Skocz do zawartości

Zdjęcie

Gran Turismo 4 - turniej


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
354 odpowiedzi na ten temat

#1 Cola Napisany 31 lipca 2007 - 22:17

Cola

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 183 Postów:
Mam pomysła :^^:

Może zrobilibyśmy turniej GT 4. Wiecie, ustalamy trase, samochód a potem swoje czasy za pomocą fotek wrzucamy na forum N+ do tego tematu własnie. Zwycięzca turnieju wybierał by trasy i auto jakim będziemy jechac w kolejnych zmaganiach. Wszystko jest jeszcze do ustalenia. Czekam na odzew.

  • 0

#2 Marbel Napisany 04 sierpnia 2007 - 09:22

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:
No to może ja się odezwę ;) Myślę że dobry pomysł. Tylko że musiałoby być więcej osób, przynajmniej ta szóstka chętnych. Niestety spora część forumowiczów już przesiada się na nową generację i bawią się w sieci w tytuły konsolowe. Jestem za. Someone else?
  • 0

#3 Cola Napisany 04 sierpnia 2007 - 13:04

Cola

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 183 Postów:

Tylko że musiałoby być więcej osób, przynajmniej ta szóstka chętnych.


Zgadzam się. Potrzeba jeszcze chociaż 4 osób.

Wpisujcie się. Licze na Was fani Gran Turismo.
  • 0

#4 Baja Napisany 17 września 2007 - 09:32

Baja

    Blanka

  • Narybek
  • 177 Postów:
Wiem ze stary post ale jestem za :)

Wyda jeszcze ??
  • 0

#5 Bruce Napisany 17 września 2007 - 19:03

Bruce

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 657 Postów:
Jak będzie sporo osób ( a znając życie i to forum to nie będzie) to ja też się piszę. Dobra zabawa dla ludzi pozbawionych konsolowych zmagań przez neta...
  • 0

#6 wiedziu Napisany 17 września 2007 - 20:40

wiedziu

    Blanka

  • Narybek
  • 168 Postów:
piszę się na to,mam GT4 w platynce wiec problemu nie ma
  • 0

#7 Marbel Napisany 18 września 2007 - 08:53

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:
No to w sumie jest nas piątka, jeśli pomysłodawca jeszcze w to wchodzi. Nie jest źle. Myślę, że można by podać jakiś tor i najlepiej samochód i do końca tygodnia dać termin na wykręcenie najlepszego czasu, a każdy by mógł wrzucić w ten temat tylko jeden czas (ze zdjęciem ofkoz). Sądzę, że jeśli będzie oficjalnie podany taki "event" to więcej użytkowników może stanąć już do samej rywalizacji.
Jakieś inne pomysły?
  • 0

#8 wiedziu Napisany 18 września 2007 - 09:04

wiedziu

    Blanka

  • Narybek
  • 168 Postów:
no dobra ale auto bez modow? z modami? skad bedzie wiadomo ze auto nie ma modow ?
  • 0

#9 Marbel Napisany 18 września 2007 - 09:11

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:

no dobra ale auto bez modow? z modami? skad bedzie wiadomo ze auto nie ma modow ?

No cóż... nie da się. Będzie trzeba podać konkretny model samochodu a tuning to już wedle uznania, każdy będzie mógł sam zrobić. Na to nie da rady.
  • 0

#10 202122 Napisany 18 września 2007 - 14:07

202122

    Chocobo

  • Narybek
  • 13 Postów:
I to jest właśnie do dupy, bo wolałbym się ścigać defaultowym wyścigowym samochodem powiedzmy jakimś Nissanem 350z Motul. Nie bawi mnie jakoś grzebanie w silniku...
  • 0

#11 Marbel Napisany 18 września 2007 - 14:17

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:

I to jest właśnie do dupy, bo wolałbym się ścigać defaultowym wyścigowym samochodem powiedzmy jakimś Nissanem 350z Motul. Nie bawi mnie jakoś grzebanie w silniku...

No cóż... też bym wolał. Ale jaką masz gwarancję, że ktoś nie ma wsadzonej turbosprężarki i wyciągnął on czas o 2 sekundy więcej? Nie udowodnisz tego. Dlatego tutaj musi być wolna ręka. Sam nie znam się na konkretnych ustawieniach aerodynamiki, czy innych takich.

PS. Ale widzę, że mamy kolejnego potencjalnego zawodnika? :^^:
  • 0

#12 PomezZ Napisany 18 września 2007 - 14:49

PomezZ

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 674 Postów:
Panowie... w Forzę proponuję pyknąć a nie męczyć się z tym trupem.

Tak, to prawda jestem GT-haterem.

  • 0

#13 Bruce Napisany 18 września 2007 - 15:27

Bruce

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 657 Postów:

Panowie... w Forzę proponuję pyknąć a nie męczyć się z tym trupem.

Tak, to prawda jestem GT-haterem.


Kompleksiki kazały się pochwalić posiadaniem X lub 360 ? :/

Musimy ustalić jakieś ogólne zasady i jedziemy :)
  • 0

#14 PomezZ Napisany 18 września 2007 - 16:19

PomezZ

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 674 Postów:

Panowie... w Forzę proponuję pyknąć a nie męczyć się z tym trupem.

Tak, to prawda jestem GT-haterem.


Kompleksiki kazały się pochwalić posiadaniem X lub 360 ? :/

Musimy ustalić jakieś ogólne zasady i jedziemy :)



Kopleksiki? A skąd wiesz czy nie miałem na myśli pierwszej Forzy na X'a?

Powodzenia z organizacją turnieju. Będziecie go potrzebować.

  • 0

#15 Bruce Napisany 18 września 2007 - 16:22

Bruce

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 657 Postów:
A przeczytać uważnie i znaleźć słowo "lub" to już nie łaska?

Pomezz lubisz się bawić Forzą, to idź włącz sobie grę i popykaj przez Live'a... i nie truj :/
  • 0

#16 Scorpio Napisany 18 września 2007 - 17:39

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

Panowie... w Forzę proponuję pyknąć a nie męczyć się z tym trupem.

Tak, to prawda jestem GT-haterem.

To spadaj z tego tematu do wojen i tam o tym pisz :P

Hmmmmm. Mam za niskiego skilla. Ledwie męczę się z licencjami ciągle (gram z doskoku ... dopiero mam 3 wózki bez dużych upgradów ...). Ale pomysł podoba mi się bardzo ^^ Jeśli to coś znaczy, to naprawdę chciałbym żeby to się udało ...
  • 0

#17 Marbel Napisany 18 września 2007 - 18:26

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:
Pomezz -> PS2 jest zdecydowanie bardziej popularniejszą platformą w tym kraju niż każda inna, więc GT4 na PS2 jest najlepszym wyborem do takiej zabawy więc nie marudź!

Bruce -> Zasady... No już coś zasugerowałem i myślę, że to nie głupie:

można by podać jakiś tor i najlepiej samochód i do końca tygodnia dać termin na wykręcenie najlepszego czasu, a każdy by mógł wrzucić w ten temat tylko jeden czas (ze zdjęciem ofkoz).

Tor i samochód w pierwszej kolejności powinien podać pomysłodawca a później zwycięzca sugeruje gdzie i czym, nie później niż 2 dni po zakończeniu poprzedniego konkursu.
[OT]Sorry Michu, że się wcinam ale jakoś się nie udzielasz.[/OT]
  • 0

#18 wiedziu Napisany 25 września 2007 - 18:56

wiedziu

    Blanka

  • Narybek
  • 168 Postów:
ja jednak proponuje nie dawac wolnej reki w kwestii aut

ustalamy np

Nissan Primera 2.0 Te ,jedyne mody to brakes,lsd,driveshaft,flywheel,dowolne oponki i np kuniec bez modow jak ECU,Turbo czy wydeszek.Poprostu trzeba bedzie liczyc na FairPlay ze nikt sobie nie pakuje stage 3 Turbo.Popieram pomysl w sprawie kolejnosci ustalania Toru i samochodu.Mozemy tez jezdzic autami jak je Pan Bog stworzyl i jedyne zmiany to alusy :P kurde pomysl przedni ,zacznijmy juz cos wykrecac :P

ja bym na poczatek dal spokojny np Grand Valley :) bo na Nurburgring na dziendobry nie ma co sobie humoru psuc :P
  • 0

#19 Baja Napisany 25 września 2007 - 20:56

Baja

    Blanka

  • Narybek
  • 177 Postów:
hm. Tsukuba ??

Proponuje dwa czasy, ale ten sam samochód. Pierwszy czas na seryjnym samochodzie, a drugi czas na full opcji i takie takie. Po pierwsze bedzie można sprawdzic siebie ( jak to grzebanie w bebechach pomaga czy nie ), po drugie moze troszke ograniczy to cheatowanie.

Do postu pomaza sie nie odwołam, nie karmie trolii :P
  • 0

#20 202122 Napisany 25 września 2007 - 23:22

202122

    Chocobo

  • Narybek
  • 13 Postów:

hm. Tsukuba ??

Proponuje dwa czasy, ale ten sam samochód. Pierwszy czas na seryjnym samochodzie, a drugi czas na full opcji i takie takie. Po pierwsze bedzie można sprawdzic siebie ( jak to grzebanie w bebechach pomaga czy nie ), po drugie moze troszke ograniczy to cheatowanie.

Do postu pomaza sie nie odwołam, nie karmie trolii :P

Popieram!
Byłbym skłonny zaufać innym kierowcom. Prawda, nie zorganizujemy turnieju na miarę Forzy i online, ale jakaś namiastka tego może być ;)

Pozdrawiam
  • 0

#21 wiedziu Napisany 26 września 2007 - 07:20

wiedziu

    Blanka

  • Narybek
  • 168 Postów:
takze czekamy na trase i auto od Micha i mysle ze do czwartku wieczorem wszyscy sie wyrobia :]
  • 0

#22 Marbel Napisany 26 września 2007 - 08:14

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:

takze czekamy na trase i auto od Micha i mysle ze do czwartku wieczorem wszyscy sie wyrobia :]

Michu nie logował się od początku miesiąca, więc możemy sobie poczekać :/ A po drugie to nie ma jeszcze określonych, ścisłych zasad! Wg mnie powinien być podany samochód i trasa. A wiara w uczciwość jest błędna. Ktoś wykręci niesamowity czas i będą podejrzenia, że jechał przerobionym samochodem. Za dużo kombinowania i nie da się udowodnić że jest inaczej. Poza tym to część osób nawet może nie wiedzieć jak (i które) części zdemontować by powrócić do ustawień pierwotnych. Więc ja obstaję przy podaniu tylko modelu samochodu a customizacja dowolna.
  • 0

#23 PomezZ Napisany 26 września 2007 - 09:02

PomezZ

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 674 Postów:
Pojedźcie sobie bolidami formuły. O ile dobrze pamietam do nich nie można było dokupować dodatkowych części.
  • 0

#24 Marbel Napisany 26 września 2007 - 09:09

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:

Pojedźcie sobie bolidami formuły. O ile dobrze pamietam do nich nie można było dokupować dodatkowych części.

Taaa... ale żeby je wygrać to trzeba było wygrać bodajże 24h na Nurburgring! Nie pamiętam czy idzie kupić ale jak tak to kilka milionów Cr trzeba mieć. Proponuje jakieś normalne samochody w cenie ok300tys. Cr.
  • 0

#25 PomezZ Napisany 26 września 2007 - 09:23

PomezZ

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 674 Postów:
No to gra jest na rynku 2 lata a wy jeszcze nie zdążyliście rozjechać Nurburgringu? Znajdźcie samochód dp którego nie można dokupić części. Inaczej ten turniej nie ma sensu.
  • 0

#26 Bruce Napisany 26 września 2007 - 09:24

Bruce

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 657 Postów:
F1 dostaje się tylko za wygranie 24h, więc odpadają.

W ramach zasad trzeba ustalić też punktacje za pozycję ( w końcu turniej :ninjadance:) oraz wrzucić przykładową fotkę, by każdy wiedział jak ma wyglądać zdjęcie - dowód.

Można by zrobić tak, jak mówi Baja (dwa samochody - jedna seryjny, drugi nie) i jedna rywalizacja jest na punkty, a druga dla samej rywalizacji (seryjne). Chyba nikt by oszukiwał nie walcząc o żadne punkty.

Drugi pomysł to jeden tor i samochód, a ustawienia dowolne (czyli myśl Marbela007). Mniej zachodu i żadnych wątpliwości.

Niech ktoś to szybko podsumuje, wybieramy jak jeździmy, ktoś rzuca auto,tor i czas do kiedy można jechać i gramy :)
  • 0

#27 Gość_jachu2_* Napisany 26 września 2007 - 12:03

Gość_jachu2_*
  • Goście
Żeby zaoszczędzić sobie wzajemnych podejrzeń i nieuczciwej rywalizacji proponuję jazdę w Time Trial w Arcade Mode. Ekran przed startem wyraźnie pokazuje wówczas, że jedziemy w opcji Time Trial, a nie Free Run w GT Mode, gdzie samochód może być poddany zaawansowanym modyfikacjom. Pokazuje także moc i wagę naszego auta oraz najlepszy uzyskany czas (to już po przejeździe). W Arcade Mode opcja Settings zmienia się w Quick Tune, gdzie modyfikacje są raczej prowizoryczne, przy czym zmiany mocy i wagi widoczne są na ekranie poprzedzającym/podsumowującym przejazd. Umawiamy się co do tego, że moc i waga auta będą defaultowe, zaś pozostałe szczegóły zmienione w Quick Tune są indywidualną sprawą gracza. Wydaje mi się, że w tym miejscu jako dowód wystarczyłby screen po przejeździe pokazujący:
1) Time Trial mode
2) Markę i model samochodu, jego moc, masę i typ ogumienia (w Time Trial opony nie zużywają się - zresztą ich wybór też pozostawiłbym dowolny)
3) Uzyskany czas - Session Record.

Aha. Mimo, że w opcji Time Trial istnieje możliwość jazdy w trybie B-Spec, czasy przejazdu konsoli nie są uwzględniane w żaden sposób w wynikach. Co najwyżej można zrobić sobie ghosta, który pokazuje jak jechała konsola. Sprawdzałem, więc także tu nie ma możliwości kombinacji i przekrętów.

Ja może też bym spróbował. Pytanie jak takiego screena zrzucić.
  • 0

#28 Marbel Napisany 26 września 2007 - 13:37

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:
Jachu - good job. Też miałem obadać jak to wszystko wychodzi w praniu i zapuścić GT4 w końcu i zobaczyć wszystko samemu. Ale z tego co mi się wydaje w Arcade mode to nie ma za dużo samochodów? Mam rację? Dobra, sam zaraz puszczę grę i sprawdzę. Jednak, że reguły naszego turnieju już się klarują :D
  • 0

#29 Gość_jachu2_* Napisany 26 września 2007 - 13:39

Gość_jachu2_*
  • Goście
Do Arcade Mode trafiają wszystkie, a przynajmniej zdecydowana większość (bo nie wiem czemu nie mam tam Forda GT) samochodów kupionych/wygranych w Gran Turismo mode, a także odblokowane trasy, więc nie ma tu problemu jeśli gra jest ukończona w jakimś tam przyzwoitym stopniu procentowym.
  • 0

#30 Marbel Napisany 26 września 2007 - 13:44

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:
Mhm... ale czy te samochody z "Kariery" nie są takie jakie mamy w tej "Karierze"? Tzn. przerobione, stuningowane, jak zwał tak zwał...?
  • 0