Skocz do zawartości

Zdjęcie

Far Cry 6

Ubisoft PS4 PS5 XONE XSX PC

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
32 odpowiedzi na ten temat

#1 Dixi Napisany 13 lipca 2020 - 07:50

Dixi

    Pixie, Dixie i Pan Jinks :)

  • Forumowicze
  • 4 196 Postów:

Nowy Far Cry, jakieś kubańskie klimaty. Premiera 18.02.2021.


  • 0

#2 cwany-lis Napisany 13 lipca 2020 - 10:51

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 560 Postów:

Grałem tylko w jedynkę na pierwszego x'a i zawszę chciałem ograć dwójkę ... a tu już tyle części się namnożyło :uff: 


  • 0

#3 tomasz Napisany 13 lipca 2020 - 10:57

tomasz

    ILLEGAL STREET-RUNNING SCENE

  • Forumowicze
  • 6 336 Postów:
Trójeczka najlepsza, potem to już downward spiral.
  • 2

#4 Kazuo Napisany 14 lipca 2020 - 12:31

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:
Trójeczka widzę do wyrwania na Storze za 11zł. To wciąż o 10 za dużo, ale może ktoś się skusi.
  • 0

#5 oranje Napisany 14 lipca 2020 - 20:22

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 110 Postów:
Trójka fajna była, bo w miarę świeża. Później już tylko klony wychodziły.
  • 0

#6 Kurzy Napisany 14 lipca 2020 - 23:34

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 970 Postów:
I była wyspa i dym, który nawiązywał do LOST.

Tez mi się w FC3 najfajniej grało.
  • 0

#7 ACZ Napisany 28 maja 2021 - 13:37

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 066 Postów:

Wyciek gameplayu od naszego youtubera Rojsona, który pojawił się wczoraj. Oficjalnie Ubi dziś zaprezentuje rozgrywkę.

https://vimeo.com/555896122

 

wkMYW9X.gif

 

fbtM0ex.gif

 

RlVTC8y.gif


  • 1

#8 BeSOS Napisany 28 maja 2021 - 20:57

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Fajne. Byle nie nudziło jak 4 i 5.
  • 0

#9 ACZ Napisany 01 czerwca 2021 - 20:43

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 066 Postów:

 

Jak czytamy w opublikowanym wczoraj na blogu Ubisoftu wpisie, Far Cry 6 będzie grą mocno polityczną.

W produkcji toczą się trudne, istotne dyskusje na temat warunków, które prowadzą do powstania faszyzmu w danym kraju, kosztów imperializmu, pracy przymusowej, potrzeby wolnych i uczciwych wyborów czy praw osób LGBTQ+. "W naszym podejściu staraliśmy się szukać twórców i współpracowników do naszego zespołu, którzy są w stanie osobiście opowiedzieć o historii i kulturze regionów, którymi się inspirowaliśmy. Zatrudniliśmy również ekspertów i konsultantów, którzy wielokrotnie w trakcie projektu analizowali historię gry, aby upewnić się, że jest ona opowiedziana z wyczuciem" - czytamy we wpisie.

 


  • 0

#10 ACZ Napisany 12 czerwca 2021 - 21:36

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 066 Postów:


  • 0

#11 Hellmans Napisany 12 czerwca 2021 - 23:11

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 011 Postów:

Wyciek gameplayu od naszego youtubera Rojsona, który pojawił się wczoraj. Oficjalnie Ubi dziś zaprezentuje rozgrywkę.

https://vimeo.com/555896122

 

wkMYW9X.gif

 

 

 

 

 

 

Całe Ubi na jednym gifie

 

Ubi: brutalny świat, wojna partyzancka, rewolucja, propaganda, polityka, olaboga dyktator

Też Ubi: hehe żartowaliśmy, nie nie nie, nie jesteśmy po żadnej ze stron, oto krokodyl w kamizelce i jeszcze jamnik na kółkach i zamknijcie się

 

BOxOaRR.png


  • 0

#12 Sylvan Wielki Napisany 14 czerwca 2021 - 12:26

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 610 Postów:


  • 0

#13 Schrodinger Napisany 14 czerwca 2021 - 13:03

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:

jamnik na kółkach czego nie rozumiesz! 


  • 0

#14 Cudak Napisany 14 czerwca 2021 - 13:07

Cudak

    cześć

  • Forumowicze
  • 25 974 Postów:

Mam nadzieję, że to ostatni Far Cry w tej formule. Im więcej wiem o tej grze tym bardziej mnie odrzuca, choć na początku miałem jakiś tam hajpik bo Gus Fring i ciekawy setting. No ale boli mnie głowa jak oni mówią, że to poważna partyzantka, walka z dyktaturą - czyli tematy bardzo poważne i dramatyczne, a potem wjeżdża trailer i jest:

 

- jamnik inwalida

- krokodyl w kurtce

- broń na płyty CD grająca makarenę :olo:

 

Wybija mnie coś takiego z miejsca. Jasne, nawet w poważnej produkcji zawsze znajdzie się miejsce na humorek, ale kogoś w Ubisofcie odcięło przy FC6. xD


  • 0

#15 ACZ Napisany 26 sierpnia 2021 - 15:28

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 066 Postów:


  • 0

#16 nole Napisany 09 września 2021 - 06:13

nole

    Mr ZURKON is here to KILL

  • Forumowicze
  • 6 723 Postów:

https://youtu.be/aYxmejMnR78


  • 0

#17 keogh Napisany 08 października 2021 - 16:28

keogh

    aoa

  • Forumowicze
  • 12 581 Postów:
kilka godzin za mną i póki co jest to pierwszy fc, ktory robi rewolucję tam gdzie nie powinien - ogranicza siebie przez tactical tralala rejnbol sixowanie, zamiast stawianie na pelna wolnosc w ewolucji superbohatera.
bardzo możliwe, że mocno się zawiode, i o zgrozo - topografia troche zasysa. chce wierzyć, ze zmienie zdanie na plus jak po new dawn.
  • 0

#18 Woroq Napisany 14 października 2021 - 10:43

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 664 Postów:
Zrobiłem sobie mały rachunek sumienia i stwierdziłem, że z open worldów od Ubi, skończyłem tylko Far Cry 4, Watch Dogs i Assasin’ s Creed Origins :lol2: wszystko inne czego próbowałem, szybko mnie nudziło

No i kupiłem tego całego nowego farcraja, to był impuls zakupowy (tym razem w pudełku), choć recenzja keogha mnie nie przekonała ;)
Spoiler

Pograłem trochę, za dużo nie napisze, ale:
1. Gra jest przepiękna, z cudowną roślinnością i pięknym HDR, plynniutka i ostra, mimo, że widać mocno poprzednią generację

2. To może większy, ale po prostu kolejny FC , jak każdy inny. Ta cała rewolucja, to dokładnie to samo co w poprzednich częściach. Strzelanie, bazy, fauna itd - kopiuj wklej

Bawię się dobrze, się generalnie nie polecam. Może fanom Ubi i serii. Ale jeśli ktoś będzie chciał sprawdzić, za jakiś czas będę sprzedawał pudełeczko ;) Zobaczę, jak długo będę jeszcze czerpał radość z tej gierki

Na początku jest fajna akcja z paleniem plantacji miotaczem ognia , kiedy w tle towarzysz śpiewa Bella Ciao. Polecam zrobić to w nocy - super akcja :)

Ten post był edytowany przez Woroq dnia: 14 października 2021 - 10:49

  • 1

#19 burnstein Napisany 14 października 2021 - 11:42

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 072 Postów:

Zrobiłem sobie mały rachunek sumienia i stwierdziłem, że z open worldów od Ubi, skończyłem tylko:

(...)

 

O, też zrobię... processing... grałem tylko w Assassins Creed 2.


  • 0

#20 xell Napisany 14 października 2021 - 12:05

xell

    Odziany w bursztyn

  • Forumowicze
  • 21 227 Postów:

Moja lista:

-ukończone - AC1, AC2, Brotherhood, Origins

-przerwane w 1/3: Black Flag

-obczaiłem na 5 minut i wyłączyłem: Watch Dogs 2

 

Gdzie się plasuję w rankingu ubirakozjebów?


  • 0

#21 ACZ Napisany 14 października 2021 - 21:29

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 066 Postów:

Podejrzewam, że plasujesz się dosyć wysoko.

 

Ja w żadnego nie grałem na swojej konsoli. Jedynie ze 2-3h w FC3 na splicie u kumpla, bo pomagałem mu wbić jakieś trophy.


  • 0

#22 oranje Napisany 14 października 2021 - 22:28

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 110 Postów:
U mnie.
Ukończone:
- AC
- AC2
- AC Black flag
- AC Origins
- AC Valhalla
- FC3
Nie skończyłem:
- Brotherhood
- Odyseja
- FC2
  • 0

#23 Sylvan Wielki Napisany 28 października 2021 - 17:25

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 610 Postów:

X5k9XBj.jpg

No dobrze. Najnowszy Far Kraj ukończony. Sytuacja wygląda następująco. Jeżeli ktoś lubi tę serię, to śmiało może atakować. Otrzyma (bardzo) dobry tytuł z porządną oprawia audiowizualną. Jeżeli ktoś gra w FC raz na przysłowiowy ruski rok i uważa, że to przyzwoita pozycja, może poczekać na obniżkę ceny, kupi i relatywnie nieźle będzie się bawił. Natomiast jeśli ktoś na przestrzeni lat zagrał w jedynie w FC3, bądź piątkę, gry nie ukończył ponieważ uznał ją za zbyt powtarzalną i średnią, to absolutnie nie ma tu czego szukać.

ZjUZPa9.jpg

Graficznie tytuł prezentuje się bardzo dobrze. Sytuacja zbliżona do Valhalli. Widać, że to pozycja międzygeneracyjna, ale i tak jest co podziwiać. Ot to taka ładniejsza piątka, która hula w 60 k/s i to również robi przysłowiową robotę.

Jeżeli chodzi o audio, to również najnowsza pozycja Ubi trzyma w tym aspekcie wysoki pozim. Najbardziej z podobał mi się motyw, gdy Dani wchodzi do jakiegoś pojazdu, włącza radio i śpiewa wraz z wykonawcą - "Livin' la Vida Loca" Martina, czy "Havana" Cabello istna rewelacja. Wszelakim okrzykom tudzież wystrzałom też nie sposób wiele zarzucić.

6rZ2tIo.jpg

Pod względem mechaniki, czy samej rozgrywki niewiele tu się zmieniło, choć szóstka oferuje kilka nowości. Podobała mi się nowa mini gra operację los banditos, gdzie wysyłamy swoich ludzi na misję, a następnie wybierając odpowiednie opcje kalkulujemy zysk i ewentualną stratę, by ostatecznie otrzymać nagrodę (broń, surowce). Świetnie wypadają według mnie yarańskie opowieści. Jest ich sporo i są bardzo zróżnicowane. To dodatkowe misje, w których otrzymujemy najczęściej specjalny ekwipunek. Niby klasyczne przynieś, podaj, pozamiataj, ale wprawnie podane. Raz poszukasz zwariowanego kurczaka Ramona, który uciekł, a ty przemierzasz jaskinię wypełnioną jajami rodem z filmu "Obcy", innym razem masz zaczaić się na poddaszu na oficera i czekać na sygnał matki, której porwano córkę, by sprzątnąć przeciwnika. Poznasz także historię pewnego romansu. Należy wówczas dostarczyć list, a odbiorcą jest zbzikowana staruszka, która zaminowała cały teren na którym mieszka. Nic wybitnego, ale lepsze i ciekawsze to niż wdrapywanie się na kolejną wieżę radiową. Oczywiście nie brakuje odbijania wrogich posterunków, a strzelać jest czym, bo opcja "zrób to sam", gdzie samodzielnie modyfikujemy nasz oręż też pokazała się z dobrej strony.

DSPqm82.jpg

Niestety sama historia wypada blado. Ja w pełni rozumiem, że nie każda gra musi fabularnie być kolejnym Spec Ops: The Line, czy NieR Automata, ale jest mało intrygująco. Potencjał Antona Castillo kompletnie nie został wykorzystany, a sam antagonista pojawia się równie rzadko, jak Vaas Montenegro. Ma dwie dobrze pomyślane sceny i dodaje pikanterii zakończeniu, ale można było znacznie lepiej go przedstawić.

Jeżeli ktoś ma alergię na LGBT, to może czuć się ostrzeżony. Niestety poprawność polityczna jest silna w nowym FC.

qwjmaze.jpg

Transpłciowa kobieta, która stała się facetem, będącym w związku z silną kobietą. Pocieszny, otyły gej, grupa silnych kobiet rządnych władzy i tak dalej.

I generalnie ja nie mam problemu z tym, by ukazano w grze postać o odmiennej orientacji, czy tak zwaną silną kobietę, ale tu jest tego takie nasycenie, że Neil Duckman byłby dumny. Ok, korpo nie robi tego z dobrego serca. Chcą zadowolić różnych klientów, więc puszczają oczko do mniejszości, a ci radują się, że ich przedstawiciele są w grze. Niemniej jak transpłciowy Paolo de la Vega co rusz dostaje burę od swojej kobiety, ta ciągle wrzeszczy nań, że ma się w garść wziąć, że jest facetem przecież, to wypada to żałośnie. Liderka grupy Libertad przypomina Elkę. Może raz w ciągu całej gry się uśmiechnie, a tak pretensje do wszystkiego i wszystkich, tylko nieograniczona złość. Wziąć karabin i zabić wrogów rewolucji, a takich lasek jest tu kilka. Natomiast jeżeli jest już przedstawiony facet, to jest albo błaznem albo pijakiem albo drag queen albo zdrajcą rewolucji.
Jeżeli przedstawią jakąś ciekawą, charyzmatyczną postać męską, to .... cóż, nie będę wdawał się w szczegóły, ale czasu antenowego nie dostaną za dużo, bo jak rewolucja to kobiecą.  

Plusy natomiast za kapitalną scenę po napisach.

I4j7s0o.jpg

Bawiłem się bardzo dobrze przez blisko 40 godzin. Tytuł fabularnie nie zachwyca, postacie nieszczególnie będą zapamiętane, ale szkielet rozrywki uważam, że się sprawdził. Średnia światowa na poziomie 7.5/10 jest sprawiedliwa. To (bardzo) dobra gra, odtwórcza lecz można przy niej dobrze czas spędzić. Ostatecznie podobnie, jak Easy Allies uważam, że ocenę można naciągnąć na pełnoprawne 8/10.

8/10 - grafika;
8/10 - audio;
8/10 - grywalność;

8/10 - ocena końcowa;


  • 3

#24 torq314 Napisany 29 października 2021 - 06:24

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 415 Postów:

Dzięki, ta szczera ocena ostatecznie zniechęca mnie do podejścia. 


  • 1

#25 Sylvan Wielki Napisany 29 października 2021 - 09:06

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 610 Postów:

Zdecydowanie bardziej polecam ci dokończenie wybitnej NieR Automata niż ganiać z krokodylem po Yarze, ale hej, jak już ukończysz #GloryToMankind i inne tytuły pierwszej klasy, to można zastanowić się nad obaleniem Antona Castilo.
 


  • 1

#26 Sylvan Wielki Napisany 12 listopada 2021 - 12:15

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 610 Postów:


  • 0

#27 Spuczan Napisany 17 grudnia 2021 - 07:55

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 12 961 Postów:
https://youtu.be/kBHItRZKC94
  • 0

#28 Sylvan Wielki Napisany 05 stycznia 2022 - 09:53

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 610 Postów:

tz2hJju.jpg

Jakby nie pomoc przy kooperacji innego gracza, stanęłoby na 97% - mapa się zbugowała. :pf:
Ogram nowości, delikatne zaległości i zabieram się za DLC.
Tak przy okazji gra jest do kupienia za około 140 zł (sklepy).
Można się skusić.


  • 0

#29 Schrodinger Napisany 05 stycznia 2022 - 10:53

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:

ciągle za drogo 


  • 0

#30 Sylvan Wielki Napisany 20 stycznia 2022 - 10:39

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 610 Postów:

Może M$ sięgnie znowu do kieszeni i będziesz miał w GP. :burn: :xone:


  • 0



Inne z tagami: