Skocz do zawartości

Zdjęcie

Stray

BlueTwelve Studio Annapurna Interactive PS5 PC

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
21 odpowiedzi na ten temat

#1 Pico Napisany 11 czerwca 2020 - 23:27

Pico

  • Forumowicze
  • 10 679 Postów:

Must have dla kociarzy.

https://youtu.be/u84hRUQlaio


Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 12 czerwca 2020 - 06:44

  • 0

#2 ACZ Napisany 11 czerwca 2020 - 23:29

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 141 Postów:

To nie ex.


  • 0

#3 Pico Napisany 11 czerwca 2020 - 23:33

Pico

  • Forumowicze
  • 10 679 Postów:
To przenieść do dział!
  • 0

#4 nole Napisany 29 lipca 2021 - 23:18

nole

    Mr ZURKON is here to KILL

  • Forumowicze
  • 6 728 Postów:

Purrrfectoin  :)

 

 https://youtu.be/8R-splyERsI


  • 1

#5 nole Napisany 29 kwietnia 2022 - 15:25

nole

    Mr ZURKON is here to KILL

  • Forumowicze
  • 6 728 Postów:


  • 0

#6 nole Napisany 03 czerwca 2022 - 00:49

nole

    Mr ZURKON is here to KILL

  • Forumowicze
  • 6 728 Postów:

19 lipca. Będzie w Plusie Extra.

 

https://youtu.be/XgPRPi--F5E


  • 0

#7 nole Napisany 15 lipca 2022 - 15:56

nole

    Mr ZURKON is here to KILL

  • Forumowicze
  • 6 728 Postów:

W kolekcjonerce będzie plecak na kota  :olo:

 

https://www.eurogame...160-cat-carrier


  • 0

#8 nole Napisany 19 lipca 2022 - 18:25

nole

    Mr ZURKON is here to KILL

  • Forumowicze
  • 6 728 Postów:


  • 0

#9 burnstein Napisany 24 lipca 2022 - 18:38

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 115 Postów:

Skończyłem.

 

Bardzo fajna gierka.

 

Gejplejowo bardzo prosta przygodówka, żeby nie powiedzieć symulator chodzenia, z sekcjami uciekankowymi i skradankowymi, skoki jak w starych Zeldach, czyli tylko na wyznaczone punkty, więc bardziej liczy się spostrzegawczość niż skill.

 

Tytuł piękny wizualnie, często miałem refleksję, że chciałbym, żeby tak wyglądała jakaś ewentualna następna część Niera, bo momentami klimacik był bardzo podobny. Kurdę, mogliby się skumać z Jokotaro.

 

Muzyka bardzo klimatyczna.

 

Ekspiriens bycia kotem bezbłędny. Można się nawet wpierdalać pod nogi, żeby się ludki na ryj przewracały.

 

Fabuła, no nie jest to 13 Sentinels, ale jest ok, trochę jak w Horizonie, z jednej strony bieżąca historia kotka który chce wyjść na powierzchnię i przeżywa w związku z tym jakieś przygody, a z drugiej poznajemy historię bardziej ogólną.

 

Całość zajęła mi mniej niż 8h, szlajałem się trochę więcej niż normalny człowiek powinien, trochę minut zeszło też na idlowaniu kotkiem jak zajmowałem się czymś innym. Znalazłem wszystkie opcjonalne wspomnienia (po dwa musiałem się wrócić chapter selectem), wszystkich pobocznych questów nie zrobiłem, bo jestem pewien, że mogę jeszcze coś nachachmęcić didżejowi, ale nieopatrznie posunąłem fabułę do przodu, może jeszcze wrócę. W platynkę się nie bawię.

 

To jest zbrodnia, że w tej grze nie ma photo mode. Mam nadzieję, że naprawią to w jakiejś aktualizacji.

 

Serdecznie polecam, może nie za 160 zł które normalnie gra kosztuje, ale jak ktoś ma Plusa Extra to nie ograć to trzeba być z bestią Ordo Iuris.


  • 4

#10 Kazuo Napisany 26 lipca 2022 - 14:38

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

XVBBAJ6Jq9nG0xPrSCSPDBn06p5MTNWC.jpg

 

 

Zdecydowanie nie moja bajka ta gra, ubaw mam tylko wtedy kiedy zrzucam z półek wszystkie puszki i robię demolke w mieszkaniach, za to mojej lepszej połówce bardzo się podoba, no więc tak sobie razem przechodzimy. Ładna graficzka i fajne elementy ucieczkowe przed tymi małymi robocikami, ale przydałyby się jakieś trudniejsze zagadki (może później?). 


  • 0

#11 torq314 Napisany 27 lipca 2022 - 14:00

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 479 Postów:

Skończyłem, dawno żadna gra tak mnie nie wkręciła. Nawet wcześniej wstałem dzisiaj żeby pograć, póki reszta jeszcze spała, to mi się ostatnio zdarzyło, serio, ze 30 lat temu.

 

W zasadzie jest dla mnie tylko jeden minus, to "skakanie kontekstowe", w którym nie ma się pełni kontroli nad tym gdzie się wskakuje, tylko trzeba szukać punktu zaczepienia skoku. To słabe i wynika tylko i wyłącznie z ograniczeń technicznych, a te zapewne z budżetu. 

 

Poza tym siadło mi wszystko, klimat, dopracowanie oprawy godne AAA, oryginalna oprawa dźwiękowa i nawet pomysł na fabułę, pozostawiający spokojnie możliwości rozszerzania uniwersum o ciąg dalszy (tylko błagam, niech nie będzie czegoś na przykład w stylu "wrona" gdzie się lata, urok polega właśnie na byciu kotem!).

 

Urocze były okazjonalne oka puszczane do gracza (posłuchajcie co mówi klient baru pod koniec na temat tego dlaczego sam nie otworzył własnego), zagadki były w sam raz, nie rażąco proste, ale też nie zatrzymujące na dłużej niż minutę czy dwie. Część rzeczy pominąłem, być może przejdę jeszcze raz kiedyś na spokojnie żeby je zdobyć. 

 

Na tę chwilę jedna z fajniejszych krótkich przygód jakie przeżyłem w wirtualnym swiecie, spokojnie 9/10 (byłoby 10 ale to skakanie!)


  • 4

#12 Marbel Napisany 27 lipca 2022 - 16:36

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 283 Postów:
Czy na PS4 jest znośnie wizualnie i gameplayowo? Coraz bardziej chcę to kupić.
  • 0

#13 Kazuo Napisany 27 lipca 2022 - 20:52

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Jak na PS4 gra wygląda bardzo ładnie i rusza się płynniutko. 


  • 1

#14 cybercotlet Napisany 28 lipca 2022 - 07:48

cybercotlet

    Official Fullblox Master

  • Forumowicze
  • 8 598 Postów:

To jest zbrodnia, że w tej grze nie ma photo mode. Mam nadzieję, że naprawią to w jakiejś aktualizacji.
 
Serdecznie polecam, może nie za 160 zł które normalnie gra kosztuje, ale jak ktoś ma Plusa Extra to nie ograć to trzeba być z bestią Ordo Iuris.


Czyli nie polecasz
  • 0

#15 burnstein Napisany 28 lipca 2022 - 08:24

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 115 Postów:

Jako biedak z biedackimi nawykami nie jestem w stanie z czystym sumieniem polecić kupna gry na mniej niż 30 godzin za więcej niż 100 zł.

 

Pozdrawiam.

 


  • 1

#16 Danteusz Napisany 16 maja 2023 - 10:50

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 881 Postów:
Gra dostała rating od ESRB na Xboxa, więc można przenieść do dział
  • 0

#17 Nyjacz Napisany 16 maja 2023 - 11:23

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 986 Postów:
Przeszedłem, dla mnie to tylko tech demo animacji kota zrobione w kozackim settingu. Niestety skakanie jest tylko kontekstowe, ucieczki byle jakie, a tak to się łazi po albo korytarzach, gdzie się robi jakieś ultra proste rzeczy, albo po otwartych miejscówkach i się szuka. To drugie jest zdecydowanie lepsze.

Polubiłem robocika, ale kierwa,
Spoiler


Zazwyczaj lubię takie enigmatyczne rozwiązania, ale tu wydało mi się pójściem na skróty, bo sama historia wewnątrz niewiele zbudowała.

Czekam na pełną wersję, na razie , gier z kotkami wygrywa Gato Roboto, a z takich immersive chodzonek to chociażby GRIS podobał mi się bardziej.
  • 0

#18 cybercotlet Napisany 30 czerwca 2023 - 06:53

cybercotlet

    Official Fullblox Master

  • Forumowicze
  • 8 598 Postów:

teraz już oficjalnie


  • 0

#19 burnstein Napisany 30 czerwca 2023 - 07:25

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 115 Postów:

A w drugą stronę co? Crap Scorn :(


  • 0

#20 cybercotlet Napisany 30 czerwca 2023 - 11:09

cybercotlet

    Official Fullblox Master

  • Forumowicze
  • 8 598 Postów:

crap za crapa


  • 0

#21 lukaszSA Napisany 30 czerwca 2023 - 12:11

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 950 Postów:

Ej ej, Medium było wcześniej


  • 0

#22 burnstein Napisany 30 czerwca 2023 - 13:00

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 115 Postów:

Medium? Pierwsze słyszę.


  • 0



Inne z tagami: