Skocz do zawartości

Prince of Persia


  • Zamknięty temat Ten temat jest zamknięty
874 odpowiedzi na ten temat

#1 Gość__* Napisany 06 lipca 2007 - 13:29

Gość__*
  • Goście
Słyszałem ostatnio i czytałem że ma powstać PoP 4 i gra się tam synem księcia, niby ma być w tym roku na święta, ale nie wiem na jaką platformę?

Coś o tym wiecie?
  • 0

#2 Kurzy Napisany 06 lipca 2007 - 13:34

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 970 Postów:
chyba w tym roku nic nei zapowiedziano :hmmm: Ale że na next geny powstanie coś z "Księcia" to można być pewnym. Na WII już była jakaś konwersja, neidługo czas na XO i PS3.

Nie wiem czy to zbieg okoliczności ale dzisiaj akurat zaczołem grać w POP2, nigdy go nei przeszedłem:(
  • 0

#3 Gość__* Napisany 06 lipca 2007 - 13:53

Gość__*
  • Goście
nie ten dział to raz :P no i dwa ze to plota niz potwierdzony fakt...
  • 0

#4 ACZ Napisany 06 lipca 2007 - 14:31

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 070 Postów:
Narazie do Ubisoft ma do wydania Assassins Creed. Nowy PoP to narazie mrzonka przyszłego roku, więc raczje temat do zamknięcia.
  • 0

#5 McDrive Napisany 06 lipca 2007 - 16:30

McDrive

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 866 Postów:
Pare artów z nowego PoP'a już gdzieś było na necie.
O te np.:
http://www.xbox-360.... ... a_4/02.jpg
http://www.thehardco... ... ce1pf1.jpg
  • 0

#6 xell Napisany 06 lipca 2007 - 16:33

xell

    Odziany w bursztyn

  • Forumowicze
  • 21 228 Postów:
Gra jest w developingu zapewne od zakończenia prac nad The Two Thrones. Target render jest ponoć niesamowity. Nie wiadomo, kiedy wyjdzie.
  • 0

#7 fingus Napisany 10 października 2007 - 11:36

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 901 Postów:
Nowe plotki o nowym Księciu. Tak, wiem, to tylko blog, ale...
http://softrockhalle...-4-screens.html
http://www.gry-onlin...13.asp?ID=37144
http://www.gamespot....pic_id=25970758
Ma ukazać się w drugiej połowie 2008, ma być początkiem nowej trylogii, prequelem do trylogii Piasków Czasu. Tym razem w bardziej bajkowych klimatach, bez mroku 2 i 3 części, bliższy oryginalnym SoT, a także ICO czy Zeldzie. :klaszcze: Ubisoft, póki co, wstrzymuje się od komentarzy.
  • 0

#8 Scorpio Napisany 10 października 2007 - 13:35

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

prequelem do trylogii Piasków Czasu

W sumie prequel po części był w WW. Chyba, że totalne odcięcie od piasków i zabawy z czasem. Ciekawe co teraz stanie się znakiem rozpoznawczym?

Tym razem w bardziej bajkowych klimatach, bez mroku 2 i 3 części, bliższy oryginalnym SoT, a także ICO czy Zeldzie.

I dobrze :) Choć niektóre efekty z późniejszych części mogłyby zostać. Ale na pewno nie stroje :D
  • 0

#9 Gość__* Napisany 10 października 2007 - 16:51

Gość__*
  • Goście

Tym razem w bardziej bajkowych klimatach, bez mroku 2 i 3 części, bliższy oryginalnym SoT, a także ICO czy Zeldzie.

:kult: Allah akkbar :kult:
  • 0

#10 Gość__* Napisany 10 października 2007 - 19:24

Gość__*
  • Goście

(...)bliższy ICO :klaszcze:

Znaczy będziemy trzymać Księcia z rączke ? :trup:
W japonni sie sprzeda jak chołela.
  • 0

#11 fingus Napisany 10 października 2007 - 19:46

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 901 Postów:

Znaczy będziemy trzymać Księcia z rączke ?

Myślę, że bardziej może chodzić o klimat i scenografię, niż podstawowe założenia. Nawiasem mówiąc twórcy ICO przyznawali się do inspiracji (lub "bycia pod wrażeniem") pierwszych PoPów (tych 2D), zaś twórcy SoT do inspiracji ICO (stąd charakterystyczny bloom). :-)
  • 0

#12 ACZ Napisany 10 października 2007 - 19:48

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 070 Postów:
No twórcy SoT garściami czerpali z ICO i powie to każdy kto grał w obie gry.
  • 0

#13 Pawlik Napisany 10 października 2007 - 20:14

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:
Pewnie będziemy musieli uwolnić jakąś księżniczkę a następnie jak w ICO będziemy sie nią opiekować. Jeżeli tak będzie to średnio mnie to jara, w grach najbardziej denerwuje mnie jak muszę kogoś ochraniać czy osłaniać.
  • 0

#14 Pico Napisany 10 października 2007 - 20:18

Pico

  • Forumowicze
  • 10 674 Postów:

w grach najbardziej denerwuje mnie jak muszę kogoś ochraniać czy osłaniać.

Akurat ICOwe ochranianie było spoko, nie drażniło. Jak w nowym PoPie będzie to - kto wie..
  • 0

#15 Shinigami Napisany 10 października 2007 - 20:30

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 368 Postów:

Akurat ICOwe ochranianie było spoko, nie drażniło. Jak w nowym PoPie będzie to - kto wie..

Tak samo było w RE4. Nie występował drażniący motyw wpadania ochranianej osoby pod lufę, czy pchania się pod łapy oprawców. Ashley zawsze chodziła blisko Leona i chowała się za jego plecami lub uchylała przed gunem :ninjadance:
  • 0

#16 Kyo Napisany 10 października 2007 - 20:54

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:
Przecież podobny motyw był z Farah w SoT, minus trzymanie się za rączki :P .

Nowego PoP wyczekuję z niecierpliwością. SoT to jedna z moich ulubionych gier i cieszą mnie wieści o powrocie do bajkowych klimatów.
  • 0

#17 ACZ Napisany 10 października 2007 - 21:05

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 070 Postów:
Sądzę, że ten bajkowy design to nie będzie taki, jak w SoT, a raczej pójdą w stronę barw z tego PoPa na Live! Arcade.
  • 0

#18 Nexus Napisany 10 października 2007 - 21:16

Nexus

    Tears In Rain

  • Forumowicze
  • 6 959 Postów:
Rozumiem chęć powrotu do klasycznej baśniowości chociaż troszkę mi szkoda tych cięższych klimatów WW i TT...
Kurcze, jednak Farah w next-genowej oprawie to byłoby coś... :zakochany:
  • 0

#19 Shinigami Napisany 10 października 2007 - 21:21

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 368 Postów:

Kurcze, jednak Farah w next-genowej oprawie to byłoby coś... :zakochany:

Ale nie będzie, bo to w końcu nowy Książe ma być ;) Ciekawe czy przodek naszego kochanego Księciunia też miał takie pokręcone przygody :D
  • 0

#20 fingus Napisany 11 października 2007 - 09:01

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 901 Postów:

Ale nie będzie, bo to w końcu nowy Książe ma być

A aby nie ten sam Książe, tyle że parę lat wcześniej?
  • 0

#21 Shinigami Napisany 11 października 2007 - 14:56

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 368 Postów:
Z newsa na GO zrozumiałem, że to mają być przygody jakieś wcześniejszego Księcia. Poza tym, co nasz dobrze znany arystokrata robił przed Piaskami? Nic, bo wtedy przecież uczestniczył w swojej pierwszej wyprawie, więc wątpie, aby wcześniej choćby skakał po klifach czy innych ruinach. A gry o treningu nie zrobią :D
  • 0

#22 fingus Napisany 11 października 2007 - 19:44

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 901 Postów:

Z newsa na GO zrozumiałem, że to mają być przygody jakieś wcześniejszego Księcia. Poza tym, co nasz dobrze znany arystokrata robił przed Piaskami? Nic, bo wtedy przecież uczestniczył w swojej pierwszej wyprawie, więc wątpie, aby wcześniej choćby skakał po klifach czy innych ruinach. A gry o treningu nie zrobią

W oryginalnej wiadomości stało tylko o "młodszym księciu", nie wiadomo, czy Tym Samym Księciu, czy jakimś innym księciu, młodszym wiekiem od pierwszego. Może to być nawet jego dziadek. Ale nawet jeśli będzie to ten sam, to historię można dorzeźbić, nie takie rzeczy widziała ta branża. Zawsze można przecież stwierdzić, że owszem, tamto była to pierwsza wyprawa, ale wojenna, a przedtem była jeszcze wyprawa łupieżcza, odkrywcza i ratunkowa. Albo na wstępie zamieszać czasem, wrzucając nas w czasy młodości Księcia lub każąc eksplorować jakąś jego alternatywną historię (Powrót do przyszłości, anyone?). :klaszcze:
  • 0

#23 ACZ Napisany 11 października 2007 - 19:52

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 070 Postów:
Wy chyba nie rozumiecie o co chodzi.
Zrobią np. nową trylogię niepowiązaną w żaden sposób z poprzednikami, w nowym, bajkowym designie itp. Podobnym przykładem jest Zelda, gdzie w zasadzie każda część to nowa przygoda niezwiązana z poprzednikami, ale cel jest zawsze ten sam, czyli uwolnić Zeldę.
Nikt w nowych PoPach nie będzie się doszukiwał wątków z innych części, bo ich po prostu nie będzie lub będą przypadkiem.
  • 0

#24 fingus Napisany 11 października 2007 - 19:56

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 901 Postów:

Wy chyba nie rozumiecie o co chodzi.
Zrobią np. nową trylogię niepowiązaną w żaden sposób z poprzednikami

To równie dobre przypuszczenia, jak moje. Póki co, nie ma żadnego oficjalnego info (poza jednym artem). Nawet gdybym info z bloga miał traktować poważnie, to tam też nie ma żadnych konkretów. Wszystko, co w tej chwili piszemy, to najzwyklejsze ssanie kciuka. :hejka:
  • 0

#25 Shinigami Napisany 11 października 2007 - 19:58

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 368 Postów:
Wy chyba nie rozumiecie o co chodzi. Zrobią np. nową trylogię niepowiązaną w żaden sposób z poprzednikami, w nowym, bajkowym designie itp.[/quote]
Przecież o tym napisałem :P To, że będziemy grali przodkiem Księciunia nie znaczy, że gra będzie w jakiś sposó związana ze starą trylogią. Ba, nie biore nawet takiego związku pod uwagę :D
  • 0

#26 Scorpio Napisany 11 października 2007 - 20:34

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

Podobnym przykładem jest Zelda, gdzie w zasadzie każda część to nowa przygoda niezwiązana z poprzednikami, ale cel jest zawsze ten sam, czyli uwolnić Zeldę.

Czych ... przestudiuj 6 retrospective o Zeldzie na gametrailers: http://www.gametrail...ayer/15194.html
Zeldy sa połączone :)
  • 0

#27 Sylvan Wielki Napisany 23 października 2007 - 18:29

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 610 Postów:
Pierwsza cz. po mnie spłyneła-jakaś taka infantylno, baśniowa i za dużo skakania a za mało krojenia. Choc moj Przyjaciel i brat ( którego podobno nie mam ja moi uber fani pisza =) stwierdzili ,ze to jedna z najlepszych gier poprzedniej gen.

Sequel byl dieki gore i mroczniejszemu klimatowi zdecydowanie lepszy, 3ka jeszcze lepsz.

Wychodzi na to ,ze 4ka bedzie takim DMC dla ubogich moze nawet :)
  • 0

#28 fingus Napisany 23 października 2007 - 18:43

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 901 Postów:
Pierwsza część swą bajecznością i designem rządziła niezrównanie, a także świeżością i fabularnym zakręceniem (no, powiedzmy: zawijasem). Druga zepsuła design i klimat, ale dawała radę w kwestii gameplayu, miała świetnie zaprojektowane lokacje i sam fakt odwiedzania ich "w dwóch czasach" bardzo mi przypasował. Trzecia wydała mi się tutaj słabsza, ale za to rządziła dialogami Księcia ze swym mrocznym Ja (i surrealistyczną końcówką). Jeśli czwarta w kwestii estetyki wróci do części pierwszej, gameplayowo czerpiąc ostrożnie z kolejnych, to jestem spokojny efektu. :klaszcze:
  • 0

#29 Shinigami Napisany 23 października 2007 - 19:17

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 368 Postów:

Pierwsza część swą bajecznością i designem rządziła niezrównanie, a także świeżością i fabularnym zakręceniem (no, powiedzmy: zawijasem).

Zgadzam się :)

Druga zepsuła design i klimat, ale dawała radę w kwestii gameplayu, miała świetnie zaprojektowane lokacje i sam fakt odwiedzania ich "w dwóch czasach" bardzo mi przypasował.

Z tym także :)

Trzecia wydała mi się tutaj słabsza, ale za to rządziła dialogami Księcia ze swym mrocznym Ja (i surrealistyczną końcówką).

Z tym także. Trzecia część wydawała mi się jakaś troche nijaka, może najsłabsza z trylogii. Grałem i nagle byłem już pod sam koniec. Nie chodzi tu nawet o samą długość, a po prostu o to, że tak szybko przeleciała. Kilka razy się zaciąłem, troche powkurzałem przy bossach, ale ogólnie jestem zadowolony. Choć myślałem, że skoro wprowadzono ciche zabójstwa, to coś zmienią także w walkach, a były jak w drugiej części, czasami po prostu irytujące. Ale gra wciąż dawała radę i jest bardzo dobra :) Nie zgodze się jednak z rządzeniem rozmów Księcia z Księciem. Owszem, były całkiem spoko, ale przy rozmyślaniach z jedynki (o Farah podczas pierwszej rozłąki i w bibliotece, turlałem się wtedy ze śmiechu :rotfl: ) i rozmowach z księżniczką w trójce troche wymiękały.
  • 0

#30 Aras Napisany 23 października 2007 - 19:31

Aras

    like a prayer

  • Forumowicze
  • 8 071 Postów:
to ja też finga pocytuje :P

Pierwsza część swą bajecznością i designem rządziła niezrównanie, a także świeżością i fabularnym zakręceniem (no, powiedzmy: zawijasem).

czy ja wiem, design to była pasta :ninja: wygląd księcia, farah czy też przeciwników dla mnie zasysał jak rzadko co. Tak typowych postaci dwano w tak dobrej grze nie widziałem. Zakręcenie fabularne- no bez jaj, takie niesamowite to nie było :P

Druga zepsuła design i klimat, ale dawała radę w kwestii gameplayu, miała świetnie zaprojektowane lokacje i sam fakt odwiedzania ich "w dwóch czasach" bardzo mi przypasował.

Klimat był inny, i mi po paru godzinach było 'za ciemno', choć szczerze to gdyby muzyka była inna to bym nie miał na co narzekać. No i gra była dłuższa, ciężka sprawa z nią bo ma więcje zalet od jedynki ale tez więcje wad.

Trzecia wydała mi się tutaj słabsza, ale za to rządziła dialogami Księcia ze swym mrocznym Ja (i surrealistyczną końcówką).

Trójka imho to najfajniesza część trylogii, polatałem sobie jak nigdy :) scenariusz, design (o tak! BABILON!), stealth kille, muzyka, i wspomniane wiksy z 'drógą połówką'. Idealny miks 1 i 2, może i trochę krótki ale bardzo intensywny.



a 4 chcę zupełnie nową, chce chasać po dżunglach Indyjskich :ninja:
  • 0