Skocz do zawartości

Zdjęcie

Phoenix Point

epicstore xcom3 gollop kaxi

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
9 odpowiedzi na ten temat

#1 Kaxi Napisany 12 grudnia 2019 - 11:55

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:

Nowa gra Jualiana Gollopa, twórcy serri UFO/XCom, zanim ją przejęło 2K. Po odejście z bułgarskiego oddziału Ubisoft (gdzie stworzył fajny klon fire emblema pod marką Ghost Recona na launch 3DSa), założył studio Snapshot Games i na zasadzie crowdfundingu zrobił swojego nowego Xcoma - Phoenix Point. To jedyny crowdfunding jaki w życiu wsparłem, ale nie żałuję, a moje nazwisko jest  w puli generatora żołnierzy.

 

Grałem do tej pory jakieś 20 godzin. Kilka nieuporządkowanych spostrzeżeń:

 

  • Na pierwszy rzut oka gra jest łudząco podobna do Xcoma, mogłaby być Xcomem 3. Jak ktoś nie zna jej genezy, może nawet podejrzewać plagiat.
  • Dopiero po dłuższej rozgrywce na jaw wychodzą z pozoru drobne różnice, które jednak wymuszają inne strategie niż te xcomowe.
  • Jedną z nowości jest dyplomacja, nie z kosmitami, ale z frakcjami w tym postapokaliptycznym świecie. To od frakcji rekrutujesz żołnierzy, uzyskujesz zasoby i nową technologię.
  • Drugą jest w pełni fizyczny system walki, gdzie każda kula ma swoją trajektorię i fizycznie oddziałowuje z otoczeniem. Ma to zalety (realizm) i wady (większe ryzyko postrzelenia swojego żółnierza).
  • Trzecia duża nowość to celowanie w poszczególne części ciała. Część ataków obcych jest przypisania do części ciała i można je zablokować, niszcząc daną kończynę.
  • Gra jest obecnie dość zbugowana, u mnie objawia się to niemożnością zabrania pojazdu na misję, bo się wtedy misja nie wczyta. Poza tym dość dużym bugiem, sama rozgrywka się nie psuje raczej. Devi pracują nad fixami.
  • Mimo to wciąga jak diabli.
  • Gra nie jest aż tak AAA jak Xcomy - przerywniki to głównie rysowane animatiki, lub podanimowane arty, tutorial i podpowiedzi mógłby być przyjaźniejsze, itp. Trochę staroszkolna gra w tym sensie, że stosunkowo dużo trzeba rozkminiać na własną rękę.

  • 5

#2 Texz Napisany 12 grudnia 2019 - 12:04

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:

Unity 5, długie loadingi, bugi, wymagania sprzętowe nie przekładają się na to co widzimy na ekranie. W porównaniu z X2 szaro, buro i jednakowo. Ja odpadam. 


  • 0

#3 Kaxi Napisany 12 grudnia 2019 - 12:14

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:

Loadingi rzeczywiście długawe, ale to zależy od dysku. Na gamingowym laptopie z ssd te 30 sekund nie boli.

Bugi - fakt. Mam nadzieję, że poprawią, ja na szczęście nie mam nic game-breaking.

Grafa - mnie na razie nie zmęczyła, ale fakt, jest brudno, nie kolorowo. Od strategii nie wymagam wodotrysków. Ale ja nie mam mocnego kompa, więc nie mam pomysłów, że coś powinno wyglądać lepiej, bo mam części za xxx dolców.


  • 0

#4 Kaxi Napisany 15 grudnia 2019 - 12:34

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:
Ok, zacząłem kampanię od nowa, bo w pierwszej narobiłem zbyt dużo błędów rozkminiajac jak co działa.

Gra mi się dalej świetnie, a nawet lepiej jak wiem co robię. W tej chwili jedyny mankament to bug z pojazdami, ale jutro podobno patch.
  • 0

#5 Kaxi Napisany 17 grudnia 2019 - 11:11

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:

Wczoraj wyszedł patch, gra się teraz lepiej. Choć raz tuż przed patchem bug uratował mi skórę :zakochany:

 

 

https://www.reddit.c...mber_16th_2019/


  • 0

#6 nole Napisany 17 grudnia 2019 - 11:22

nole

    Mr ZURKON is here to KILL

  • Forumowicze
  • 6 730 Postów:

Druga połowa 2020, popaczowane, dopieszczone na PS4 (a może i launch title PS5), i zaczyanamy rozmowę  :).


  • 0

#7 Spuczan Napisany 19 grudnia 2019 - 21:23

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 043 Postów:

Moja opinia już niebawem dzięki uprzejmości Pana Xboxa!

 

Clipboard02.jpg

 

 


  • 2

#8 Stan Napisany 19 grudnia 2019 - 22:32

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 207 Postów:

O to poczekam i zobaczę czy też ściągać dzięki uprzejmości M$. 


  • 1

#9 nole Napisany 15 lipca 2021 - 19:20

nole

    Mr ZURKON is here to KILL

  • Forumowicze
  • 6 730 Postów:

Druga połowa 2020, popaczowane, dopieszczone na PS4 (a może i launch title PS5), i zaczyanamy rozmowę  :).

 

https://youtu.be/mr-s9EtuWuQ


  • 0

#10 Kaxi Napisany 15 lipca 2021 - 19:22

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:

Ja może w końcu wrócę do gry, bo okazało się, że spartolony jest balans kampanii i od roku nie grałem. A ciągle rozwijają, jako backer mam zawsze najnowszą wersję, więc warto pewnie dać kolejną szansę.


  • 0