Skocz do zawartości

Zdjęcie

Metroid Prime i Metroid Prime 2: Echoes


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
325 odpowiedzi na ten temat

#271 baudolino Napisany 29 sierpnia 2007 - 17:02

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:
heh, nie powinienem się odzywać - w MP z braku czasu grałem raptem kilka godzina, ale... ta gra jest po prostu fenomenalnie wykonana. jej developerzy musieli podpisać jakiś cyrograf, or something - szczęka momentalnie sięga podłogi, gdy człowiek uświadomi sobie kunszt, z jakim skodowali MP... :ninja:
  • 0

#272 raf Napisany 15 września 2007 - 16:52

raf

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 875 Postów:
Nie wiem naprawdę czemu ta gra jest tak chwalona(Metroid Prime). Jeszcze jej wprawdzie nie skończyłem ale jest kilka naprawdę irytujących rzeczy. Sterowanie jest do kitu. Czemu nie mogę używać dwóch analogów? Totalne nieporozumienie. Niektórzy twierdzą, że nie da się na PSP grać w FPS, bo ma jedną gałkę. Backtraking jest okropnie uciążliwy i zwyczajnie nudny. Łazi się po tych ciasnych korytarzach w tę i z powrotem. Skakanie. Aaaaaaaaaaaaaaaaaaa boże ile tego skakania, które w FPS jest nie do zniesienia, zwłaszcza jeśli spojrzenie w dół wymaga wciśnięcia dodatkowego przycisku i nie można się wtedy poruszać. Niekiedy panuje straszny chaos, coś strzela, ja chcę skoczyć nie trafiam i wpadam w lawę :evil: . Irytujące. Gra jest śliczna i ma w sobie to coś co zmusza człowieka do ciągłego powtarzania i próbowania w razie niepowodzenia, ale mam już jej serdecznie dość.
  • 0

#273 Dealer Napisany 15 września 2007 - 19:33

Dealer

    Link

  • Forumowicze
  • 382 Postów:
Zgadzam sie z Toba Raf nie wiem, za co ta gra jest wielbiona jestem po około 2 h gameplayu i już zaczynają mnie męczyć backtrakingi a co bedzie później...??? już nie wspomnę o rozmieszczeniu save pointów i wiecznie odradzających się przeciwnikach przy każdym wyjściu z lokacji :bue: ... jeżeli chodzi o stopień irytacji to pod tym względem zdecydowanie Ninja Gaiden bardziej przypadł mi do gustu...myślałem, że zarażę sie za drugim podejściem...wyczuwam bark nadziei do jej powrotu... +
  • 0

#274 raf Napisany 15 września 2007 - 19:49

raf

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 875 Postów:
O zapomniałem o save pointach. Mój błąd. Włażenie po drzewie żeby załatwić tą cholerną trującą żmiję napędzaną słońcem przyprawiało mnie o mdłości.
  • 0

#275 Dealer Napisany 15 września 2007 - 20:14

Dealer

    Link

  • Forumowicze
  • 382 Postów:

O zapomniałem o save pointach. Mój błąd. Włażenie po drzewie żeby załatwić tą cholerną trującą żmiję napędzaną słońcem przyprawiało mnie o mdłości.


Dokładnie to jestem zaraz po tym miejscu....a miało byc tak piknie :niepewny: :hmmm:
  • 0

#276 me&myself Napisany 16 września 2007 - 20:13

me&myself

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 518 Postów:
Nie rozumiem wszych narzekań, skakanie jest tu lepiej rozwiązane niz w niejednym platformerze, a to że miejscami gra jest irytujaca i stawia opór to zdecydowanie zaleta. MP jest IMO zdecydowanie nejlepsza pozycją jak przytrafiła się GaCkowi, genialny dizajn, niesamowita dbałość o detale, klimat, grywalność, efekty visorów, muzyka, bosowie etc...
  • 0

#277 Kurzy Napisany 16 września 2007 - 20:55

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 970 Postów:
:tak: Zgadzam się. Ale jak patrzy się na wyniki sprzedaży to nei jest rewelacyjnie.
  • 0

#278 me&myself Napisany 16 września 2007 - 21:36

me&myself

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 518 Postów:
No w porównaniu do Marianów GTA, finali czy innych pockemonów to może i nie ale i tak jest bardzo dobrze, MP jest najlepiej sprzedajacym sie metroidem w historii a niezapominajmy, że GaCek jest najsłabiej sprzedającą sie stacjonarką (nie biorąc pod uwagę virtual boya ;) w historii koncernu.
  • 0

#279 Dealer Napisany 17 września 2007 - 12:01

Dealer

    Link

  • Forumowicze
  • 382 Postów:

Nie rozumiem wszych narzekań, skakanie jest tu lepiej rozwiązane niz w niejednym platformerze, a to że miejscami gra jest irytujaca i stawia opór to zdecydowanie zaleta. MP jest IMO zdecydowanie nejlepsza pozycją jak przytrafiła się GaCkowi, genialny dizajn, niesamowita dbałość o detale, klimat, grywalność, efekty visorów, muzyka, bosowie etc...


Ok... mnie piekielnie frustruje ale ten stopien trudnosci niby mobilizuje ale ile nerwów potrafi z szarpać a wolałbym żeby jednak relaksował mnie ten typ rozrywki badź co bądź mam chęć do niej wrócić... ale czy u Was po partyjce w MP nie odzwierciedla sie całodzienna agresja po sesji w Metroida na najbliższych ?
  • 0

#280 Pious Napisany 17 września 2007 - 12:52

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:
Przecież ta gra jest bardzo relaksująca. Jest wręcz za łatwa, nawet hard w obu częściach nie jest wyzwaniem. Jest równie przyjemna co Zelda, albo nawet bardziej.
  • 0

#281 raf Napisany 17 września 2007 - 13:00

raf

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 875 Postów:

Przecież ta gra jest bardzo relaksująca. Jest wręcz za łatwa, nawet hard w obu częściach nie jest wyzwaniem. Jest równie przyjemna co Zelda, albo nawet bardziej.

Właśnie. Jako gra najwięcej problemów sprawia mi sterowanie i ciągłe kręcenie się w kółko. Nie to nie jest relaksujące. Ta gra nie jest wyzwaniem pod względem zdolności manualnych, tzw. skilla nie trzeba tu mieć, żeby wybić potworki.
  • 0

#282 Pious Napisany 17 września 2007 - 13:10

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:
No co ty, sterowanie jest zrobione bardzo dobrze. Jak ją kupowałem bałem, się, że mi właśnie ono nie podejdzie, ale okazało się rewelacyjne. A kręcenie się w kółko jest też przyjemne. Sam wiele godzin chodziłem po świecie, żeby sobie pozwiedzać.
  • 0

#283 me&myself Napisany 17 września 2007 - 14:18

me&myself

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 518 Postów:

Przecież ta gra jest bardzo relaksująca. Jest wręcz za łatwa, nawet hard w obu częściach nie jest wyzwaniem. Jest równie przyjemna co Zelda, albo nawet bardziej.


No już nie przesadzaj, ze łatwa, fakt nie jest to jakiś mega hardcore (jak np. VJ na najwyższych poziomach) ale nie jest to też totalny banał (jak Zelda TP), jest poprostu tak w sam raz!
  • 0

#284 Pious Napisany 17 września 2007 - 17:23

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:
Nie przesadzam. Jedyne miejsca gdzie zginąłem to Meta Ridley i Boost Guardian. Emperor Ing nie zabił mnie nigdy, naweet na hard, Metroid Prime padł za 1 razem. Gra jest w sam raz poziomem trudności, ale czasem wydaje się za łatwa. Dlatego cieszę się, że w MP3 są 3 poziomy trudności. Ten ostatni to pewnie niewiele trudniejszy od hard w MP1 i 2, ale grę wydłuży.
  • 0

#285 Kurzy Napisany 17 września 2007 - 20:42

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 970 Postów:
brawa dla mistrza :ninjadance: hehe, ironia.

MP jest raczej taką grą w stylu oldschool w kwestii Bossów więc nei wiem jak mogłeś je przechdozić(dalsi bossi, pierwsi są naprawdę prości) bez problemu bez choć trochę wyćwiczonego schematu po 1,2 próbie;] Do tego na hard(ale z wszystkimi przemdiotami , energy tankami z poradnika nie;p??)...coś kręcisz;]
  • 0

#286 Pious Napisany 17 września 2007 - 21:40

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:
Nie, gra jest prosta. Bardzo łatwo wymyslic taktyke na bossów. Nie mam powodu do kłamstw, bo nie interesuje mnie czyjeś uznanie. Po prostu dziwi mnie, że ktoś może powiedzieć o niej, że jest trudna itp. Nie potrzeba do bossów kilku prób, bo ataki mają proste do ominięcia, a do tego daja dużo doładowajek enrgii szczególnie w mp2.
  • 0

#287 raf Napisany 17 września 2007 - 21:49

raf

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 875 Postów:
Nie wiem panowie. Dla mnie sterowanie w FPS (nawet tak niecodziennym) jedną gałką analogową jest ułomnością. Dodatkowo nie mogę tego zmienić. Dla mnie to duży minus.
  • 0

#288 Pious Napisany 17 września 2007 - 23:07

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:
Tak, ale w MP jest ono bardzo dobrze zrobione. wkurza troche, że trzeba stać w miejscu, żeby spojrzeć do góry, ale nie jest to w tej grze takie znowu potrzebne.
  • 0

#289 Dealer Napisany 29 września 2007 - 20:54

Dealer

    Link

  • Forumowicze
  • 382 Postów:
Panie, Panowie zmieniam swoją karkołomną opinie dotyczącą Metroid Prime i to zaznaczam po dłuższym gameplayu mogę stwierdzić TERAZ jednogłośnie ta gra jest niesamowita nie mająca żadnego odpowiednika na inne konsole !!! Wszystkie minusy,które wcześniej wymieniłem jestem wstanie po prostu olać.Ta gra przyciąga myślami i nie pozwala z nimi zrywać fu...k ciągle kur...a o niej mysle :) ... podobnie było Zeldą :).
Nintendo to Bogowie, o przepraszam wraz Retro stanowią niepowtarzalny DUET...Wielkie dzięki Pious, Me&myself za wytrwałość i wiare że to jest jednak wielki HIT a nie tylko wybryk natury i pomyśleć że ta gra wyszła 2002 r. aż żałuje że wtedy nie zabrnąłem dalej...teraz to jej nie odpuszczę...NIE MA MOWY !!!
  • 0

#290 Texz Napisany 29 września 2007 - 21:57

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
LOL, lepiej później niż wcale.
  • 0

#291 baudolino Napisany 29 września 2007 - 22:52

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:
życie nigdy nie przestanie mnie zaskakiwać - zgadzam się z t3xz'em. :ninja:
  • 0

#292 Dealer Napisany 04 października 2007 - 21:17

Dealer

    Link

  • Forumowicze
  • 382 Postów:
POMOCY !!!!


Jestem w Phendrana Drifts w lokacji Ruined Courtyard chce się dostać do Quarantine Cave za żadne skarby nie mogę, skanowałem i wypalałem Wave Beam-em w Power Conduit jak i w drzwi....i nic nadal po skanowaniu w drzwi wyskakuje komunikat " no power door" :wariat:
  • 0

#293 Pious Napisany 05 października 2007 - 08:34

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:
Strzel w ten metalowy kawałek nad drzwiami z Super Missile i dopiero wtedy wal z Wave Beam.
  • 0

#294 Dealer Napisany 07 października 2007 - 17:35

Dealer

    Link

  • Forumowicze
  • 382 Postów:
Thanks Pious, wiem już dlaczego nie wiedziałem jak otworzyć. Przed znalezieniem Super Missile nie zeskanowałem przez zwykły pospiech do save pointu i nawet nie wiedziałem że jestem w posiadaniu takiej amunicji...aaaa nic nie wspomniałes co mnie czeka w Quarantine Cave ;), ile ku...ew wymieniłem to potęga, ale poszło :) i im dalej tym coraz bardziej uświadamiam sobie z jaką wielką siła przyszło mi na stare lata sie zmierzyć ;). POWER !!!

P.S. Zaraziłem się do tego stopnia tym klimatem że nawet odpisując nie mogę rozstać się z Kenji Yamamoto
  • 0

#295 Pious Napisany 07 października 2007 - 19:49

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:
No nie mów, że Thardus s[rawił ci problem? On jest łatwy, bo dużo energii odzyskujesz niszcząc kamienie, a dodatkowo dla cieniaków, można też stanąć na słupie i nic cię nie ruszy.
  • 0

#296 Kyo Napisany 07 października 2007 - 20:28

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

P.S. Zaraziłem się do tego stopnia tym klimatem że nawet odpisując nie mogę rozstać się z Kenji Yamamoto


O tak, muszę przyznać, że muzyka z Metroida znakomita jest :ninja: . Tak jak zresztą wszystko w tej grze.

Aha, również miałem problem z Thardus'em.
  • 0

#297 Dealer Napisany 08 października 2007 - 10:16

Dealer

    Link

  • Forumowicze
  • 382 Postów:
Miałem i nie wstydzę się tego ;) a tak poważnie to udało mi sie za piątym razem zbyt wiele energii traciłem przez miażdżenie Thardusa gdy przybierał postać turlającego głazu...ale jak widać...nadal żyje ;) a tak w ogóle to ten Metroid to "NIEZIEMSKA" gra, w dosłownym tego słowa znaczeniu :)
  • 0

#298 Razel Napisany 21 grudnia 2009 - 03:05

Razel

    Błędny rycerz

  • Forumowicze
  • 11 406 Postów:
Zacząłem sobie grać w Metroida pierwszego ze dwa miesiące temu, jednak przez kontuzję przez dwa miechy grać nie mogłem i ponownie zabieram się za ten tytuł. Zajebista gra ze świetnym klimatem. Sama eksploracja jest na tyle rajcowna, że już na niej samej można oprzeć grę, ale twórcy nam zaaplikowali znacznie więcej. Bardzo mi się ta gra kojarzy z Castelvanią na GBA tyle tylko, że tu jest 3D. No nic w końcu będę mógł skończyć to cudo :^^:
  • 0

#299 Pious Napisany 21 grudnia 2009 - 08:43

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:
To zagraj w Metroida 2D, Castevania i Metroid 2D są bardzo do siebie podobne. A Prime zjada wsyztsko i tyle. Świetna gra.
  • 0

#300 Razel Napisany 21 grudnia 2009 - 11:40

Razel

    Błędny rycerz

  • Forumowicze
  • 11 406 Postów:
Super Metroida kupię na SNESa jak się trafi okazja na allegro bo czaję się na niego :)
  • 0