Skocz do zawartości

Devil May Cry 3


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
902 odpowiedzi na ten temat

#871 Kyo Napisany 02 grudnia 2007 - 01:47

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

hmmm jeżeli pamięć mnie nie myli to Dante z SMT3 jest wzorowany na tym z DMC2, tak? Bo tam też jakoś ma poziom chłopak ;p


Mhm, Dante w SMT3 to taki sam Dante, jak ten w dwójce. Zapewne fajniejszy nawet :P . No i jak to chyba Baud napisał, teksty tam też rzucał całkiem niezłe - takie oczywiście w jego stylu, ale bardziej, hmm, chłodne...

Heh, no i to jedyna gra, która daje nam szansę stanąć po drugiej strony barykady - poczuć jak to jest być demonem polowanym przez Dantego ;) .

Poddajecie się ?


No fuckin' way :P . Jeszcze się tego poszuka......

Albo zmyśliłes sobie odpowiedź, albo pojawia się w DMC2, którego, jak wiadomo, przeszły na świecie z cztery osoby



Nie cztery, a zdrowo ponad milion :P .

Sarkazm :P - Shinigami

Errr...... :P
  • 0

#872 Gość__* Napisany 06 grudnia 2007 - 14:20

Gość__*
  • Goście
Ych... Solidny cios w klatę dla mnie. Nie mogę oddychać, gdy widzę, co wyprawia ten koleś...
  • 0

#873 Shinigami Napisany 06 grudnia 2007 - 15:11

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 385 Postów:
Cholera, trzeba przyznać, że niektóre akcje są wręcz nieprawdopodobne. Damn, koleś ma styl :ninjadance: No i coś czuje, że na święta będe musiał odpalić PS2 i DMC3, nie ma bata :ninja:
  • 0

#874 Divine Napisany 08 grudnia 2007 - 11:11

Divine

    Mokujin

  • Narybek
  • 48 Postów:
Na kimś kto wySSował całego Dmc3 nie zrobi to większego wrażenia chociaż muszę przyznać że kolo gra niesamowicie stylowo a władanie orężem ma dopracowane do diabelnej perfekcji, moc.

Wracając do quizu - chodziło o Eve Redgrave
http://pl.wikipedia....Cry#Bohaterowie

oddaje
  • 0

#875 Shinigami Napisany 08 grudnia 2007 - 20:55

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 385 Postów:

Wracając do quizu - chodziło o Eve Redgrave

A gdzie to było powiedziane? Jeśli w pierwszej mandze DMC, to nie jest to prawdziwe.
  • 0

#876 Divine Napisany 09 grudnia 2007 - 00:19

Divine

    Mokujin

  • Narybek
  • 48 Postów:
Wystarczy przecztać odpowiedni fragment z wikipedii + obejrzeć anime (ep.8 sporo na ten temat wyjaśnia).
  • 0

#877 Shinigami Napisany 09 grudnia 2007 - 00:20

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 385 Postów:
Anime jak na razie też nie jest kanoniczne, a i ten odcinek był pokręcony, więc nie kierowałbym się tym, co tam było ;) A Wiki wole w języku angoli, więcej pewnych faktów tam jest.
  • 0

#878 Divine Napisany 09 grudnia 2007 - 03:13

Divine

    Mokujin

  • Narybek
  • 48 Postów:
Fakty przedstawione w anime pokrywają się z tymi w polskiej wikipedii a także tymi które możemy wyhaczyć w grach, napis na E&I odnosi się do Tony'ego. Tony'ego Redgrave czyli Dantego. Na chłopski rozum - skoro Dante nosi nazwisko Redgrave to po kim mógł je otrzymać jak nie po rodzicach?

Przy tym pytaniu trzeba było pokojarzyć niektóre fakty i użyć troche wyobraźni. Następnym razem wymyśle coś łatwiejszego, mniej pokręconego.
  • 0

#879 Shinigami Napisany 09 grudnia 2007 - 11:47

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 385 Postów:
Wiesz, jak dla mnie Dante nosił przydomek Tony Redgrave dlatego żeby coś ukryć, najprawdopodobniej swoją tożsamość. Więc troche dziwne by było gdyby zmienił w tym celu tylko imię, nie sądzisz? A ten odcinek anime odebrałem jako jedną wielką pomyłkę tego jego "przyjaciela", zresztą, jego żona wyhaczyła, że Dante to nie Tony. Pomyłka i ukłon w strone fanów, tym to było dla mnie. No i polska wiki w wielu sprawach po prostu ssie.

Aha, jeszcze jedno, E&I mają na sobie napisane "for Tony Redgrave", bo, po pierwsze, Capcom na początku tak chciał nazwać Dantego i zapewne zostawili to jako memento, a po drugie - pod takim pseudonimem ukrywał się w pierwszych latach bycia najemnikiem.
  • 0

#880 Scorpio Napisany 09 grudnia 2007 - 15:38

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

A ten odcinek anime odebrałem jako jedną wielką pomyłkę tego jego "przyjaciela", zresztą, jego żona wyhaczyła, że Dante to nie Tony.

Też tak odbierałem, ale scena z pudełkiem zakopanym spowodowała, że inaczej na to spojrzałem.

Ale wciąż - nazwisko i imię Tonyego mogły być zmienione. Bo dlaczego teraz jest Dante? Zmienił sobie imię?
  • 0

#881 Shinigami Napisany 09 grudnia 2007 - 15:42

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 385 Postów:

Ale wciąż - nazwisko i imię Tonyego mogły być zmienione. Bo dlaczego teraz jest Dante? Zmienił sobie imię?

Pierwsza manga, z tego co wiem i pamietam, utrzymywała, że Dante używał tego imienia kiedy został najemnikiem, bo cośtam (niesty nie wiem czemu, bo nie czytałem). Jeśli byłoby to nazwisko jego matki lub wzięte przez nia po ślubie od Spardy, nielogicznym jest ukrywanie sie pod własnym nazwiskiem ze zmienionym jedynie imieniem. Poza tym tamta manga jest już niekanoniczna ;)

Też tak odbierałem, ale scena z pudełkiem zakopanym spowodowała, że inaczej na to spojrzałem.

Możliwe, średnio pamiętam tamten odcinek ;)
  • 0

#882 Zwyrol Napisany 15 grudnia 2007 - 19:36

Zwyrol

    The Strong, Silent Type

  • Forumowicze
  • 3 623 Postów:
Brakuje mi 3 niebieskich orbów, by mieć pasek energii na maksa. Rozwaliłem wszystkie sekretne misje, wykupiłem wszystkie orby w "sklepie" w normalnych misjach chyba też wszystko znalazłem to samo z tymi "posągami" na których trzeba wykonac SSStylisha. Gdzie one mogą jeszcze być? Mam to samo przy Dante i Vergilu. :cojest:
  • 0

#883 Scorpio Napisany 15 grudnia 2007 - 19:56

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Akurat tutaj podałeś dane dość niejednoznacznie.

Misje tajemne od razu widać, podobnie sklep - tu nie ma problemu. Możliwe, że przegapiłeś Orby w misjach, bądź właśnie w posągach. Jeśli chcesz pomocy, to udaj się tutaj:
http://www.gamefaqs....ame/920607.html
I otwórz Blue Orb/Secret Mission Locations. Tam będziesz miał wypisane po kolei położenie każdego elementu, i możesz po kolei w kolejnych misjach sprawdzać gdzie to przegapiłeś.

To, oczywiście, do wersji zwykłej. Ty masz Special Edition. Nie wiem, czy nie zostało tam coś podmienione, ale najpierw poleć po tym przewodniku.
  • 0

#884 Zwyrol Napisany 15 grudnia 2007 - 21:20

Zwyrol

    The Strong, Silent Type

  • Forumowicze
  • 3 623 Postów:
Właśnie znalazłem film na youtube gdzie pokazane są wszystkie orby. Wystarczy wpisać "dmc3 all blue orbs". Wiem że nie zdobyłem jednego w 9 misji gdzie trzeba wskoczyć wyżej i tego w 18 za pokonanie wszystkich bossów, ale jednego nadal nie potrafię zlokalizować, trzeba będzie się pomęczyć. ;)
  • 0

#885 Scorpio Napisany 08 kwietnia 2008 - 21:35

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Coś dla wojowników DMC3! Tak, wiem że jeszcze tacy się ostali i wciąż masakrują biedne armie ciemności, czy to w postaci szachów, ucieleśnień grzechów, wszelakich bossów, upadłych aniołów, pająków, sin eaterów i co dusza dała :)

Najpierw bardzo ciekawy film. Faktycznie przedstawia fragment misji, ale już na samym początku widzimy ciekawą sztuczkę - uzyskanie i utrzymywanie oceny SSS przy braku atakujących przeciwników (!!!). Piękne :)

Plus kanał zawierający filmiki Pokeya z przechodzenia DMC3 na DMD! w ten jego charakterystyczny, ciekawy sposób :D http://www.youtube.c... ... htfoId&p=r
  • 0

#886 phsx Napisany 05 lutego 2009 - 15:07

phsx

    \m/

  • Forumowicze
  • 5 388 Postów:
Ok mam DMC3SE na pcta, który poziom trudności (i jak) wybrać bym miał doświadczenia podobne do grania na normalu w zwykłego DMC3?
  • 0

#887 oranje Napisany 05 lutego 2009 - 15:38

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 113 Postów:
Graj na normalu. Niby SE jest ulatwione a ja sie meczylem momentami.
  • 0

#888 Gość__* Napisany 05 lutego 2009 - 18:07

Gość__*
  • Goście
Ja tam kiedyś nawet specjalnie dla Supersonica przechodziłem DMC3 i zaraz po tym DMC3SE - jedyna różnica to częstotliwość wykorzystywania ataków przez wrogie poczwary, w DMC3DA atakowały jakby chętniej.
  • 0

#889 Gość__* Napisany 05 lutego 2009 - 19:12

Gość__*
  • Goście
Mam także DMC3 Special Edition, rozgrywka Vergilem jest bardzo ciekawa, ale szkoda, że dla tego bohatera zabrakło własnego trybu fabularnego, a jedynie gramy Vergil'em normalny scenariusz gry, ale to także dobre urozmaicenie.
  • 0

#890 phsx Napisany 05 lutego 2009 - 19:34

phsx

    \m/

  • Forumowicze
  • 5 388 Postów:
Oj szkoda tylko że port DMC3 nie jest taki doskonały jak 4, bo SE działa tragicznie - 20-30fpsów i ciężko jest grać, chyba sobie to odpuszczę ...
  • 0

#891 Gość__* Napisany 05 lutego 2009 - 19:39

Gość__*
  • Goście

Mam także DMC3 Special Edition, rozgrywka Vergilem jest bardzo ciekawa, ale szkoda, że dla tego bohatera zabrakło własnego trybu fabularnego, a jedynie gramy Vergil'em normalny scenariusz gry, ale to także dobre urozmaicenie.

To jest niezła kabała, ale co poradzisz - Capcom skoczyło na kasę, powiedzmy to wprost.
  • 0

#892 Spuczan Napisany 06 grudnia 2011 - 19:36

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 041 Postów:
http://www.youtube.c...4/0/CYKJ171LApo

Ten koleś jest całkiem niezły. Szkoda tylko, że na Cerbera ma taki słaby sposób. Liczyłem na coś więcej.
  • 0

#893 kraszuuu Napisany 05 lutego 2012 - 14:32

kraszuuu

    Toad

  • Narybek
  • 6 Postów:
Temacik skamieniały więc zabawię się a archeologa. Jako, że mam teraz zajawkę na slashery, to zakupiłem sobie diabła 3 jednak nie wiem czy dobrze zrobiłem z kolejnością...

... bowiem wraz z DMC3 kupiłem GOW2 i na pierwszy ogień poszły własnie przygody Kratosa. Może ktoś pokusi się o małe porównanie tych dwóch tytułów? Chodzi mi o to czy Devilek ma jakikolwiek polot do dzieła Sony?

Pytam, bo taki sam myk zrobiłem z "jedynkami". Najpierw grałem w GOW, a później w DMC. Przyznam, że na początku było ciężko. Przede wszystkim doskwierał mi brak bloku. Po ograniu stwierdzam, że jedynka to kult i potężny tytuł. Znakomity, gotycki klimat emanujący mistycyzmem. Dante jako bohater moim zdaniem jest ciekawszy od Spartanina. Strasznie ciągnie mnie do trójki, co by ponownie doprowadzić do płaczu hordy demonów. A więc jak to jest? Daje radę gierka pomimo grubych kilku lat od premiery?
  • 0

#894 ACZ Napisany 05 lutego 2012 - 14:46

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 157 Postów:

Może ktoś pokusi się o małe porównanie tych dwóch tytułów? Chodzi mi o to czy Devilek ma jakikolwiek polot do dzieła Sony?

przede wszystkim DMC3 ma bardziej rozbudowany system walki. GoW2 ma większy rozmach i epickość. Obie serie są całkowicie różne, w obu seriach nacisk jest położony na coś zupełnie innego.
  • 0

#895 BigBoss1982 Napisany 05 lutego 2012 - 19:39

BigBoss1982

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 621 Postów:
Powiem tak, seria God OF War jest boska, ale mimo wszystko gdzieś w głębi serca bardziej mi zawsze pasowały przygody Dantego, a szczególnie w jego pierwszej i w czwartej odsłonie, 2jka ssie jaja po sam odbyt, a trójka, cóż, nie jest zła, ale infantylnością to bije po ryju grubo. Akurat jeśli chodzi o zestawienie GOW2 i DMC3 to tutaj lepiej wypada Spartan, ale jak mówiłem, powinieneś bez gadania przejść obie te gry, w sumie klasyka, kult no i naprawdę potęga Playstation 2.
  • 0

#896 Zwyrol Napisany 05 lutego 2012 - 20:10

Zwyrol

    The Strong, Silent Type

  • Forumowicze
  • 3 623 Postów:
Ja jeśli chodzi o serie bardziej sobie cenię GOW, bo trzyma cały czas wysoki poziom, ale takiego DMC1 stawiam wyżej niż każdą część GOW.
  • 0

#897 Nyjacz Napisany 05 lutego 2012 - 20:15

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 999 Postów:
Ja wiem, że to niby te same gatunki, ale te gry są podobne na innej zasadzie niż zestawienie Gearsów z Army of 2. Po przejściu gry Epic, armia dwóch niczym nie zaskoczy i często będziemy się zastanawiać "czy tego już gdzieś nie widziałem?". Tym bardziej, że w tej drugiej wszystko jest gorzej wykonane. God of War to bardzo zróżnicowana produkcja, umiarkowanie wymagająca, widowiskowa z mocnym naciskiem na zwiedzanie. DMC to coś innego; to nowa sztuka walki, nauka i trening okraszone elementami przygodowymi i specyficznym settingiem. Cholernie warto przejść obie, a w kwestii wyżej wymienionych strzelanek cholernie warto, to tylko tę pierwszą.
  • 0

#898 Shinigami Napisany 05 lutego 2012 - 20:30

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 385 Postów:
Wchodzę i widzę, że ktoś waha się pomiędzy graniem w GOW i graniem w DMC :fp: Bierz się za Devila, młody padawanie.
  • 0

#899 Nyjacz Napisany 05 lutego 2012 - 23:49

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 999 Postów:
No i po co pisałem ten długi post, skoro Shini ma rację :cf:. Ale GoW zły nie jest ;).
  • 0

#900 kraszuuu Napisany 06 lutego 2012 - 12:27

kraszuuu

    Toad

  • Narybek
  • 6 Postów:
BigBoss1982 mam podobne odczucia do Ciebie. Pod względem grywalności i rozmachu nic na PS2 nie przebije GOW jednak DMC ma w sobie to coś, co nie pozwala się od gry oderwać. Bardziej mnie ciągnie do przygód Dantego mimo, że gry od Capcom są bardziej wymagające. No nic - trzeba ograć trójkę i inwestować w PS3. Czwórka już czeka, a piątka ponoć już niedługo i "nowym" image'em Dantego.
  • 0