przez Eldarion dnia: 27 września 2018 - 17:47

  • 0

#11 Chewie Napisany 27 września 2018 - 17:49

Chewie

    ????????????????????

  • Forumowicze
  • 11 651 Postów:

podobno chcieli tego gwinta zhearthstonic i duzo fanow bylo przeciwnym, to jest wlasnie to? czy gwint nadal bedzie osobno?


  • 0

#12 Cudak Napisany 27 września 2018 - 18:55

Cudak

    cześć

  • Forumowicze
  • 25 980 Postów:

Wojna Krwi to osobna gra, wykorzystująca mechanikę gry w Gwinta. Pierwotnie była to fabularna kampania do Gwinta online, ale przerodziło się w zupełnie inny projekt. Gwint online to osobna, darmowa gra, która była dwa lata w open becie i REDzi ją spierdolili kilkoma patchami i stąd wziął się projekt Homecoming czyli kompletnie przemodelowanie rozgrywki. 


  • 0

#13 ACZ Napisany 27 września 2018 - 20:18

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 141 Postów:

Tja, ale W Wojnie Krwi będą też karty do zdobycia, które będzie można używać w Gwincie. Będzie to w formie znajdziek, czyli lizanie ścian będzie popłacało jak komuś zależy na nowych kartach.


  • 0

#14 Cudak Napisany 27 września 2018 - 22:15

Cudak

    cześć

  • Forumowicze
  • 25 980 Postów:

Inaczej, w Wojnie Krwi będzie do zdobycia 20 kart do Gwinta Online, ale to będą karty w wersji premium (ruchome arty). Zwykłe wersje tych kart będzie można sobie stworzyć w Gwincie za skrawki. 


  • 0

#15 Chewie Napisany 27 września 2018 - 22:58

Chewie

    ????????????????????

  • Forumowicze
  • 11 651 Postów:

Aha czyli w tej nowej gierce bedzie gwint taki jak wczesniej czy ta wersja hearthstone


  • 0

#16 GrzesiekMB Napisany 28 września 2018 - 07:20

GrzesiekMB

    Abominacja

  • Forumowicze
  • 2 746 Postów:
Wolalbym kopie diablo, to mnie nie interere
  • 0

#17 Cudak Napisany 28 września 2018 - 14:16

Cudak

    cześć

  • Forumowicze
  • 25 980 Postów:

Aha czyli w tej nowej gierce bedzie gwint taki jak wczesniej czy ta wersja hearthstone

 

Nie wiem o co chodzi z tym HS, dla mnie żadna wersja Gwinta się nie zbliżyła w niczym do gry Blizzarda. W Wojnie Krwi będzie ten sam Gwint co w grze online, jedynie zmieniony pod rozgrywkę single player.


  • 0

#18 Chewie Napisany 28 września 2018 - 16:36

Chewie

    ????????????????????

  • Forumowicze
  • 11 651 Postów:

To co robia teraz z gwintem ma go upodobnic do HS


  • 0

#19 Cudak Napisany 28 września 2018 - 16:44

Cudak

    cześć

  • Forumowicze
  • 25 980 Postów:
W jaki sposób?
  • 0

#20 Chewie Napisany 28 września 2018 - 16:57

Chewie

    ????????????????????

  • Forumowicze
  • 11 651 Postów:

Nie wiem ale tak slyszalem


  • 0

#21 Cudak Napisany 18 października 2018 - 19:22

Cudak

    cześć

  • Forumowicze
  • 25 980 Postów:

Gamespot: 9/10

 

https://www.gamespot...=GSS-05-10aaa0b

 

Na razie 85 na meta po 16 reckach.

 

https://www.metacrit...e-witcher-tales


  • 0

#22 Cudak Napisany 24 października 2018 - 09:13

Cudak

    cześć

  • Forumowicze
  • 25 980 Postów:


  • 0

#23 Cudak Napisany 21 listopada 2018 - 01:04

Cudak

    cześć

  • Forumowicze
  • 25 980 Postów:

Nooo skończyłem.

 

Chciałbym powiedzieć, że REDZI ZNOWU TO ZROBILI, ale nie do końca pykło.

 

W skrócie, bo nie chce mi się mocno rozpisywać: Thronebreaker to wybitne słuchowisko, absolutny majstersztyk pod względem aktorskim, dialogów i historii, która wciąga jak bagno. Powinni to wydać jako audio booka, to bym nawet kupił drugi raz, ale za 30 złotych czy coś, nie za stówkę. Grafika też mnie urzekła, mapy i widoczki momentami, mimo bardzo prostego stylu, potrafią dać czadu i przyjemnie się na to patrzy. 

 

Co do reszty gry - no nie pykło do końca. Po pierwsze, kto nazywa to "nowym rpg w świecie Wiedźmina" pluje ludziom w twarz. Nazywajmy rzeczy po imieniu, to "nowa karcianka w świecie Wiedźmina". Nie wiem czy system rozbudowy obozu i budowanie decku to coś co łapie się pod RPG, imo nie bardzo. Naprawdę szanuję za to zaimplementowanie gwintowych mechanik pod tę grę, na początku potyczki fabularne i zagadki, które napotykamy na mapie są naprawdę super, kilka akcji zrywało czapkę z głowy, naprawdę fajnie wyszło przeniesieni takich akcji jak ucieczka z zamku spuszczenie łomotu jakiemuś tam potworowi na stół do kart. No ale tylko na początku, potem zaczęło mnie to męczyć, a coś to dla mnie znaczy, bo w Gwinta gram od zamkniętej bety i nie nudziło mnie granie miesiącami -samemu i przeciwko - tymi samymi archetypami decków. Zawartość mapki też nie powala, są one ładne, przyjemnie się chodzi, ale po dwóch mapach (jest pięć) do eksploru skłaniało mnie jedynie szukanie skrzynek z zawartością do Gwinta online. xD

 

Jeszcze jedna rzecz - wybory. To się udało, tak samo jak Wiedźminie, praktycznie zawsze wybieramy mniejsze zło, zawsze czuć wagę tych wyborów i w przeciwieństwie do wielu giereczek, tutaj jakiś wybór, który podjęliśmy dawno temu i już o nim zapomnieliśmy powraca z czasem żeby nas ugryźć w tyłek. Szanuję.

 

Reasumując, jak ktoś chce posłuchać ładnej i niezłej historii o Meve, znaleźć kilka zabawnych eastereggów to polecam. Polecam poczekać parę miesięcy (choć słysząc o wynikach sprzedaży raczej nie tak długo) i kupić na jakiejś promocji, włączyć tryb easy (pozwala pomijać walki, no chyba, że siądzie wam karciana mechanika) i mieć fajne słuchowisko na kilka godzinek. 

 

Aaa, no i jeszcze jedna sprawa. Geralt, ja rozumie, że marketing i te sprawy i to Białego Wilka kojarzymy z marką i takie tam, ale umieszczanie go w kampanii marketingowej na czele i na głównych grafikach z grą to śmieciowe zagrania. Już wam zaspoileruję, że Geralt pojawia się na chwilunię i ma z pięć linii dialogowych (jak ktoś ogarnia świat to pewnie się domyśli w jakim momencie). Nie niezła beczka.


  • 7

#24 Woroq Napisany 21 listopada 2018 - 06:38

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 772 Postów:
Na PS Storze jest już preorder za 113 zł

Redzi IMO dali dupy po całości :cry: Gra się nie sprzedaje, bo próbowali przy okazji premiery wypromować GoGa, a olali konsole i Steam :(

Ten post był edytowany przez Woroq dnia: 21 listopada 2018 - 06:47

  • 0

#25 Stan Napisany 21 listopada 2018 - 22:56

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 206 Postów:

Ja kupię na jakiejś promocji zatem. Ja nawet w online Giwnta za bardzo nie wciągnąłem się, a za słuchowisko 100zł nie dam. 


  • 0

#26 Spuczan Napisany 13 grudnia 2018 - 13:24

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 034 Postów:
https://www.ppe.pl/n...zacja-1-02.html

Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści nie będzie się już wieszać na PS4

Proszę mnie nie banować. Tu chodzi o problemy techniczne wersji na konsolę Sony.
  • 0

#27 burnstein Napisany 28 stycznia 2020 - 11:12

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 115 Postów:

Hokus pokus i wyszło na Nintendo Drifstick.

gDQk9GQ.gif


  • 0

#28 Hellmans Napisany 09 lutego 2020 - 22:18

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 012 Postów:

pFcKWh2.jpg

 

 

 

Cudak już się rozpisał i z grubsza się zgadzam. Słucha się tego fantastycznie, a fabuła, wybory i ich konsekwencje robią dobrze. Mnie najbardziej wymęczyły niektóre zagadki, bo to czasem 5-15 minut uczenia się mechanik, które przydają się dosłownie tylko w tej jednej potyczce w całej grze i potem można o nich zapomnieć. No i sama mechanika na szczęście jest dużo sensowniejsza niż to co było w W3, chociaż dalej czuć że to coś zaprojektowanego pod singla. Tak czy siak zdarzyło mi się 3-4 razy zasiedzieć się do 2:30 w nocy, a bądźmy szczerzy, to najlepszy wyznacznik zajebistości gierek.


  • 5

#29 Schrodinger Napisany 09 lutego 2020 - 23:17

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:
31h? Myślałem że to jakiś gownoindyk na 5h :doge: będzie grane pod uwagę
  • 0

#30 burnstein Napisany 10 lutego 2020 - 00:08

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 115 Postów:

Znalezione złote skrzynie 35/42? Znając moje ocd, jakbym to zobaczył na końcu gry, tobym chyba dostał ataku paniki :cf:


  • 0



Inne z tagami: