Skocz do zawartości

Zdjęcie

Tales of Arise

Bandai Namco PS4 XONE PC

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
31 odpowiedzi na ten temat

#1 Shinigami Napisany 09 czerwca 2019 - 22:16

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:
2020
trailer incoming


Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 10 czerwca 2019 - 06:01

  • 0

#2 Kazuo Napisany 09 czerwca 2019 - 22:25

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

W końcu nie wygląda to jak budżetowa gierka z oprawą z ps2. Pytanie co z całą resztą. 


  • 0

#3 BeSOS Napisany 09 czerwca 2019 - 23:35

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
No ciekawe. Wygląda epicko. Może wreszcie polubie jrpg :cf: trafia na wishliste.
  • 0

#4 burnstein Napisany 09 czerwca 2019 - 23:38

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 128 Postów:

Ładne, ale zassałem kiedyś demko Berserii i nawet nie skończyłem pierwszej walki i wywaliłem z dysku.


  • 0

#5 burnstein Napisany 18 sierpnia 2021 - 21:16

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 128 Postów:

Demko jest na storze, ściąga się, sprawdzi się.


  • 0

#6 Daddy Napisany 18 sierpnia 2021 - 22:51

Daddy

    idiosyncratic idiot

  • Moderatorzy
  • 31 948 Postów:

Twój post sprzed ponad 2 lat ma taki futurystyczny vibe, wiesz :cf:


  • 0

#7 burnstein Napisany 19 sierpnia 2021 - 00:14

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 128 Postów:

No, spieszę poinformować, że demko Arise sprawia nieporównywalnie lepsze wrażenie niż demko Berserii. Taka napierdalanka, że nie wiem co się dzieje, ale jest fajnie. I dużo interakcji między ludkami, ciągle ze sobą gadają przy różnych okazjach, wiadomo, jak to u chińczyków, zazwyczaj o głupotach, ale całkiem fajnie jest to napisane i czuć, że postacie są jakieś. Styl graficzny jest dziwny, postaci wyglądają super, ale otoczenie takie jakieś niby ładne, niby nie. Dziwna sprawa z dublażem, w scenkach interakcyjnych jest pełny, ale jak gadają z jakimiś leszczami przy drodze to cisza, czasem tylko jakieś yeah, oh czy hmm. Nie wiem czy to ostateczne, czy może kwestia demka, albo tego, że wybrałem angielskie gadanie zamiast chińskiego, no ale to na minus.

 

Chyba będzie trzeba kiedyś kupić.


Ten post był edytowany przez burnstein dnia: 19 sierpnia 2021 - 00:18

  • 0

#8 Schrodinger Napisany 19 sierpnia 2021 - 08:47

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:
W talesach to chyba tak zawsze z dubbingiem zreszta w DQ tez i na początku to wkurwia
  • 0

#9 burnstein Napisany 09 września 2021 - 08:49

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 128 Postów:

Jest bardzo dobrze.

https://www.metacrit.../tales-of-arise


  • 0

#10 xell Napisany 09 września 2021 - 11:53

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 335 Postów:
Tylko dalej nikogo :nie:
  • 0

#11 burnstein Napisany 09 września 2021 - 12:00

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 128 Postów:

To po co łazisz i jątrzysz jak cie nie interesuje?? Życzę ci, zebyś przez tydzień nie mógł się wysrać!!


  • 1

#12 Kaxi Napisany 09 września 2021 - 12:14

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:

Tylko dalej nikogo :nie:

 

No to idealnie pod to forum!


  • 0

#13 Kazuo Napisany 09 września 2021 - 13:45

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:
W ogóle nie rozważałem zakupu tej gry spodziewając się kolejnego generycznego szrota, tylko trochę lepszego od poprzednich części, a tu proszę, recki zaskakująco pozytywne. Kupi się po Trailsach.
  • 0

#14 Tawotnica Napisany 10 września 2021 - 08:12

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:

ja się trochę podjarałem ocenkami, ale demko ostudziło mój zapał. Te Tailsowe systemy walki do mnie nie przemawiają. Ale dam im szansę jak gierka potanieje, bo Bamco po Scarlet Nexus mają u mnie plusa a to widać śmiga na tym samym, ładnym enginie, więc nawet na starych konsolach wygląda dobrze.  


  • 0

#15 Shinigami Napisany 11 września 2021 - 22:13

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:
Nigdy nie grałem w żadną z gier serii, ale wygląda to fajnie i oceny też robią wrażenie. Ściągnę demo i się przekonam czy mi pasuje.
  • 0

#16 Kazuo Napisany 12 września 2021 - 09:31

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Ostatnia dobra część to była Vesperia (a najlepsza w ogóle to Abyss, przynajmniej z tych, w które ja grałem). Berserii nawet nie dałem rady skończyć, odpuściłem jakoś w połowie gry, takie to było nijakie i wtedy obiecałem sobie, że jeżeli kolejna część nie będzie rewolucją w serii, to na pewno w nią nie zagram. No i proszę, jednak się postarali :olo: 


  • 0

#17 BeSOS Napisany 12 września 2021 - 22:47

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Fajnie się gra ale to jest nadal mocno sztampowy jrpg. Może się rozkręci, mam 15h i takie mocne 7.
  • 0

#18 Cudak Napisany 12 września 2021 - 23:45

Cudak

    cześć

  • Forumowicze
  • 25 980 Postów:

Z tego co czytałem o gierce to właśnie w okolicach 15h powinno się zacząć rozkręcać, daj znać, bo też jestem zainteresowany. :olo:


  • 0

#19 burnstein Napisany 13 września 2021 - 07:25

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 128 Postów:

Sugerować się opinią Jedyna? Bez sensu.


  • 0

#20 Kazuo Napisany 08 listopada 2021 - 21:32

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Zacząłem grać i początkowe wrażenie jest bardzo pozytywne. Artstyle jak w Prince of Persia z 2008, gameplay w stronę poprzednich Talesów, ale z o wiele lepszą kontrolą postaci (niczym Scarlet Nexus), cała reszta typowe japońskie erpegie z gejowymi hirołami, cycatymi lolitkami, laniem po gębach latających krewetek i szukaniu skrzyneczek ze skarbami = naprawdę widać gigantyczny skok jakościowy względem Tales of Berseria. No nie będę ściemniał, jaram się.


  • 0

#21 Kazuo Napisany 11 listopada 2021 - 21:21

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

7 godzin na liczniku i dopiero pojawił się opening :olo: Eksploracja, farmienie itemków, sub-questy to klasyka tej serii, ale walka to kompletnie inny poziom, zdecydowanie fun porównywalny z dobrej jakości slasherkiem. Pierwszy "duży" boss jest lepszy niż jakikolwiek final boss z poprzednich Talesów - uczenie się patternu jego ataków i ogarnięcie właściwego timingu na wprowadzanie kontr momentalnie skojarzyło mi się z Dark Souls :banderas: do tego te efektowne animacje podczas odpalania technik specjalnych, po prostu miód na moje serduszko. Widziałem wcześniej tę grę na screenach, ale dopiero w ruchu zrobiła na mnie konkretne wrażenie, naprawdę prześlicznie to wszystko wygląda i można spokojnie stwierdzić, że oprawa względem Berserii przeskoczyła od razu o dwie generacje. Póki co średnio wkręca mnie fabuła, wydaje się bardzo oklepana, podobnie jak postacie, ale ponoć później ma być lepiej. Coś mi się wydaje, że giereczka wskoczy do mojej topki tego roku. 


  • 1

#22 Kazuo Napisany 21 listopada 2021 - 22:00

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Kuniec. 60 godzin zajęła mi ta przygoda, na normalu pewnie byłoby o wiele krócej, no i ostatnie 10h to w zasadzie same questy robiłem i zdobywałem lepszy sprzęt. Generalnie im dalej w las, tym mniejsza podjara, bo jednak schematyczność dała się we znaki, fabuła też zaczynała przynudzać skręcając w pewnym momencie w strasznie oklepanym kierunku. Na pewno nie ma tu nic rewolucyjnego na skalę gatunku, to po prostu kolejne banalne joterpegie, tylko z taką grafiką, że od czasu do czasu musiałem zerkać czy na pewno gram na PS4 czy to już PS5 (serio, niektóre lokacje czy starcia z bossami, to jakiś wizualny god-level), no i trzeba przyznać, że przynajmniej w skali serii to gigantyczny skok jakościowy i oby ten poziom już się utrzymał w kolejnych odsłonach. Mega przyjemne walki, wkręcający crafting i zbieractwo, sporo opcjonalnych bossów do ubicia (szkoda że niezbyt mocnych), kilka urywających głowę przy samej dupie cut-scenek i turbo-epicki soundtraczek. Jak ktoś wcześniej grał w jakąkolwiek odsłonę serii, to mniej więcej wie czego się spodziewać. 

 

Moja topka Talesów na dzień dzisiejszy:

1. Abyss

2. Xillia

3. Arise

4. Vesperia 

5. Xillia 2 / Berseria  


  • 0

#23 Tawotnica Napisany 07 grudnia 2021 - 23:53

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:

Zacząłem pykać zanim się odkorkują serwery i się rzucę jak zwierzę na nowe FFXIV.

 

Tej grafiki to w pierwszej miejscówce za bardzo nie było widać - ot, pustawe brązowo/brązowe skały i "miasteczka" w równie ciekawej skali kolorów. Wiem, że będzie lepiej, bo grałem w demo, ale liczyłem na trochę lepsze wejście. Do pierwszego bossa i openingu się strasznie długo rozkręca.

 

System walki mi kliknął jak zaczęły wchodzić perfect dodge i odblokowałem finishery + to majtanie ognistym mieczem. Jest bardzo płynnie i efekciarsko. 

 

Lubię, że Arise ma zwiększanie rangi skilli poprzez ich częste używanie i zdobywanie podczas tego nowych ataków. Zbierając jakieś gówna do sidequestów wbijam w każdego mobka i mogę młócić 100x tym samym ciosem, żeby nabić wyższy level zanim się zabiorę dalej za story. 


  • 0

#24 nole Napisany 31 stycznia 2022 - 21:42

nole

    Mr ZURKON is here to KILL

  • Forumowicze
  • 6 730 Postów:

https://youtu.be/GlxLfb5RihU


  • 0

#25 Tawotnica Napisany 05 lutego 2022 - 15:46

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:

d1d41b3d-13ef-4ff1-a1wljhk.png

 

heh  :spoko:

 

Przeprosiłem się z Arise i znowu regularnie pykam. To jeden z tych erpegów, które robią się dobre dopiero po 15h, jak wreszcie udostępnią cały arsenał ataków/postaci. Sidequesty jakie teraz mam (jestem na ~41lvl) to praktycznie same walki z potworami-szefkami, czyli to co najlepsze w grze. Przez błyskawiczny fast travel i zaznaczone na mapie miejsca zadań ostatnie parę godzin miałem istny boss-rush. W ogóle cały UI jest bardzo przyjazny i po przerwie nie było ciężko wrócić do gry. 

 

Gdzie więcej niż 7/10 bym nie dał. Mega bezpieczny i "gładki" erpeg, co z jednej strony sprawia że płynnie się przechodzi, bo gra nie robi niczego bardzo źle, ale właśnie z drugiej strony też nic nie zwala z nóg.  

 

No i tak samo jak w Scarlet Nexus beka z cięcia kosztów. Są scenki in-engine, które jak na moje wyglądają najlepiej, bardzo dużo tych bieda-scenek w okienkach jak z komiksu i do tego jeszcze garstka zupełnie z czapy wsadzonych rysowanych animacji (nie dajcie się zmylić temu, co nole wrzucił powyżej. Sceny anime w grze wyglądają DUŻO gorzej).


  • 0

#26 Schrodinger Napisany 09 stycznia 2023 - 00:22

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:

zaczałęm grać więc otwieram dyskusje do hejtu / fappingu

 

te dialogi w okienkach nie takie złe bo przynajmniej te postacie się minimalnie ruszają i nie trzeba klikać X

 

anime wygląda średnio dość póki co, opening dużo lepiej imo

 

ale jest dobra duperka, świat zapowiada się ciekawie, widzę że to rynna bedzie, a nie otwarte jak w xeno, no cóż zobaczymy


  • 0

#27 Schrodinger Napisany 06 lutego 2023 - 01:01

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:

skończyłem gierkę, do momentu jak się zmienia opening jest spoko, potem za bardzo najebane w fabule, chyba chcieli się wzorować na xeno z tym ich pierdolnięciem zawsze na koniec, no ale nie wyszło, walka spoko chociaż rozwiązanie z tymi CP punktami przy leczeniu mnie wkurwiały, ogólnie takie naciągane 8/10 za fajna oprawę i że im dalej to ta gra wyglądała lepiej a często jest na owdrót

 

ale ogólnie za bardzo przeciągnięte


  • 0

#28 Kazuo Napisany 06 lutego 2023 - 12:25

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Arise > Xenoblade 2/3


  • 0

#29 Schrodinger Napisany 06 lutego 2023 - 14:05

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:
Jesteś pierdolniety chyba, wrócę to domu to pójdzie ban taki ze aż ryanowi sie wyszukiwarka naprawi
  • 1

#30 Danteusz Napisany 06 lutego 2023 - 14:23

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 887 Postów:

aż ryanowi sie wyszukiwarka naprawi


Rozumiem że nerwy puściły, ale bez przesady
  • 0



Inne z tagami: