Skocz do zawartości

Zdjęcie

Metroid Prime i Metroid Prime 2: Echoes

• Zaloguj się by odpowiedzieć
325 odpowiedzi na ten temat

#241 BeSOS Napisany 14 marzec 2006 - 21:48

BeSOS

RYJ

• Forumowicze
  • 24008 Postów:

widze tutaj pewna aluzje xDDDD

wiec wyciągnij wnioski bo Nelson
  • 0

#242 PomezZ Napisany 15 marzec 2006 - 21:23

PomezZ

Dante

• Forumowicze
  • 1668 Postów:
Od tej waszej gadki znowu zachciało mi się grać w Metroida.
Dzięki chłopaki :klaszcze:

Najlepsza gra tej generacji.

• 0

#243 BeSOS Napisany 15 marzec 2006 - 23:43

BeSOS

RYJ

• Forumowicze
  • 24008 Postów:
Sie wie. Kup Echoes i rozkoszuj sie tym arcydziełem ;]
  • 0

#244 PomezZ Napisany 07 kwiecień 2006 - 12:35

PomezZ

Dante

• Forumowicze
  • 1668 Postów:
Metroid Prime 2 Echoes w tej chwili do mnie jedzie :D . Raduje michę :klaszcze: . Jeśli wszystko co zostało napisane o tej grze, czyli że pod każdym względem jest lepsza od MP,jest prawdą, to czeka mnie nieziemska uczta.

To be continue....

• 0

#245 Gość__* Napisany 07 sierpień 2006 - 18:06

Gość__*
  • Goście
Witam :)

Jestem po zebraniu ECHO VISOR i niemoge przejść dalej. Stoje przed dzwiami SONIC SECURITY i niewiem jak je otworzyć. Te w pomieszczeniu z ze szklanym cylindrem, przezroczystym. Zeszczeliłem trzy obiekty po przez ECHO VISIER ale nic mi nie otworzyło się. Może ktoś pamięta co i jak??????????????

Pozdrawiam.
  • 0

#246 Gość__* Napisany 08 sierpień 2006 - 14:42

Gość__*
  • Goście
Pomocy!!! :niepewny:

Wiem że mam iść do VAULT ale niewiem jak tam się dostać. Dostałem właśnie ECHO VISOR ale nim tylko jedne dzwi otworzyłem. Te co się skanowało cztery punkty. Niemam jeszcze SCREW ATTACK i niewiem czy on jest potrzebny do otwierania dzwi SONIC SECURITY te z tymi kluczami i kłudkami. Brak mi też klucza Dark Sanctuary Fortress - Key 1. Co robić ?? :hmmm:

Macie gierkę opanowaną na 100% to proszę podpowiedzcie mi coś.
  • 0

#247 Gość__* Napisany 08 sierpień 2006 - 15:26

Gość__*
  • Goście
Aha i oco biega z tym że jak otworze tylko trzy (lub mniej) zamki w MAIN RESEARCH i wyjdę z pomiestrzenia to już dzwi do portalu mi się nie otworzą i mam po grze. Przecież nawet tam niema czterech rzeczy do skanowania ECHO VISIEREM. Bo właśnie chyba z tymi dzwiami mam problem.

PLIZ HEEEEEEEELLP :blah:
  • 0

#248 Gość__* Napisany 08 sierpień 2006 - 15:30

Gość__*
  • Goście
wyluzuj troche z tymi postami ;-)

Tu masz solucje po angielsku moze ci sie przyda ;-)

http://www.gamefaqs.... ... 89573.html
  • 0

#249 Gość__* Napisany 08 sierpień 2006 - 15:44

Gość__*
  • Goście
Sorka ale jak bym chciał solucję to bym onią poprosił. Już je przeglądałem nie raz. I nic tam nie piszą co by mi mogło pomuc. Chodze w kółko i skanuje wszystko ale nie moge otworzyć tych dzwi. W solucjach pisze tylko "otwórz ECHO VISIEREM dzwi i wejdz do portalu" ALE JAK??

Dzięki za pomoc, chociaż nie takiej się spodziewałem od ludzi którzy mają gierkę na 100%. No chyba że ich tu jeszcze nie ma. Więc sobie poczekam.

Do następnego posta:)
  • 0

#250 PomezZ Napisany 09 sierpień 2006 - 18:00

PomezZ

Dante

• Forumowicze
  • 1668 Postów:
Pomógłbym ci ale nie pamiętam tego momentu. Przynajmniej żadnych problemów z nim nie miałem. NAtomiast kiedy okazało się że po niemal 20 godzinach gry musze odnaleźć 9 sky temple keys to zwątpiłem i odstawiłem grę na 2,5 miesiąca. I może to dziwnie zabrzmi ale teraz do niej wróciłem i uważam że jest genialna. Z zaciśniętymi zębami zbieram te cholerne klucze i powoli zbliżam sie do końca mojej przygody z metroidem na gacława.
  • 0

#251 Kaxi Napisany 09 sierpień 2006 - 19:05

Kaxi

N+ Crew

• Forumowicze
  • 12760 Postów:
Kiedyś czytałem że w Echoes jest bug. Otóż chyba kiedy otworzy sie chyba te drzwi o których mówi Makimerf, potem się wyjdzie zapisac gre i wylaczy konsole, to po pwotornym wlaczeniu nie da sie wejsc bo te trzy punkty ktore trzeba zlokalizowac sa juz włączone, a drzwi sa mimo to zamknięte. Mogłem coś pomieszać, bo to przecież już chyba z 1,5 roku minęło od kiedy grałem w Echoes, ale coś takiego jest. Nie wiem jednak czy to dotyczy problemu Makimerfa.
  • 0

#252 Gość__* Napisany 10 sierpień 2006 - 14:01

Gość__*
  • Goście
Dzięki:) I to chyba będzie ten bug. Szperałem po innych lokacjach i znalazłem inne dzwi i otworzyłem je poprzez SCAN VISOR. A przy tych nawet niemoge za lock'ować tych trzech punktów. A pamiętam że je zestrzelałem. I one sie zachowują jak by były zurzute. Ale przy mojej ciekawości i skanowaniu, chyba ominełem portal by posprawdzać reszte lokacjii i je zeskanować. I no tym sposobem, chyba zrobie sobie przerwę i pomęczę Zeldę a niech brachol się pobawi bo jeszcze nie grał w tego Metroida :)

Narazie i dzięki.
  • 0

#253 PomezZ Napisany 14 sierpień 2006 - 15:39

PomezZ

Dante

• Forumowicze
  • 1668 Postów:
No już praktycznie gra skończona. Tylko jeszcze pozbieram wszystkie Energy Tanki, missle expanssion i ruszam na finałowego dziada. Po czterech miesiącach. No i coraz bardziej nakręcam się na Corruption.
  • 0

#254 Ney Napisany 24 sierpień 2006 - 09:00

Ney

Paskudny Nerdzioch

• Forumowicze
  • 8248 Postów:
Też już powoli kończe Echoes...Zostało zebranie tych cholernych 9 kluczy tylko (za to Retro powinno ostro po dupie dostać - dokładnie taki sam patent jak w poprzedniej części - litości).
Mimo wszystko gra jest genialna i jestem bardzo ciekaw jak poprzez Corruption Retro odświeży troche tą gre...
  • 0

#255 PomezZ Napisany 24 sierpień 2006 - 09:17

PomezZ

Dante

• Forumowicze
  • 1668 Postów:
Ja już wszystkie 9 kluczy zebrałem. W tej chwili próbuje odszukać wszystkie rozszerzenia ( został 1 energy tank i 5 missle expansion - obecny czas gry ok.26 godzin ) co by gre na 100% skończyć. A Wii kupię choćbym miał na nim pograć tylko w Corruption. Retro to bogowie !!!!!!
  • 0

#256 Ney Napisany 27 sierpień 2006 - 15:49

Ney

Paskudny Nerdzioch

• Forumowicze
  • 8248 Postów:
Dzisiaj rano skończyłem Echoes...Boss za pierwszym podejściem mówiąc nieładnie zjadł mnie i wysrał ale za drugim razem odziwo poszło szybciutko i z minimalną stratą energii.No i na tym bossie fantastycznie sprawdziło by się prawdziwe sterowanie ala FPP.
Wogóle to uwielbiam jak bossowie mają kilka wcieleń:).Szkoda że ludzie jak umierają to nie przechodzą w nowe silniejsze wcielenie...ale co tam.Musi być Retro:)
Gre stawiam na równi z jedynką ale Corruption bez większej liczby zmian i skończeniem z niektórymi patentami (Samus zbierająca wszystko od nowa,na koniec tuż przed bossem backtracking i zbieranie jakiś 24 kluczy) poprostu nie zniose...
  • 0

#257 LET Napisany 05 wrzesień 2006 - 17:05

LET

Pikachu

• Narybek
  • 57 Postów:
O nowe patenty w corruption raczej bym się nie martwił (np. kierowanie wielkim golemem za pomocą morphball'a), ale co do backtrackingu w mp2 to sie zgodze. W pierwszym metroidzie wydawał mi się on troche mniej denerwujący...
  • 0

#258 Kurzy Napisany 26 maj 2007 - 10:29

Kurzy

Deity

• Forumowicze
  • 14582 Postów:
Ojojo :) Gierka wymiata a miałem wątpliwości czy mi się na gacka spodoba

jestem w drugim świecie kiedy odkodowałem przejście do windy i zjechałem na dół.

Ludziska, czy już powinienem zdobyć jakiegoś Energy Tanka?? Ile ich jest?? są to ikonki które trzeba zebrać??
  • 0

#259 Kurzy Napisany 05 czerwiec 2007 - 12:28

Kurzy

Deity

• Forumowicze
  • 14582 Postów:
Niech kto zapoda dobr taktyke na t "Modliszkę" w MP Echoes. Mam 6 energy tanków i dark i light beam do 150 magazynku. Strzelam w te jej skrzydełka i nic:(:( jakiej broni najlepiej uzywac?? Prosze o podpowiedz bo mi konsola stygnie a że dzisiaj...nie poszedłem do skula bo wolałem grać...to muszę spełnić zadanko. Czekam pozdro
  • 0

#260 Godot Napisany 05 czerwiec 2007 - 12:32

Godot

Everyone has a price!

• Forumowicze
  • 23619 Postów:
jak sie dokladnie ten boss nazywa? :o bo modliszka nic mi nie mowi
  • 0

#261 Kurzy Napisany 05 czerwiec 2007 - 12:57

Kurzy

Deity

• Forumowicze
  • 14582 Postów:
hmmm sorki ale wkurzony wyłączyłem konsolę i robię mobilizację przy obiedzie:) To tak...

pierw rozwalasz 4-5 punktów i kokon spada do bajorka. rozwalasz go i póżniej wyskakuje modliszka. Jak dla mnei jest trudna a żaden poprzedni nie sprawił mi trudności. I do tego difficulty na gamefaqs 9/10 :(:( Nazywa się chekka ale nei jestem pewny. pomóżta ludzie bo ja tej gry nei sprzedam a przejść muszę:) Jakieś mapki do energy tanków może?? Mam 6 a przydałoby się więcej.
  • 0

#262 Godot Napisany 05 czerwiec 2007 - 13:10

Godot

Everyone has a price!

• Forumowicze
  • 23619 Postów:
zeskanuj przeciwniczke a dowiesz sie ze jej slaby punkt znajduje sie w okolicach zoladka. zalatw dark shreddery i czekaj az chykka zanurkuje pod wode. trzymajac zaladowanego light beama obserwuj w ktory miejscu sie wynurzy - gdy tylko wyskoczy w gore wal z lightblaska w brzuch. od czasu do czasu potwor wejdzie na platforme probujac cie wciagnac ale stanowiac jednoczesnie wymarzony cel. zapas light ammo uzupelniaj eliminujac dark shreddery z uzyciem dark beama. gdy larva padnie czeka cie pojedynek z dorosla chykka. przeskakuj nad jej atakami i wal z pojedynczych strzalow power beamem. gdy stwo zostanie ogluszony (skrzek) szybko przeskocz z uzyciem grapple beama na sasiednia platforme - na prawa lub lewa, wazne zebys znalazl sie z tylu chykki. uzyj seeker missle namierzajac seria rakiet w cztery punkt na skrzydlach. dwa takie ataki posla chykke do wody, przyjmiejednak kolejna forme - dark chykka. jej odwlok napecznieje i to jest wlasnie twoj cel. wal z lightblasta. amunicje uzupelniaj rozwalajac male chyklingi. w koncu odwlok powroci do normalnych rozmiarow i to znak ze chykka wrocila do poprzedniej strategii. ma jednak nowy atak - uderza z rozpedu wiec gdy tylko zobaczysz ze cofa sie do tylu uciekaj na sasiednia platforme. nawalaj power beamem i gdy uslyszysz skrzek powtorz manewr ze skokiem i seeker missle. na koniec stwor raz jeszcze przyjmie forme dark chykka tyle ze ma nowe ataki - zatapia na kilka sekund platformy. nawalaj z lightblasta - koniec. prawda ze banalne? :D
  • 0

#263 LET Napisany 05 czerwiec 2007 - 13:13

LET

Pikachu

• Narybek
  • 57 Postów:
Ostatnia forma tej modliszki jest najgorsza... ale do czasu jak sie pozna sposób :^^: chodzi o to, że punkty witalne ma "na plecach", czy też inaczej - na tylnej stronie skrzydeł... trzeba szybko skakac po platformach gdy ma stuna i zajsc ją od tyłu poprostu :/
Ps. z całym szacunkiem dla Retro Studios niestety muszę powiedzieć, że na MP2 troche sie zawiodłem... metroidowy klimat poprostu gdzieś zniknął... :klaszcze: dlatego POLECAM jedyneczke!!
  • 0

#264 Kurzy Napisany 05 czerwiec 2007 - 13:18

Kurzy

Deity

• Forumowicze
  • 14582 Postów:

uzyj seeker missle namierzajac seria rakiet w cztery punkt na skrzydlach. dwa takie ataki posla chykke do wody,

Trzeba być downem żeby tego nie wymyślić :) lol, rzeczywiściem ogę 4 cele namierzac :zakochany: pozdro, powiem neidługo czy się przydało

BYŁO BANALNE rzeczywiście :):) jednak jestem kozak w 90 % bo 10 % to wasza podpowiedz;p
  • 0

#265 Kurzy Napisany 22 czerwiec 2007 - 12:24

Kurzy

Deity

• Forumowicze
  • 14582 Postów:
Niel ubię mieć takich momentów jak Emperor ing 3 forma:(:( nie daję rady i już się zniechęciłem do genialnej gry:(:(

ZAJ*************AŁEM C***********A !!!!! :):):):):)
  • 0

#266 Kurzy Napisany 22 czerwiec 2007 - 15:59

Kurzy

Deity

• Forumowicze
  • 14582 Postów:
Gra zaliczona...brak słów:) Po prostu dziękuje BIG N. Muszę napisać parę słów.

Gra jest piekielnie logiczna, cudownie zrealizowana, z wspaniałą grafiką i historią która porywa i wciąga. Jest wymagająca ale tak jak w oldskulowym stylu bossów trzeba rozpracować. Trzeba dodać że są kapitalnie zrealizowani i motyw Dark Samus 3 gdzie muszę zbierać do charge beam'u niebieskie kryształy z nieba rozwalił mnie a kiedy oglądałem creditsy(jaka szkoda że nie było genialnej melodii z Temple Grounds...) to miałem olbrzymią satysfakcję oglądać nazwiska wielu wielu ludzi.To co napisałem to kropla w morzu. Moim zachwytem ożywiam trochę ten temat;p Gra jest zdecydowanie na 10.

Czy Metroid Prime 1 jest warty polecenia?? Dobra znam odpowiedź:)
  • 0

#267 me&myself Napisany 23 czerwiec 2007 - 00:43

me&myself

Rikimaru

• Forumowicze
  • 518 Postów:
Hymm sam nie wiem czy to dobrze, że zaczołeś od Echoes, z jednej strony mogles rozkoszować się tą genialna grą bez piętna jeszcze genialniejszej jedynki, ale z drugiej to teraz jedynka będzie wydawać się wtórna, czyli chyba wyszłoby na to samo...
  • 0

#268 Kurzy Napisany 23 czerwiec 2007 - 01:34

Kurzy

Deity

• Forumowicze
  • 14582 Postów:
BIG N :kult: :kult: :kult: :kult: :kult: :kult: :kult:

Hymm sam nie wiem czy to dobrze, że zaczołeś od Echoes, z jednej strony mogles rozkoszować się tą genialna grą bez piętna jeszcze genialniejszej jedynki, ale z drugiej to teraz jedynka będzie wydawać się wtórna, czyli chyba wyszłoby na to samo...

Co to ma za znaczenie jeśli chcę znów poprowadzić Samus w nowej historii???:):) Żadne dla mnie hehe. Inna sprawa że kasy nie mam na grę a praca mi się posypała w wakacje nie jest wesoło.

Ta gra jest dla mnie kultowa już i to nei chwilowy zachwyt. Przechodziłem ją około miesiąca. Może trochę dużo ale raz miałem czas a raz nie. czas gry miałem około 25h. Co mi jakoś bardzo przypadło to Bossy bowiem dawno nei grałem w grę z tak dużą ilością fajnych bossów. Styl oldskul...czyli "kurczę nei dam rady;/;/...rozpracowanie...znany na pamięć..pokonany za każdym razem" Tak na przykład miałem z emperor Ingiem z końca gry. Obudź mnie w nocy a rozwalę go z 3 energy tankami na pokładzie:):) oki przesadziłem, pozdro :ninjadance:
  • 0

#269 Kyo Napisany 29 sierpień 2007 - 15:41

Kyo

Master Chief

• Forumowicze
  • 2503 Postów:
Właśnie skończyłem Metroid Prime. 10/10, bez kitu.

Jest to najwyżej oceniana gra minionej generacji konsol. Uważam, że słusznie :kult: . Już nie mogę się doczekać aż sprawdzę Echoes i Corruption...
  • 0

#270 Uuk Napisany 29 sierpień 2007 - 16:54

Uuk

Dante

• Forumowicze
  • 1487 Postów:
Ja się tak zastanawiam, czy ze mną jest coś nie tak. Grałem parę godzin w Metroida i... niespecjalnie mi się spodobał. Duuuużo backtrackingu, i co za tym idzie respawnujący się przeciwnicy, irytujące momenty (chociaż pewnie po prostu ja kiepski w takie gry jestem) - do mnie po prostu nie przemówiła. Ale może to przez cholerne przyzwyczajenie do FPP-ów z pieca.
  • 0