Skocz do zawartości

Zdjęcie

Metroid Prime i Metroid Prime 2: Echoes


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
325 odpowiedzi na ten temat

#1 gruby Napisany 04 maja 2004 - 21:07

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:
Uważam, że Metroid Prime jest jedną z najlepszych gier ever created. Stąd może miło poświęcić jej chwilkę. Co najkbardziej podobało wam się w Primie i czego oczekujecie od Echoes? Kurcze, na mnie najlepsze wrażenie zrobiła lokacja Phoendrana Drifts, i patent ze zwiedzaniem zatopionego statku. I zbieranie zbitków informacji, od Piratów, i tych zostawionych po Chozo. No czysty miód! Już nawet nie wspomnę o walkach z Chozo, szukaniu sekretów i tonie doskonałych patentów! Aż czuć ten niezwykły klimat Tallona IV... Ciekaw jestem jak będzie wyglądac Echoes, podobno na Samus cały czas ma polować jakaś zła postać (pachnie trochę trzecim Residentem), a nasza Łowczyni będzie podróżować miezy dwoma światami, jasnym i ciemnym. Jak wam to pachnie?
  • 0

#2 Gość__* Napisany 05 maja 2004 - 12:26

Gość__*
  • Goście
W czasie kiedy kupowałęm konsolkę byłem zmuszony zakupić Metroid Prime PAK (czarna konsolka i Metroid). Na grze się absolutnie nie zawiodłem - od roku z większymi lub mniejszymi przerwami w nią gram. Jest wspaniała, klimatyczna i niezwykle dopracowana (komu się wydaje, że jego PC z najnowszą kartą grafiki i niewiadomo czym tam jeszcze potrafi dużo więcej niż Cube niech zobaczy Metroida!). Grafika do dzisiaj mnie zadziwia ilekroć włączam grę. No i dźwięk - poezja - bardzo klimatyczny. Wszystkim tę gre polecam!!!
  • 0

#3 BeSOS Napisany 05 maja 2004 - 15:17

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
ja bym chciał:

-bardziej rozbudowanej fabuły- nie oszukujmy się,fabuła w Prime była bo być musiała
-cut-scenki, bo w Prime było ich jak na lekarstwo. Wolę jednak fabyłe poznawać za pomocą animacji a nie nudnego czytania
-wiecej broni
-wiecej leveli do morph ball
-wiecej leveli na statkack kosmicznych
  • 0

#4 gruby Napisany 05 maja 2004 - 16:53

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:

ja bym chciał:

-bardziej rozbudowanej fabuły- nie oszukujmy się,fabuła w Prime była bo być musiała
-cut-scenki, bo w Prime było ich jak na lekarstwo. Wolę jednak fabyłe poznawać za pomocą animacji a nie nudnego czytania
-wiecej broni
-wiecej leveli do morph ball
-wiecej leveli na statkack kosmicznych

O nie! Tutaj niestety protestuję! Fabuła w Metroid Peime, była doskonała! Po prostu była niezwykle subtelna, trzeba było sie do niej dobierać, i samemu jej szukać. W większości gier dostajemy fabułę "na talerzu", a tutaj sami dostajemy tyle ile włozyliśmy! Ja doskonale wspominam fabułę Primea. Nie wiem jak mozna mówić, że była sona łaba, być może po prostu przewijałeś teksty ze skanów, albo coś takiego (albo Ci po prostu nie podeszła). Natomiast co do cut-scenek, to fakt, ja też chciałbym ich więcej (albo chociaż dłuższych). No i końcowy filmik mógłby być solidniejszy... a jeśli chodzi o statek, to po prostu kopara! Skanujesz kolesi leżących na podłodze, wychodzi Ci że jakiś typ jeszcze dycha i nagle ostatkiem sił podnosi spluwę i w ciebie celuje. Po prostu miód! ALbo widok mutanta, który wydostał się z wylęgarni i bije się z dwoma piratami... nie mam pytań... !!!
  • 0

#5 Gość__* Napisany 05 maja 2004 - 17:28

Gość__*
  • Goście
W tym przypadku rowniez zainterweniuje zgadzajac sie jednoczesnie z Grubym... Fabula w Prime jest jednym z mocniejszych aspektow, jak dla mnie rownie bardzo sie w tym przypadku postarali co z grafika czy z rewelacyjnym dzwiekiem i muzyka...Jesli o czytanie chodzi to mi sie to podoba zdecydowanie bardziej niz tak jak napisal przedmowca "podawanie wszystkiego od razu na talerzu"... No ale sa gusta i gusciki a o tych sie nie dyskutuje :)
Nie ma co na Echoes czekam w tej chwili praktycznie tak samo bardzo jak na nowa Zelde... zalujac jednoczesnie, ze pozbylem sie tak szybko Prime'a... teraz staram sie to naprawic i chce znow kupic te wspaniala gre....ktos chce sprzedac?? :D
  • 0

#6 BeSOS Napisany 05 maja 2004 - 18:45

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
no widzisz, tobi sie podobało a mi nie bardzo- zgadzam sie z twoja wypowiedzią "Po prostu była niezwykle subtelna, trzeba było sie do niej dobierać, i samemu jej szukać", fabuły mozna było szukać z lupa i niewiele to dawało. Czytałem wszystkie zapiski Chozo, dane w komputerach i ogólnie wszystko co się dało,ale bez przesady- nie można tego IMO porównac do takiej fabuły z MGS. Jest i tyle a przez to,że samemu trzeba sie jej doszukiwac to słabo sie ją czuje-sory Gruby, takie moje zdanie. Z drugiej stronu wiem,że taki jest właśnie klimat Metroida- samus ma być tajemnicza i tyle, ale przez to cieżko jest sie utozsamic z taka postacią.
  • 0

#7 gruby Napisany 05 maja 2004 - 19:10

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:

Jest i tyle a przez to,że samemu trzeba sie jej doszukiwac to słabo sie ją czuje-sory Gruby, takie moje zdanie. Z drugiej stronu wiem,że taki jest właśnie klimat Metroida- samus ma być tajemnicza i tyle, ale przez to cieżko jest sie utozsamic z taka postacią.

Spoko Maroko! Dla każdego coś miłego :) Po prosru mi akurat się to bardzo podobało, bo czułem się jakbym naprawdę coś odkrywał. Tylko czekałem aż wytępię wszystkich piratów, żeby sobie poskanować ich kompy i się czegoś dowiedzieć, czułem że naprawdę "wyszarpuję" jakieś tajemnice. ALe jak powiedziałeś, każdemu się podoba co innego :D Zresztą, Twój pogląd jest dośc popularny, także widać faktycznie fabuła w MP nie do każdego przemówiła.
  • 0

#8 BeSOS Napisany 05 maja 2004 - 19:31

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
jeszcze poprawka- to nie tak,że fabyła mi sie nie podoba- nie podoba mi się sposób w jaki została podana
  • 0

#9 Gość__* Napisany 05 maja 2004 - 19:37

Gość__*
  • Goście
- wiecej cutscenek!
- nowe bronie oprocz "swietego zestawu metroidowego"
- nowe funkcje skafandra, znowu oprucz "standardowego zestawu"
- wiecej stacji kosmicznych, ruin i otwartych przestrzeni (za to wywalic powtarzane jak mantra i to nie tylko w Metroidach poziomy z lawa i lodem; ILE MOZNA i JAK ONI JE MIESZCZA NA TAK MALYCH PRZESTRZENIACH??!!)
- moze kilka planet i podroze pomiedzy nimi...
- ukryty SUPER METROID :lol:
- uzycie GBA na zasadzie podobnej do Zeldy:TWW


a fabula byla spoko, fajny klimacik tajemniczosci i dawnych cywilizacji!
  • 0

#10 Gość__* Napisany 05 maja 2004 - 21:43

Gość__*
  • Goście
Metroid Prime rozwaliłem na 100% i bardzo miło wspominam tą giere. Ale sequwl powinien IMO odejśc chociaż troche od schematu, na którym budowana jest każda kolejna częsć. MP był reinkarnacją oldschoolowego tytułu na next geny i był to świetny pomysł. Ale druga częsc powinna rozwinąc stare pomysły i przede wszystkim wprowadzić nowe rozwiązania w temacie leveli i przeciwników. Natomiast juz teraz wiem , ze kupie MP2 - tej gry po prostu nie można zepsuć :D.
  • 0

#11 gruby Napisany 09 maja 2004 - 10:15

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:

Metroid Prime rozwaliłem na 100% i bardzo miło wspominam tą giere. Ale sequwl powinien IMO odejśc chociaż troche od schematu, na którym budowana jest każda kolejna częsć. MP był reinkarnacją oldschoolowego tytułu na next geny i był to świetny pomysł. Ale druga częsc powinna rozwinąc stare pomysły i przede wszystkim wprowadzić nowe rozwiązania w temacie leveli i przeciwników. Natomiast juz teraz wiem , ze kupie MP2 - tej gry po prostu nie można zepsuć :D.

Wydaje mi się, że MP jest jedną z tych gier, które po prostu przechodzą do historii. Co do sequelu, to oby ś miał rację. Jednak wydaje mi się, że dostaniemy "więcej tego samego". MP tak ustawił poprzeczkę, że naprawdę niezwykle (NIEZWYKLE) trudno będzie to przebić. Ufam jednak potędze mastermindów z Nintendo i Retro. Swoją drogą, jeżeli i tym razem Retro Studio nie zawiedzie, to chyba wyniosę ich pod niebiosa.
  • 0

#12 BeSOS Napisany 09 maja 2004 - 12:58

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
nie ma bata, jesli ktokolwiek może przebić metroid to tylko jego twórcy.chociaż z doswiadczenia wiemy( ZELDA:OOT),że czasami kontynuacje nie dorównuja pierwowzorom :?
  • 0

#13 Gość__* Napisany 09 maja 2004 - 13:25

Gość__*
  • Goście
moze nie dorownuja, ale wciaz sa rewelacyjnymi pozycjami, w ktore gra sie z nieopisana wrecz przyjemnoscia :D
  • 0

#14 BeSOS Napisany 09 maja 2004 - 14:29

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
co fakt to fakt,ale czasem az by sie chciało zeby gra poraz kolejny ustanowiła nowy poziom
  • 0

#15 Gość__* Napisany 09 maja 2004 - 15:26

Gość__*
  • Goście
...co niestety jak pokazuje historia jest w wiekszosci przypadkow niewykonalne :)
  • 0

#16 Gość__* Napisany 11 maja 2004 - 16:24

Gość__*
  • Goście
Ja nie jestem zbyt wymygający,wiem gruby że poprzeczka jest wysoka,ale nie chciałbyś pograć sobie w MP2,praktycznie jak 1,tylko nowe misje,plansze,przeciwnicy?

Ale jak szaleć to szaleć,oto moje wymagania:

-Niewiem czy zauważyliście,ale Samus ma na plecach taki silniczek,co w niektórych scenach sprawia że skacze o wiele wyżej,a w grze nie był on wykorzystany,w sumie fajnie byłoby sobie polatać.
-trudniejsze bossy
-więcej broni,znaczy bardziej mi chodzi o wykorzystanie pięści i kopa,tak by móc zabijać z karata,fajna opcja
-może możliwość latania statkiem
-może jakąś postać która by nam pomagała,samemu nudno,a najlepiej cooperacje :wink:


A,co do fajnych scenek i ukrytych bonusów,to czytałem gdzieś,że jak w pomieszczeniu gdzie znajdują się piraci,wypuścimy uwięzionego metroida,to on ich ma pokonać niby,ale to pewnie ściema jakaś...

Jush widziałem filmik,jest da best,ale zawiedziony jestem,j\liczyłem na widok tpp,ale jest dobrze.
  • 0

#17 gruby Napisany 12 maja 2004 - 19:23

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:
Jak wam sioę podoba new trailerek? Jak dla mnie jest Ok ale specjalnie mnie nie porwał... zresztą, po ZELDZIE, nic mi się już chyba tak na maksa nie spodoba:)!
  • 0

#18 Gość__* Napisany 18 maja 2004 - 08:49

Gość__*
  • Goście
Od pol roku w MP pogrywam. Chwile zachwytu (zatopione okolice, Phandrama) mieszam z momentami totalnego wkurwia (backtracking, ten wielki pieprzony Omega Pirate... juz przeszly). Uczucia mieszane.
AV
  • 0

#19 gruby Napisany 18 maja 2004 - 09:28

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:
Haha... Też pamiętam, że Omega Pirat był nieźle niełatwy. Ale za to ile satysfakcji! ;) Po lekturze na temat Echoes na pewno moge już powiedzieć,że czekam z otwartymi ramionami. Szykuje się na moje oko trochę więcej skakania i strzelania, mam nadzieję, że jakieś proporcje zostaną zachowane... Natomiast nie do końca wiem, kiedy to cudo ma się ukazać w EU...
  • 0

#20 Gość__* Napisany 18 maja 2004 - 13:08

Gość__*
  • Goście

Haha... Też pamiętam, że Omega Pirat był nieźle niełatwy. Ale za to ile satysfakcji! ;)


Hmmm. Okazal sie latwy, kiedy odkrylem patent. Zwyczajnie nie chcialo mi sie wizji przelaczac. Doszlo do tego, ze powalalem typa na kolana z 8 razy i zaczynalem sie zastanawiac, czy trza dojechac do 10 i dlaczego mu kurna pasek energii nie schodzi.
AV
  • 0

#21 Gość__* Napisany 18 maja 2004 - 17:47

Gość__*
  • Goście

Jak wam sioę podoba new trailerek? Jak dla mnie jest Ok ale specjalnie mnie nie porwał... zresztą, po ZELDZIE, nic mi się już chyba tak na maksa nie spodoba:)!

Masz racje. Jakbym najpierw obejrzał ten o metroidzie bym się zachwycił,ale niestety... W każdym bądź razie jest nieźle i gre kupie na pewno,bez względu na cene.

Haha... Też pamiętam, że Omega Pirat był nieźle niełatwy. Ale za to ile satysfakcji!

Hmmm... Jeżeli to ten po którym samus dostała virusa(który wcale jej nie zaszkodził) i miała czarny kombinezon,to z najgorzej nie było,chyba za drugim razem,albo pierwszym go pokonałem,trudny jest Metroid Prime,z tym miałem problemy ogromne,znaczy z jego sercem,zazwyczaj miał 1mm paska życia i mnie zabijał,albo jego metroidy,które był tak upierdliwe...
  • 0

#22 Kaxi Napisany 18 maja 2004 - 18:58

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:
Premiera w Euro na te swieta. Wiec jest dobrze. Poczytalem troche o MP2 i jestem lekko zawiedizony. Nie szykuje sie za duzo zmian. Wprawdzie bedzie fajny patent z dwoma swiatami oraz dwoma nowymi visorami, lepsza grafa ale glownie dzieki lepszym efektom np. slonca niz znaczaco wiekszej liczbie polygonów. Poza tym nie bedzie zzadnych dialogow ani NARRATORA (buuu), wprawdzie ma byc wiecej cut-scenek ale nacisk bedzie na czytanie napisow. Szczerze mwoiac liczylem na wieksze odejscie od schematu. Licze ze mnie jeszcze zaskoczy, ale na filmikach z nowosci zobacyzlem mega fajny efekt slonca, skaner echo, screw attack i...nic wiecej.
  • 0

#23 Gość__* Napisany 20 maja 2004 - 18:30

Gość__*
  • Goście
A Multiplayer ?? Warto o nim wspomnieć , gdyż to jest chyba największą innowacją w serii. Ciekaw jestem jak w praniu sprawdzi sie deadmatch skoro gra korzysta z systemu lockowania sie na celu - aby ucieć "ze sznurka " bedzie trzeba przełączyć sie na morph ball. I teraz pytanie, czy z Deadmatchu nie zrobią się kulki - nikt nie bedzie chciał wracać do pionu :wink:.

BTW, wiadomo już coś o dostępnych trybach gry w multi ??
  • 0

#24 BeSOS Napisany 20 maja 2004 - 18:47

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
ja jestem narazie powściągliwy w stosunku do nowego Metro na GCN. Nie podoba mi sie patent z dwoma swiatami i mam wrażenie,że autorzy wymyslili to tylko po to aby zaoszczedzieć troche czasu- mniej roboty z nowymi levelami, poprostu zmienia kolorystykę tekstur i gotowe- 1 świat na 2 sposoby
  • 0

#25 gruby Napisany 21 maja 2004 - 09:29

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:
Kurcze, właśnie poczytałem wrażenia chłopaków z IGN i obejrzałem parę nowych filmików i podkręcam się na ta pozycję.... Na pewno będzie bardziej mroczna niż poprzedniczka... Co do patentu z dwoma światami, to wszystko zależy od tego, jak to będzie rozwiązane. Wydaje mi się, że sam pomysł nie jest zły, szczególnie, że będziemy świadkiem wojny dwóch ras i może być fajnie :D Zobaczymy, ale ja i tak mogę już założyć pre-order. Nie wiem na ile można ufać eki[pie IGN, ale mówią, że gra idzie w bardzo dobrym kierunku i będzie jeaszcze lepsza od Prime. We'll see...
  • 0

#26 BeSOS Napisany 21 maja 2004 - 17:32

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
ja po przeczytaniu dzisiejszej zapowiedzi z ign i obejrzeniu niby intra jestem pod wrazeniem.Ta gra zarzadzi na bank- juz sie o nic nie obawiam tylko czekam do grudnia(oby)
  • 0

#27 gruby Napisany 23 maja 2004 - 17:51

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:
Mam nadzieję, że ukaże się na święta. MP, był jedną z miodniejszych gierek jakie miałem przyjemnośc macać... A dwójka wygląda na jeszcze "lepsiejszą" (tak, moje stanowisko ewoluuje :D ) ten filmik z intrem i pierwszymi sekundami gry, po prostu roxxuje! Taka oprawa wciąga Halo 2 na śniadanko! (a co tam! jak szaleć to szaleć:D )
  • 0

#28 Gość__* Napisany 24 maja 2004 - 16:48

Gość__*
  • Goście
Hmm sorki za wpierniczanie sie z glupim pytaniem, ale czy bylibyscie tak mili i podali mi linka do tego "zaczupistego" niby intra MP2?? :D Z góry dziekuje i przepraszam za swa niewiedze... :oops:
  • 0

#29 Gość__* Napisany 24 maja 2004 - 18:57

Gość__*
  • Goście
http://www.gametrail... ... 3_2k3.html

To jest jeden link,ale niezawsze wchodzi

a,czekaj,ten lepszy

http://cube.ign.com/...8/508948p1.html
  • 0

#30 gruby Napisany 25 maja 2004 - 09:28

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:
Prime 2 wygląda duzomroczniej od 1! IMO. Kurcze, Gacek stanie się chyba "najdojrzalszą konsolką" :D Zelda- mroczna, Metroid 2- mroczny, RE4- mroczny... Jeszcze tylko brakuje żeby w Mario 128 hydraulik zamiast sikawki dostał piłę mechaniczną i snajperkę, a całość wyjdzie pod tytułem Grand Plumber Mario: Vice Koopa...
  • 0