Skocz do zawartości

Zdjęcie

The Ascent

Neon Giant Curve Digital XONE XSX PS4 PS5 PC

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
8 odpowiedzi na ten temat

#1 Tawotnica Napisany 10 maja 2020 - 11:51

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 110 Postów:





http://curve-digital...156/the-ascent/

Action RPG od szwedzkiego studia Neon Giant. Po pierwszym trailerze spodziewałem się czegoś jak Alienation, ale tu elementy RPG będą zdaje się bardziej rozbudowane niż tylko loot + exp.

Wygląda też na to, że to kolejny, przynajmniej czasowy ex na Xboxa, bo nie znalazłem żadnego info o innych platformach.


Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 18 marca 2022 - 08:03

  • 0

#2 mic Napisany 10 maja 2020 - 18:15

mic

    Viewtiful Joe

  • Forumowicze
  • 1 069 Postów:
Wygląda trochę jak takie futurystyczne Diablo więc spoko zabawa może być... Art style fajny - jak będzie w GP to pewnej sporo osób sprawdzi.
  • 0

#3 xell Napisany 10 maja 2020 - 21:00

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 315 Postów:

Nie zapowiedzieli tego na Game Passa.


  • 0

#4 xell Napisany 28 października 2020 - 20:11

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 315 Postów:

Jednak będzie day 1 w game passie :raikoh:

 

https://news.xbox.co...game-pass-2021/

 

edit:

gameplay


Ten post był edytowany przez xell dnia: 28 października 2020 - 20:37

  • 0

#5 Tawotnica Napisany 18 maja 2021 - 13:37

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 110 Postów:


wychodzi 29.07.

Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 18 maja 2021 - 13:37

  • 0

#6 Cudak Napisany 29 lipca 2021 - 19:20

Cudak

    cześć

  • Forumowicze
  • 25 980 Postów:

kolejny ekskluzywny killer na bestii

 


  • 0

#7 xell Napisany 29 lipca 2021 - 20:55

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 315 Postów:

Nie czytałem żadnych recek, ale rozstrzał ocen jest duży. Sam ograłem godzinę, oprawa cudowna i przyjemnie się pyka, fabularnie nie wiem o co chodzi, bo nie chce mi się wczytywać w okna dialogowe. Niestety wersja na Game Pass PC jest niedorobiona i czekam na patcha.


  • 0

#8 Tawotnica Napisany 03 sierpnia 2021 - 10:45

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 110 Postów:

Też nie czytałem recek, wjechałem w ciemno, spodziewając się dobrej twin-stickowej młócki i w sumie pod względem strzelania nie jestem zawiedziony. Momentami to bardziej cover shooter. Sterowanie jest przystosowane do kucania za osłonkami i strzelania zza nich LT+RT. Zależy to jednak w dużym stopniu od tego jak przypakowani są wrogowie, bo to jednak action erpegie, więc level i eq mają spore znaczenie. 

 

Śmigam z karabinkiem maszynowym i RPG, siejąc srogie spustoszenie nawet ziutkom o 4-5lvl wyżej. Dużo łaziłem gdzie nie powinienem, co w połączeniu z robieniem sidequestów nie było zbyt dobrym pomysłem, bo teraz mam za wysoki level i brnę przez wątek główny jak przez masło. Pakowanie statystyk poza zwiększaniem swoich zapasów HP i energii używanej do umiejętności specjalnych (całkiem spoko jak wypuszczanie wybuchających pająków np) zdaje się nie mieć większego wpływu. 

 

Fabularnie jest słabo imo. Za dużo technobełkotu, którego nie chce się czytać albo doczytywać w miliardzie okienek dialogowych po cutscence, a postacie takie jak Poone (szef pierwszej korpo, której jesteśmy sługusami) wydają się na siłę edgy i nagle w połowie gry znikają. 

 

Ilość detali robi wrażenie i Ascent świetnie wygląda w ruchu, tyle że stylistyka po paru godzinach szybko zaczyna się nudzić i często mimo odwiedzania nowej miejscówki mam wrażenie "ej, czy ja tu już przypadkowo nie byłem?". 

 

Wstępnie solidne 7/10, bo mimo mojego narzekania wyżej pyka się zacnie. Liczę na jakiś tryb challenge, bo dużo chętniej bym po prostu rozwalał fale przeciwników ze zmieniającym się arsenałem broni niż ślimaczył się od miejsca A do B, przedzierając się po raz 50 przez mobków na 5lvl. 

 


Niestety wersja na Game Pass PC jest niedorobiona i czekam na patcha.
 
ano jest
 
Q446KeI.jpg
 
:olo: 
 
Gram w co-opie z ziomkiem. Używanie windy to większe wyzwanie niż jakikolwiek boss dotychczas i często zdarzają się kwiatki jak powyżej albo jeden z nas się klinuje za jakąś przeszkodą albo na przeciwniku :dunno:

Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 03 sierpnia 2021 - 10:48

  • 0

#9 Tawotnica Napisany 05 sierpnia 2021 - 06:09

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 110 Postów:

Skończyłem, główny wątek wystarczy na ok. 10h zabawy. Trybu challenge się nie doczekałem, a jedynym wyzwaniem był wyraźny skok poziomu trudności pod koniec, polegający na przykuciu gracza do obrony konkretnego miejsca, w efekcie pozbawiając możliwości kitowania wrogów dookoła miejscówki. Gierka jednak wtedy już daje takie OP narzędzia, że i ta jedna misja nie sprawia specjalnie kłopotów. Health transfer i robot to prawie cheaty :ftopa:  

 

Za proste, za płytkie, za krótkie jak dla mnie. 


  • 0



Inne z tagami: