Skocz do zawartości

Zdjęcie

Call of Duty: Modern Warfare

Infinity Ward Raven Software Activision PS4 XONE PC

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
75 odpowiedzi na ten temat

#61 Danteusz Napisany 28 listopada 2019 - 19:23

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 885 Postów:
Nie masz żadnego kolegi u którego byś podpiął konsolę do neta na godzinę?
  • 0

#62 krak2610 Napisany 28 listopada 2019 - 19:54

krak2610

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 549 Postów:
Wszyscy jego koledzy mieszkają w tej samej kamienicy jak jedna wielka rodzina
  • 0

#63 cwany-lis Napisany 28 listopada 2019 - 20:14

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 568 Postów:

Nie masz żadnego kolegi u którego byś podpiął konsolę do neta na godzinę?

 

Mam znajomych tylko w literackiej bohemie, dzieła zebrane Turgieniewa w 6-tomach mogę co najwyżej pożyczyć :uff:


  • 0

#64 Zois Napisany 28 listopada 2019 - 21:09

Zois

    Silenzio Prima Della Lotta

  • Forumowicze
  • 5 805 Postów:

nie pierdol ze wszyscy kumple z solarium tacy oczytani


  • 4

#65 cwany-lis Napisany 29 listopada 2019 - 06:15

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 568 Postów:
Ściągnięło się :uff: wziąłem dziś wolne

ALE BĘDZIE GRANE !!!
  • 1

#66 oranje Napisany 29 listopada 2019 - 07:33

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 113 Postów:
Nie mogę doczekać się dwójki, Soapa i reinterpretacji historii z CoD 4.
  • 0

#67 Pawlik Napisany 29 listopada 2019 - 08:40

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:

nie pierdol ze wszyscy kumple z solarium tacy oczytani

 

 

Cwany chodzi do takiej siłki, solarkę mają w szatni obok regału z Bibliografią Estraichera.  

 

847549ac5cd36094dfb3b1ed9cbdd028,750,0,0


  • 4

#68 cwany-lis Napisany 29 listopada 2019 - 17:40

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 568 Postów:

I skończyłem :uff: - fabularnie to taki podręcznikowy Tom Clancy, ale z dużą dozą amerykanocentryzmu, koszmarnego patosu i podręcznikowych kliszy fabularnych. Wstawek filmowych nie lubiłem od czasów Black Opsa (chociaż miał je już CoD III) i wolałem bardziej arcadowe podejście do misji - w prekursorze sprzed dekady mieliśmy krótkie wprowadzenie w czasie ładowania misji i potem się już tylko grało i strzelało. 

 

Większość misji jest OK - podoba mi się bardziej przyziemny konflikt, chociaż od połowy gry fabuła koszmarnie się psuje i dzieją się dziwne rzeczy z zawodowymi żołnierzami. Ale całość jest ładnie spięta fabularnie, autorzy trochę sami sobie zaszkodzili obiecując klimat rodem z "No Russia" a dostaliśmy klasyczną formułę filmu akcji. Jest nawet klasyczny zły do bólu antagonista.

 

Nie podoba mi się to jak potraktowano Rosjan - zrobiono z nich totalnych sku*wysynów, ludobójców, przypisując im nawet zbrodnie, które popełnili Amerykanie :cf: W Syrii - pardon - jakimś fikcyjnym Cyganestanie wspieramy lokalnych bojowników, tak jak to robiło CIA przez ostatnie 6 lat w Aleppo - tylko, że tam gazów bojowych używała frakcja miltiarna Al-Asada, prawowitego władcy Syrii. W grze za wszystkim stoi Federacja Rosyjska, mamy jeszcze misję o okupacji tych regionów przez Ruskich co chyba jest nawiązaniem do Afganistanu. No tam faktycznie Związek Radziecki się nie certolił. A główna bohaterka Farah i jej kuzynki to wypisz-wymaluj Kurdyjskie bojowniczki, tylko, że im w rzeczywistości nie pomaga nikt. Autorzy wybrali sobie co ciekawsze wątki współczesnych konfliktów, wrzucili do jednego worka w postaci Cyganestanu a Rosję uczynili IV Rzeszą  :no:

 

Ale klimat brutalnej wojny momentami jest znakomity - można czasem podsłuchać spanikowanych wrogich żołnierzy, często biegają nam pod lufę cywile, także i dzieci. Broń strzela mocno i głośno, wybuchy i tonacja kolorów również sugestywne.

 

Ale co najbardziej mnie zszokowało to 

 

Spoiler

 

A Farah  :olo: nawet mi nie przeszkadzało to, że gra podąża z obecnymi trendami silnej postaci kobiecej - nasza przełożona to kobieta, jej przełożonym jest kobieta, a dzielna wojowniczka o wolność w jednej z misji wyzwala swoje kuzynki jak jakieś Amazonki  :olo:

 

 

Podsumowując - za dużo w tej kampanii poprawnego politycznie pier*olenia o tym co jest słuszne a co nie, za dużo tłumaczeń i uproszczeń fabularnych, wygodnych dla Amerykanów. Krok w tył pod względem opowiadanej historii w grze, krok w przód jeżeli chodzi o wykonanie.

 

 

 


  • 2

#69 krak2610 Napisany 29 listopada 2019 - 17:49

krak2610

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 549 Postów:
Dobrze opisane. Chyba ze wszystkim się zgadzam. Dodam tylko, że to jeden z tych call od duty, w które warto zagrać
  • 0

#70 cwany-lis Napisany 29 listopada 2019 - 21:25

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 568 Postów:

Dobrze opisane. Chyba ze wszystkim się zgadzam. Dodam tylko, że to jeden z tych call od duty, w które warto zagrać

 

Zagrać warto i to najlepiej w słuchawkach - te misje infiltracyjne, gdzie razem z drużyną piętro po piętrze pacyfikujemy terrorystów mieszkających z rodzinami, te momenty, gdy schody skrzypią pod ciężarem czwórki komandosów w pełnym uzbrojeniu, na drugim piętrze płacze dziecko a na pierwszy słychać za ścianą kłócącą się parę ("nie chcę umierać, poddajmy się!", "zamknij się, wejdź do wanny, daj moją strzelbę!")

 

:banderas:


  • 0

#71 keogh Napisany 01 stycznia 2023 - 23:55

keogh

    aoa

  • Forumowicze
  • 12 581 Postów:

JA PIERDOLE.

 

dzien jeden:

wsadzam plytke  - istalka z płytki jakies 40gb + 60gb pacz, no juz tam huj, ze bez pacza nie odpale spoko, poczekam no

 

dzien dwa

pacz zassany,  gierka w menusach zmienia tytuł na jakies warzone pewnie paczyk pod multi (szkoda, że brak mozliwości priorytetu w co chce grac najpierw przy instalce) ale huj już tam w łechtaczkę,  odpalam.. tzn nie odpalam bo gierka wydaje sie byc pusta, nie rusza wisi na tytułowej planszy... unistal i znowu instal 40 + 60gb

 

dzien trzy, wieczór,teraz

ok już jest, czas pograć, uff gierka odpala... jakieś niedoczytania w menusach, puste banery hmmm, gierka wymusza stworzenie konta.... hfkshafsd6873438@wp.pl dalej, gierka prosi o restart. Spoczko, po restarcie juz nie przycina, banery sie ładują i na dzień dobry wyskakuje mi opcja 'PLAY' w COD: MW 2. Patrze na pudełko, ale ja mam rebut mw1. A spoko - głupi ja! wystarczy nacisnąc 'w prawo' i pojawia sie zakładka z grą którą kupiłem. W memu defaultowo podświetlona opcja multi, strzałka w góre po singla... wyskakuje popup 'missing single player content  cos tam', to naciskam. Gra mnie odesłała do stora z którego muszę pobrać 10gb "Pakietu kampanii single player'

 

jeszcze osiem gb i bede grał.


  • 0

#72 keogh Napisany 02 stycznia 2023 - 09:58

keogh

    aoa

  • Forumowicze
  • 12 581 Postów:

UTC+08:30 LONDON

JAN 02/01/202X

OPS FILES MOCNO

DEJ FOUR

 

 

CLASSIFIED REPORT UPDATE

 

 

- Campain pack instaled 10GB STORAGE in addition missing KIA not confiremed,

- First targed akłajerd and confirmed, no KIA,

- Error, enemy personel jaming signal

- Additional targed change, 4th option required in progress

- Target confirmed "CAMPAIGN/SPECIAL OPS COMAPTABILIY PACK"

- Securing the FILES dskjkfjskfds 23GB ENEMY`S INTEL DECODING,

- tactical camp not be removed any time soon

 

over, over, tbccccccc..........^#^&$(%*(#*&&(*%@%^&#@

 

 

kurwa, jakaaa meta, build up jeszcze lepiej odjebany niz w cyberpunku, a w gierke nawet jeszcze nie zagrałem

 

 

 

 

 


Ten post był edytowany przez keogh dnia: 02 stycznia 2023 - 10:19

  • 0

#73 cwany-lis Napisany 03 stycznia 2023 - 09:42

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 568 Postów:
Z giełdy brałeś pirata to masz!
  • 0

#74 keogh Napisany 03 stycznia 2023 - 10:09

keogh

    aoa

  • Forumowicze
  • 12 581 Postów:
Tłuste jak Czychu retro nie powiem. Wajby jak w przy windows 98, ale to w końcu gierka mivrosoftu to co sie dziwic.
Btw gierke udalo mi sie wczoraj odpalic, póki co jest okej, ale nie żaden Jezus zbawiciel codow.
  • 0

#75 Danteusz Napisany 03 stycznia 2023 - 14:34

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 885 Postów:
Multi w MW jest świetne, ale single mnie rozczarował. Spodziewałem się eskalacji jak w starym MW, a tu był lokalny konflikt bez większej stawki, taki prolog do dużych wydarzeń :(
  • 0

#76 oranje Napisany 04 stycznia 2023 - 10:22

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 113 Postów:
A mi się fabuła bardzo podobała, ale liczyłem na reboot historii z oryginalnego MW, tym bardziej, że pod koniec poprzedniej części Zakajewa zapowiadali :(
  • 0



Inne z tagami: