Skocz do zawartości

Zdjęcie

PS4 - Game of the Generation - TOP 20


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
35 odpowiedzi na ten temat

#31 Hellmans Napisany 05 lipca 2019 - 14:18

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 011 Postów:
2019 rok i topki? Ogarnijcie gówno.
  • 0

#32 keogh Napisany 20 grudnia 2020 - 17:21

keogh

    aoa

  • Forumowicze
  • 12 581 Postów:

apdejtowalem pierwszy post - w sumie to zmiania z top 30 na top 20.

 

20. This War of Mine

Przejmująco smutne pierwsze podejscia, bardzo uzależniająca gemplejowo przy maksowaniu.

 

19. Concrete Genie

Za art-style, baśniowość i przekaz dobroci imo bardzo porównywalnym z BG&E.

 

18. Nex Machina

Twin stick od HM, kto grywa, ten wie.

 

17. Gris

Przpiękna gra, historia, klimat i tego doświadczanie.

 

16. Crash Bandicoot 4

Udowodnił, że 'przestarzałe' mechaniki wcale takie nie są.

 

15. Abzu

Podwodny Fl0wer/Journey, tak samo dobry.

 

14. What Remains of Edith Finch

Walking symulator, zaskakujacy i róznorodny na każdym kroku.

 

13. Pacer

Futuracer, jak ktoś lubi. Niestety to nie wip.

 

12. NFS: Heat

Najlepszy NFS to date, doskonał miks wszystkiego co w serii najlepsze.

 

11.Tearaway

Piękna, ciepła, do bólu oryginalna, zaskakująca i kreatywna.

 

10. Frostpunk

Myślisz, że minęła godzina, a to połowa dnia. Top1 w kategorii 'jeszcze jedno podejscie'.

 

9. WRC 8

Po latach dominacji D:Rally i (o zgrozo) RBR nowy, król Rallyingu.

 

8. Watch Dogs 2

Cala trylogia jest świetna, każda inna i warta przejscia.

 

7. Nier: Automata

Kupiłem na premierę w stilu w końcu znam sie na gierkach.

 

6. Gran Turismo: Sport

Scapes, menusy, fizyka, online, mimo opinii - feeling GT zachowany.

 

5. Far Cry 5

Najbardziej otwarty i nieksryptowany świat w tej gen i najlepsze story w serii.

 

4. Trover: Saves the Universe

Tak lolkowy forumek i nikt w to nie grał? Czy to dlatego, że też tam cisną z takich jak wy? : ]

 

3. Driveclub

Naprawdę bardzo bym chciał żeby gierki na ps5 i xbxsxxs wyglądały jak dc. I żeby nie było, wszystko inne w tej grze trzyma poziom jej a/v.

 

2. Thumper

Odkryłem przypadkiem skrolujac jutuba. W grze używasz lewej gałki i X, po pól godziny gry czujesz się jak po intensywnej siłce i egzaminach do mensy.

 

1. Death Stranding

Za klimat, za system, za to, że w tobie zostaje.

 

Spoiler

 


  • 2

#33 Spuczan Napisany 20 grudnia 2020 - 17:27

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 12 962 Postów:
Bardzo, bardzo, bardzo, bardzo hipstersko.
  • 0

#34 Hellmans Napisany 20 grudnia 2020 - 17:43

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 011 Postów:

Nikogo.


  • 0

#35 keogh Napisany 20 grudnia 2020 - 21:20

keogh

    aoa

  • Forumowicze
  • 12 581 Postów:

Bardzo, bardzo, bardzo, bardzo hipstersko.

rozumiem, że to pancz?
No wybacz, że poza scigalkowo moja growa selekcja oparta jest często o art style i w moim wieku (w sumie to od zawsze, lel) szukam ciekawych, poruszajacych i wzruszajacych historii, które te emocje najczęściej przekazywane sa poprzez oprawę audio-video. Ktos tam sie poplacze przy bigbosie na bialej łące, inny bedzie ukrywal łzy na Aeris, a mi, czego nigdy się nie wstydziłem - oczęta szklą się jk zjeżdżam po piasku w the Journey, przez całe sotc, a ostatnio mocno na Gris. I jest to zwykle oparte o indywidualne preferencje, a nie szufladkowenie pod przynależność do czego-tam-kolwiek.
Ale spoko, dla kontrastu wpierdalam platynę w Thumperze i WHD, potem jeszcze przepalam to stukaniem 10k razy w sloik w my name is mayo. ;]

Ten post był edytowany przez keogh dnia: 20 grudnia 2020 - 21:32

  • 3

#36 Tawotnica Napisany 24 stycznia 2021 - 23:01

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 074 Postów:

No dobra, spróbuję coś sklecić. Gdyby to miała być lista ex'ów to bym z rękawa strzelił 20 tytułami, ale multiplaty komplikują sprawę i musiałem się chwilę zastanowić. Będę raczej seriami leciał, żeby nie rozwodnić listy samymi RPGami na +100h :olo:  

 

1. Nier Automata

Easy. 2017 to był kosmos, nie pamiętam gry która by mnie swoją konstrukcją i fabułą tak rozłożyła na łopatki jak ostatni Nier. Na luzie jedna z najciekawszych gierek w jakie kiedykolwiek grałem. 

 

2. Nex Machina

Najlepszy twin-stick shooter ever, który niech reprezentuje cały output Housemarque. 

 

3. Final Fantasy XIV: Shadowbringers

Baby's first MMO. Nigdy nie lubiłem tego gatunku, bo wolę wszystko w swojej norze ogrywać singlowo, ale to fabularnie najlepszy Final, w którym jak pisałem kiedyś jest najwięcej "Fantasy" od czasów pre-szóstki. 

 

4. The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel IV

Trailsy  :zakochany: Nie ma lepszego worldbuildingu w gamingu niż w tej serii Falcomu. Czwórka to moje zeszłoroczne GOTY, ale dwójka to chyba moja ulubiona część. Cała saga jest dostępna na PS4 i w tym albo w następnym roku jeszcze wyjdzie kontynuacja. 

 

5.  Yakuza 0

Zrobiła ze mnie fana serii, znowu 2017 rok. Jeszcze pyknę piątkę niedługo i wszystkie mainlinowe części + Judgement + Hokuto zaliczone na PS4. 

 

6. Earth Defense Force 5

EDF to najbardziej niedoceniona perełka. Ponad 100h spędziłem z portem czwórki i piątką. Kakofonia mrówek na ekranie, tyle żeby się aż konsola zaczęła dławić. 

 

7. Bloodstained: Ritual of The Night

Igarashi is back :bowdown: Duchowy spadkobierca Castlevanii, jakby ktoś nie wiedział. Czekałem jakieś 5 lat, pełen obaw, bo nie wyglądało to za dobrze, ale finalny produkt nadal dostarcza (niedawno wyszedł tryb classic). 

 

8. Resident Evil 2 Remake

Ależ żółt-niebiescy dostarczyli tymi remakami Residentów :uff: Tak jak nigdy specjalnie fanem klasycznych RE nie byłem, tak RE2R zrobił ze mnie fana. Oby dalej coś robili w tym kierunku, bo siódemka mi nie podpasiła

 

9. DOOM

Chyba DOOM 2016, nie Eternal, chociaż obydwie giereczki to topowe FPSy tej generacji.  

 

10. Monster Hunter World

Znowu Capcom, znowu seria z którą się specjalnie nie lubiłem, znowu mnie przekonali. Usprawnienia QoL względem odsłon na 3DS/PSP/PS2 zdziałały cuda.

 

11. Bloodborne

Nie wiem czy trzeba to komentować. 

 

12. Astro Bot Rescue Mission

VR to raczej niedojrzały syf, któremu brakuje treści, ale Astro Bot, oprócz bycia platformówką na poziomie Marianów, pokazał jaki w tych hełmach tkwi potencjał.  

 

13. Downwell

Reprezentant indyków-rogalików, moja ulubiona gra w podróży. Odwrócony shmup, w którym wpadamy do studni i używamy wystrzałowych butów do anihilowania przeciwników. Nigdy nie przeszedłem, zawsze ginę na piątej planszy, ale nie przeszkadza mi to w uważaniu giereczki za jednego z najlepszych indorów generacji. 

 

14. Ys VIII

Takie aRPGi łykam bez popity. Falcom już raz są na liście z Trailsami, Ys z kolei to trochę przeciwieństwo, bo fabułkę ma miałką, ale za to nadrabia akcją. 

 

15. 13 Sentinels: Aegis Rim

Może jeszcze efekt "wow" mnie trzyma, bo to zeszłoroczna gra, ale przeprosiłem się wreszcie z Vanillaware. Piękne połączenie porytej VN a la Zero Escape z... jakby tower defense. Unikat, który na długo zapamiętam.

 

16. God of War

Gra, która może nie oferuje wiele nowego, ale wybija się przez to, że bierze najlepsze motywy rozgrywki AAA wypracowane przez lata dostarcza je w mega-doszlifowanej jakości. 

 

17. Devil May Cry V

Capcom po raz trzeci mnie przekonwertował na fana. 

 

18. Gal*Gun: Double Piece

Nie dostaliśmy w tej generacji nowego HoTD, ale za dostaliśmy Gal*Gun, gdzie zamiast do zombiaków, strzelamy do małych anime-dziewczynek. 

 

19. Taiko no Tatsujin: Drum Session

Na Switcha mam legitny bębenkontroler, ale to na PS4 więcej grałem w Taiko, bo selekcja muzyki była lepsza. 

 

20. Prey

Mimo denerwującego skoku poziomu trudności pod koniec bardzo ciepło zapamiętałem Preya.

 

Ostatnie 5-6 miejsc to ciężki wybór, bo od cholery dobrych gier przecież wyszło. Titanfall 2, Streets of Rage 4, TLoUII, Cuphead, Megaman 11, Trackmania Turbo, Overcooked czy Rise of the Tomb Raider mi chodziły po głowie. Mogło zostać top 30, tyle że tak od 8 miejsca pewnie rankingu bym nie potrafił powtórzyć na następny dzień :P

 


  • 7