Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wojny Komsolowe VIII: eX's dead baby, eX's dead

wojny kąsolowe PS5 XSX marzenie o Switchu 2

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
8718 odpowiedzi na ten temat

Ankieta: Wojny Komsolowe VIII: eX's dead baby, eX's dead (10 użytkowników głosowało)

Czy ty?

  1. Tak, a i owszem (3 głosów [30.00%])

    Procent głosów: 30.00%

  2. Tak, aczkolwiek z wahaniem (2 głosów [20.00%])

    Procent głosów: 20.00%

  3. Nie wiem, być może, trudno powiedzieć, rozsądne centrum, niech inni (3 głosów [30.00%])

    Procent głosów: 30.00%

  4. W tych okolicznościach wydaje mi się, że raczej nie (1 głosów [10.00%])

    Procent głosów: 10.00%

  5. Absolutnie NIE (1 głosów [10.00%])

    Procent głosów: 10.00%

Głosuj Goście nie mogą głosować

#31 xell Napisany 18 marca 2020 - 21:28

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 308 Postów:


  • 3

#32 Pawlik Napisany 18 marca 2020 - 21:48

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:

Ja tam z tego zrozumiałem tyle, że dyski SSD są tak potężne, że pokonają koronawirusa a PS5 żniwiarzy.


  • 0

#33 Marbel Napisany 18 marca 2020 - 23:22

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 283 Postów:

Marbel chyba czekał od kilku lat na możliwość napisania tego posta :olo:

Ostatnie 2 generacje większość czasu spędziłem na Xboxach ale za te kilka perełek cenię PS jednak PS3 i 4 kupiłem rok przed końcem generacji, by te wszystkie exy obcykać i nieraz w mojej ocenie growo Sony przewyższało MS. Jednak kulturą i ergonomią MS wygrywa. A teraz jeszcze marketingiem. Sony desperacko rzuciło w odpowiedzi swojego speca - Cernego, jednak gość się nadaje do publikacji w mediach piśmienniczych a nie wizualnych.
Katastrofa-jestem mega rozczarowany! Powinni ostro dostać po d.pie za takie traktowanie graczy.
  • 0

#34 BeSOS Napisany 18 marca 2020 - 23:24

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Straszne to było.
  • 0

#35 BeSOS Napisany 18 marca 2020 - 23:29

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Prawda jest taka że Sony i tak będzie dowoziv ładniejsze gry niż MS na swoich 2 flopach więcej bo ma poprostu bardziej utalentowane zespoły developerskie. Chodzi o talent. Multipolatformy będą ładniejsze? Nie sadze żeby na tak mocnych konsolach robiło to komukolwiek różnice oprócz tych kilku krzykaczy z obozu MS. Wreszcie będą mieli przewage bo do tej pory ani gier ani grafiki nie mieli.

Jak zwykle rozejdzie się o gry. Ja mam wyjebane Switch mnie nauczył że nie muszę mieć ,4k60 żeby mieć zajawkę i biorę BoTW ponad każda inna grę z PS4.
  • 2

#36 Cudak Napisany 18 marca 2020 - 23:47

Cudak

    cześć

  • Forumowicze
  • 25 980 Postów:

O jakość i wygląd gier się nie boję, ale ta konfa z winy Sony narobiła im za dużo smrodu, więc fajnie jakby nadgonili w nadchodzących tygodniach. Chciałbym w końcu zobaczyć (i usłyszeć, olo) to pudło, zobaczyć nawet krótkie teaserki gier od ich studiów, poznać przybliżoną datę premiery. Potem znowu mogą zamilknąć na pół roku. :dunno:


  • 0

#37 Stan Napisany 18 marca 2020 - 23:51

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 206 Postów:

Ja przez pierwsze 6 miesiecy popaczę... a potem pewno kupie ps5. 


  • 0

#38 krak2610 Napisany 19 marca 2020 - 01:11

krak2610

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 549 Postów:

 

Marbel chyba czekał od kilku lat na możliwość napisania tego posta :olo:

Ostatnie 2 generacje większość czasu spędziłem na Xboxach ale za te kilka perełek cenię PS jednak PS3 i 4 kupiłem rok przed końcem generacji, by te wszystkie exy obcykać i nieraz w mojej ocenie growo Sony przewyższało MS. Jednak kulturą i ergonomią MS wygrywa. A teraz jeszcze marketingiem. Sony desperacko rzuciło w odpowiedzi swojego speca - Cernego, jednak gość się nadaje do publikacji w mediach piśmienniczych a nie wizualnych.
Katastrofa-jestem mega rozczarowany! Powinni ostro dostać po d.pie za takie traktowanie graczy.

 

Marbelku graj na czym lubisz <3 

 

Po prostu Twój post jest trochę na wyrost. Xbox będzie mieć mocniejszy CPU i GPU ale to nie jest tak, że na ps5 nie będzie się dało grać w gry i dobrze się przy tym bawić. Tak jak ludzie się dobrze bawili na słabszym od ps4 xbox one. No i z tego co mi się o oczy obiło to różnica w teraflopach w następnej generacji będzie mniejsza niż ta, która była na początku obecnej. Ja osobiście na ten moment czuje większy hajpik na kolejny ruch MS, ale jaką konsolę kupię i czy w ogóle będę kupował na premierę to pojęcia nie mam. 


  • 0

#39 Sylvan Wielki Napisany 19 marca 2020 - 06:42

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 615 Postów:

2nmaLJG.jpg

image0.jpg?width=468&height=468

:yes: :xone:


  • 7

#40 Marbel Napisany 19 marca 2020 - 06:50

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 283 Postów:
Krakusku jak Ci piszę obie frakcje od lat mnie bawią i za 5 lat pewnie będę miał obie konsole. Jeśli mnie pamięć nie myli, bo sprawdzać mi się nie chce, to PS4 ma 1.8TF a Xbox ok 1.3TF. Różnica to ok 0.5TF lub 30%. Zależy jak patrzeć, bo obecnie to 2TF na korzyść XSX ale procentowo to ok 20% lepiej. Pytanie jak przełoży się to na gry, jednak to one zdecydują o powodzeniu danej platformy, no i dobry marketing. MS popłynął na tym w poprzedniej generacji - pamiętne TVTVTVTVTV, brak możliwości odsprzedaży gier oraz bundlowanie tylko z Kinectem przez co słabsza konsola była droższa. Sony wtedy orało MS i byli w d.pie. Spencer dziś rządzi i jak nie spieprzą to w końcu od czasu X360 mogą wrócić na piedestał. Teraz tylko wystarczy dobra cena i dostępność sprzętu - szczególnie jak będą szybsi niż Sony na rynku.
  • 0

#41 Juras Napisany 19 marca 2020 - 07:30

Juras

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 800 Postów:

IAI2H9O.jpg


  • 0

#42 lukaszSA Napisany 19 marca 2020 - 07:47

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 949 Postów:

Ludzkie oko nie widzi więcej niż 10 teraflopów


  • 0

#43 Marbel Napisany 19 marca 2020 - 08:40

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 283 Postów:
Sonyboj co niedowidzo to sobie dowyobrazi ;)
  • 1

#44 BeSOS Napisany 19 marca 2020 - 08:41

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Wyjdzie GoW 2 i 12 teraflopow pójdzie się jebać :hihi:
  • 0

#45 Texz Napisany 19 marca 2020 - 08:45

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Zakład, że te teraflopy możliwości jeszcze bardziej rozleniwią deweloperów?
  • 0

#46 Juras Napisany 19 marca 2020 - 09:11

Juras

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 800 Postów:

Ludzkość zdziesiątkuje katar z nietoperza, a boty dziesięć koma dwa osiem hemoroida.


  • 0

#47 lukaszSA Napisany 19 marca 2020 - 09:30

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 949 Postów:

7fdCXM8.jpg


  • 0

#48 tomasz Napisany 19 marca 2020 - 10:10

tomasz

    ILLEGAL STREET-RUNNING SCENE

  • Forumowicze
  • 6 342 Postów:

Krakusku jak Ci piszę obie frakcje od lat mnie bawią i za 5 lat pewnie będę miał obie konsole.

Obie plus switcha 2. Wszystko to by orać na nich te legendarne dwie godziny raz na dwa tygodnie ????
  • 4

#49 nole Napisany 19 marca 2020 - 10:43

nole

    Mr ZURKON is here to KILL

  • Forumowicze
  • 6 728 Postów:

Matematycznie nie wygląda to znowu aż tak źle  :olo::

 

The difference in max GPU computational power:

 

SEX > PS5 18,2%

XOX > PS4Pro 42,8%

PS4 > XO magnetowid 40,4%

PS4 > XOneS 31,4%

 

 


  • 0

#50 burnstein Napisany 19 marca 2020 - 10:47

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 115 Postów:

W sumie to ciekawi mnie to ultraszybkie sonowskie ssd, w kwesti mocy wszyscy piszo, że jasne XSX jest mocniejsze, ale to nie jest jakaś znaczna różnica. Za to jeśli chodzi o dyski to przepustowość u Sunny jest dwukrotnie wyższa. Jestem ciekaw jak to się bedzie przekładało na praktyczne działanie gier, czy da się z tego wycisnąć jakieś bajery które rzeczywiście zmienią w jakiś sposób gry, bo nie wierzę, że jedyna korzyść to krótsze czy w ogóle brak ekranów ładowania. W trakcie tej ogólnie nudnej prezentacji był fajny przykład gdzie tłumaczyli na przykładzie Jaka 2 jak musieli kombinować z planszą i wciskać jakieś ściany, zakamarki, żeby ogarnąć wczytywanie świata (i do dziś tak to działa), a przy odpowiednich prędkosciach można celować w to, że wczyta ci się to co masz za plecami zanim się odwrócisz.


  • 0

#51 lukaszSA Napisany 19 marca 2020 - 10:49

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 949 Postów:

W God of War 2 będzie mniej ciasnych korytarzy które miały przykrywać loadingi.


  • 0

#52 Shinigami Napisany 19 marca 2020 - 10:49

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 382 Postów:

Na pewno może to działać na szybsze poruszanie się postaci po świecie. Insomniacy mówili, że w Spider-Manie nie da się bujać na pajęczynie szybciej niż zrobili, bo konsola by nie nadążała doczytywać danych.


  • 0

#53 Hellmans Napisany 19 marca 2020 - 10:52

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 012 Postów:

Kto wie, może nawet drzewa w Gran Turismo będą w 3D.


  • 0

#54 burnstein Napisany 19 marca 2020 - 10:55

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 115 Postów:

Miałem nadzieję, że Gran Tourismo już w ogóle nie będzie :(


  • 0

#55 xell Napisany 19 marca 2020 - 13:25

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 308 Postów:

Jestem ciekaw jak to się bedzie przekładało na praktyczne działanie gier, czy da się z tego wycisnąć jakieś bajery które rzeczywiście zmienią w jakiś sposób gry, bo nie wierzę, że jedyna korzyść to krótsze czy w ogóle brak ekranów ładowania.

W grach multiplatformowych na więcej nie licz. Samochody nie będą jeździć dwa razy szybciej ani nie przeprojektują poziomów, bo można więcej danych wczytać.

 

Polecam zresztą obejrzeć ten filmik:


  • 0

#56 burnstein Napisany 19 marca 2020 - 13:36

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 115 Postów:

To dobrze, że akurat ścigałki mnie niezbyt interesują :uff: Tak naprawdę to na nic nie liczę, ale już widać, że są LUDZIE Z BRANŻY którzy się tym jarają, może im Sunny zapłaciło, a może to jednak dość przełomowy kierunek, nie wiem, nie znam się, nie wiem jak to można w pełni wykorzystać. Fajnie, że Sunny i MS ciągną w trochę inne strony, zobaczymy co z tego wyjdzie, zdaję sobie sprawę, że w kwestii multiplatform PS5 pewnie wyjdzie na tym trochę gorzej, za to fajnie będzie zobaczyć jak będą się prezentować exy na obu platformach.


  • 0

#57 Hanz Napisany 19 marca 2020 - 13:57

Hanz

    youtube.com/dkstbeats

  • Forumowicze
  • 3 096 Postów:
Jezu, burn, zapomniałeś w jakim temacie piszesz?!
  • 0

#58 burnstein Napisany 19 marca 2020 - 14:06

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 115 Postów:

Będę sobie pisał jakkolwiek mi sie podoba.


  • 0

#59 burnstein Napisany 19 marca 2020 - 14:08

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 115 Postów:

Póki nie pokażą obudowy i tak raczej nie bedę miał serca do wojowania.


  • 0

#60 Mateo Napisany 19 marca 2020 - 14:50

Mateo

    Demigod

  • Forumowicze
  • 7 110 Postów:
Ludzie trochę mylą pojęcia. Nastała era gdzie tworzenie gry na wyłączność mija latami. To nie czasy PS2 gdzie co miesiąc wydawca wypuszczał grę na poziomie bardzo dobrym. Mam wrażenie że tylko ekskluzywne gry będą miały znaczenie o doborze konsoli. A tutaj PS5 zapewne dalej będzie kontynuować swoją ideę.
  • 0



Inne z tagami: