Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi 3 (i inne Budokai)


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
37 odpowiedzi na ten temat

#1 Kuchcior Napisany 04 lipca 2007 - 09:04

Kuchcior

    Chocobo

  • Narybek
  • 16 Postów:
Witam!
Jesienią(prawdopodobnie listopadem) ukaże się kolejna część bijatyki z serii Budokai.
Podaję ciekawe linki.

http://dbzs.jp/meteor/index.html - oficjalna strona gry
http://www.daizex.com/ - porządna strona o DB
http://www.gamespot.... ... pid=939644 - strona gry na serwisie Gamespot.com

Co na razie wiadomo:

- znów zwiększy się ilość postaci(m.in. o Króla Vegete i jego postać Ozaru)
- dojdą dwa zagrania w walce

"Z-Counter" - unik przez nadchodzącym atakiem i teleport za przeciwnika, możliwe kolejne teleport(motyw znany z początków Budokai)

"Sonic Sway" - uniki przed zwyczajnymi atakami(coś takiego jak Neo unikał kul w Matrixie) również znane
z wcześniejszych Budokai

- nie wiem jak to było w Budokai Tenkaichi 2 ale na screenach widać, że do przemiany w Ozaru potrzebny będzie księżyc.

Przy okazji chciałem się spytać was jak wam się podobały nowe części Budokai. Ja jestem szczęśliwym posiadaczem Budokai 3 (100 % kapsułek :-D) ale do kolejnych odsłon nie potrafię się przyzwyczaić. Po zmianie developera zaszły zmiany, jak na moje niedokońca ciekawe. Gdy pojawia się nowa część zastanawiam się czy ją kupić ale oceny recenzentów i jednak ten system walki mne odstrasza.
W Neo+ np. Budokai 3, Budokai Tenkaichi, Budokai Tenkaichi 2 dostały takie same oceny - 8.0 więc tego nie biorę pod uwagę. Na Gamspot.com recenzenci podzielają moje zdanie a na Gamerankings.com już nie. Jak jest u was?

Mam też pytanie co do muzyki i odgłosów postaci. Budokai 3 kupiłem specjalnie z wersją z japońskimi głosami. Jak jest w Budokai Tenkaichi, Budokai Tenkaichi 2?

ps. jeżeli nie lubisz Dragon ball'a LUB uważasz że Budokai jest do kitu - to nie pisz :cool:
  • 0

#2 Gość__* Napisany 04 lipca 2007 - 09:34

Gość__*
  • Goście
Ja miałem Budokai'a 3 i uważam, że to bardzo dobra pozycja. Ładna grafika, sporo postaci do wyboru, no i przede wszystkim walki - efektowne i do złudzenia przypominające serial. Chociaż nie jestem fanem DB (szał na DB minął po obejrzeniu NGE) to wystawiłbym grze 7.8.
W Teknaichi nie grałem, chociaż z chęcią zobaczyłbym, co zostało zmienione. Nowe animacje Dragon Rush'y? Wystarczający powód, żeby obadać grę ;)
  • 0

#3 Kuchcior Napisany 04 lipca 2007 - 10:02

Kuchcior

    Chocobo

  • Narybek
  • 16 Postów:
Sęk właśnie w tym że tam Dragon Rushy już nie ma. Po zmianie developera zmieniono system walki na malo rozbudowany i niefajny. Właśnie TB3 zaczyna mi się podobac bo wroca dwie techniki ze starej serii
  • 0

#4 Gość__* Napisany 04 lipca 2007 - 10:07

Gość__*
  • Goście
Nie ma DR? No to kiszka... Przecież to były najefektowniejsze animacje w całym Budokai'u! Jestem ciekaw, który z developerów wpadł na ten genialny pomysł :/
  • 0

#5 Kuchcior Napisany 04 lipca 2007 - 10:30

Kuchcior

    Chocobo

  • Narybek
  • 16 Postów:
Pierwsze 3 cześci robiło Dimps za serie Tenkaichi odpowiada Spike(na koncie gry o wrestlingu)
  • 0

#6 Shinigami Napisany 04 lipca 2007 - 11:47

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 368 Postów:
Ja mam Budokai 3 i pierwszego TB. Trójeczka wiadomo, świetna i nie ma co gadać. Samo Tenkaichi ma troche wad, jak choćby brak Rushy, czy nie aż tak efektowne animacje przy potężnych technikach (vide Genki Dama). Ma to też jednak swoje plusy, bo gra jest przez to żywsza. Szkoda także, że (przynajmniej w jedynce, w dwójce chyba już są) nie ma strojów do wyboru, zawsze mamy tylko jeden. Fajne jednak jest rozwijanie postaci, teraz naprawdę różnią się siłą ciosu i trudno jest wygrać nierozwiniętym Chaosem z Cellem. Do tego gra ma opcje włączenia angielskich/japońskich głosów, to jest plus niezaprzeczalny. Po przejściu na nową część trudno mi powrócić do starszej, teraz walki nie polegają tylko i wyłącznie na unikaniu ciosów i teleportach za przeciwnika.
Aha, w moim mniemaniu największą wadą są lekko gorsze modele postaci od tych z B3. W trójce wszyscy wyglądali dosłownie jak wyciągnięci z anime, tu są troche brzydsi. Szkoda, że developerzy nie dogadali się i nie wrzucili starych modeli.
Na nową część czekam, znowu dostaniemy milion postaci XD Do tego zapowiadają się fajne usprawnienia.
  • 0

#7 Sylvan Wielki Napisany 04 lipca 2007 - 13:32

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 610 Postów:
Ja to DB wielbie :jeee:

Jak tylko kupiłem Tenkaichi 2 , to grałem po 14 godz. dziennie aż wszystkiego się nauczyłem , nie pozdobywałem i nie wykupiłem - czyli de facto tych dni tak dużo nie było :P

Gra znakomita , oprawa mnie zachwyciła podobnie jak cały feeling ( notabene jakże niesamowity ) uniwersum DB :^^:

Z jednym jest problem - custom stringi :niepewny:

Praktycznie jak się przysiądzie w grupce kumpli i rozpracuje kilka akcji , ciężko się gra - niemal do pierwszego pancza.

Poza tym brak jakiegokolwiek wyważenia , Golden Ape jest nie do zaciućkania , a jeśli na patelnie zwykłe postaci weźniemy to Picolo jest ultra hyper top terem , ( za raz za nim "zmałpiony" Vegeta SS 4 ) .
  • 0

#8 Shinigami Napisany 04 lipca 2007 - 19:51

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 368 Postów:

Jak tylko kupiłem Tenkaichi 3

Że co kupiłes?
  • 0

#9 Sylvan Wielki Napisany 04 lipca 2007 - 21:21

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 610 Postów:

Że co kupiłes?

Biję się w pierś Jutrzenki Shingami ,że napisałem Tenkaichi 2 , ale nie byłem pewny już czy to było T2 czy T3 i wpisałem w zoogle , by się upewnić czy Tenkaichi 3 to było i mój wzrok ujżał taką nazwę i wyedytowałem dziś ok 14:16 z Tenkaichi 2 na Tenkaichi 3 a teraz moj dobry kolega mi pisze " Sylvan my jeszcze w Tenkaichi 3 nie grali , to była 2jka" :cry:

Administracja potwierdzi - right marcell :roll:

:ftopa:

Ale i tak T3 prędzej czy później kupie więc :P
  • 0

#10 nawi Napisany 13 sierpnia 2007 - 16:34

nawi

    Mega Man

  • Narybek
  • 148 Postów:
Hmmm... Od dawna zamierzam sie na ps2jkowe dragon balle, dzisiaj zasiadlem co by troche o nich poczytac i szczerze mowiac mam metlik w glowie, za duzo tego :P . Zalezy mi przede wszystkim na odgrywaniu fabuly, nie tylko samych walkach, ale tez elementach cRPG, free-roamingu itd. Co polecacie pod tym katem?
  • 0

#11 Shinigami Napisany 13 sierpnia 2007 - 20:23

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 368 Postów:
Pod tym kontem inwestuj w Tenkaichi Budokai 2, 1 lub poczekaj na trójke. Jeśli chcesz troche mniej elementów RPG i walki w "starym stylu", czyli widok z boku, to nie ma nic lepszego od Budokai 3. Seria Tenkaichi wprowadziła troche inny system, można powiedzieć free roaming, na arenie możesz lecieć gdzie chcesz (w jej obrębie), widok podczas walk jest w trzeciej osobie.
  • 0

#12 nawi Napisany 15 sierpnia 2007 - 19:00

nawi

    Mega Man

  • Narybek
  • 148 Postów:
Czyli wszystko jasne - na celowniku budokai 3, potem pierwsze tenkaichi, a na deser naruto: ultimate ninja :) . Wracamy do starych dobrych czasow.
  • 0

#13 Kuchcior Napisany 15 sierpnia 2007 - 21:54

Kuchcior

    Chocobo

  • Narybek
  • 16 Postów:
no jesli moge doradzic to lepiej druga czesc tenkaichi i druga ultimate ninja
  • 0

#14 Gość__* Napisany 27 października 2008 - 13:40

Gość__*
  • Goście
Tenkaichi 3 to zacna pozycja, do dzisiaj zdarza mi się rozegrać kilka turniejów dziennie i napawać się tymi przesadzonymi combosami i rushami, które w starciu z anime nie mają się czego wstydzić, a wręcz przeciwnie - czasami to właśnie oryginalny DB blednie przy takim np. Ultimate Blaście Future Gohana :tak: A już w grudniu DBZ: Infinite World :^^:
  • 0

#15 Shinigami Napisany 27 października 2008 - 14:39

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 368 Postów:
Ja Infinite World sobie daruje, za mało zmian w stosunku do Budokai 3, a i modele postaci jakby z tej części wyjęte. No i ogólnie system BT zjada B na śniadanie.
Choć story tym razem może być całkiem zacny.
  • 0

#16 Gość__* Napisany 27 października 2008 - 15:03

Gość__*
  • Goście
Właśnie mnie Story nakręca - Budokai 3 pod tym względem był strasznie poszarpany i niespójny.
  • 0

#17 Shinigami Napisany 27 października 2008 - 19:03

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 368 Postów:
A ja powiem, że mi cholernie nie podoba podejście Bandai do DB na nowych konsolach, znów te dwuwymiarowe walki, które może i są fajne, ale nie tak miodne jak pełne 3D. Czyli prawdopodobnie poczekam kilka lat aż kupię jakaś nową grę na licencji.

Wolałbym Tenkaichi Budokai 3 bez żadnych zmian w systemie, proste kopiuj-wklej. Jedynie z odpowiednią na dzisiejsze czasy grafiką. To bym kupił :^^:
  • 0

#18 Gość__* Napisany 28 października 2008 - 07:57

Gość__*
  • Goście
W sumie za serię znów bierze się Dimps, więc nie narzekaj - mają inną filozofię, niż Spike, i bardzo dobrze, bo tytuły są odmienne. Ale BL i tak przegrywa z BT3 :P
  • 0

#19 Gość__* Napisany 02 listopada 2008 - 19:28

Gość__*
  • Goście
Hmmm, no i ja dalej nie wiem. Ktora/e werjsa/e jest/sa nastawione na fabule, a nie typowa bijatyke ? ;]
  • 0

#20 Shinigami Napisany 03 listopada 2008 - 12:24

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 368 Postów:
Po co Ci nastawienie na fabułę? Każda z części to ma, a gra się najlepiej w Budokai Tenkaichi 3.
  • 0

#21 Gość__* Napisany 03 listopada 2008 - 12:51

Gość__*
  • Goście
No i sagi w tej części są najlepiej przemyślane - możesz odtworzyć walki z anime, albo olać scenki przerywnikowe (włączasz je za pomocą R3 w momencie, gdy konsola Ci to podpowiada) i jechać wszystko i wszystkich po swojemu. Bierz BT3 i nie zastanawiaj się ani trochę, bo to najlepsza nawalanka osadzona w uniwersum DBZ :tak: A i kawałek GT się załapał :P
  • 0

#22 Shinigami Napisany 03 listopada 2008 - 13:07

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 368 Postów:

A i kawałek GT się załapał :P

Jak w każdej od Budokai 3 :P

Właściwie jedynymi minusami serii BT są openingi :bue: Szkoda, bo Budokai 3 (i nawet B2) miał świetny.
  • 0

#23 Gość__* Napisany 03 listopada 2008 - 13:58

Gość__*
  • Goście
W B3 właśnie nie mogłem się dorwać do GT - ot, Buu Saga i koniec.
  • 0

#24 Shinigami Napisany 03 listopada 2008 - 14:26

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 368 Postów:
Widzisz, trzeba było być super dobrym by można było walczyć z Li Shenronem :P A z tego, co pamiętam po rozwaleniu Buu Genki Damą można było walczyć z Ubbem. Tak, to koniec Z, wiem. No i był jeszcze Gogeta SSJ4.
  • 0

#25 Gość__* Napisany 03 listopada 2008 - 14:51

Gość__*
  • Goście
Dzisiaj spróbuję - Breaktrough zdobyte, ale Li Shenrona rozwalić trzeba - nie będzie mi się woził po dzielni, no. Dzięki za radę.
  • 0

#26 Shinigami Napisany 03 listopada 2008 - 15:07

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 368 Postów:
Strzel mu z Big Bang Kamehameha :tak: Cholernie trudne z tego, co pamiętam, ale sycące :] No i chyba jest jakiś bonus za rozwalenie go tym ciosem (chyba).
  • 0

#27 Gość__* Napisany 03 listopada 2008 - 19:24

Gość__*
  • Goście

Po co Ci nastawienie na fabułę? Każda z części to ma, a gra się najlepiej w Budokai Tenkaichi 3.


A tak :] Zeby zagrac sobie w jedno z ulubionych serialowych anime ^^

Jesli w takim razie dobrze rozumiem, KAZDA wersja ma "story mode" czy jak to sie zwie ? A DBZ:BT3 to poprostu jedna z naswiezszych odslon ?
  • 0

#28 Shinigami Napisany 03 listopada 2008 - 19:26

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 368 Postów:
Tak, każda gra z serii Budokai oraz Budokai Tenkaichi ma story. A BT3 oprócz tego, że jest najnowsze jest także najlepsze.
Możesz też poczekać na Infinite World, ale po systemie walki BT nie widzę sensu przesiadania się na walkę w dwóch wymiarach w IW ;)
  • 0

#29 Gość__* Napisany 04 listopada 2008 - 08:50

Gość__*
  • Goście
Chilli wszystko jasne, polujemy na DBZ:BT3 :]
Aby sie jeszcze upewnic.. Mial ktos stycznosc z wydaniem kolekcjonerskim DBZ:BT3? Rozni sie tylko artboxem, czy jakies zmiany ingame zaszly?
  • 0

#30 Shinigami Napisany 04 listopada 2008 - 08:58

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 368 Postów:
Eee, to jest w ogóle jakaś kolekcjonerka?
  • 0