Skocz do zawartości

Zdjęcie

Monolith

Team D-13 PC

• Zaloguj się by odpowiedzieć
1 odpowiedzi na ten temat

#1 Tawotnica Napisany 02 listopad 2018 - 20:39

Tawotnica

Samus Aran

• Moderatorzy
  • 11480 Postów:

http://team-d13.com/monolith/

https://store.steamp...03960/Monolith/

następna perełka shoot 'em up ze steama! :potter: 

Wprawdzie już od dawna rzygam rogalikami, ale polatania stateczkiem sobie nigdy nie odpuszczę, jeśli jest dobre promo z okazji halloween. 

Powiecie "no nie, kolejny twin stick shooter" tylko, że Monolith jest w brud dobre. Mapka jest jak w pierwszej Zeldzie, system broni dobry i upgradów niczym w Dead Cells, a dodatkowe upgrady i oręż wykupuje się u kota, który mi Nago przypomina (kotek z Kirby's Dreamland 3). 

Na normalu jest pięć pięter, których konstrukcja zawsze wygląda podobnie: trzeba rozwalić wszystkich mini-bossów, żeby się dobrać do zadu prawdziwemu szefkowi. Po drodze znajduje się pomieszczenia ze sklepikami, w których wypadającą z wrogów kasę można zamienić na nową broń, dodatkową amunicję, leczenie HP itd. 

Yup, amunicja się kończy, a podstawowa broń jest dość słaba. Nie warto jednak oszczędzać, bo na każdym piętrze jest weapon room z dwoma opcjami do wyboru. Podobnie ma się sprawa z ulepszeniami - jedno na każdy level. Randomowe oczywiście, wybiera się z trzech. Bardzo udany detal, że pixelart ulepszeń lekko się zmienia jak są podświetlone. 

Co więcej? Dash i bomby. Mało korzystam z dashowania, bo łatwo zgubić swoją pozycję, szczególnie łącząc z up'em teleportującym zamiast tego. Bomby tutaj głównie są narzędziem defensywnym - anulują pociski, więc nie marnuję ich na atakowanie. Świetny jest up automatycznie uruchamiający bombę w celu uchronienia statku przed odniesieniem obrażeń kiedy ma się >2 bomb. Pierwszy raz do endbossa w ten sposób doszedłem. 

Warto wspomnieć o soundtracku, bo jest pyszniutki chiptune (polski chiptune! ArcOfDream, Szczecin, Poland! :o ): https://arcofdream.b...cial-soundtrack

Shelf Space i wiadomo, że to mini-kraszer będzie :tak: 

Giereczka ogólnie przywodzi mi na myśl Downwell ze swoją minimalistyczną stylistyką i uzależniającym gameplayem, co jest baaardzo dobrym skojarzeniem. Jest krótsza i łatwiejsza, co w niczym nie przeszkadza. Runy kończą się po ca. 20 minutach, a czasem mid-boss jest bardziej srogi niż szef danego leveleu. Szef danego levelu, huh? Bywa bullet hellowo, ale daleko temu do manic shmupów odstraszających normalnych broni. Jak trafi się broń samonaprowadzająca i idzie jak po maśle, bo można się skupić na samym unikaniu.

Coś pięknego ta nowa fala indie-shmupów :good: Nie używajcie komputerów do pracy czy nauki, używajcie ich do shoot 'em upów!  

• 2

#2 Tawotnica Napisany 11 listopad 2018 - 14:09

Tawotnica

Samus Aran

• Moderatorzy
  • 11480 Postów:

2caZbWL.jpg

gdy się człowiek spieszy... ale i tak najlepszy wynik jaki udało mi się uzyskać. Nie wiem jak znaleźć wszystkie sekrety pozostając >30min. :sadcf: 

powtarzam się, wiem, ale jeszcze raz napiszę: Monolith to świetny twin-stick rougelike! 

• 0

Inne z tagami: