Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ratchet seria


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
99 odpowiedzi na ten temat

#61 Aras Napisany 12 lutego 2008 - 21:23

Aras

    like a prayer

  • Forumowicze
  • 8 071 Postów:

A co to?

lec na ta planete gdzie trzeba czołg w kurczaka zmienić i kup :ninja: a jak nie wiesz gdzie trzeba, to ci tez nie pomogę bo już jej nazwy zapomniałem (pamiętam ją za tego skill pointa :D ). W mieście stoi zielonkawy dude, zagadja do niego i Ci sprzeda.

Kosztuje 150 000 :ninjadance:
  • 0

#62 Marbel Napisany 13 lutego 2008 - 09:33

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 278 Postów:

Kosztuje 150 000 :ninjadance:

:blah: :trup: :eek: Dobra, to się już pomęczę moim sposobem! 150tys? To poza moim zasięgiem i kilka godzin bym musiał zbierać te śrubki...
PS. Czy za złote śrubki jest jakaś ekstra kasa?? Jakoś nie przywiązywałem uwagi do ich zbierania i tylko z początku je zbierałem. Z drugiej strony im dalej tym trudniej je znaleźć :/

lec na ta planete gdzie trzeba czołg w kurczaka zmienić i kup

A i to zadanie mnie też jakoś ominęło. Ale mimo wszystko dzięki za pomoc :)
  • 0

#63 Aras Napisany 13 lutego 2008 - 09:45

Aras

    like a prayer

  • Forumowicze
  • 8 071 Postów:

150tys? To poza moim zasięgiem

bardzo szybko można to nabić, latając na planetę Batalia (duuuużo skrzyń już od poczatku) i stamtąd ruszając na tą planetę gdzie zmieniamy się w Clanka-giganta, podczas jego naparzania we wszystko wpada mnóstwo kasy. a gdy już rozwalimy, to siup -> batalia, tam zbierzemy trochę śrób i powrót :)

Czy za złote śrubki jest jakaś ekstra kasa??

nie, za nie możesz po jednokrotnym ukończeniu gry jeszcze mocniej dopalić swe zabawki
  • 0

#64 Sylvan Wielki Napisany 13 lutego 2008 - 14:47

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 610 Postów:

Jest jakiś sposób na bossa ostatniego (jak mniemam) w R&C1? Czy tylko wytrwałość. Kilka razy już miał ok 1/4 energii ale zawsze mnie coś użarło i od początku! Wkurzam się, bo już tylko pragnę przejść tą grę i oddać koledze :) (sorry jeśli pytanie już było).

I to właśnie w tej serii jest wspaniałe, final boss zawsze jest najcięższym przeciwnikiem i daje w kość. Jednak wystarczy nauczyć się jego zachowań i bez problemu go zniszczysz-oczywiście wiąże się to z tym iż polegniesz kilka razy.

kup R.Y.N.O :D


Niech chłopak na łatwiznę nie idzie za pierwszym podejściem.

A co to?

Najpotężniejsza broń.

Jest jakaś złota reguła na misje punktowe Landstarkera w Ratchet Gladiator?

Pamiętaj, że możesz zaznaczać wiele celów, co takie oczywiste nie jest - nie każdy grał w Omega Boost/Panzer Dragon. Mój kolega wystrzeliwał p 1-2 pociski jednorazowo tylko, o tym zapominając.
  • 0

#65 Kurzy Napisany 13 lutego 2008 - 16:57

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 970 Postów:

W sumie nie mam tylko kupionego Tesla Craw czy coś - 30tys śrubek - nie stać mnie.


Jeśli to jest energia niebieska jak piorun(jeśli dobrze pamiętam) to KUPUJ TO. Na początku tylko tym aż do areny ostatniej i tam, też go czestujesz. Musisz być bardzo blisko neigo i skakać dając mu w kość. Pieski i bomby bierzesz płomieniami. Jak skończy się Tesla to dajesz rakietami i innymi. Na końcu wali w Ciebie promieniami wielkimi więc odchodz daleko i omijaj. Po kilku razach powinien paść. Jak drugi raz grałem w R&C1 przeszedłem za jakimś 5 razem przy trzech ikonkach życia :P Bo zapomniałem że można sobie upgradować do 6 ;] Może ty też nei wiesz hehe?
  • 0

#66 Marbel Napisany 13 lutego 2008 - 19:21

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 278 Postów:

Może ty też nei wiesz hehe?

Ja mam 5 :) Na szóstą nie było mnie stać. Może znajdę jeszcze trochę śrubek (na save mam ok20tys). Dzięki chłopaki za rady. Jutro coś czuję że na pewno przejdę tego skurczybyka :P
  • 0

#67 kowal Napisany 19 lutego 2008 - 11:43

kowal

    Gracz

  • Forumowicze
  • 5 676 Postów:
czy R&C bardzo się różni od J&D ? przygody tych drugich po prostu uwielbiam ale że wycisnąłem z każdej części ostatnie soki szukam czegoś nowego, no i w sumie to wybór ogranicza się tylko do Ratcheta. tylko, że ja kiedyś grałem w demko 1-szej części i troszkę odrzucił mnie totalny chaos i zadyma. w Jaku wszystkie elementy są fajnie wywarzone a tutaj to chyba za bardzo przegięli ze strzelaniem. czy może się mylę? poradźcie.
  • 0

#68 Kurzy Napisany 19 lutego 2008 - 12:15

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 970 Postów:
Nie mylisz się. Ratchet stawia na rozwałkę od 1 do gladiatora gdzie już to jest tylko rozwałka. Jeżeli suzkasz innych klimatów a Ratchet Ci nei podpadł to bierz SLY RACOON. Debeściacka pozycja. Łyknij pierw trzecią część, zapewni ci masę zabawy. Gwarantuję. Każdy się tu ze mną pewnei zgodzi :)
  • 0

#69 Scorpio Napisany 19 lutego 2008 - 14:21

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Tu właśnie jest ciekawe w owych dwóch seriach (J&D, R&C), że każda część się różni od poprzedniej. Czasem trochę, czasem diametralnie :)

Ale i tak - każde wate poznania i pogrania !
  • 0

#70 MonsieurWoland Napisany 20 lutego 2008 - 19:03

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 249 Postów:

kup R.Y.N.O :D

A co to? W sumie nie mam tylko kupionego Tesla Craw czy coś - 30tys śrubek


Tesla Claw niesamowicie ułatwia pokonanie tego bossa. Wystarczy wejsc w kontakt bezposredni i wcisnac spust do oporu. Tesla Claw ma taki zasieg, ze automatycznie wykancza wszystkie miny i minionoy Dreka. Musisz jeszcze tylko miec z 5K srubek na ammo i przenosny Gadgetron. Dzisiaj załatwiłem tego robota bez straty ani jednego życia. Za pierwszym podejściem.
  • 0

#71 Marbel Napisany 20 lutego 2008 - 19:51

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 278 Postów:

Tesla Claw niesamowicie ułatwia pokonanie tego bossa. Wystarczy wejsc w kontakt bezposredni i wcisnac spust do oporu. Tesla Claw ma taki zasieg, ze automatycznie wykancza wszystkie miny i minionoy Dreka. Musisz jeszcze tylko miec z 5K srubek na ammo i przenosny Gadgetron. Dzisiaj załatwiłem tego robota bez straty ani jednego życia. Za pierwszym podejściem.

Taa... Tesla pomogło od razu. Z tą bronią nie miałem najmniejszego problemu by przejść tą grę :D Już dawno zaliczona :) Dzięki chłopaki za radę (dziękowałem już :hmmm: ;) )
  • 0

#72 Kurzy Napisany 20 lutego 2008 - 19:56

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 970 Postów:
A kto Ci pomógł :foch:

Kurzawka :foch:

Tesla Claw + rakeitnica + inna broń i go nei ma :) Ale ty marbel lama jesteś :ninjadance:
  • 0

#73 Marbel Napisany 20 lutego 2008 - 20:01

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 278 Postów:

Ale ty marbel lama jesteś :ninjadance:

:P
Wykorzystałem Tesla Craw jako dodatkową broń do powyższej strategii opisanej przeze mnie :klaszcze:
  • 0

#74 MonsieurWoland Napisany 22 lutego 2008 - 13:29

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 249 Postów:
Dzisiaj chcialem sie troche pobawic ratchetem i odkrylem niesamowitego buga.

R&C1 - jak szybko zostac milionerem.

Musimy miec Hologuise oraz tauntera. Lecimy do blackwater city na wyscig. Podchodzimy na tej zielonej panienki od wyscigow, wlaczamy hologuise i jako robot zglaszamy sie do wyscigow. Przenosi nas na tor, znikaja przeciwnicy a my zamieniamy sie w ratcheta. Teraz mozemy dowolnie chodzic po torze. Udajemy sie pod najwiekszy jump w grze (to tam gdzie po udanym skoku przebijalismy sie przez tone skrzyn). Uruchamiamy tuntera. Tunter niszczy ciagle respawnujace sie skrzynki z boltami. A my mozemy zaspiewac:

It's raining bolts allelujah it's raining bolts.

Caly czas trzymamy wcisniete kolko, przelaczamy na jakis serial w TV. Po 30 minutach mozemy sobie kupic wszystkie bronie w grze.

Z jakiegos dziwnego powodu tego buga mozna zastosowac tylko raz w ciagu gry. Mozna uzyc go 2 razy - ale wtedy musimy zaczynac ponownie gre w challnge mode.
  • 0

#75 Sylvan Wielki Napisany 24 lutego 2008 - 16:14

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 610 Postów:

czy R&C bardzo się różni od J&D ? przygody tych drugich po prostu uwielbiam ale że wycisnąłem z każdej części ostatnie soki szukam czegoś nowego, no i w sumie to wybór ogranicza się tylko do Ratcheta. tylko, że ja kiedyś grałem w demko 1-szej części i troszkę odrzucił mnie totalny chaos i zadyma.


Chaos i zadyma powiadasz? Bzdura. Choc jak tak to oceniasz w pierwszej części , to nie masz czego szukać w przygodach naszego miłego duetu, bowiem z części na część z jeszcze większą intensywnością naciskasz przycisk za strzał odpowiedzialny.

A w takim "Gladiator" to już masz raptem tylko 4 zadania czysto zręcznościowe - tz. taki w których sporo się naskaczesz.

W sumie na dobrą sprawę przeszedłem wszystkie R&C oraz J&D i jak dla mnie pierwszy tytuł jest lepszy .

A różni się i to sporo.
  • 0

#76 MonsieurWoland Napisany 25 lutego 2008 - 11:38

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 249 Postów:
Post dedykowany temu, że właśnie wycisnąłem ostatnie soki z R&C1. Wszystkie bronie, wszystkie upgrade broni oraz wszystkie skill pointy zostały osiągnięte. Teraz chciałbym żebyśmy uczcili minutą ciszy wszystkich amerykanów, którzy polegli próbując zdobyć skilla - speedy. 1:35 na wszystkie 3 okrążenia. Lekko przegięte. Całe szczęście że w wersji PAL obniżono poprzeczkę do 1:36 :ninjadance:
  • 0

#77 Kurzy Napisany 25 lutego 2008 - 13:42

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 970 Postów:
Na co Ci to :P Ja tam zdobyłem ponad połowę złotych śrubeczek, zaczałem robić skill pointy ale dajta tam spokój :) Nie chciało mi się szczerze mówiąc*

1*Bo Achievementów nei dawali :(
  • 0

#78 Scorpio Napisany 25 lutego 2008 - 14:02

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

1*Bo Achievementów nei dawali

Acha. Sam dla siebie coś zdobyć to nie, ale jak zdobyć na pokazówkę to jakże by inaczej - tak!
Nieładnie :nie:

Złote śrubki wszystkie w R&C 1 i 2 (trójkę jeszcze nie grałem), skille olewałem :P
  • 0

#79 Shinigami Napisany 25 lutego 2008 - 14:04

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 368 Postów:

1*Bo Achievementów nei dawali

Acha. Sam dla siebie coś zdobyć to nie, ale jak zdobyć na pokazówkę to jakże by inaczej - tak!
Nieładnie :nie:

Zaznaj achievementów/accomplishmentów i później się wypowiadaj :P Gwarantuje Ci, że wtedy miałbyś o tym wszystkim inne zdanie. Zresztą na PS3 one są głównie dla siebie, tylko w DMC4 spotkałem się z pokazywaniem osiągnięć kumplowi z tą grą.
  • 0

#80 MonsieurWoland Napisany 25 lutego 2008 - 14:38

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 249 Postów:

1*Bo Achievementów nei dawali

Acha. Sam dla siebie coś zdobyć to nie, ale jak zdobyć na pokazówkę to jakże by inaczej - tak!
Nieładnie :nie:

Zaznaj achievementów/accomplishmentów i później się wypowiadaj :P Gwarantuje Ci, że wtedy miałbyś o tym wszystkim inne zdanie.


Mam 10K Gamerscore i trochę accomplishmentów na koncie a mimo to podzielam zdanie Scorpia:P
  • 0

#81 Sylvan Wielki Napisany 25 lutego 2008 - 15:08

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 610 Postów:

Złote śrubki wszystkie w R&C 1 i 2 (trójkę jeszcze nie grałem)

To nadrabiaj Scorpio, nadrabiaj, bowiem Raczet i Klant trzyto zdecydowanie jedna z najwspanialszych pozycji na PG, która nawet dziś tłucze po łbach niemal każdą grę CG.
  • 0

#82 Shinigami Napisany 25 lutego 2008 - 15:50

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 368 Postów:

1*Bo Achievementów nei dawali

Acha. Sam dla siebie coś zdobyć to nie, ale jak zdobyć na pokazówkę to jakże by inaczej - tak!
Nieładnie :nie:

Zaznaj achievementów/accomplishmentów i później się wypowiadaj :P Gwarantuje Ci, że wtedy miałbyś o tym wszystkim inne zdanie.


Mam 10K Gamerscore i trochę accomplishmentów na koncie a mimo to podzielam zdanie Scorpia:P

Sratatata :P To jest o tyle fajne, że masz punkt "zabij x przeciwników y", to stawiasz sobie za zadanie zrobienie tego. I to jest spoko :) Tymbardziej, że na PS3 nie ma problemu "kumpel ma większy GS, musze go wyprzedzić", bo tu nie ma GS XD A osiągnięcia za zbieractwo to grzech i największy szit ever. Już wole to, że w DMC dowiem się kiedy ubije 10 tys. potworków, wtedy będzie jakaś satysfakcja :ninjadance:
No ale to temat o R&C, a nie punktacji, więc już stąd spadam ;)
  • 0

#83 Aras Napisany 25 lutego 2008 - 19:49

Aras

    like a prayer

  • Forumowicze
  • 8 071 Postów:
Shinigami, racji nie masz, bo maksowanie R&C jest rewelacyjne, tak jak i nagrody które za nie otrzymujemy, owszem nie sa to punkciki na pokaz 'ile wolnego czasu mam' jednak naprawdę konkretne sprawy czekają na odkrycie.

same skill ponty też super fajnie wplecione w rozgrywkę, nie sprawiają wrażenia sztucznośći, bycia na siłę

pierwszy R&C roxxxxxxxxxxxxx
  • 0

#84 Sylvan Wielki Napisany 27 lutego 2008 - 01:14

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 610 Postów:

Shinigami, racji nie masz, bo maksowanie R&C jest rewelacyjne, tak jak i nagrody które za nie otrzymujemy,

W rzeczy samej. Część wpada ot tak a kolejne łupu....kuszą, nawet bez zaglądania do opcji dodatków za nie. Człowiek się nie obejrzy a tu raptem 4 skill point i mamy całość zdobyta.

Co istotne, seria jest tak fantastyczna iż robimy to z nieukrywaną przyjemnością, czego o achv.nie można powiedzieć w wielu grach (inna sprawa iż poziom tych drugich daleki w niemal wszytstkich przypadkach jest od klasy naszej wspaniałej serii).
  • 0

#85 Aras Napisany 27 lutego 2008 - 08:34

Aras

    like a prayer

  • Forumowicze
  • 8 071 Postów:
no właśnie, musze to przyznać - tak jak nigdy nie maksuje gier bo szkoda mi na to czasu, i jest to poprostu nieprzyjemne, tak skill pointy robi się świetnie. Idealnie pasują do danej lokacji, są pomysłowe i nie wymagają bycia jasnowidzem.

R&C to jedyna seria którą maksuje (i dla tej gry zakupię PS3 :) )

PS no jeszcze Jak&Dexter zrobiłem na 100, ale to dlatego, że wydłużało to czas rozgrywki, 15h i ma się stówę, albo 8h i cała gra zaliczona, to wolałem wymaksować ;)
  • 0

#86 Gość__* Napisany 03 marca 2008 - 18:56

Gość__*
  • Goście
Nowy trailer z Ratchet and Clank: Size Matters, który ma wyjść 11 marca 2008 roku (ta data raczej dotyczy rynku amerykańskiego): http://www.gametrail...ayer/31414.html
Pozwoliłem sobie skopiować (prawie) ten post z tematu "PS2 NEWS".
  • 0

#87 Scorpio Napisany 12 marca 2008 - 10:15

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

Ratchet and Clank: Size Matters, który ma wyjść 11 marca 2008

i już recenzja na IGN: http://ps2.ign.com/a...8/858790p1.html

Wyrok ostry: 6.0
A komentarz, który mówi chyba najważniejsze: Unfortunately, this port was a mistake. A terrible mistake. I won't claim that the PS2 version of Size Matters is a terrible game -- far from it. But a host of gameplay problems, glitches and a laughably poor multiplayer make this a truly inferior Ratchet title.
  • 0

#88 Aras Napisany 12 marca 2008 - 10:17

Aras

    like a prayer

  • Forumowicze
  • 8 071 Postów:
jak wyjdzie odrazu w cenie platyny to i tak kupię :P
  • 0

#89 Gość__* Napisany 12 marca 2008 - 16:20

Gość__*
  • Goście
Wielka szkoda, że tak odwalili konwersję, ale zgadzam się z Arasem :P .
  • 0

#90 Gość__* Napisany 12 marca 2008 - 20:00

Gość__*
  • Goście
A miałabyć jedna z ostatnich, bardzo dobrych gier na PS2. Szkoda, że tym razem zarządziła kasa...
  • 0