Skocz do zawartości

Zdjęcie

River City Girls

WayForward Arc System Works Switch PS4 XONE PC

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
13 odpowiedzi na ten temat

#1 Tawotnica Napisany 19 kwietnia 2019 - 13:05

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:

"This is a really wonderful opportunity. Arc System Works is an extremely talented gaming company that we've admired for many years, and we are incredibly happy to be working with them. This new take on the River City universe is going to be a lot of fun." - WayForward Tyrannical Overlord Voldi Way.

"Everyone here is pleasantly surprised by the way the River City series is turning out. I think the River City series has a reputation as a 2D fighting-action game with a lot of male fans, but then River City Girls appears! WayForward’s enthusiasm for a female protagonist won me over."" - Arc System Works Producer Takomi Kaneko.


http://www.nintendol...iver_city_girls

WayForward i Arc System współpracują przy nowej odsłonie serii River City. Developer odpowiedzialny za Shantae umie w beat 'em upy i gry na licencji. Zrobili m.in. Double Dragon Neon czy Thora na NDS (jedna z ich wielu ukrytych perełek).

Nie ogłoszono więcej szczegółów.

Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 05 lipca 2019 - 09:29

  • 0

#2 Shinigami Napisany 19 kwietnia 2019 - 14:07

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:

Boner. Przynamniej wiadomo, że grafika nie będzie ciulowa.


  • 0

#3 Marbel Napisany 20 kwietnia 2019 - 10:33

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:
Matko tydzień temu kumpel się spuszczał nad tym Kunio bo kupił na PS3. Chyba City Run czy coś... Jezu co za szajs. Tego fenomenu nigdy nie rozumiałem a teraz tym bardziej.
Tu przynajmniej widać jakaś lepszą grafikę i gra wydaje się szybsza.
  • 0

#4 Hanz Napisany 20 kwietnia 2019 - 11:51

Hanz

    youtube.com/dkstbeats

  • Forumowicze
  • 3 097 Postów:

Chyba nikomu w historii świata nie zależało, żebyś akurat Ty rozumiał ten fenomen xD


  • 0

#5 Marbel Napisany 20 kwietnia 2019 - 12:52

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:
Próbowałem. Uszanowałem i zagrałem zupełnie obiektywnie.
Nie rozumiem. A gram od epoki piksela łupanego - od jakiejś kompilacji Atari 2600.
  • 0

#6 Tawotnica Napisany 20 kwietnia 2019 - 13:18

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:

ale co tu jest do zrozumienia? River City Ransom to prosty (żeby nie powiedzieć prostacki) beat 'em up. Popularność serii w Polsce wynika z dostępności gry na Pegazusy, a ludki z Kunio są bardzo łatwo rozpoznawalne i powstało z nimi pierdyliard fajnych spin-offów jak piłka nożna czy dwa ognie. No i humor 'gangów szkolnych' jest też bardzo łatwo strawny. 


  • 1

#7 Tawotnica Napisany 05 lipca 2019 - 07:35

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:
teaserek:


  • 4

#8 Hanz Napisany 05 lipca 2019 - 08:51

Hanz

    youtube.com/dkstbeats

  • Forumowicze
  • 3 097 Postów:
:3
  • 0

#9 Shinigami Napisany 05 lipca 2019 - 09:24

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:
Cudowne
  • 0

#10 Schrodinger Napisany 05 lipca 2019 - 09:27

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:
Wygląda jak coś czego potrzebuje w swoim smutny życiu
  • 0

#11 fingus Napisany 05 lipca 2019 - 09:34

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 906 Postów:
Dziewczyny bijo facetów? Co za lewactwo i forced diversity. A tfu.
  • 0

#12 Tawotnica Napisany 05 lipca 2019 - 09:44

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:
Najlepsze, że to Kunio i Riki (bohaterowie River City Ransom) zostali porwani, a nie jacyś randomowi lowelasi. Trochę mniej szałowa jest cena:

River City Girls will be available digitally via the Nintendo eShop, PlayStation Store, Xbox Live, Steam, GOG, and Humble Bundle at the price of $29.99, while a physical version will also be available from Limited Run Games (price and release date TBD).


https://wayforward.c...-girls-details/
  • 0

#13 Hanz Napisany 05 lipca 2019 - 11:36

Hanz

    youtube.com/dkstbeats

  • Forumowicze
  • 3 097 Postów:

Ten redesign Kunia i Rikiego jest trafiony w punkt. Mam nadzieję, że będą do odblokowania w późniejszym etapie (ew. ng+).

 

Prawilnie przypominam, że już w Kunio-tachi No Banka ze SNESA można było grać Misako i Kyoko.


  • 0

#14 Tawotnica Napisany 06 września 2019 - 15:04

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:
Gram, wczoraj w coopie dwóch bossków padło. Zastanawiałem się co ta gra taka droga (120zł), bo myślałem że to prostolinijny beat 'em up będzie. Ludzie! To praktycznie open-worldowe Kunio z backtrackingiem, side-questami, expem i masą itemków na które można farmić!

Niektórzy przeciwnicy po ostrym łomocie błagają o życie i wtedy można ich zrekrutować i później przywoływać jako specjalny atak. Jest cała lista wrogów do skompletowania, bardzo lubię takie rzeczy.

Humor jest uroczy. To 100% WayForward, głupoty z Shantae czy Mighty Switch Force jeszcze bardziej podkręcone. Rozbraja mnie loading screen na którym dziewczyny w rogu sobie dają po pysku :lol: Nie przeszkadza nawet angielski VA, komiksowa stylistyka została bardzo dobrze wyczuta przez aktorów.

Samemu przechodzić jest zdecydowanie trudniej, bo we dwóch zawsze można się odratować po śmierci. To w rdzeniu jest ciągle klasyczna nawalanka, więc jak luje zajdą z dwóch stron to czasem ciężko się uwolnić, mimo paru fajnych specjali jakie się później odblokowuje (jak dabing, olo). Blokować dobrze się nie nauczyłem jeszcze, bo czuć input lag na Switchu i za długo to dla mnie trwa.

Bardzo głupie jest friendly fire itemkami. Naciśniesz w ferworze walki zły guzik i cię śmietnik zaatakuje, bo się odbije od ściany. Chociaż rzucanie się tymi różowymi piłkami do siatkówki było mega śmieszne /edyta: derp, od siatkówki :yao: dodgeball oczywiście! Gra jest pełna odwołań.

Druga rzecz jaka mi się nie podobała to potwierdzanie np. przejścia przez drzwi tym samym przyciskiem pod którym ma się zwykły atak. Pady dzisiaj mają tyle guzików, że nawet na pojedynczym gówniaku-joyconie dałoby się zrobić oddzielny przycisk do tego. Problem polega na tym, że stojąc blisko jakiegoś przejścia i mashując łatwo wyjść albo w wypadku przystanku autobusowego ciągle uruchamiać menu i pauzować tym samym grę.

Mapka też mogła być lepsza, bo rozgałęzienia na niej nie odpowiadają kierunkom w jakie trzeba iść w danym pomieszczeniu. Nie można się sugerować "ok, to teraz idziemy prawo-prawo-góra", bo co na mapie wygląda na "górę" w rzeczywistości jest na przykład jakimś bocznym wyjściem.

Muzyka mnie zdziwiła, bo nagle wjeżdża elektro-pop z wokalami i zaskakująco dobrze pasuje do klimatu. Nie śledziłem aż tak tej produkcji, żeby wiedzieć kto za ost odpowiada, myślałem że może Jake Kaufmann (którego uwielbiam, więc nie chciałem sobie spoilerować). Nazwisko McDuffee będę musiał zapamiętać, bo to co dotychczas słyszałem robi robotę. Zobaczymy czy wokale na dłuższą metę nie będą męczące.

Co więcej mogę napisać? Brać, bo kraszer! WayForward czasem mają gnioty na licencji, ale w wypadku River City widać, że to nie jest b-tierowy projekt. Hanz ty obowiązkowo kupuj, pewnie wyłapiesz dużo więcej smaczków niż ja, bo aż tak lore Kunio nie ogarniam.

Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 06 września 2019 - 15:14

  • 2



Inne z tagami: