Skocz do zawartości

Zdjęcie

Baldur's Gate III

GOTY 2023 Larian XSX PS5 PC

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
258 odpowiedzi na ten temat

#91 burnstein Napisany 29 lutego 2020 - 14:45

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 117 Postów:

Nic nie sugeruję i nie wiem, o co Ci chodzi z "najgówniańszy XOS". Kiedyś czytałem, że przez 2 lata gry robione na Xbox Series X będą chodzić na obecnym Xbox One X (ale nie na Xbox One czy One S), więc zastanawiam się, czy ktoś wie, czy i tak będzie z BGIII.

 

Nie, to M$ przez dwa lata nie będzie robił swoich gierek wyłącznie na xSx, a z tego co mi wiadomo, to BGIII nie robi M$.


  • 0

#92 Daddy Napisany 29 lutego 2020 - 14:46

Daddy

    idiosyncratic idiot

  • Moderatorzy
  • 31 945 Postów:

Dziękuję za konkretne odpowiedzi.

 

ED. To było do Danteja i Szrota, ale w sumie Twoja, burn, też się łapie, bo nic wtedy nie było mówione, czy to dotyczyło eksów, czy multiplatform, ale logiczniejszą odpowiedzią jest, że chodziło o exy.


Ten post był edytowany przez Daddy dnia: 29 lutego 2020 - 14:48

  • 0

#93 filip Napisany 01 marca 2020 - 18:16

filip

    Brzmisz jak p*lak

  • Forumowicze
  • 7 485 Postów:

88102137_2962643350454665_89540611204909

 

 

 

rel and sad

 

 

a w pozytywnym tonie: 

 

Spoiler

Ten post był edytowany przez filip dnia: 01 marca 2020 - 18:17

  • 0

#94 filip Napisany 05 marca 2020 - 00:22

filip

    Brzmisz jak p*lak

  • Forumowicze
  • 7 485 Postów:
https://youtu.be/tMr3biCgws0

:(
  • 0

#95 xell Napisany 05 marca 2020 - 17:27

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 316 Postów:
Nawet jeśli to dos3, to przecież i tak super sprawa :)
  • 4

#96 burnstein Napisany 05 marca 2020 - 18:21

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 117 Postów:

Ja bym powiedział, że to nawet lepiej :cf:


  • 0

#97 Spuczan Napisany 05 marca 2020 - 21:57

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 040 Postów:

Pozwoliłem sobie zebrać parę rzeczy które wiemy do tej pory.

 

Every Secret From The Baldur's Gate 3 Opening Cinematic | IGN

 

Baldur’s Gate 3 Gameplay Explained | A Stunning Love Letter To D&D | RPS

 

13 Things You Need To Know About Baldur's Gate 3 - BALDUR'S GATE 3 GAMEPLAY | Eurogamer

 

Komentarz z 271 odcinka podcastu Niezatapialnych rozjaśnia parę kwestii na temat Baldur's Gate III:

http://niezatapialni...7#disqus_thread

 

"Na wstępie warto zaznaczyć, że Wizards of the Coast wielokrotnie podkreślało fakt, że chcą zainteresować większą liczbę osób papierowymi erpegami (bo mają z tego spory hajs - co roku pojawia się kilka oficjalnych książek po 40$-60$ każda + kampanie + moduły). Z tego co rozumiem BG3 ma być swego rodzaju "gateway drug" do papierowych gier RPG, w szczególności do piątej edycji D&D (dalej określana jako 5e).Bazą systemu walki w BG3 jest właśnie 5e. Klasy w tym systemie są bardzo dobrze zbalansowane a walki dość krótkie - większość spokojnie można skończyć w mniej niż 4-5 tur. Z drugiej strony - system jest na tyle elastyczny, że walki z koksami są dłuższe i bardziej skomplikowane niż "to ja go siekam z siekiery, *ziew*" by design. Do tego jest mniej zagmatwany niż poprzednie edycje - całość można wytłumaczyć laikowi w 15-20 minut.Co do porównań pomiędzy BG1 i BG2 a BG3 bardzo ważnym faktem jest informacja o tym, że porównując drugą edycję D&D (bazę systemu w BG1 i BG2) do 5e to pod względem potęgi, mocy, możliwości itd. postaci w 5e na tym samym poziomie jesteśmy znacznie, znacznie potężniejsi niż w 2e. Przykładowo wojownik z 5e będący na piątym poziomie spokojnie powininien zaorać wojownika z 2e będącego na poziomie siódmym czy ósmym. Pierwsze kilka poziomów w 5e ma też znacznie większy wpływ na potęgę postaci (więc o poczucie, że level ma znaczenie byłbym spokojny) niż w 2e - szczególnie wbicie poziomu 3 i 5 to tzw. power spikes. Do plusów tego rozwiązania można dodać uniknięcie problemu "expienie na szczurach w piwnicy" na pierwszym poziomie oraz dość dynamiczne otwarcie się na szeroki wachlarz przeciwników i to prawie od samego początku. Oczywiście w miarę sensownie - stary smok zmiecie nas z łatwością niezależnie od tego, czy mamy 1, 5, czy 8 poziom.System dialogów z tego co pokazali też ma imitować interakcję z Mistrzem Gry - cóż, pewnie by jeszcze bardziej nakłonić gracza do pójścia w kierunku papierowych erpegów.O lore się rozpisywać nie będę bo o samym "big bad evil guy" (aka łupieżca umysłów - ubóstwiam to tłumaczenie <3) można napisać kilka paragrafów, ale wszystko co pokazali w tej kwestii jest dość mocno zakorzenione w Faerunie, czyli świecie gry.Graficznie faktycznie jest "meh" jeśli chodzi o styl - ot, kolejny tytuł od Lariana."

 

 

Ja na razie jestem spokojny po tym co zobaczyłem. Ucieszyłem się, że to właśnie Larian Studios zabrali się za nową grę z serii Baldur's Gate. Izometryczny rpg od Obsidiana brzmi ciekawie ale nigdy w to nie wierzyłem. Obsidian ma swoją bardzo dobrą serię - mowa oczywiście o Pillars of Eternity. Na razie grafika nie powala, rozwiązywanie zagadek-pułapek wygląda słabo, grze brakuje "baldurowatości" a system dialogów nie zachwyca ale nie należę do obozu osób które będą truły w temacie, że to nie jest prawdziwy Baldur. Właśnie takich komentarzy się najbardziej boję bo nie wywołają niczego więcej poza większym bólem dupy ich autorów. Bardzo chętnie zobaczę zupełnie nową jakość. Na RE4, MGSV:TPP i God of War też kręcili nosem.

 

Co mi się podoba? Przede wszystkim to, że będą Łupieżcy Umysłu. Bardzo miło wspominam buszowanie po ich kryjówce  (Dystrykt Świątynny) oraz wizytę w Podmroku w Baldur's Gate II: Cienie Amn i cieszę się, że będzie nam dane się z nimi zmierzyć. Fajnie, że otrzymamy postacie fabularne z własną historią ale nie liczę, że będzie ich tyle ile było w BG2. Bohater wampir który może podgryzać sojuszników :banderas: Cieszą mnie możliwości taktyczne i przygotowanie do walki. Przypomina mi to trochę Mutant Year Zero: Road to Eden gdzie też musieliśmy odpowiednio przygotować się przed walką. Mam nadzieję, że będzie można poprowadzić złą drużynę (Edwin, Viconia, Korgan, Sarevok <3) i nie będzie trzeba zabijać żebraków w alejkach :olo: aby obniżyć reputację

 

Co chciałbym zobaczyć? Czary, miejscówki (Podmrok, Sfery, Suldanessellar, Wrota Baldura) z poprzednich części, smoki i liczne nawiązania do poprzednich części. Historia ma się dziać sto lat po BG1&BG2 więc w obecność postaci  z poprzednich gier nie wierzę ale Firkraag, Lilarcor, lisze czy Bhaal mogliby się pojawić.

 

W bzdury o wyłączności na komputery oraz o zbyt słabych konsolach obecnej generacji nie wierzę. To pewnie taki marketingowy bełkot związany z podpisaniem kilku umów na wyłączność. Gierka na pewno pojawi się komsolach ale jak i tak zagram na premierę na PC. Wytną to i owo i może nawet pójdzie na Switchu.

 

 

 


  • 0

#98 filip Napisany 06 marca 2020 - 10:16

filip

    Brzmisz jak p*lak

  • Forumowicze
  • 7 485 Postów:

Nawet jeśli to dos3, to przecież i tak super sprawa :)

A jeszcze lepsza by byla, gdyby mialo byc dos3 nazywajace sie dos3 i bg3, niezaleznie od tego, bedace faktycznie duchowym spadkobierca bg, a nie spin offem do innej serii

Phantom Pain to zajebista gra, ale nie byl to Metal Gear

Ten post był edytowany przez filip dnia: 06 marca 2020 - 10:19

  • 0

#99 burnstein Napisany 06 marca 2020 - 10:24

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 117 Postów:

Niby tak, ale alternatywą dla turowego BGIII był brak jakiegokolwiek BGIII :dunno:


  • 0

#100 filip Napisany 06 marca 2020 - 10:30

filip

    Brzmisz jak p*lak

  • Forumowicze
  • 7 485 Postów:
Niekoniecznie. Obsidian czy Beamdog rowniez zglaszali chec do wskrzeszenia licencji.

Gdyby faktycznie altetnatywa byl brak BG3, to okej, trudno. Ale Larian nie byli jedynymi, ktorzy chcieli sie za to zabrac
  • 0

#101 Danteusz Napisany 06 marca 2020 - 10:54

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 883 Postów:
D&D 5e powinien pozwolić na uniknięcie jednego z większych problemów Divinity w postaci śmietnika w ekwipunku. W piątej edycji nie ma istotnych dla statystyk hełmów, butów, wiele przedmiotów jest zgrupowanych w jeden, jak zestaw poszukiwacza przygód czy torba na komponenty magiczne, a udźwig postaci nie pozwala na taszczenie toby złomu. Broń +1 robi duża różnice, więc jej znalezienie to spore wyrażenie, w odróżnieniu od systematycznie podbijanych statystyk dzięki randomowemu wyposażeniu jak w DOS. Oczywiście zakładając że będą trzymać się oryginalnego systemu, ale póki co pokazali tylko minimalne odstępstwa od zasad.
  • 0

#102 xell Napisany 06 marca 2020 - 13:29

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 316 Postów:

Niekoniecznie. Obsidian czy Beamdog rowniez zglaszali chec do wskrzeszenia licencji.

Gdyby faktycznie altetnatywa byl brak BG3, to okej, trudno. Ale Larian nie byli jedynymi, ktorzy chcieli sie za to zabrac

Niech się Beamdog skontaktuje z Wizards of the Coast i przy chęciach z obu stron na pewno da się zrobić izometrycznego RPGa w stylu BG1-2, niezależnie jakby się nazywał.
  • 0

#103 Schrodinger Napisany 06 marca 2020 - 13:30

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:

Karwa najlepszy team obecnie od tworzenia RPGów bierze się za trzecieg Baldura to zjeby płaczą :olo: 


  • 1

#104 filip Napisany 06 marca 2020 - 13:38

filip

    Brzmisz jak p*lak

  • Forumowicze
  • 7 485 Postów:

1pymhv.jpg

 

 

bg3 to może być nawet goty generacji, ja nie o tym piszę. 

 

Jakby Wiedźmina 4 robiło Larian i również w formule moda do dos, to również byłby problem. Dla fanów wiedźmina, fani dos najwyraźniej byliby tak samo zadowoleni jak tutaj i szejmowali resztę tekstami o bolących dupach

 

 

 

 

@xellos -- tak jak pisałem wcześniej, beamdog i obsidian już się z wizards kontaktowali. lata temu i ponoć niejednokrotnie. Larian przedstawił bardziej korzystną ofertę z punktu widzenia promocji nowego d&d, którego popularyzację i sprzedaż ma napędzić bg3. 

 

@dante -- czytałem wczoraj, że wizards zależy na wiernym odwzorowaniu nowego d&d i ponoć mają tego dość skrupulatnie pilnować. Bg3 ma tam mocno pociągnąć sprzedaż książek, są/będą kampanie prequelowe i spin-offowe do bg3 etc itd itp


Ten post był edytowany przez filip dnia: 06 marca 2020 - 13:45

  • 1

#105 burnstein Napisany 06 marca 2020 - 14:15

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 117 Postów:

Wiedźmin 3 z tym systemem zamiast tej biednej walki którą ma teraz byłby wchuy lepszy :olo:


  • 0

#106 filip Napisany 06 marca 2020 - 14:17

filip

    Brzmisz jak p*lak

  • Forumowicze
  • 7 485 Postów:
:dunno:

Anyways, sciagam tego dos2 i bede gral dopoki nie polubie sekwencyjnych tur.
  • 0

#107 xell Napisany 06 marca 2020 - 14:29

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 316 Postów:
@xellos -- tak jak pisałem wcześniej, beamdog i obsidian już się z wizards kontaktowali. lata temu i ponoć niejednokrotnie. Larian przedstawił bardziej korzystną ofertę z punktu widzenia promocji nowego d&d, którego popularyzację i sprzedaż ma napędzić bg3.

No to pora się pogodzić, że właściciele licencji nie chcieli Baldura na modłę tych starych. Albo nie byli zadowoleni z Siege of Dragonspear i nie mieli wiary w Beamdoga.

 

A my się po prostu cieszymy, że nadchodzi (pradopodobnie) bardzo wysokiej jakości RPG.


  • 1

#108 filip Napisany 06 marca 2020 - 14:36

filip

    Brzmisz jak p*lak

  • Forumowicze
  • 7 485 Postów:
dobrze dla was

Ja sie ciesze ze bedzie dobra gra (najprawdopodbniej), nie ciesze ze zagrali na moim sentymencie do bg pokazujac mi na koncu gest Lichockiej.

Po prostu
  • 0

#109 burnstein Napisany 06 marca 2020 - 14:41

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 117 Postów:

W sumie trochę rozumiem, miałem podobnie z Sekiro, jakkolwiek dobra to była dla innych gra, ja się czułem ostro zbrukany i za nic nie potrafię jej polubić jako całość.


  • 0

#110 Dixi Napisany 13 czerwca 2020 - 18:18

Dixi

    Pixie, Dixie i Pan Jinks :)

  • Forumowicze
  • 4 196 Postów:
https://youtu.be/iWtEDCuc4s4
  • 1

#111 Stan Napisany 18 czerwca 2020 - 20:30

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 206 Postów:


  • 2

#112 Spuczan Napisany 19 sierpnia 2020 - 03:54

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 040 Postów:



Premiera gry w Early Acces 30 września. Gracze otrzymają dostęp do całego pierwszego aktu, który ma zapewnić około 25 godzin rozgrywki, sześciu klas postaci oraz 5 potencjalnych towarzyszy.
 
Gadka i trochę gameplayu:


Baldur’s Gate 3 – wymagania sprzętowe
Wymagania minimalne:

System operacyjny: Windows 10 64-bit
Procesor: Intel i5-4690 / AMD FX 4350
Pamięć: 8 GB RAM
Karta graficzna: Nvidia GTX 780 / AMD Radeon R9 280X
DirectX: Version 11
Dysk: 70 GB wolnego miejsca
Wymagania rekomendowane:

System operacyjny: Windows 10 64-bit
Procesor: Intel i7 4770k / AMD Ryzen 5 1500X
Pamięć: 16 GB RAM
Karta graficzna: Nvidia GTX 1060 6GB / AMD RX580
DirectX: Version 11
Dysk: 70 GB wolnego miejsca


  • 0

#113 Spuczan Napisany 07 października 2020 - 19:57

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 040 Postów:


  • 3

#114 xell Napisany 09 października 2020 - 08:17

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 316 Postów:

80k graczy jednocześnie, gra jest hitem już w early access. Sam betatestować nie będę, czekam na premierę w przyszłym roku.


  • 3

#115 Danteusz Napisany 09 października 2020 - 08:41

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 883 Postów:
Też czekam na normalną premierę, podobno bugów jest tyle że odbierają całą przyjemność z grania.
  • 0

#116 xell Napisany 09 października 2020 - 09:09

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 316 Postów:

Larian nie obiecywało dopracowanego demka, więc spoko, każdy wie w co się ładuje na chwilę obecną. Byleby nie było jak z Divinity OS2 (na premierę), gdzie pierwszy akt był mega dopieszczony z 50 drogami do obejścia każdego problemu, drugi akt też dopracowany nawet jeśli nie oferował aż takiego wyboru, a trzeci i czwarty zabugowane i ubogie w zawartość.


  • 0

#117 Danteusz Napisany 09 października 2020 - 09:29

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 883 Postów:
Widziałem na Twitterze że bardziej casualowi gracze traktują to jako premierę gry, srogo się zawiodą gdy zobaczą że to zabugowany fragment całości.

Muszę w końcu wrócić do OS2, skończyłem chyba w połowie 3 rozdziału.
  • 0

#118 Stan Napisany 09 października 2020 - 15:30

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 206 Postów:

Tez czekam na premierę całości. Mam kumpla który chciał teraz kupić i go uświadomiłem ze to I akt dopiero i to zabugowany w cholere, inaczej by wziął i pewnie kurwował ostro. 


  • 0

#119 Spuczan Napisany 07 grudnia 2022 - 16:43

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 040 Postów:

  • 2

#120 xell Napisany 07 grudnia 2022 - 17:44

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 316 Postów:

Reveal giereczki, której pierwszy rozdział można zagrać tu i teraz. ;-)  Trochę dziwne, ale i tak jestem za. ^_^


  • 0



Inne z tagami: