Skocz do zawartości

Zdjęcie

Earth Defense Force: Iron Rain

Yukes D3 Publisher PS4 PC

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
Brak odpowiedzi na ten temat

#1 Tawotnica Napisany 27 grudzień 2019 - 11:02

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 12994 Postów:


Iron Rain to spin-off EDF robiony przez mistrzów WWE Yuke's. Konceptualnie miał stawiać na relizm (taa...) i być bardziej "zachodni" , co szczerze mówiąc przejawia się w zaledwie paru elementach. Poza tym to jest template EDF z nieco lepszą grafiką i nowymi potworami.

System klas zastąpiono zmianą ekwipunku, pozwalając na łączenie najlepszych cech przykładowo wingera z tankiem. Każdy może każdej broni używać, ale dostępny arsenał zdaje się mniejszy.

Zamiast czerwonych i zielonych skrzynek zbieramy różnokolorowe kryształy i kasę, potrzebne do wykupienia danego upgradu. Nie wiem jeszcze czy działa tak samo jak w klasycznych EDFach, że wyższy poziom trudności = więcej dobrych broni, ale największy caveat tego systemu jest friendly fire.

Nikt normalny nie potrzebuje friendly fire w EDF, a Yuke's pomyśleli, że fajnie będzie zwiększać moc "przyjacielskich" obrażeń o 25% z każdym poziomem trudności. Nie zachęca to do używania bazooki zbyt często :reggie:

Jest parę fajnych, nowych broni typu miecz, którym się wjeżdża w przeciwnikó jak w masło. Zwykłe pukawki za to pozostawiają wiele do życzenia. Granatniki i wyrzutnie rakiet się na razie najlepiej sprawdzają. Laserowe bronie też są spoko. Grając jako winger brakuje mi mocno czegoś na miarę Phalanxa, rozbryzgującego się na wszystkie strony. Shotgun zupełnie się nie nadaje.

Było za stówkę na PSN to wziąłem, ale bardziej polecam "prawdziwe" EDF5. Iron Rain tylko chrupie w co-opie, a powinno cały czas :P
  • 2Inne z tagami: