Skocz do zawartości

Zdjęcie

Bravely Default II

Claytechworks Square Enix Switch

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
72 odpowiedzi na ten temat

#31 Schrodinger Napisany 02 marca 2021 - 00:19

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:

czwarty region? ja dopiero pustynie mam i 8h :D 


  • 0

#32 Schrodinger Napisany 02 marca 2021 - 01:42

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:

W końcu miałem problem z bossem, pierwsze podejście zaorał mnie pod koniec, bo trochę za mocno szarżowałem, podszedłem drugi razem i poszedł prosto. Ale wymaksowałem sobie na głównym freelancera i mam 1.7x JP więc będę sobie na nim zbieral skille ;) dwie walki i już 3 job lvl.

 

Odnośnie postaci, faktycznie w jedynce to było lepiej prowadzone, postaci wydawały się bardziej żywe, jeszcze ta latająca dziwka robiła robotę, nie gram tego dla fabuły bo mi starcza system jobów i four warriors of light bo mam flashbacki z FFV. W BD1 te twisty i przebijanie czwartej ściany to była bardzo fajna akcja, ale bez tego też byłby świetny JRPG. 


  • 0

#33 Tawotnica Napisany 04 marca 2021 - 21:03

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 111 Postów:

wreszcie jakaś minigierka! Karcianka w BDII jest bardzo spoko: 

 

sa2lAm6.jpg

 

takie mini Othello/Go, czyli zajmowanie terenu na planszy + korzystanie ze specjalnych umiejętności kart. Bardziej angażujące niż Chompcraft z Second. 


  • 0

#34 Schrodinger Napisany 06 marca 2021 - 09:28

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:
Gra mi się zajebiście ale teraz mam ostatniego bossa w piasku to to kurwa jakiś pojeb
  • 0

#35 Tawotnica Napisany 07 marca 2021 - 07:37

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 111 Postów:

Mi właśnie pierwszy raz creditsy poleciały: 

 

 

Walki z bosskami w tej grze (w tej serii) są obłędne :uff: Główkowanie nad odpowiednim setupem czasem zajmuje więcej czasu niż sama walka i strasznie mi się podoba, że działają najpodlejsze strategie jak zatruwanie i przedefaultowanie/curagowanie całych starć albo eksploatowanie tendencji bossów do leczenia się z ujemnych statusów, żeby zabierać im tury. 

 

Brakuje mi jeszcze jednego Asteriksa i potem zaczynam GRIND :D 

 

Gdzie cały czas mnie mierzi ten brak quest loga. Nie chce mi się sprawdzać każdego pomieszczenia oddzielonego loading screenem w dzień i w nocy, przez co czasem wracam do którejś miejscówki i trafia się śmiecio-quest 008 "zbierz 3 kwiatki" albo "zabij mrówkie", który bym z przyjemnością skończył jak miałem 5lvl, bo w nagrodę dostaję broń czy small JP orb. Zaznaczanie max. 3 questów na mapie to też jakaś kpina, Ten cały travelogue ssie mocno.

 

No i powiedzcie mi, o co chodzi z soundtrackiem tej gry? Chyba całą kasę z budżetu wywalili na voice acting, bo to są trzy kawałki na krzyż. Fajne kawałki, owszem, ale twórcy mogli się pokusić o trochę więcej różnorodności niż tylko muzyczki w miastach.  


  • 2

#36 Schrodinger Napisany 07 marca 2021 - 10:34

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:
Oooooook gra jest pojebana :olo:

Na
Spoiler
zadziałało kradniecie MP do tego obniżanie mu ataku skillami od vanguarda i śpiew barda na zwiększenie obrony i większy atak i poszedł z palcem w dupie, nawet połowy ataków nie wyprowadził bo nie miał MP :banderas:

A odnośnie grindu jobow to przeczytałem że
Spoiler

  • 0

#37 Tawotnica Napisany 07 marca 2021 - 11:14

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 111 Postów:

A odnośnie grindu jobow to przeczytałem że

Spoiler

 

Ta, mam już.

 

Spoiler
  

 

Tak teraz do mnie dotarło, że bardzo mało używałem wymaksowanych już jobów. Gierka bardzo dobrze płynie, tj. prawie każda nowa profesja jest przydatna i z odpowiednim subem można gładko levelować, brnąc przez fabułę. Poprzednie Bravely mam w pamięci jako gorzej wyważone pod tym względem. 


  • 1

#38 Schrodinger Napisany 07 marca 2021 - 11:48

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:
Ja po 15h się dowiedziałem że można scinac trawę i czasami coś tam leży ????
  • 0

#39 Tawotnica Napisany 10 marca 2021 - 22:06

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 111 Postów:

 

True ending zdobyty! Pod koniec gierka robi się bravely-zajebista :ninjadance:

 

Teraz mnie czeka dofarmianie expa, bo od niektórych opcjonalnych bossów ciągle dostaję srogi łomot. Będę sobie grindował powoli i wymyślał strategie. 

 

No i jeszcze tę karciankę bym kiedyś ogarnął, bo jest naprawdę dobra. 


Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 10 marca 2021 - 22:12

  • 1

#40 Schrodinger Napisany 11 marca 2021 - 00:44

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:
Dwa pytania
Ile h tru ending
Czy na koniec jest bravely pojebana fabuła?
  • 0

#41 Tawotnica Napisany 11 marca 2021 - 07:00

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 111 Postów:
1. Miałem 73h na liczniku jak kończyłem, ale w to wchodzi zrobienie wszystkich sidequestów jakie znalazłem i parę godzin grania w karciankę.
2. Nie tak bardzo jak w poprzednich Bravely, ale ma swoje momenty.
  • 0

#42 Schrodinger Napisany 15 marca 2021 - 01:42

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:

mało grałem, ale jestem na drugim bossie, drugiego świata i jak dla mnie beastmaster jest tak bardzo OP to że aż piękne :D jeszcze z tym skillem że z autotmatu jest 30% szans że złapiesz bestie po jej pokonaniu, jeszcze żeby było mało, jedna z postaci w teamie to miała ale nie miałą już joba, a druga postać joba ma ale nie ma skilla zalożonego bo jeszcze nie odblokowałem i jej nazbierały się poksy :D 

 

a do tego jeszcze to MP Saver na beastmasterze jak wjedzie na black/white mage to jest zajebiście 


  • 0

#43 Aki Napisany 17 marca 2021 - 21:53

Aki

    Blanka

  • Forumowicze
  • 223 Postów:

Gram i ja.

Mam trochę ponad 10h, dotarłem na pustynię i biegam sobie dzielnie po niej (zaraz idę bić tego typa od kasyna), ale na razie chcę porobić sobie zadanka poboczne i nabić trochę expa/jp, bo mnie niektórzy bossowie (czy też semi-bossowie) mocno klepią.


  • 0

#44 Schrodinger Napisany 09 kwietnia 2021 - 10:51

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:

Wróciłem do gierki bo rzuciłem na początku lodowej krainy i chwyciło bo w sumie póki co najlepszy wątek teraz jest

 

Spoiler

 

Jedynka to to nie jest, Octo też, ale po przerwie gra się całkiem spokko

 


  • 0

#45 Aki Napisany 09 kwietnia 2021 - 20:57

Aki

    Blanka

  • Forumowicze
  • 223 Postów:

Ja mam już 50h...

miałem nieco przerwy bo gra potrafi trochę przynudzić, jedynka to to niestety nie jest...

 

Ja zwiedziłem już cały świat i nie pozostało mi nic innego jak zabrać się za swój smutny obowiązek ratowania świata.

Zastanawiam się czy teraz nie zrobić sobie przerwy na wymaksowanie wszystkich jobów i podpakowanie ekipy by zrobić ten cholerny side quest 062

 

Spoiler

 

Octo u mnie stoi na półce i czeka... ale po BD2 pewnie będę chciał mocno zmienić klimat i gatunek na jakiś czas.


  • 0

#46 Aki Napisany 13 kwietnia 2021 - 12:41

Aki

    Blanka

  • Forumowicze
  • 223 Postów:

skończyłem.

na liczniku 66h, bo już nie chciało mi się powtarzać walk odblokowujących poziom by wydropować itemy z tamtych postaci

 

Spoiler

 

 


  • 0

#47 Schrodinger Napisany 13 kwietnia 2021 - 12:52

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:

wiecej o spoilu napisz :cf:

 

ja mam dwóch na tej klasie rycerzy chyba gdzie masz przekazywanie BP i tam jest atak double cut czy coś takiego, to + ranger ze strzelaniem w human i zadaje 10k dmg na turę :cf: do tego bard z podbijaniem obrony i ataku, white mag + spiritmaster chyba i dafang na zbijanie ataku przeciwnikowi i jadę wszystkich równo teraz :D


  • 0

#48 Aki Napisany 13 kwietnia 2021 - 14:36

Aki

    Blanka

  • Forumowicze
  • 223 Postów:

no ok, to takie combo które "złamało" mi grę wykminiłem:

Spoiler

 

ostrzegałem :P


  • 1

#49 Tawotnica Napisany 13 kwietnia 2021 - 18:25

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 111 Postów:

polecam zamiast Body Slam używanie Godspeed Strike w późniejszej fazie gry, gdzie MP i odnawianie MP nie stanowi problemu. Z odpowiednim Speed-Buildem jest jeszcze bardziej OP.  


  • 0

#50 Schrodinger Napisany 15 kwietnia 2021 - 08:29

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:
Odnawianie MP tylko z 12 lvl malarza czy inny patent?
  • 0

#51 Tawotnica Napisany 15 kwietnia 2021 - 09:07

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 111 Postów:

Odnawianie MP tylko z 12 lvl malarza czy inny patent?


Pasywny MP Saver (20%) Beastmastera i używanie Steal Spirit w razie czego, wspomaganie się Treat (Freelancer, za 20 MP leczy 10% całego MP).

Przy dłuższych walkach zawsze miałem Spiritmastera w drużynie, który odnawiał co trzeba.

Plus pamiętaj o nadużywaniu Forage freelancera. Ja po Wiswald miałem nafarmione tyle elixirów, że je wrzucałem jak cukierki, bo szkoda mi było tracić czas na wracanie się do miasta i leczenie MP.
  • 1

#52 Schrodinger Napisany 15 kwietnia 2021 - 09:32

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:

ja elixyru kupuje bo i tak nie mam co za kasę kupować :D MP saver to wiem, steal spirit to nie mam na każdym złodzieja a mi nie pasuje do tego co mam

 

teraz mam malarza na bardziej, więc jak zacznę na BP odpalać cztery boosty do ataku to wychodzi jakieś 100% więcej dla całego teamu na fizyczne, vanguard z tym ostatnim atakiem fizycznym co zabiera około 50 MP zadaje dwa ciosy po jakieś 5-6k a w crit więcej nawet :banderas: a mam takich dwóch w teamie 

 

walczyłem teraz z tym bossem co się trzy wskrzesza jakby z coraz mniejszą ilością życia to nawet nie wiem kiedy to się skończyło


  • 0

#53 Aki Napisany 16 kwietnia 2021 - 10:21

Aki

    Blanka

  • Forumowicze
  • 223 Postów:

Solar Polwered/Lunar Poweder od White/Black mage zależnie od pory dnia, a potem jeszcze jest MP Regen, regenerujące 5% MP co turę

a do tego jeszcze u Black Mage jest pasyw co odnawia MP za każdy atak


  • 0

#54 Schrodinger Napisany 17 kwietnia 2021 - 00:28

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:

Właśnie skończyłem 4 chapter

 

Spoiler

 

teraz sobie chyba trochę pogrinduje żeby fajne buildy zbudować z odzyskiwaniem HP od ataku dam Adeli z white maga itp. Octo to to nie jest, Bravely jedynka tym bardziej ale jest spoko


Ten post był edytowany przez Schrodinger dnia: 17 kwietnia 2021 - 00:30

  • 0

#55 Schrodinger Napisany 19 kwietnia 2021 - 02:02

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:
Spoiler

 

mnie lała na sam koniec, próbowałem różnymi układami ale bylem za slaby, to teraz sobie grinduje zeby ja rozjebać tak że się zeiszcza :olo:

 

odblokowanie tego max dmg + ostatni skill vanguarda + jeden atak zlodzieja i bedzie kwiczeć :cf: 


  • 0

#56 Schrodinger Napisany 20 kwietnia 2021 - 00:40

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:

Zrobiłem pierwsze zakończenie, cała kasa na OST poszła chyba na ostatnią piosenką :D

 

No i teraz już wiem co miałeś na myśli mówiąc że po zakończeniu robi się BDtowo :cf:

 

no ale Seth na Vanguardzie zadaje po odblokowaniu dmg powyżej 9999 jakieś 100k dmg na 4 tury więc dawać mi bossów opcjonalnych teraz :cf:


Ten post był edytowany przez Schrodinger dnia: 20 kwietnia 2021 - 00:41

  • 0

#57 Schrodinger Napisany 23 kwietnia 2021 - 01:04

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:

Dobra kurwa, czy ja dobrze widzę że żeby mieć true ending trzeba grindować granie w karty żeby zgarnąć wszystkie joby? :fp: to i grindować sporo tego gówna widze muszę żeby mieć A range i wtedy pokonać babke? 


  • 0

#58 Tawotnica Napisany 23 kwietnia 2021 - 07:06

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 111 Postów:
Żeby odblokować samą możliwość zagrania z Shirley, z tego co pamiętam wystarczy pogadać z Orpheusem i pokonać staruszkę przy wejściu oraz ziomka przy stoliku pod Shirley.

Grindować raczej musisz trochę (ale nie do rangi A), bo z podstawowym deckiem kart za wiele nie ugrasz.
  • 0

#59 Aki Napisany 23 kwietnia 2021 - 11:07

Aki

    Blanka

  • Forumowicze
  • 223 Postów:

tam gadanie, ja ją zrobiłem z podstawowymi kartami (pykło już za 2 razem, trzeba mieć tylko nieco szczęścia)

 

i dokładnie, by dobrać się do Shirley, wystarczy przejść z nią "tutorial", pogadać z Orpeusem i rozegrać 2 gry z tym całym kasynie tak jak pisze Tawotnica


  • 0

#60 Schrodinger Napisany 23 kwietnia 2021 - 11:17

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:

kurde to może z kimś nie pogadałem 


  • 0



Inne z tagami: