Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jet Kave Adventure

7LEVELS Switch XONE PC

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
169 odpowiedzi na ten temat

#91 lukaszSA Napisany 16 września 2019 - 09:10

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:

A fotki z Tokio? :why:


  • 0

#92 Kaxi Napisany 16 września 2019 - 09:13

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:

Na prywatnym FB ;)


  • 0

#93 Kaxi Napisany 16 września 2019 - 11:29

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:

Pierwsze recki:

 

https://www.gamingbo...kave-adventure/

 

https://screenrant.c...venture-review/

 

http://northern-game...ru23Kx37siLD48U

 


  • 0

#94 philipo Napisany 16 września 2019 - 15:56

philipo

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 914 Postów:

Jest już jakaś recka ;-)

http://operacjapanda...DXYo8M2Z3zp3cMo


  • 0

#95 Kaxi Napisany 17 września 2019 - 13:08

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:

Jest też launch trailer :)

 

https://youtu.be/D9DJp-to_pg


  • 1

#96 Kaxi Napisany 18 września 2019 - 15:19

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:

Trochę polskich recek:

 

https://www.goomba.p...ve-adventure-2/[8/10]

https://www.gram.pl/...adventure.shtml[7.5/10]

https://www.nintendo...kave-adventure/[7/10]


  • 0

#97 Tawotnica Napisany 19 września 2019 - 19:09

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:
a ja skończyłem dzisiaj czekając na samolot. Bardzo przyjemna platformóweczka wam wyszła, Kaxi. Mój największy zarzut to, że się kończy zanim się zdąży dobrze rozkręcić. Nie wiem ile mi zeszło, może ze 3-4h i dopiero sama końcówka zaczęła zachęcać do ciągłego korzystania z całego arsenału umiejętności.

Inspiracja DK ewidentna. Piękne tła, dość szybkie poruszanie się postacią jak na takiego kołka i wstawki wstawki autoscrollowane. Nie jest to minus, aczkolwiek niektóre pomysły za często jak na tak krótką grę były mielone. Pościgi przykładowo. Najpierw mamut, potem duży kot, potem jakaś maszyna. Ten sam schemat, tylko inny przeciwnik wałkowany w każdym świecie w taki sam sposób. Gdybyś mi pokazał wycinek gameplayu bez motywu graficznego to nie potrafiłbym wskazać czy to 1-4 czy 3-7.

Wyzwanie JKA dopiero stanowi, jeśli się masteruje poziomy. Znowu na wzór Donkeya: be straty życia czy speedrunując (a najlepiej jedno z drugim!). Wtedy wychodzi bardzo fajnie przemyślane flow, a wjazdy jetpakiem smakują niczym slingshoty z Ori.



Co więcej? Bosskowie mieli trochę za duży hitbox jak na mój gust. W sensie, że bardzo łatwo było gdzieś zahaczyć o jakiś koniuszek bossa i stracić jedno serce. Tak a propos serc, jak już kupiłem parę upgradów życia, mogłem dosłownie przebiegać przez przeciwników i przeszkody od check-pointu do check-pointu czizując time trial. Nie wiem czy to było zamierzone, ale wtedy z "łatwo" robi się "bardzo łatwo". Imo niepotrzebnie się odnawiają serduszka przy każdym check-poincie. Mogą po śmierci, ale nie po prostu zaliczając bramkę.

Takie ogólne odczucie niedosytu się przewija przez prawie każdy element gry. Jeśli daj boże zrobicie sequel to jest w jaskiniowcu z jetpakiem spory potencjał. Ukrytych statuetek wpadło mi z jakieś ~20 parę, a nawet się nie starałem ich szukać, bo tak w połowie gry mnie znudziło metodyczne przechodzenie i zabijanie każdego wroga i po prostu cisnąłem jakby to był endless runner - wtedy znacznie bardziej mi się podobało.

Grając w trybie handheld czasem nie wiedziałem co za fant wypadł - czy żarcie, czy pocisk czy waluta, bo wszystko się świeciło podobnie. Może warto by to rozróżnić odmiennymi kolorkami? Dobry kontrast kolorów był w czwartym świecie, kiedy w skały w wulkanie się mieszały się z alienową technologią: laserami, maszynami itd.

Sterowanie, jeden z najważniejszych elementów ogarnięte bardzo dobrze. Wydłużanie skoku jetpakiem, wall jumpy i rozbijanie ścian były bardzo satysfakcjonujące. Zero problemów z responsywnością postaci, co często na Switchu bywa bolączką.
Chciałoby się jednak level designu bardziej pod te umiejętności skrojonego. Był w chyba trzecim świecie taki mocno pionowy level, gdzie się trzeba było wspinać coraz wyżej. Jeden z najlepszych w grze, bo jetpak ratował tyłek jak się gdzieś źle skoczyło.

Aha, jeszcze jedno, mocno subiektywne wrażenie, ale nienawidzę jak
Spoiler
.

Ogólnie jednak to kciuk w górę!

u9BL41G.jpg

bo bawiłem się dobrze. Jeszcze proof, że to rzeczywiście gra Koxa, a nie sprytny zabieg marketingowy, żeby te 5-6 osób z nikogo zagrało:

Spoiler

Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 19 września 2019 - 19:12

  • 8

#98 Kaxi Napisany 19 września 2019 - 19:43

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:

Dzięki za wrażenia :) to chyba najbardziej konkretna i rzeczowa recka JKA, jaką widziałem, zwłaszcza jeśli chodzi o wady.


  • 0

#99 Likensmart Napisany 22 września 2019 - 06:06

Likensmart

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 618 Postów:

Jeśli gierka jest tak na 4 godziny to może jakieś DLC w przyszłości, jakiś Lost World z dodatkowymi etapami


  • 0

#100 Kaxi Napisany 22 września 2019 - 08:17

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:
Mam trochę problem z tymi 4 godzinami. W sensie na pewno to możliwe ale mi wersja final zajęła 5 godzin około a przecież grę znałem już bardzo dobrze.

Wielu recenzentów pisze o 6-8 i to było tyle ile szacowałem że osoba nieznająca gry powinna się bawić, choć wiadomo że wymiatacze jak Tawot szybciej.

Nintendo Life napisali nawet że gra zajęła im 2-3 godziny, co chyba nikt w dev teamie tyle nie zrobił, co bardzo boli bo poszło info że gra jest niewarta ceny. A jednak jest spora różnica między 2 a, chyba najczęściej wymienianym, 6.
  • 0

#101 Tawotnica Napisany 22 września 2019 - 09:01

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:

Mam trochę problem z tymi 4 godzinami. W sensie na pewno to możliwe ale mi wersja final zajęła 5 godzin około a przecież grę znałem już bardzo dobrze.

Wielu recenzentów pisze o 6-8 i to było tyle ile szacowałem że osoba nieznająca gry powinna się bawić, choć wiadomo że wymiatacze jak Tawot szybciej.

Nintendo Life napisali nawet że gra zajęła im 2-3 godziny, co chyba nikt w dev teamie tyle nie zrobił, co bardzo boli bo poszło info że gra jest niewarta ceny. A jednak jest spora różnica między 2 a, chyba najczęściej wymienianym, 6.


Jeśli dobrze liczę to sami sugerujecie czas przejścia gry w niecałe 90 minut (na podstawie czasów potrzebnych do zaliczenia speedruna).

Zliczając moje czasy wyszło, że przeszedłem wszystkie plansze w około 173 minut. Ile mogłem czasu w menu spędzić? 30 minut? Tyle co w sklepie kupując upgrady. Więc nawet 4h z grą nie spędziłem.

Jest 36 plansz, które rzadko kiedy trwają więcej niż 5 minut. Niektóre przechodzi się nawet poniżej dwóch... Nawet średnio ogarnięty gracz musiałby się mocno nagimnastykować, żeby nabić 8h. W tyle to można JKA na 100% pyknąć imo.

Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 22 września 2019 - 09:02

  • 0

#102 Kaxi Napisany 22 września 2019 - 10:23

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:

No te czasy time trialowe są mocno wyśrubowane i na pewno wymagają kilku podejść - te 90 minut jest czysto teoretyczne, gdyby ktoś bił wszystkie czasy za pierwszym razem.

 

 

Te 5-6 godzin zakładam przyjmując przeciętny kontakt z grą, w co wliczać powinny się powtórki niektórych sekcji (zwłaszcza bossów, lotów i pościgów - ale to zależy od zaawansowania gracza), kupowanie upgrejdów, cut-sceny, powrót przynajmniej po część figurek, spróbowanie się z kilkoma challengami.

 

Zgadzam się jednak co do tego, że ta górna granica 8 godzin to na 100%.


Ten post był edytowany przez Kaxi dnia: 22 września 2019 - 10:26

  • 0

#103 Kaxi Napisany 04 października 2019 - 14:47

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:
Jak to z indykami bywa, wciąż spływają recki:

https://purenintendo...intendo-switch/

7.5, skoczy nam MC ????
  • 0

#104 ACZ Napisany 04 października 2019 - 14:53

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 165 Postów:

Strasznie mało recek na razie. Żeby chociaż te 20 wpadły.


  • 0

#105 Kaxi Napisany 04 października 2019 - 14:56

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:
20 jest, ale nie z tych które liczy Metacritic.
  • 0

#106 burnstein Napisany 04 października 2019 - 15:08

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 124 Postów:

Następnym razem zróbcie coś co obraża gejów, na Kotaku napiszą, gdzieś tam indziej przepiszą, niby zły marketing, ale świadomośc marki będzie sto razy lepsza.


  • 1

#107 Schrodinger Napisany 04 października 2019 - 15:10

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 974 Postów:
jaskiniowiec z jetpackiem co mogło pójść nie tak

Ten post był edytowany przez Schrodinger dnia: 04 października 2019 - 15:10

  • 1

#108 lukaszSA Napisany 04 października 2019 - 15:15

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:
Brak 8 od Nintendolife oznacza niestety że gra nie trafi przy okazji organizowanych wyprzedaży do oficjalnego PR Nintendo
  • 1

#109 Kaxi Napisany 04 października 2019 - 15:21

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:

Następnym razem zróbcie coś co obraża gejów, na Kotaku napiszą, gdzieś tam indziej przepiszą, niby zły marketing, ale świadomośc marki będzie sto razy lepsza.


No żadna postać w grze nie jest LGBT, to nie wystarczy?
  • 0

#110 burnstein Napisany 04 października 2019 - 15:46

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 124 Postów:

To działa tylko w przypadku dobrych gier :cf:


  • 1

#111 Kaxi Napisany 24 października 2019 - 11:06

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:

https://gonintendo.c...by-a-25-hallowe

 

W skrócie:

 

  • Nadchodzi nowy tryb gry, acziki oraz online rankingi
  • Darmowe demko w eShopie już teraz
  • 25% promo na Halloween

 

No, to ściągać demko skneruski :burn:


  • 0

#112 drAKul Napisany 24 października 2019 - 11:56

drAKul

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 1 904 Postów:
Z innej beczki ostatnio czytałem recenzje JKA (bodajże w PSXextreme) i było napisane, że gra nie ma historii, więc Kaxi za co Ty kasę wziąłeś :P
  • 0

#113 Kaxi Napisany 24 października 2019 - 12:01

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:

Work smart, not hard :P


  • 1

#114 lukaszSA Napisany 24 października 2019 - 12:09

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:

Była cutscenka na początku


  • 1

#115 burnstein Napisany 24 października 2019 - 12:16

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 124 Postów:

Całe LORE jest do wychwycenia uważnie obserwujac plansze!1!


  • 1

#116 drAKul Napisany 24 października 2019 - 13:23

drAKul

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 1 904 Postów:
Może to jak w soulsach, trzeba dokładnie grę przejść i lizać każdą ścianę.
  • 0

#117 funditto Napisany 24 października 2019 - 22:47

funditto

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 320 Postów:
Po zagraniu w demko przyznaję, że jest lepiej niż się spodziewałem. Kiedyś kupię (prawdopodobnie w pierwszym kwartale 2020)
  • 1

#118 Likensmart Napisany 25 października 2019 - 13:36

Likensmart

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 618 Postów:

Ograłem demo. Na początku było :reggie: a potem jak zdobyłem jetpacka to gierka zaskoczyła i nawet dobre to jest. 


  • 1

#119 Kaxi Napisany 25 października 2019 - 14:23

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:

Ograłem demo. Na początku było :reggie: a potem jak zdobyłem jetpacka to gierka zaskoczyła i nawet dobre to jest. 

 

Gra wspaniała, tylko recenzenci ku*wy ;)


  • 1

#120 BeSOS Napisany 26 października 2019 - 13:31

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Szybko przecena, nie sprzedaje sie aż tak?
  • 1



Inne z tagami: