Skocz do zawartości

Zdjęcie

Spin-offy Pokemonów

Nintendo Pokemon

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
3 odpowiedzi na ten temat

#1 Tawotnica Napisany 26 lutego 2019 - 18:58

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 111 Postów:
Skoro jutro Pokemon Direct i hajp-maszyna kręci się na pełnych obrotach, to pomyślałem że możemy sobie trochę pogadać o spin-offach z serii. Jest z czego wybierać:

https://en.wikipedia...#Spin-off_games

chociaż imo z tych 40-paru tytułów większość to niestety chłam :reggie: Zdarzają się jednak prawdziwe perły. Oto moja święta trójca:


YrK97B5.jpg

- Pokemon Conquest (NDS)
Conquest to owoc współpracy z Koei i crossover z serią Nobunaga's Ambition. Syty SRPG, możne nawet zbyt syty, bo bardzo szybko trzeba ogarniać bardzo dużo mikro-zarządzania. Gra wyszła pod koniec życia DSa i będzie pewnie często zapominana w ogromnej bibliotece Dual Screena. Niesłusznie, bo jeden z najdziwniejszych spin-offów Poksów jest również jednym z najlepszych.

- Pokemon TGC (GB)
Tu nie trzeba chyba nic pisać. Klasyk prawie na równi z OG Pokemonami na GameBoya. Świętowałem jak wyszło na VC na 3DSa, bo nie mam już kartridża - przepadł jak tak wiele giereczek u mnie z tej ery na wymianach czy wypożyczeniach.
Btw. wiedzieliście, że w Japonii wyszedł sequel? Od paru lat jest już dostępne fanowskie tłumaczenie.

- Pokemon Snap (N64)
Nigdy nie zrozumiem dlaczego to się nie stało serią. Rail shooter w którym zamiast strzelać do stowrów cykamy zdjęcia i potem profesor Oak je ocenia. Jakież to sztuczki można było odwalać rzucając w odpowiednie miejsce jabłkiem czy grając na pokeflute. :banderas: Dla mnie zdecydowanie najlepsze co się z serii Pokemon wykluło.


Honorable mention dla Stadium, które nie tylko pozwalało na granie w poki na telewizorze, ale było równie dobrą party-gierką co Mario Party w tych czasach. Jak odkurzam N64 to nadal jedna z pierwszych pozycji jaką odpalam ze znajomymi.

Poza tym Puzzle League i Pinballe były spoko, ale to Panel de Pon i pinballe - nie ma czego tu spieprzyć (chociaż z Picrossem im się udało, bo nie można było krzyżakiem sterować z tego co pamiętam i z racji modelu f2p był mega grindy :olo:).

Mystery Dungeon ma potencjał, bo dla turowego crawlera materiał źródłowy jest bardzo wdzięczny, ale dawno się nie spotkałem z tak przegadanymi gierkami. Serio. Napchane niepotrzebnych dialogów i rozkmin o życiu jakby to co najmniej Dragon Questem chciało być tyle że zinfantylizowanym do poziomu PEGI 0. Jakbyście kiedyś chcieli poczuć jak to jest być uwięzionym w ciele pokemona, to sięgnijcie po gry Chunsoft. Np. pierdolenie i problemy Bulbasaura mnie całkowicie zniechęciło to tej postaci :yao:

Detective Pikachu, myślę że ma zapewniony sequel w związku z filmem. Podnieść trochę poziom trudności, zrobić świat bardziej interaktywny i będzie sztos. Sam setting bardzo fajny, ale rozgrywka się szybko robi nudna i wtórna, jeśli zna się rozwiązanie zagadki jeszcze zanim ktoś podpowie jak ją rozwiązać...

Ranger mnie całkowicie ominęło, Pokken nie pyknął, a puzzlo-śmieci typu Quest już nawet nie ściągam. Jeszcze Rumble istnieje, ale to też bym raczej do popierdółek zaliczył. O, jeszcze Hey You, Pikachu! Dostarcza dobrej beki w Let's Playach, np. u GameGrumpsów.

Jeśli by mieli zapowiedzieć kolejny spin-off jutro to chętnie przyjmę jakiś nowy crossover. Pokemon x SMT by Atlus z gameplayem Devil Survivor :good: eh... marzenia, raczej dalej będą ciągnąć MD. :<

Tyle ode mnie, niekoniecznie fana Pokemonów :ftopa: lukaszSA pewnie ograł wszystko ;P
  • 2

#2 lukaszSA Napisany 27 lutego 2019 - 00:09

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 952 Postów:

Nie ograłem, nie ograłem :ok:


  • 0

#3 funditto Napisany 27 lutego 2019 - 15:42

funditto

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 320 Postów:
Brakuje Pokkena, który był jednym z lepszych tytułów na WiiU
  • 0

#4 Hellmans Napisany 27 lutego 2019 - 16:05

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 012 Postów:

Btw. wiedzieliście, że w Japonii wyszedł sequel? Od paru lat jest już dostępne fanowskie tłumaczenie.

 

Nawet grałem, ale z nowych kart gra dostała jedynie jedno rozszerzenie - Team Rocket - które zawierało wyjątkowo biedne karty i właściwie nic ciekawego nie dało się z tego zbudować. Gdyby wyszła nieco później i dostała Gym Heroes/Challenge to by był sztos, bo tamte rozszerzenia zawierały jedne z najlepszych (i najładniejszych) kart w historii tej karcianki. Wielka szkoda.

 

Pogromca turniejów na smoliście czarnym niebie  :banderas:

 

429px-RocketZapdosGymChallenge15.jpg


  • 0



Inne z tagami: