Skocz do zawartości

Zdjęcie

Metroid Prime i Metroid Prime 2: Echoes


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
325 odpowiedzi na ten temat

#31 Gość__* Napisany 06 czerwca 2004 - 17:15

Gość__*
  • Goście

Zelda- mroczna, Metroid 2- mroczny, RE4- mroczny... Jeszcze tylko brakuje żeby w Mario 128 hydraulik zamiast sikawki dostał piłę mechaniczną i snajperkę, a całość wyjdzie pod tytułem Grand Plumber Mario: Vice Koopa...


tzn. Mario jeszcze mroczniejszy? nie wystarcza ci, ze gosc w glanach skacze wszystkim po glowach? :wink:
  • 0

#32 gruby Napisany 08 czerwca 2004 - 20:33

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 260 Postów:
mAsz rację, może jeszcze mroczniejsze klimaty niż te z Sunshine to już ostre przegięcie. Kompletnie masakryczny był drugi strój Mario, gdy zakładał okularki... Chaos i ciemność...
  • 0

#33 gruby Napisany 28 czerwca 2004 - 21:40

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 260 Postów:
Włąśńie jestem po lekturze wszystkiego co znalazłem o tej grze i mnóstwa filmików z IGN i śmiem twierdzić, że Echoes ma szanse przebić doskonałego MP! Cudowny pomysł z tym że cały czas będziemy ścigani przez Dark Samus... Na reszcie bedzie w grach istota, która w założeniach ma być równa prowadzonej przez nas postaci 9albo nawet lepsza! nie liczę tutaj niejakiego Nemesisa;) ). Poza tym klimat- widac już na pierwszy rzut oka że będzie ciążko i mrocznie. Dodatkowe bronie, dotdatkowe ruchy, więcej filmików, obszerniejsza fabuła, bomba! Każde pomieszczenie widoczne na filmikach jest doskonałe, a postęp w grafice chyba nie jest taki nieznaczny- sporo widać bumb-mappingu, albo moje sterane oczy mnie mylą. Obecnie nr 1 ex equo na mojej liście most wanted z PM2! (MP2 i PM2, ale jaja :D ) Wspaniale się prezenyije ta gra i mam nadzieję, że dopali sprzedaż kostek w EU! Dobrze że w końcu dostaniemy dobry tytuł na zimę... i święta. Miód... Dark Samus rox:
Dodany obrazek
  • 0

#34 Blizzard Beast Napisany 30 czerwca 2004 - 00:59

Blizzard Beast

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 4 576 Postów:
Ach, dlaczego to jeszcze tyle trzeba czekac...
  • 0

#35 gruby Napisany 30 czerwca 2004 - 11:02

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 260 Postów:
Żeby Retrosi dopieścili ją na maksa :D
  • 0

#36 Gość__* Napisany 30 czerwca 2004 - 17:00

Gość__*
  • Goście
2 bedzie megamiodna, megafajna i na maxa wypieszczona, ciekawe tylko czy zdaza wypuscic jeszcze na GCN cz. 3...
  • 0

#37 gruby Napisany 01 lipca 2004 - 11:39

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 260 Postów:
Oj bardzo, ale to bardzo wątpię. Metroid Prime był niezwykle długodystansowym projektem, dwójka też jest już robiona od ładnego czasu. Trójka zresztą IMO powinna ukazać się już ma Revolution, żeby była kolejnym skokiem jakościowym :D Dużo więcej niż Echoes z Gacka już się chyba nie wyciśnie, a i sama formuła już by się chyba nie zmieniła (co najwyżej nowe visory i bronie)... O ile w Echoes będzie to na bank jeszcze świeże i fajne, o tyle, trzecia częśc powinna wprowadzić jakieś zupełnie nowe elementy i mechanizmy rozgrywki (na przykład Morph Cube zamiast Morph Ball'a specjalnie do zjeżdżania po schodach)...
  • 0

#38 BeSOS Napisany 10 lipca 2004 - 14:03

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
dlatego MP3 bedzie jedymz z lunch titles na revolution-n z nowa grafą i tym czymć co ma być revolucyjne, będzie rządzić!!! 8)
  • 0

#39 Gość__* Napisany 11 lipca 2004 - 13:28

Gość__*
  • Goście

2 bedzie megamiodna, megafajna i na maxa wypieszczona, ciekawe tylko czy zdaza wypuscic jeszcze na GCN cz. 3...

no właśnie o to chodzi, żeby dopieścić MP2 na maxa, zrobić z niej przyjemną, długa i przesyconą bonusami, aby nie musieć wypuszczać MP3, która była by wtedy dobiciem gracza po średnio udanej MP2. I zgadzam sie z Jiraiya'em, trzeba dodać więcej bronii i skafandrów. And damn right cut-scenek :P
  • 0

#40 Kaxi Napisany 26 lipca 2004 - 10:13

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 152 Postów:
Aktualnie bawię się Metroid Prime. Wcześniej jakoś nie było czasu/okazji/ochoty, ale wreszcie pokochałem tę grę. Obiecałem sobie, że muszę ją skończyć przed wypuszczeniem Echoes. I jest pewien element grafiki ktory szczerze miłuję - nierówności. Wszelakiej maści. Po prostu uwielbiam patrzeć na te odstające głazy, popękane ściany, odpadający tynk, rozlatujace sie cegly i polamane kolumny. To jets piękne. Tutaj pomieszczenia to nie prostopadloscienne pudelko z rowniutkimi scianami, gdzie czuemy sie jak w zakladzie karnym. Tutaj wszystko jest wyrzeźbione z zegarmistrzowską precyzja. Moze i textury nie są najpiękniejsze, ale chyba w żadnym FPP na konsolach do tej pory nie wpompowano tylu poligonów. I teraz mam zmartwienie. Mimo wszystko Echoes robiony jest krócej niż MP1. Na oko gdzieś o pół roku, może rok. Tak więc czy starczy im czasu byl w kwestii wymodleowania swiata posunac sie krok dalej. Czy moze wroca pudła? Ja chce czegos, co przebije architekturą CHozo Ruins!!!
  • 0

#41 BeSOS Napisany 28 lipca 2004 - 11:09

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
metroid jest przecudowny- a chozo ruins był moim ukochanym levelem w całej grze-świetny klimat opuszczonego miasta, fajny soundtrack, mieszanka nowoczesnej techniki ze starozytną cywilizacją. I faktycznie, popękane ściany były przepiękne 8)
  • 0

#42 Blizzard Beast Napisany 28 lipca 2004 - 12:30

Blizzard Beast

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 4 576 Postów:
Oj, panowie, a Phendrana Drifts? Cuuuudo... Tylko Phazon i Magmoor mi sie niezbyt podobaly. No i jeszcze ten wal Meta-Ridley.
  • 0

#43 BeSOS Napisany 28 lipca 2004 - 20:09

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
dla mnie drugim levelem był właśnie phazon mines, ale śniegowy krajobraz też był niczego sobie. co tu dużo gadać- takiego designu w hrze dawno nie wiedziałem i mam nadzieje,że echoes podoła moim oczekiwaniom bo jak narazie( na podst filmów) to design leveli jest niezbyt natchniony
  • 0

#44 Kaxi Napisany 14 sierpnia 2004 - 10:59

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 152 Postów:
Mówiłem już że kocham MP? To dobrze 8)
W każdym razie ostatnio wzięło mnie na analizowanie filmików i czytania wywiadów. Jako, że niektorzy twierdza ze Echoes to mission pack sporzadzilem liste:

- dwa nowy wizory; jeden to Echoes, drugi pozostaje tajemnicą
- działka do wystrzliwania Morph Balla
- Screw Attack, nie wiem na czym polega ale chyba cos z Morph Ballem
- odbijanie się kulką od scian (taki multijump) [na najnowsyzm filmiku z IGN widziałem jak Samus robi chyba fivejumpa W POWIETRZU przebywajacy calą długość miejscowki!!!)
- przynajmniej dwie nowe bronie
- Dark Samus
- w kwestii grafiki: lepszy efekt wybuchów i ognia, więcej bump-mappingu (choc dosc niskiego poziomu), lepszy efekt słońca, większe przestrzenie, lepsze tekstury, lśniące bronie (czyli odbicia na nich)
- multiplayer
- pewne na 99%: Retro Studio szykuje jeszcze dużo niespodzianek, jak np. nowe zbroje
- multilokowanie się rakiet, czyli mozna namierzyc kilka celow i dopiero wystrzelic

Na IGN dziś się pojawił nowy, długi filmik. Widać w nim wszytsko co najlepsze ze znanych rzeczy w Echoes. GORĄCO POLECAM!!!!!
  • 0

#45 Gość__* Napisany 14 sierpnia 2004 - 12:36

Gość__*
  • Goście
MP2 zapowiada się doprawdy przepięknie i mimo iż moją głowę ostatnio męczy temat zaległości które będę miał do nadrobienia na PS2 (zamierzam sobie kupić w wrześniu, a może nawet w sierpniu 8) ) i mimo iż nie ukończyłem MP z powodu cholernych artefaktów, kiedy to okazało się nagle że są konieczne do ukończenia, a ja miałem jeden (oby nie było przykładu takiego upierdliwego backtrackingu w MP2) MP2 jest grą najbardziej przeze mnie wyczekiwaną na mojego Kubła. MP2 COMEEE TO MEEE!!!
KAXI: Screw Attack jest to bajer z Metroid Fusion na GBA (lubię serię metroid za wprowadzanie elementów z rożnych części serii do najnowszych gier). Polega on na skoku z kręceniem się połączonym z Space Jump (możliwość nieskończonego podskakiwania bez odbicia się od podłogi, przydatne przy wysokich terenach). Taki skok demoluje wszystko do okoła i jest bardzo potężny. Nie wiem jak to będzie wyglądać w grze FPP, ale możliwe, że kamera oddali się tak jak przy Morph Ball. Sprawdż Screw Attack na GBA! (EDIT: nie ma to żadnego związku z Morph Ball)
  • 0

#46 Kaxi Napisany 14 sierpnia 2004 - 12:55

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 152 Postów:
Na filmiku o ktorym pisałem w poprzednim poście właśnie to zobaczyłem. Przy pomocy tego można zarówno odbijać się od ścian jak i niemal dowolnie poruszać się po planszy. Przypomina to trochę latanie. Mam tylko nadzieję że Screw Attack zdobedziemy w dalszej czesci gry. Dostepny od pcozatku zbytnio by uproscil.
Aha, są poszlaki i przynajmniej czesciowo zniknie backracking. Otoz na filmiku widac ze po przeniesieniu sie ze swiata jasnego do mrocznego, teleport znika. Wynika z tego ze bedzie przec przed siebie az do nastepnego teleportu. Zapewne zostanie lazenie w kolko (mi nie przeszkadza ono) w obrebie jednego swiata.

EDIT: Zdecydowałem. Metroid Prime to najlepsza gra na GACKA. Bije wszystko w co do tej pory grałem.
  • 0

#47 Gość__* Napisany 14 sierpnia 2004 - 12:58

Gość__*
  • Goście
oł fak, ale w Metroida to ja bym zagrał jak babcie (obie) kocham... szkoda tylko, że ludzie wolą gry bardziej przymitywne i u nas ciągle Nintendo nie jest tak bardzo popularne wśród starszych graczy "podwórkowych" (vide mocna wypowiedź odnośnie GTA)...
  • 0

#48 Ryo-San Napisany 14 sierpnia 2004 - 13:09

Ryo-San

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 957 Postów:
na trailerach MP:E niewidzialem nic odkrywczego, nowatorskiegi itp...ot dodali tylko multi (ktory pewnie będzie taki sobie), nowe zbroje i kilka innych dupereli o ktorych pisał Kaxi - dla mnie to będzie poprostu Mission Pack - jednak z drugiej strony co tu zmieniac, skoro jedynka była cudowna to dwójka może byc conajmniej tak samo dobra...(ach te stałe 60 fps'ów - I love it). Zresztą mój preorder na Echeos'a wylądawał juz dawno temu na Amazonie..
Metroid Prime to jedna z najwspanialszych gier na next-geny, gra z cudownym klimatem, piękną muzą i troche nudnawym bieganiem tu i tam... dzięki tej grze moj Gamecube od czasu do czasu przeżywa chwile oświecenia...gdyby nie MP to bardzo możliwe ze moj GCN juz dawno wylądował by na Allegro;/
  • 0

#49 Kaxi Napisany 14 sierpnia 2004 - 13:20

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 152 Postów:
Ryo-sanie!
Metroid Prime to jedna z najbardziej nowatorksich gier. Nie ma odpowiednika na zadnej konsoli, a i inne Metroidy sa czyms innym.Retro Metroidem Prime zaszokowlao swiat. Wiec Echoes nie ma wywrocic serii i gatunku FPS znowu do góry nogami. Ma byc rozwinieciem MP. I zapowiada sie na to, ze bedzie porzadnym rozwinieciem (patrz: moja lista). Naprawde wiele sequeli jest bardziej podobna do pierowzoru. Racja, Metroid Prime wprowadzil rzeczy nowe dla calego rynku FPS, a Echoes wprowadza glownie rzeczy nowe dla serii. Ale czy to jest malo?
  • 0

#50 BeSOS Napisany 18 sierpnia 2004 - 13:07

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
echoes na pewno bedzie bardzo dobry,ale jak narazie nie podobają mi sie zaproponowane miejscówki- nie czuję tu tego klimatu z prime, wszystko jest takie bez ikry- światy są bo są. mam nadzieje,ze potem bedzie dużo lepiej.
  • 0

#51 Ryo-San Napisany 04 września 2004 - 22:40

Ryo-San

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 957 Postów:
na ebayu już można kupić Metroid Prime - 2 disc set...czyli Metroid plus demo dwojki 8) cena - 29 dolców
przy dobrym farcie mozna nabyć samo demo Echeosa za dolarów kilkanaście 8)
jak ktoś bedzie chętny a nie ma konta ne ebayu to niech smialo sie do mnie zglosi - bez problemu moge Demo Echeosa sprowadzic - oczywiscie nie biore nic dla siebie - zadnych prowizji itp - robie to na zasadzie od gracza dla gracza...poprostu mam konto na ebayu oraz konto w bidpayu wiec moge pomoc..
Dodany obrazek
Dodany obrazek
  • 0

#52 Gość__* Napisany 05 września 2004 - 01:28

Gość__*
  • Goście

Ryo-sanie!
Metroid Prime to jedna z najbardziej nowatorksich gier. (...) Racja, Metroid Prime wprowadzil rzeczy nowe dla calego rynku FPS


witaj Kaxi, nie chce sie przyczepic bez sensu ale w/g mnie MP nie jest jakim strasznie nowatorskim tytulem. MP z wiruozeria laczy wiele istniejacych juz niezaleznie motywow w jedna niezwykle smakowita calosc...ale czy jest nowatorska? vizjery, wizytowka MP juz byly np. w AvP, mody na broni to chyba tez niezbyt nowy pomysl. dowiadywanie sie o fabule ze strzepkow rozsianych informacji tez nie.
popraw mnie jezeli sie myle
  • 0

#53 Gość__* Napisany 11 września 2004 - 21:41

Gość__*
  • Goście
Dla mnie ostatnio wszystkie gry N mają jakąś nowatorskość,a MP tesh do tego należy,pomyślcie chwil. Zelda,Donkey konga,Mario kart... Po prostu super sprawa i jeszcze ds...
  • 0

#54 gruby Napisany 13 września 2004 - 10:04

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 260 Postów:
Chociaż do Echoesa jeszcze troszkę czasu, to już sikam z niecierpliwości. czy ktoś zna jakieś dalsze szczegóły na temat scenariusza>>? Retro nie chce pisnąc pary oprócz tych podstawowych informacji... I ciekaw jestem bossów... :) Zastanawiam się tylko ciągle jak będzie wykorzystany Screw Attack. No i czy nie zrobi się za dużó broni i Visorów, aby to rozsądnie "objąć" umysłem. I ma nie zabraknąć Space Piratów! :twisted:
  • 0

#55 Ney Napisany 14 września 2004 - 18:49

Ney

    Paskudny Nerdzioch

  • Forumowicze
  • 8 248 Postów:
Pojawila sie informacja o oficjalnej okladce (jak bedzie wygladala).Szczerze mowic prezentuje sie srednio (IMHO), a napewno gorzej od jedynki.No ale to tylko szczegol przeciez...
Oto link:
http://cube.ign.com/... ... ?fromint=1
  • 0

#56 Blizzard Beast Napisany 14 września 2004 - 18:52

Blizzard Beast

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 4 576 Postów:
A mi tam okladka bardzo sie podoba. Nie jest przekombinowana, jest duze fajne logo... Niczego sobie.
  • 0

#57 BeSOS Napisany 15 września 2004 - 08:49

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
a jak dla mnie to lekko kitowo wyglada ta okładeczka- samus wygląda jak z jakiegoś komiksu-już lepszy był poprzedni projekt.
  • 0

#58 gruby Napisany 15 września 2004 - 11:10

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 260 Postów:
Mi się bardzo podoba taka komiksowa stylistyka. ALe nie jestem pewny, czy nie byłoby fajniej gdyby okładka była zdeczka mroczniejsza... Jednak, w końcu grafikiem nie jestem... Ani architektem... Czy technologiem drewna... Albo...
  • 0

#59 BeSOS Napisany 15 września 2004 - 13:55

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Dodany obrazek Dodany obrazek

Które ładniejsze?[/img]
  • 0

#60 Ney Napisany 15 września 2004 - 16:19

Ney

    Paskudny Nerdzioch

  • Forumowicze
  • 8 248 Postów:
Zdecydowanie lepszy wydaje mi sie projekt wczesniejszy (lewa strona).No ale na szczescie to tylko okladka...
PS najlepsza okladke jezeli chodzi o Metroida miala japonska wersja.
  • 0