Skocz do zawartości

Zdjęcie

Metroid Prime i Metroid Prime 2: Echoes


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
325 odpowiedzi na ten temat

#121 Gość__* Napisany 02 grudnia 2004 - 20:57

Gość__*
  • Goście
Gdzieś czytałem, że Metroid2 chodzi tylko jak się ma przełącznik 60 HZ? Czy to prawda?

OFFTOP:
ładny podpis gruby. Taki... tolerancyjny :wink:
  • 0

#122 zdemen Napisany 02 grudnia 2004 - 21:01

zdemen

    Link

  • Forumowicze
  • 353 Postów:
Też o tym gdzieś czytałem (chyba na Świecie Nintendo) chyba to jest prawda.
  • 0

#123 BeSOS Napisany 03 grudnia 2004 - 17:28

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
prawda to. Jak wasze Tv nie współpracują z 60hz( ntsc) to nie bedziecie mogli w Echoes zagrac. Powiem tak- jak działaja wam inne gry w 60 hz albo bonusowy dysk z zeldy WW to Echoes tez bedzie działac.

a ja mam 60% w Echoes 8) I chce żeby to Retro zrobiło nową Zeldę. I Mario. I wszytskie inne gry. Poprostu uwielbiam to z jakim pietyzmem przygotowali świat w Echoes.Nie moge sie doczekac co zrobia z Metroidem na Revo. :shock:
  • 0

#124 gruby Napisany 03 grudnia 2004 - 18:01

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:

a ja mam 60% w Echoes 8) I chce żeby to Retro zrobiło nową Zeldę. I Mario. I wszytskie inne gry. Poprostu uwielbiam to z jakim pietyzmem przygotowali świat w Echoes.Nie moge sie doczekac co zrobia z Metroidem na Revo. :shock:

mam dokładnie te same odczucia. patrząc na te korytarze. Na efekty. Na walkę z bossami (dżdżownice:D) wszystko jest dopiete na ostatni guzik. Gra jest swietna. Wciąga coraz bardziej. wiadomo- dużo patentów jest z sequela. Ale jest sporo nowości. Nie jestem na razie tak daleko jak 1qaz1q, ale słowo daję. Gra rządzi. Tego oczekiwałem. Tylko ten cholerny hologramowy koleś mnie w*rwia :D Ale reszta to poezja. Nie ma dwóch takich samych korytarzy. Nie ma dwóch takich samych ścian. Postrzepione i połamane kafelki, chałdy piasku, popękane ściany, wszystko to co w Prime szokowało, w Echoes jest po prostu jaw-droppingowe. Gra wygląda dużo lepiej niż Prime. A Samus Aran jest po prostu 8) . Jestem po walce z Dark Samus, i to co się działo przechodzi ludzkie pojęcie. W końcu czułem czego tak naprawdę boją się Space Piraci. Super sprawa. Dla mnie gra NGC. Chociaż ocenę wystawię po skończeniu.
PS. a mi akurat muzyka tak sobie pasi. niesamowite jest jednak menu. MAJSTERSZTYK!
  • 0

#125 BeSOS Napisany 03 grudnia 2004 - 21:01

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
menu jest świetne, tylko mimo wszytsko jak dla mnie nieporeczne- jak ktos zagra to zrozumie- dla mnie troche przerost formy nad trescią 8)

Jeszcze odnośnie tego co napisał Gruby- miałem identyczne odczucia kiedy w Agon wastes czytałem co myślą o Samus Space piraci. Fajnie jest mieś ta świadomość, że wszyscy sie ciebie boją, bo jakoś w innych grach takich wrazen nie miałem. Walka z Dark Samus jest świetna, szczególnie jej finał.

A Dark Visor-poezja...
  • 0

#126 Kaxi Napisany 03 grudnia 2004 - 21:11

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:
Nie spoilerujcie z abardzo, bo niektórzy sa w tyle 8) Powiem tak: Niektóre Textury Zrywają Kask z Czachy. Drobiazgowoscia biją nawet Halo2 (niektore), oczywiscie z daleka, z bliska to nie to samo.

Co do menu: trochę...dziwn.e W pierwszej chwili nie mogłem go rozgryżć :P


Jak dla mnie MP2 jest zdecydowanie lepsze od pierwszej części. O wiele bardziej pasuje mi tu mrocnzy klimat i uczestnictwo w sercu konfliktu, a nie po fakcir tak na dobrą sprawę. Poza tym detale takie, jak mitologia Luminothów zaśługują na brawa.
  • 0

#127 Gość__* Napisany 03 grudnia 2004 - 21:43

Gość__*
  • Goście
A mi najbardziej przypadł do gustu klimat SNESowego Metroida. Samus kontra przyroda Brinstar- dzika i nieokiełznana (tak na marginesie).
  • 0

#128 Eldarion Napisany 04 grudnia 2004 - 00:06

Eldarion

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 116 Postów:
cholera a ja nie moge skonczyc pierwszej czesci , jestem przy przedostatnim bossie( ten latający sk....) a prime2 kupie jak stanieje tak do 160zl :) ale cieszy mnie to ze jest niesamowity
  • 0

#129 gruby Napisany 05 grudnia 2004 - 14:34

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:
Wiecie co. Chcę, żeby nastepna część Metroida była TPP! Kurde. Po prostu za żadko widać tutaj Hunterkę w akcji. A wygląda ślicznie. Ta lśniąca zborja :D Często się morphuje i demorfuję, zeby zobaczyć tą zbroję. GI TES.
  • 0

#130 BeSOS Napisany 05 grudnia 2004 - 15:16

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Zbroja Dark suit jest przecudowna. Czeka mnie jeszcze jeden- co prawda widziałem już na screenach, ale wygląda jeszcze bardziej kozacko. Faje sa też animacje, kiedy Samus jedzie platformą do innej lokacji- zbroja ładnie się błyszczy itp. Na pewno lepiej niż w jedynce.

Ogólnie gra non stop mnie zabija swoim rozmachem. Przelazłem już 3 miejscówkę, która momentami wyglada tak rewelacyjnie, że momentami myślałem " oh fuck!!! 8) ". No i oczywiście Dark Samus- dobrze, że ja dali. Idę grać, dzisiaj mam zamiar nabić przynajmniej 75% :lol:
  • 0

#131 BeSOS Napisany 08 grudnia 2004 - 17:35

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Właśnie przeszedłem echoes :shock: . Nie bede spoilował, bo zakonczenie każdy mysi sam ocenić. Ogólnie jestem cholernie zadowolony, gra jest świetna i chociaż jedna rzecz mi sie nie podobała- o której tez nie bede pisał, może później jak wiecxej osób przejdzie grę- to i tak jest to jedna z najlepszych gier na GCN. Dla mnie lepsza od Prime. A,że nie jest już tak oryginalna :wink: ???Who cares? :D
  • 0

#132 Kaxi Napisany 08 grudnia 2004 - 18:09

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:
Widzę, że Twoje opinie pokrywaja się z moimi. Przynajmniej w większości. Ja mam tylko pytanie: czemu ta gra sprzedaje sie tak kaszaniarsko? Z list w USA zniknelo po tygodniu, a w UK sprzedaje sie gorzej od Shark Tale :?
  • 0

#133 Gość__* Napisany 08 grudnia 2004 - 18:16

Gość__*
  • Goście
Po prostu branża schodzi na psy... :(
  • 0

#134 BeSOS Napisany 08 grudnia 2004 - 20:51

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
wiedziałem, że gra nie sprzeda sie jak Halo, ale że bedzie aż tak źle :? . Nintendo po cześci samo sobie zaszkodziło, bo TAKI tytuł, bądź co bądź chyba najważniejszy w 2004 był bardzo słabo promowany. Nie mieszkam w USA, ale w necie ogólnie ludzie narzekali, że nie ma zamieszania wogół Echoes- czyli zupełnie na odwrót niż w przypadku H2. A to dziwne, bo Samus jest naprawde cool 8)
  • 0

#135 gruby Napisany 09 grudnia 2004 - 15:15

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:
moim zdaniem słaba sprzedaż MP2, to ofiara promocji NDS. Po prostu ninny nie zdążyło i nie miało czasu się przyłożyć. Widziałem pare reklam na Game Netwok, ale to nie szał porównywalny do halo2. Niestety z takim marketingiem to i Zelda by się nie sprzedała.
  • 0

#136 Kaxi Napisany 09 grudnia 2004 - 15:37

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:
O taką sytuację z Metroidem 2 zapytałem na amerykańskim forum, niestety nie mogę sprawdzić odpowiedzi, gdyz site chwilowo nie działa :?
  • 0

#137 Gość__* Napisany 09 grudnia 2004 - 16:37

Gość__*
  • Goście
Dzisiaj te łby od kuriera przysłały mi Need for Speed U2 zamiast Metroida2. :x I do tego na Xboxa. Ale jestem wk****ony. :evil:
  • 0

#138 BeSOS Napisany 12 grudnia 2004 - 19:39

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Dzisiaj odpaliłem Prime- ostatniego bossa, tak z ciekawości, dla porównania. I szczerze mówiac sie zdziwiłem jak zobaczyłem jak Samus słabo wygląda w poprzedniej części- w porównaniu z Echoes of course. Słabe, rozmyte teksturki na zbroi i ogólnie efekt błyszczenia lepiej wygląda w Echoes.To, tak jako ciekawostka, sprawdźcie, jak jeszcze macie Prime i save'a z ostatniej walki. :wink:
  • 0

#139 gruby Napisany 13 grudnia 2004 - 09:36

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:
Dziwna sprawa, ale po początkowym zauroczeniem jakoś chwilowo znudziłem się P{rimem. może dlatego że się qrde zaciąłem.... Grrr. Nienawidzę tego. Walka z bossem po raz 5miliardów czwarty. :D
  • 0

#140 BeSOS Napisany 13 grudnia 2004 - 16:52

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:

Dziwna sprawa, ale po początkowym zauroczeniem jakoś chwilowo znudziłem się P{rimem. może dlatego że się qrde zaciąłem.... Grrr. Nienawidzę tego. Walka z bossem po raz 5miliardów czwarty. :D


Gruby, który boss jest taki trudny??Chyba nie drugi??? 8) Nie chce zgrywac tu jakiegoś wymiatacza, ale dla mnie gra była raczej łatwa- ostatniego bossa rozwaliłem za 3 razem.
  • 0

#141 gruby Napisany 13 grudnia 2004 - 21:07

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:

Dziwna sprawa, ale po początkowym zauroczeniem jakoś chwilowo znudziłem się P{rimem. może dlatego że się qrde zaciąłem.... Grrr. Nienawidzę tego. Walka z bossem po raz 5miliardów czwarty. :D


Gruby, który boss jest taki trudny??Chyba nie drugi??? 8) Nie chce zgrywac tu jakiegoś wymiatacza, ale dla mnie gra była raczej łatwa- ostatniego bossa rozwaliłem za 3 razem.

Stary makabra. Zaciąłem się {SPOJLER} na tym kolesiu [to chyba nawet nie jest boss :D, co zamienia się w opędzącą kuklę w Dark Aether... ze 500000 razy próbowałem go roztrzaskać... I NIC. wiem jak trzeba to robuić, ale przez atmosferę aetheru unywa mi zdowia, on we mnie lutuje i normalnie kaszana./{/SPOJLER} ALe stary, zmotywowałeś mnie. nie mogę być gorszy :D. idę rozpruć mu flaki. :D
  • 0

#142 Kaxi Napisany 13 grudnia 2004 - 21:54

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:
Haha. Też się z nim trochę męczyłem, bo nie wpadłem na pomysł, że trzeba się {SPOILER} zamienić w morph ball i stawiać bomby{SPOILER}. Ale cos mi sie zdaje ze masz malo paskow energii skoro ubywajace zdrowie jest problemem.
  • 0

#143 BeSOS Napisany 13 grudnia 2004 - 22:51

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
tak myslałem, że o niego chodzi. Ja miałem chyba 4 albo 5 energy tanks i chyba po 7 razie mi sie udało. Ale pociesze cie, to jest IMO najtrudniejszy Boss 8) Don't give up, bo nie wiesz co tracisz- a dalej jest pięknie 8)
  • 0

#144 gruby Napisany 14 grudnia 2004 - 19:07

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:
Mało??? ja mam 2 energy tanki :D Kurde ciągle walczę :S Ale wczoraj zabrałem mu już z 3/4 energii. nie wiem czy się nie cofnąć w poszukiwaniu kolejnych pasków energii bo mnie szlag trafi...
  • 0

#145 Gość__* Napisany 15 grudnia 2004 - 14:55

Gość__*
  • Goście
Mam ją. Gra roku. Bezapelacyjnie. Powinna trafić na okładke N+.
  • 0

#146 gruby Napisany 15 grudnia 2004 - 17:08

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:
Może trafi... Skoro Halo2 i GTA:SA były w tamtym miesiącu, to nie byłoby to takie najgłupsze... :D
  • 0

#147 Ryo-San Napisany 15 grudnia 2004 - 19:25

Ryo-San

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 957 Postów:
Halo 2 nie bylo na okladce..a szkoda..
No ale MP:E ma szczescie..ze nie bedzie mial w przyszlym numerze konkurentow pokroju Halo 2 czy GTA:SA...i wydaje mi sie ze to Samus powinna wylądowac na okladce(bezapelacyjnie najlepsza gra przyszlego numeru)..ale cos mi sie wydaje ze okladke będzie zdobić PSP i DS..
  • 0

#148 BeSOS Napisany 15 grudnia 2004 - 20:59

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
nawet poprzedni Prime sie nie doczeka ł okładki, a wogół gry było o wiele głośniej, wiec nie liczyłbym tym razem na to. Ale zawsze jest nadzieja.Tym bardziej, że Echoes na to zasługuje.
  • 0

#149 Kaxi Napisany 25 grudnia 2004 - 18:25

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:
Kurczak, dziś jest 25 grudnia, a moja Samus jakoś nie ma świątecznego stroju :? Komuś się udało takowy zobaczyć? A może wersja PAL nie posiada tego?



PS. Jeszcze o tym nie psiałem więc nadrabiam mój błąd: Light Suit Samus jest wykopany w kosmos i Retro przeszło samych siebie w jego projektowaniu. A scenka jego otrzymywania tez niczego sobie.
  • 0

#150 Ney Napisany 25 grudnia 2004 - 20:57

Ney

    Paskudny Nerdzioch

  • Forumowicze
  • 8 248 Postów:

Kurczak, dziś jest 25 grudnia, a moja Samus jakoś nie ma świątecznego stroju Komuś się udało takowy zobaczyć? A może wersja PAL nie posiada tego?

A to jest niby taki easter egg w Metroidzie?
No i mam jeszcze malo istotne pytanie - jak w tej czesci wyglada woda?W jedynce byla dosyc biedna jak na mozliwosci GCN (pod tym wzgledem do dzis rzadzi Star Fox...).
  • 0