Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ratchet seria


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
99 odpowiedzi na ten temat

#1 Aras Napisany 05 lipca 2007 - 09:22

Aras

    like a prayer

  • Forumowicze
  • 8 071 Postów:
temat analogiczny do tego o trylogii JAKa :)

jak przemyślenia? ocena 'po latach'? ile funu wam dały produkty Insomniac?


Dla mnie to jedna z największych tytułów tej generacji, plastyczność zabawy, gadżeciarstwo, pomysły na bonusy... cudownie się to maksuje poprostu! Coś co zdecydowanie trzeba poznać. W konkrety się pobawię wymieniając zdanie z innymi userami :P
  • 0

#2 Gość__* Napisany 06 lipca 2007 - 13:09

Gość__*
  • Goście
Zgadzam się z tobą mi też ta gra się podoba, wręcz ją uwielbiam.Fajne w tej serii są pukawki, i jak wymyślili je Insomaniacy.W lepszą platformówkę nie grałem.

PS.Czy ktoś wie co zrobić aby, wszystkie skill pointy były odblokowane,mam ich tylko 8 z 30.

PS2.Zna ktoś lokalizację gdzie są poukrywane Titanium Bolt'y?

Ratchet Rulez!!! :klaszcze:
  • 0

#3 Gość__* Napisany 06 lipca 2007 - 17:28

Gość__*
  • Goście
Gra jest wyśmienita , postacie są ładnie animowane do tego wszechobecny humor ciekawie działające bronie :D W tej grze prawie każdy znajdzie coś dla siebie :D I jeszcze jej twórcami są Insomaniacy zajmują oni u mnie wysoką pozycje jako twórcy gier .
  • 0

#4 Kosama Napisany 30 lipca 2007 - 22:40

Kosama

    Toad

  • Narybek
  • 10 Postów:
Ja posiadam trójkę i Gladiator, trójka i ta ilość broni wraz z mayhemem jaki powodują to sam miód, Gladiator uproszczony ze względu na grę w sieci, szkoda że z tego nie korzystam.. :/ Cała masa bonusów i nietuzinkowy humor w obu odsłonach serii. Szkoda że nie mogę zaliczyć wszystkich bonusów.. ;( Skill pointy mam wszystkie prawie, ale te śrubki!! Została mi 1 i nie mam pojęcia gdzie ona się podziała.. Chlip, chlip..
  • 0

#5 Scorpio Napisany 31 lipca 2007 - 09:09

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Skorzystaj z gamefaqs, zawsze pomaga :) http://www.gamefaqs....le/919902/33270

Ja przygodę z serią zacząłem bardzo późno, bo rok temu w chwili ukazania się platyn za 50 zł. I od pierwszego filmiku zostałem wcghłonięty w tamtem świat. Kolorowy, płynny, dynamiczny. Każdy ruch bohatera dawał po prostu bezstresową wizję zabawy. No i śmiechu. Filmiki w grze po prostu niszczą XD Po jedynce z miejsca dwójka poszła ...
Platformówka, strzelanina. Plus genialne rozstawienie plansz-planet, podzielonych na fragmenty po kilka-kilkanaście minut na jeden. Strasznie to podbijało szybkość przechodzenia, bo nie działało nastawienie: nie, teraz nie pogram bo i tak za mało czasu mam. Ot, kwadrans pod wieczór, siadam i zadymka na całego. I pozytywne emocje po całym dniu :) No i sama fabuła nieźle wciąga. A na pewno bawi! :P I nigdy nie nudzi.
W dwójce doszła jeszcze ewolucja broni, arena, wyścigi i strzelanie w kosmosie ... niby ciekawe, ja jednak wolę "standardowe" podejście do wizji platformowej.

Jak dla mnie, odkrycie tamtego roku. Widziałem, że będzie dobra ... ale nie że aż TAK :)
  • 0

#6 ACZ Napisany 31 lipca 2007 - 09:41

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 145 Postów:
No mnie jeszcze czeka do przejścia trzecia część.
  • 0

#7 Aras Napisany 31 lipca 2007 - 09:47

Aras

    like a prayer

  • Forumowicze
  • 8 071 Postów:
Czychu3, ja jak ruszyłem na ostatniego bossa, to nie wiedziałem że jest ostatni i miałem ładnego zonka xD z takim arsenałem wyskoczyłem, że startu nie miał, i po paru chwilach betka (no questów się duzo robiło ^^ seria rządzi pod tym względem).

Ogólnie to musze mieć na półce wszystkie 9 wielkich paltformerów SONY (seria JAK, Raczet, Sly) nie ma bata, ile czaus przy nich spędziłem, a jakoś się nie starzeją jeszcze. roxxior w pełni
  • 0

#8 ACZ Napisany 31 lipca 2007 - 09:51

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 145 Postów:
To ja to samo miałem w dwójce. Boss był zbyt łatwy, jak na moje dopakowanie broni i poszedł do piachu bez problemów za pierwszym razem. Nigdy w Ratchetach nie zdobyłem tych broni za milion i 1,5 miliona śrubek, bo za dużo czasu i nie chciało mi się.
Zdobył ktoś? Jaki jest efekt tej broni? Jakiś ostry nalot z góry czy co one robią?
  • 0

#9 Aras Napisany 31 lipca 2007 - 10:03

Aras

    like a prayer

  • Forumowicze
  • 8 071 Postów:
zdobyłem, robią duży gnój
  • 0

#10 Scorpio Napisany 31 lipca 2007 - 10:12

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

Nigdy w Ratchetach nie zdobyłem tych broni za milion i 1,5 miliona śrubek, bo za dużo czasu i nie chciało mi się.
Zdobył ktoś? Jaki jest efekt tej broni? Jakiś ostry nalot z góry czy co one robią?

Mówisz o RYNO Czychu :D Fakt, drogie jak diabli i jeszcze ciut ciut :)
Taka dopasiona rakietnica to jest ... ale sam odkryj. W sumie za tyle boltów miej radość z wydania i odkrycia efektu :)


PS - Seria Ratchet ma wyk... reklamówki z grupą gości sprawdzającą bronie w akcji. Ma ulubiona to gravity bomb XD Klasyki po prostu łatwo do znalezienia na YouTube :lol:
  • 0

#11 MonsieurWoland Napisany 01 sierpnia 2007 - 10:34

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 250 Postów:
hej mam male pytanie. Ratchet and Clank 2 ma jaki podtytul? Going Commando czy Up your arsenal.
  • 0

#12 Kurzy Napisany 01 sierpnia 2007 - 11:01

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 970 Postów:
Ma 2 podtytuły, jeden z nich to GOING COMMANDO, drugi nei pamiętam
UP YOUR ARSENAL to trzecia cześć
  • 0

#13 MonsieurWoland Napisany 04 sierpnia 2007 - 14:38

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 250 Postów:
Oka mam jeszcze jedna sprawe. Podczas zabijania przeciwnikow z broni nabija sie pasek xp giwery. Ile poziomow upgradeow ma kazda bron w Going Commando? 3?
  • 0

#14 Scorpio Napisany 04 sierpnia 2007 - 21:58

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
3

Ale to idzie tak: zaczynając grę możesz podbić tylko na poziom 2. Dopiero przy ponownym przechodzeniu gry na zwiększonym poziomie trudności możesz podbić broń bardziej :)
  • 0

#15 MonsieurWoland Napisany 05 sierpnia 2007 - 09:47

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 250 Postów:
Te 2 poziomy trudnosci sa ze soba polaczone? Tzn. jezeli za pierwszym razem odblokuje skillpointy to na wyzszym poziomie bede je mial zaliczone?
  • 0

#16 Aras Napisany 05 sierpnia 2007 - 16:17

Aras

    like a prayer

  • Forumowicze
  • 8 071 Postów:
Scorpio, zastrzel mnie bo nie pamiętam, nie mam swojego R&C3 na chacie (co się zmieni w czasie najbliższym :ninjadance: tzn jak znowu zoribę 1 i 2 na 100% :P ) ale to chyba nie ma poziomów trudności w tej grze :sparta: a tym bardziej ograniczenia tego jak można nabić daną broń.

jezeli za pierwszym razem odblokuje skillpointy to na wyzszym poziomie bede je mial zaliczone?

ta, new game + oznacza że trofea i osiągi zachowujesz
  • 0

#17 cwany-lis Napisany 05 sierpnia 2007 - 18:48

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 567 Postów:
Byłem ostatnio w empiku i widziałem Raczeta : Gladiators za 49.99 zł. - fajne to ? chciałbym właśnie takie niezobowiązujące, lajtowe multi na offa z botami ale naciąłem się już przy TimeSpitters więc proszę o solidny raport od tych co grali w tą część (?) serii.
  • 0

#18 Scorpio Napisany 05 sierpnia 2007 - 21:40

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

nie mam swojego R&C3 na chacie

Pif-paf :P Mowa o R&C2 :)
  • 0

#19 MonsieurWoland Napisany 19 sierpnia 2007 - 11:40

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 250 Postów:
Oka R&C2 jest u mnie prawie na ukończeniu. Do pełni szczęścia brakuje mi tylko 1 skillpointa-

18.Wrench Ninja II:Massacre
Planet Joba
-Kill all enemies in level with only the wrench and without dying.

Ktoś go zdobył? Problem w tym, że przeciwnicy mają tendencję do strzelania w swoich. Obsadzają wieżyczki i strzelają gdzie popadnie. Może jakieś sugestie? Spróbuję jeszcze raz podejśc do tego skillpointa- raz przez przypadek obsadziłem wieżyczkę- może dlatego gra nie zaliczyła mi punktu.

edit: znalazłem. Tutaj jest pewien glitch. Dla potomnych:

*** NOTE: If you can't get this skill point, even after a lot of tries,
you're probably forgetting to walk to the Hoverbike Races first.
As I explained in the F.A.Q. section of this document, you need to
walk to the continue point near the Hooverbike Races, even though
there aren't any enemies there.

powered by: http://www.gamefaqs....le/914659/27013
  • 0

#20 MonsieurWoland Napisany 28 sierpnia 2007 - 12:54

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 250 Postów:
Hey hey hey. Zabrałem się za kolejnego Racheta nr.3 Up your arsenal. Została mi już tylko jedna rzecz do odblokowania. W menu cheats mamy standartowo opcje za 5,10,15,20,25 oraz 30 skillpointów. Pod nimi znajduje się ostatni cheat za "????" skillpointów. Podejrzewam, że trzeba spełnić jeden określony warunek żeby go dostać. Ktoś wie może jaki?

edit: oka znalazłem coś takiego "Wrench Replacement- Enter code from Demo" Grał ktoś w to demo? Jeżeli tak to byłbym wdzięczny za kod:P I druga kwesita gdzie miałbym go wstukać?

edit2: na forum konkurencji znalazłem kod: "kółko, kółko, góra, dół, lewo, lewo" No to teraz zostaje jeszcze tylko sprawa tego gdzie mam to wklepać.

final edit: powered by gamespot: wciskamy start i wstukujemy Circle, Square, Circle, Square, Up, Down, Left, Left. Działa. Sprawdziłem na własnej kopii:P
  • 0

#21 Gość__* Napisany 16 września 2007 - 12:10

Gość__*
  • Goście
Ja przeszłem wszystkie części, a co dziwne ze 1 część jest najtrudniejsza.
3 jest najlepsza z PS2.Ciekawe jak wygląda 5 na ps3.
  • 0

#22 Aras Napisany 16 września 2007 - 12:41

Aras

    like a prayer

  • Forumowicze
  • 8 071 Postów:
imho poziomem trudności żadna nie grzeszy, najlepsza jest jedynka, a największy wygrzew robi dwójka, trójka to spadek formy
  • 0

#23 Kurzy Napisany 16 września 2007 - 12:46

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 970 Postów:

najlepsza jest jedynka, a największy wygrzew robi dwójka, trójka to spadek formy


Jedynka pewnie sie taka wydaje (w sumei dla mnie też) bo była pierwsza i właściwie rewolucyjna. 3 to genialne ukoronkowanie serii ale każdy wiedział czego się spodziewać.

Ludzie, w Gladiatora opłaca się inwestować jako Single Player? w 3 misje strzelankowe mi się bardzo podobały.
  • 0

#24 wiedziu Napisany 17 września 2007 - 20:49

wiedziu

    Blanka

  • Narybek
  • 168 Postów:
a ja sie dopiero jutro zapoznaje z seria ,czy ktoras czesc ma CO-OPa/SplitScreen na jednej konsoli?
  • 0

#25 Aras Napisany 18 września 2007 - 07:45

Aras

    like a prayer

  • Forumowicze
  • 8 071 Postów:
detmecz w trójce :ninja: i gladiator cały jest pod multi stworzony


ale i tak nalegam by jechać chronologicznie!
  • 0

#26 wiedziu Napisany 18 września 2007 - 07:50

wiedziu

    Blanka

  • Narybek
  • 168 Postów:
no raczej ,ciezko zaczynac gre od 3 czesci :) pytalem tak przy okazji ,czy bede musial moja wyslac na seans Heroes of Might & Magic V czy dolaczy do mnie w ktorejs czesci,dzieki.
  • 0

#27 Kleksandra Napisany 12 października 2007 - 17:04

Kleksandra

    Geriatric Boozer

  • Reformatorzy
  • 9 990 Postów:
Ja dziś zaczęłam od... Jedynki :ninjadance: Bardzo mi się ta gra podoba i sądzę, że długo będę się dobrze przy niej bawić :)
  • 0

#28 LechuCN Napisany 12 października 2007 - 21:54

LechuCN

    Pikachu

  • Narybek
  • 87 Postów:
Pierwszego Ratcheta przeszedłem dwukrotnie.
Chciałem mieć wszystko na maxa ale nie mogę znależć wszystkich złotych śrubek. Zbyt dobrze są przede mną poukrywane.
  • 0

#29 Aras Napisany 12 października 2007 - 21:58

Aras

    like a prayer

  • Forumowicze
  • 8 071 Postów:
przeciez powinienes mieć przedmiot który na zielono zaznacza miejsca poukrywania śrubek na mapie :) po dwóch przejściach napewno
  • 0

#30 LechuCN Napisany 12 października 2007 - 22:02

LechuCN

    Pikachu

  • Narybek
  • 87 Postów:
Kurcze nie przypominam sobie nic takiego. Nie zwracałem na takie coś uwagi. :hmmm:
Zaraz sprawdzę.
  • 0