Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ratchet and Clank: Rift Apart

Insomniac SIE PS5

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
110 odpowiedzi na ten temat

#61 Kazuo Napisany 16 czerwca 2021 - 20:31

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Właśnie o to mi chodzi, że gameplay nic się nie zmienił od 20 lat. Inne serie już przy okazji drugiej czy trzeciej części dostają po dupie za odtwórczość, Ratchetów jest już z 10, nie zmienia się nic poza dostępnym arsenałem i jakoś dalej Inscomniac uchodzi to na sucho. Pewnie normalnie by mnie to waliło, ale w przypadku kiedy tak przeruchana na wszystkie strony seria, która od dawna nie ma do zaoferowania nic poza ładną grafą zgarnia aż tak wysokie noty i jest  określana mianem system sellera, to jednak jest lekka beka (prawie taka sama jak z remakiem Demon's Souls). Nie twierdzę, że to crap, sam pewnie kiedyś tego Ratcheta kupię jak już będzie chodzić za 4 dyszki i nawet spędzę przy nim kilka miłych godzin, no ale raczej stwierdzę wtedy to samo co teraz - nie ma czym się przesadnie jarać.


Ten post był edytowany przez Kazuo dnia: 16 czerwca 2021 - 20:35

  • 0

#62 Nyjacz Napisany 16 czerwca 2021 - 21:07

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 985 Postów:

Ja przeszedłem Toolsy, Quest for Booty, Crack in Time oraz remake jedynki.

 

W mojej opinii to przeciętne gry, w które gra się spoczko, ale każdy aspekt jest zrealizowany co najwyżej poprawnie i nic się nie wybija ponad skalę. Jarałbym się bardziej gdyby Ratchet był hybrydą platformówki i strzelanki tak w 60/40, ale IMO jest zdecydowana przewaga na korzyść tego byle jakiego nawalania.

 

6/10


  • 0

#63 Schrodinger Napisany 16 czerwca 2021 - 21:08

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:

o bracia spierdolec przyszli obrzydzać kolejną grę, won do wątków dla hardkorowców 


  • 1

#64 Nyjacz Napisany 16 czerwca 2021 - 21:10

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 985 Postów:

Leci raport, smarkaczu.


  • 0

#65 ACZ Napisany 16 czerwca 2021 - 21:12

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 135 Postów:

 

Jarałbym się bardziej gdyby Ratchet był hybrydą platformówki i strzelanki tak w 60/40

Mi się właśnie podobało te krótkie Quest for Booty. Tam było właśnie więcej platformowania.


  • 1

#66 Mateo Napisany 16 czerwca 2021 - 21:12

Mateo

    Demigod

  • Forumowicze
  • 7 110 Postów:
Od dłuższego czasu zastanawiam się dlaczego Szrot jest moderatorem. Koleś mnie obrażał ale w sumie to olewałem.
  • 0

#67 Nyjacz Napisany 16 czerwca 2021 - 21:14

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 985 Postów:

 

 

Jarałbym się bardziej gdyby Ratchet był hybrydą platformówki i strzelanki tak w 60/40

Mi się właśnie podobało te krótkie Quest for Booty. Tam było właśnie więcej platformowania.

 

No mi też. Albo wyścigi w rimejku całkiem dobrze Insomniac ogarnęli. Albo jazdę na deseczce w CiT. Generalnie wiele rzeczy jest spoczko, ale nie to, co robi się przez większość tych gier  :ftopa:


  • 0

#68 Eldarion Napisany 16 czerwca 2021 - 21:15

Eldarion

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 116 Postów:
No rt plus 60 k/s wygląda obłędnie w tej giereczce. Jedyna słuszna opcja

Ten post był edytowany przez Eldarion dnia: 16 czerwca 2021 - 21:15

  • 2

#69 Daddy Napisany 16 czerwca 2021 - 21:36

Daddy

    idiosyncratic idiot

  • Moderatorzy
  • 31 945 Postów:

Leci raport, smarkaczu.

Od dłuższego czasu zastanawiam się dlaczego Szrot jest moderatorem. Koleś mnie obrażał ale w sumie to olewałem.

Dziękujemy za uwagi, rozpatrzymy je. Ale w tym temacie wnoszę o EOT.


Ten post był edytowany przez Daddy dnia: 16 czerwca 2021 - 21:36

  • 0

#70 Schrodinger Napisany 16 czerwca 2021 - 22:04

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:
Nyu dorośnij i trochę dystansu do siebie na forum o giereczkach, nie jesteś tu żadnym bogiem bo grasz na hardzie a kolejnym zjebem co gra w gierki dla dzieci.
  • 0

#71 Mateo Napisany 16 czerwca 2021 - 22:13

Mateo

    Demigod

  • Forumowicze
  • 7 110 Postów:
Ty jako wolny król tego forumka od giereczek video, nigdy nie zrozumiesz że jako moderator powinieneś jednak zachować pewien dystans. Daddy i fingus naprawdę się starają. FIN i EOT
  • 0

#72 burnstein Napisany 16 czerwca 2021 - 22:23

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 113 Postów:

Właśnie o to mi chodzi, że gameplay nic się nie zmienił od 20 lat. Inne serie już przy okazji drugiej czy trzeciej części dostają po dupie za odtwórczość, Ratchetów jest już z 10, nie zmienia się nic poza dostępnym arsenałem i jakoś dalej Inscomniac uchodzi to na sucho. Pewnie normalnie by mnie to waliło, ale w przypadku kiedy tak przeruchana na wszystkie strony seria, która od dawna nie ma do zaoferowania nic poza ładną grafą zgarnia aż tak wysokie noty i jest  określana mianem system sellera, to jednak jest lekka beka (prawie taka sama jak z remakiem Demon's Souls). Nie twierdzę, że to crap, sam pewnie kiedyś tego Ratcheta kupię jak już będzie chodzić za 4 dyszki i nawet spędzę przy nim kilka miłych godzin, no ale raczej stwierdzę wtedy to samo co teraz - nie ma czym się przesadnie jarać.

 

To by miało nawet sens gdyby to był jakiś twój ogólny światopogląd, ale on dotyczy tylko gier które w najlepszym razie są dla ciebie ok. Bo z drugiej strony masz jakąś tam pulę swoich ulubionych serii i one mogłyby być od 20 lat tylko i wyłącznie rozwijane graficznie i byłbyś w siódmym niebie, a wszelkie eksperymenty na nich traktujesz z wrogością.


  • 4

#73 Kazuo Napisany 16 czerwca 2021 - 22:35

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

 

 

Nawet gdybyś tu podał za przykłady takie gry jak RE, DMC czy KH (czyli moje ulubione serie), to i tak byłoby pudło, bo nawet od nich wymagam jakichś zmian. Chyba bym się zrzygał gdyby Residenty po 25 latach dalej miały statyczne kamery i strzelało się tylko do zombie albo gdyby każde Kingdom Hearts miało taką samą mechanikę walki i te same światy. 


  • 0

#74 krak2610 Napisany 16 czerwca 2021 - 22:36

krak2610

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 549 Postów:
Klasyczny Kauzo, wystuka pewnie ze 20 postów, w których będzie na spokojnie punktował co jest nie tak w grze, w którą nie grał.
  • 0

#75 Kazuo Napisany 16 czerwca 2021 - 22:39

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

A najlepsze jest to, że każdy post będzie w punkt :cf:


  • 0

#76 Mateo Napisany 16 czerwca 2021 - 22:42

Mateo

    Demigod

  • Forumowicze
  • 7 110 Postów:
Ale Ratchet jako Ratchet i formuła pewnikiem się się nie zmieniła. Ale grafa wywindowała na szalenie wysoki poziom i gra się w to myślę znacznie przyjemniej, tak jak w remake Demon's Souls. Nie bronie Kazia, ale go rozumie. Kazuo grafa robi robotę w tym aspekcie i ona obrazuje trochę inaczej rozgrywkę. ;)

Ten post był edytowany przez Mateo dnia: 16 czerwca 2021 - 22:43

  • 0

#77 Schrodinger Napisany 17 czerwca 2021 - 09:27

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:

W ramach zadośćuczynienia Dedi powiedział "idź i głoś prawdę, albowiem prawda ich wyzwoli"

 

Jestem gdzieś w połowie Ratcheta więc parę spostrzeżeń.

 

 Grafika jest przepiękna, tryb pod grafikę z 30 klatkami wygląda imo dużo lepiej, ale po zobaczeniu 60 klatek w tej grze tamten tryb wygląda jakby działał na 15 klatkach. Jedyne rozsądne wyście to imo 60 i RT i na tym gram, wygląda cudownie, rusza się jeszcze lepiej, żadych zwiech ścin, nic. Samo odpalenie gierki to po prostu włączenie tego co jest w tle głównego menu, tak płynnego przejścia to nigdy nie widziałem. No i w trakcie gry nie ma loadingu żadnych tak naprawdę, nawet przelot z planszy na planszę to jest jakiś ułamek sekundy. Więc potężny SSD Sony daje tu radę ;)

 

Padzik oczywiście wykorzystany, dzwięki, wibracje, spusty, wszystko jest użyte i działa całkiem fajnie. Dobre wykorzystanie tych patentów jak w tym gówniaku z Robotem co dodawali na start do konsol. Non stop jest akcja, nie ma przestojów, są cudowne widoki, pierwszy, drugi, trzeci plan, wizualnie nie ma się czego dowalić. Postaci wyglądają niesamowicie, przerywniki podobnie. Wszystko tu gra.

 

Gameplay wiadomo to samo co 20 lat temu xD Tak samo jak Doom (chodzisz i strzelasz setki tysiecy wrogów), Resident (chodzisz i strzelasz) Forza (jeździsz) :olo: Movement postaci jest bardzo płynny, postać fajnie reaguje, jest masa dodatków, jakieś shadowuniki, jazda na rolkach, latanie, opadanie, itp itd. ciągle coś dodają, ciągle jest coś nowego do zabawy. Więc teksty że to ciągle to samo, są trochę słabe bo to samo ale jednak inaczej.

 

Gra się naprawdę świetnie, gram na tym poniżej normala uuuuu aaaaaaa skandal, to nie jest gra która będę maksował, ma być lekko, szybko i przyjemnie i tak też się gra. Bronie są pojebane, efekty miażdża jaja, nowe dwie postaci wprowadzają niesamowitą świeżość i mam nadzieję że to nie jest ich ostatni wykon w serii. Dla mnie Rivet mogłaby nawet zastąpić nudnego Ratcheta, którego już maksymalnie zużyli imo.

 

Póki co mocne 8/10 i polecam ale może nie za 350 zł ;) jak spadnie poniżej 200 to weźcie. 


  • 3

#78 Hellmans Napisany 17 czerwca 2021 - 09:33

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 012 Postów:

Już zostaw tego Kazuo, też gdzieś tam kiedyś stękałeś że w tej Forzie to się tylko jeździ :cf:


  • 0

#79 Shinigami Napisany 17 czerwca 2021 - 09:33

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 382 Postów:

Samo odpalenie gierki to po prostu włączenie tego co jest w tle głównego menu, tak płynnego przejścia to nigdy nie widziałem.

W Darksiders 2 tak było :D
  • 1

#80 Schrodinger Napisany 17 czerwca 2021 - 09:34

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:

O widzisz, to nie pamiętam tego :D 


  • 0

#81 Mateo Napisany 17 czerwca 2021 - 09:38

Mateo

    Demigod

  • Forumowicze
  • 7 110 Postów:
Szrocik znowu pożyczał gierkę na PlejStejszyn 5?
  • 0

#82 Schrodinger Napisany 17 czerwca 2021 - 09:40

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:

Oczywiście, to moja walka o przywrócenie normalności na rynku gierek dla dzieci.

Hejtujesz mnie bo jestem biedny? Trochę mi się smutno zrobiło :( 


Ten post był edytowany przez Schrodinger dnia: 17 czerwca 2021 - 09:41

  • 0

#83 burnstein Napisany 17 czerwca 2021 - 09:41

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 113 Postów:

Co za szuja, niszczy naszą ukochaną branżę ;(


  • 0

#84 Mateo Napisany 17 czerwca 2021 - 09:42

Mateo

    Demigod

  • Forumowicze
  • 7 110 Postów:
Szuja do kwadratu. ;(
  • 0

#85 Wezyr Napisany 17 czerwca 2021 - 09:42

Wezyr

    nihil novi sub sole

  • Forumowicze
  • 10 406 Postów:

Szrocik znowu pożyczał gierkę na PlejStejszyn 5?

 

Szanuję to pro-konsumerskie podejście: gdyby kupil ją za pełną cenę (a tym bardziej w cyfrze) dałby jasny sygnał dla Sony, że warto robić reskiny gier z gameplayem z 2002 i sprzedawać ją za 3.5 bomby.

 

Dzięki szrot, że nie psujesz rynku. <3 


  • 0

#86 Schrodinger Napisany 17 czerwca 2021 - 09:47

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:

jak MS może zrobić genialne gierki za 4 zł na 3 miesiące to jednak się da, tyle :reggie: 


  • 0

#87 Mateo Napisany 17 czerwca 2021 - 09:49

Mateo

    Demigod

  • Forumowicze
  • 7 110 Postów:
Ja sobie grzecznie poczekam aż gierka stanieje do 200 zł i łykam ją. Zaprzysiągłem sobie że będę zbierał gierki z PS5, bo to cudowna konsola jest. Fin
  • 0

#88 Schrodinger Napisany 17 czerwca 2021 - 09:50

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:

xD

 

wiesz że kupno gierki za 200 zł używanej = pożyczenie gierki

 

tak samo psuje rynek 

 

ps. returnala tez kupiłeś używkę :cf: 


Ten post był edytowany przez Schrodinger dnia: 17 czerwca 2021 - 09:51

  • 2

#89 burnstein Napisany 17 czerwca 2021 - 09:50

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 113 Postów:

Jedyną prorynkową postawą jest kupowanie gierek w dzień premiery cyfrze.


  • 1

#90 Schrodinger Napisany 17 czerwca 2021 - 09:51

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:

Jedyną prorynkową postawą jest kupowanie gierek w dzień premiery cyfrze.

 

Division 2, tak było :olo: 


  • 0



Inne z tagami: