Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sea of Stars

Sabotage Studio Switch PS4 PS5 PC

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
40 odpowiedzi na ten temat

#1 Tawotnica Napisany 20 marca 2020 - 09:50

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 073 Postów:


 
https://www.kickstar...ars/description
 
Sea of Stars to prequel fabularny do świetnego The Messenger. Sabotage Studio celuje w premierę na 2022 rok na PC i konsole. Gierka będzie jRPGiem inspirowanym klasykami z Mega Drive.

Twórcy w ciągu siedmiu godzin uzbierali na pierwszy cel, więc do końca kampanii można śledzić jakie platformy i dodatki jeszcze wpadną.


Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 12 lutego 2023 - 22:09

  • 3

#2 burnstein Napisany 20 marca 2020 - 10:17

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 072 Postów:

Fajne.


  • 0

#3 Kaxi Napisany 20 marca 2020 - 10:27

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 144 Postów:

Cudnie to wygląda!


  • 0

#4 nole Napisany 09 kwietnia 2020 - 11:31

nole

    Mr ZURKON is here to KILL

  • Forumowicze
  • 6 723 Postów:

Mitsudę zwerbowali  :o

 

https://www.dualshockers.com/messenger-dev-chrono-trigger-composer-joins-sea-of-stars/ 

 

tenor.gif


  • 0

#5 Tawotnica Napisany 15 grudnia 2021 - 18:29

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 073 Postów:

 

nowa gra od twórców The Messenger, osadzona w tym samym uniwersum. Chcę. Ładnie wygląda. 

 

 

 


  • 1

#6 burnstein Napisany 16 grudnia 2021 - 08:58

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 072 Postów:

To już chyba dawno temu było zapowiadane :hmmm: Tak czy siak, wygląda osom, jest duch Met Chrono Triggera i we mnie wzbudza o wiele większe zainteresowanie niż ostatnio mocno oplotkowany ewenualny remake/ster Chrono Crossa. Mam nadzieję, że to nie utknie na zawsze na Snitchu (albo, że wpadnie mi gdzieś po drodze Steam Deck).


  • 0

#7 Kaxi Napisany 16 grudnia 2021 - 11:10

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 144 Postów:
To gra z Kickstartera bodajże, na bank wyjdzie na wszystko łącznie z Nokią N-Gage.
  • 0

#8 burnstein Napisany 01 lipca 2022 - 07:33

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 072 Postów:

Wywinęli Xboksa, czyli delay na 2023.


  • 0

#9 burnstein Napisany 07 lipca 2022 - 20:54

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 072 Postów:

Oficjalna zapka na nadkomsolę.


  • 0

#10 Tawotnica Napisany 12 lutego 2023 - 22:52

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 073 Postów:

Paaaanie, jakie tam Chrono Trigger? Toż to bardziej Mario & Luigi RPG + tarcze z Octo :banderas:

 

System walki pierwsze wrażenie robi syte. Nie ma ATB, więc spokojnie możemy się pozastanawiać nad następnym ruchem (a jest nad czym). Podstawowe ciosy możemy podpakować wduszając w odpowiednim momencie jeszcze raz przycisk ataku, co oprócz zadawania przeciwnikom dodatkowych obrażeń odnawia punkty many. Blokujemy w taki sam sposób i w demku szybko znajdujemy bransoletkę, dzięki której każdy blok również odnawia MP. Tak, dobrze myślicie - w Sea of Stars walki będą się w dużym stopniu opierały o zarządzanie punktami many. 

 

Umiejętności wykorzystujące nazbierane MP działają jak we wspomnianym M&L. Bumerang Valere, jednej z głównych postaci, to 1:1 odbijanie skorupy znane z erpegowych przygód braci Mario. Kombosy tak samo bazują na różnego rodzaju promptach i odpowiednim timingu. 

 

Teraz żeby dodać trochę pieprzu do zupy: każdy z ciosów ma swój element - w demku są cztery: blunt/sword/sun/moon. Nad przeciwnikami od czasu do czasu pojawiają się ikonki tychże elementów i jeśli je rozwalimy zanim wróg wykona turę możemy opóźnić bądź całkowicie anulować jego atak. Co więcej, jeżeli uderzymy w jego słabość kiedy nie widać ikonek, wypadają z niego kryształki, które dla dowolnej postaci możemy wykorzystać jako boost. Po pokonaniu wroga kryształki wypadają niezależnie czy trafiliśmy w słabość czy nie. 

 

Pętla rozgrywki podczas walk jest imo świetna, zgrabnie się to wszystko nakłada na siebie. Zaskakująco dobrą mechaniką jest auto-resp znokautowanych członków drużyny po paru turach. Zdarzało mi się, że któraś postać dostawała łomot, bo mi timing nie siadł w specjalu. Zamiast żmudnie tracić turę na ożywianie czy leczenie możemy planować z nokautem któregoś z bohaterów i np. łupać dalej kombosy pozostałą dwójką. Ograniczona ilość itemów leczniczych ładnie się z tym zazębia. Będą łowione rybki i przetwarzane przy ognisku na fileciki, oj będą. 

 

Jestem też spokojny o warstwę fabularną. Polecam zapoznać się z Messengerem, bo jako prequel to będzie przygoda pełna mniejszych i większych odwołań, z jajem i zapewne z teleportami oraz mumbo-jumbo czasowym. 


  • 2

#11 nole Napisany 11 kwietnia 2023 - 13:24

nole

    Mr ZURKON is here to KILL

  • Forumowicze
  • 6 723 Postów:

https://youtu.be/kn1Y1R7sriY


  • 1

#12 Schrodinger Napisany 12 kwietnia 2023 - 17:42

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:

Jak ktoś na to czeka to niech sprawdzi w międzyczasie Chained Echoes, mocny bandera i vibe starych finali plus sporo maciałości z anime :cf: tylko że czuć mniejszy budżet imo trochę


  • 0

#13 Kaxi Napisany 28 sierpnia 2023 - 15:48

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 144 Postów:

Jest tak dobre jak się zapowiadało:

 

https://youtu.be/Ywf...TTqadTx5Pq3a2tl

 

 

Choć ja chyba bym podkręcił sobie w konsoli nieco nasycenie koloru.


  • 0

#14 xell Napisany 28 sierpnia 2023 - 17:53

xell

    Odziany w bursztyn

  • Forumowicze
  • 21 228 Postów:

95 na Opencritic po pierwszych 21 recenzjach.


  • 2

#15 Schrodinger Napisany 28 sierpnia 2023 - 18:33

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:

było wiadomo że wyjdzie dobra gierka, ale że aż tak, elegancko, bedzie co grać w grudniu :cf:


  • 0

#16 Kaxi Napisany 29 sierpnia 2023 - 07:52

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 144 Postów:

Z okazji tak rewelacyjnych not wskoczyłem czym prędzej do eShopa i pobrałem stare, darmowe demo.


  • 0

#17 keogh Napisany 29 sierpnia 2023 - 07:53

keogh

    aoa

  • Forumowicze
  • 12 581 Postów:

też już gram, za free tylko na plejstejszyn


  • 0

#18 xell Napisany 29 sierpnia 2023 - 08:15

xell

    Odziany w bursztyn

  • Forumowicze
  • 21 228 Postów:

też już gram, za free tylko na plejstejszyn

Gra jest w Game Passie i PS+ Extra/Premium, niezbyt to za darmo ale opcja dla abonentów jest.


  • 0

#19 keogh Napisany 29 sierpnia 2023 - 08:32

keogh

    aoa

  • Forumowicze
  • 12 581 Postów:

no ja mam za w free w premium


  • 0

#20 Wezyr Napisany 29 sierpnia 2023 - 09:18

Wezyr

    nihil novi sub sole

  • Forumowicze
  • 10 391 Postów:

też już gram, za free tylko na plejstejszyn

 

Gdzie można dostać PS+ za free? :>


  • 0

#21 keogh Napisany 29 sierpnia 2023 - 09:31

keogh

    aoa

  • Forumowicze
  • 12 581 Postów:

no kupujesz, ps+ ewnetualnie to extra premium, gdzie masz dostępndo klasyków z ps1 i psp, a potem co miesiąc masz zestaw nowym gierek za free


  • 0

#22 Kazuo Napisany 29 sierpnia 2023 - 10:19

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

To trochę tak jakbyś wykupił dziwkę na godzinę i mówił, że masz loda za free, bo jest w pakiecie. 


  • 1

#23 keogh Napisany 29 sierpnia 2023 - 10:30

keogh

    aoa

  • Forumowicze
  • 12 581 Postów:

nie, to jak byście chcieli sobie wmówić, że kupując benzyne, samochód powinniście mieć w jej cenie.


  • 0

#24 Wezyr Napisany 29 sierpnia 2023 - 10:46

Wezyr

    nihil novi sub sole

  • Forumowicze
  • 10 391 Postów:

no kupujesz, ps+ ewnetualnie to extra premium, gdzie masz dostępndo klasyków z ps1 i psp, a potem co miesiąc masz zestaw nowym gierek za free

Czyli mam w cenie abonamentu, got it.
  • 0

#25 ACZ Napisany 30 sierpnia 2023 - 13:08

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 067 Postów:

Kraszer.


  • 0

#26 torq314 Napisany 30 sierpnia 2023 - 13:50

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 415 Postów:
Po godzinie gry jest poprawnie

Na tyle że pogram jeszcze.
  • 0

#27 torq314 Napisany 30 sierpnia 2023 - 23:08

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 415 Postów:
Po 2h trochę beka

Gdzieś w podziemiach. Atakują 3 mrówki.

Mrówka ma pancerz przez który przechodzi dobrze tylko magia ale wiadomo że nie mam tyle HP.

Mrówka z prawdopodobieństwem jakieś 1/3 rzuca Summon który przywołuje ... 2 mrówki.

Przez jakieś 15 minut zanim zużyłem wszystkie jedzenia walczyłem z 5-8 mrówek, jak tylko ubijałem jedne, zaraz spawnowały się następne.

W końcu padła cała ekipa i wczytał się sejw.

Coś z testowaniem nie pykło chyba :)
  • 1

#28 Tawotnica Napisany 31 sierpnia 2023 - 07:46

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 073 Postów:

Ha, też mnie ta mrówka zabiła! Znaczy, nie wiem czy konkretnie ta sama, ale wiem o którym miejscu mówisz. 

 

Będzie więcej tego typu upierdliwych przeciwników. Później pojawiają się np. duszki, które leczą wszystkich przeciwników i jak się trafią trzy na raz, to nawet jednego ciężko zabić normalnymi atakami. 

 

Gdzie gra absolutnie nie jest trudna. Dżemik odnawiający manę, plomba z kuli ognia w ryj i praktycznie każdy przeciwnik pada na dwa hity. Po prostu czasem jakiś nowy potwór albo konfiguracja potworów potrafi zaskoczyć, np. jeśłi nie potrafimy blokować dobrze ich ataków.

 

Ja się uśmiechnąłem jak gra na początku tłumaczy, że blok i bonusowe obrażenia są opcjonalne i się nie trzeba tym przejmować, kiedy w starciach z szefkami jest to w 100% wymagane, żeby niektóre tarcze rozbić, co już było ewidentne w demku.

 

Co gra za to dobrze wytłumaczyła, że nie trzeba walczyć ze wszystkim co się rusza. Sea of Stars to nie jest RPG w którym się ekspi. Po 12h jestem na 10 levelu. Doświadczenia wpada tak mało, że omijanie przeciwników, kiedy ma się niewiele many to jak najbardziej dobra strategia. Nieomijalne encountery i tak wyfarmią drużynę na odpowiedni poziom do bossa.  

 

Walki z bossami potrafią być świetne, ale mają ten sam problem co mrówka opisana przez torqa. Mi się jeden zapętlił i przez jakieś 6 tur używał tego samego ciosu (tracza: 4x podstawowa broń, 4x magia -> boss wykonuje AoE zjeżdżający mojej drużynie HP do czerwonego paska -> musze się uleczyć przez combo -> powtórka z rozrywki). 

 

Fabularnie się dość wolno zaczyna, ale po ca. 8h robi się grubo. Fajny zwrot akcji i gra się mocno otwiera. 

 

Podoba mi się pomysł twórców na umieszczenie imion/ksywek backerów z kickstartera w grze. 

 

No i oprawa audiowizualna jest piękna. Efekt mgły rozchodzącej się między postaciami, tunele kryształowe, muzyka w walkach dostosowana do klimatu miejscówki. Miód. W połączeniu z lekkim platformingiem i prostymi zagadkami świetnie się po prostu brnie przed siebie. 

 

Gdzie nie rozumiem jeszcze skąd aż tak wysokie noty. Na tę chwilę dla mnie solidne 8/10. Urocza gra, ale ciut za prosta i przez opisane wyżej problemy z niektórymi starciami raczej bez szału jeśli chodzi o system walki (który po demie zapowiadał się duuużo lepiej - do Mario & Luigi nie ma startu).  


Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 31 sierpnia 2023 - 07:48

  • 2

#29 xell Napisany 31 sierpnia 2023 - 07:56

xell

    Odziany w bursztyn

  • Forumowicze
  • 21 228 Postów:

System walki w Mario & Luigi jest prostacki, tu jest jeszcze gorzej?


  • 0

#30 keogh Napisany 31 sierpnia 2023 - 08:03

keogh

    aoa

  • Forumowicze
  • 12 581 Postów:
Eloel,a ja myslalem, ze jeatem lama w takich gierkach. Nic, pewnie lata grania w survivalowo-craftowo-skrzyneczkowe ubi raki zrobilo swoje.
Ogolnie gierka mi sie podoba, nawet bardzo muzyka, oprawa i snapy kontrolsy robia swoje (tylko dzingiel 'spania' mi mocno nie siadl)
Jestem obecnie w jaskini z piratami i zbieram kolorowe krysztalki, mam nadzieje, ze q4oce do gierki jesli nic nie odciagnie mojej uwagi przez kilka nastepnych dni.
  • 0



Inne z tagami: