Skocz do zawartości

Zdjęcie

Tormented Souls

Abstract Digital Dual Effect PQube Switch XONE PS4 PC

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
15 odpowiedzi na ten temat

#1 Kazuo Napisany 10 sierpnia 2020 - 09:29

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:


Klonik Residenta zapowiedziany na przyszły rok.

Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 12 sierpnia 2020 - 08:37

  • 0

#2 burnstein Napisany 10 sierpnia 2020 - 09:54

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 073 Postów:

Predefiniowane kamery i strzelanko? Ha ha, powodzenia, kierunek piec.


  • 0

#3 Kazuo Napisany 10 sierpnia 2020 - 10:46

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:
No nie ma się co czarować, to nie jest typ gry, który celuje w najwyższe miejsca na listach sprzedaży, zdecydowanie bliżej tutaj do indyka niż produkcji kalibru AAA. I dobrze, nie wszystko musi być kolejnym God of Warem czy Ghost of Cuszimą z budżetem na pierdylion dolarów, mniejsze tytuły też potrafią sprawić tonę frajdy. Wystarczy że gierka znajdzie swoją niszę, osiągnie zamierzone przew deva cele oraz zostanie doceniona przez swój target i mam nadzieję, że czasem będzie się pojawiać coraz więcej takich produkcji.
  • 1

#4 Mateo Napisany 10 sierpnia 2020 - 11:18

Mateo

    Demigod

  • Forumowicze
  • 7 088 Postów:
Kazek, jak jesteś mocno wygłodniały na tego typu gry, to przejdź sobie Clock Tower 3. Niszowa, ale z dobrym klimatem.
  • 0

#5 burnstein Napisany 10 sierpnia 2020 - 11:27

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 073 Postów:

Mateo, a grałeś w Carrier??


  • 0

#6 Mateo Napisany 10 sierpnia 2020 - 11:30

Mateo

    Demigod

  • Forumowicze
  • 7 088 Postów:
Słyszałem że ty grałeś. Eot
  • 0

#7 nole Napisany 14 sierpnia 2020 - 19:46

nole

    Mr ZURKON is here to KILL

  • Forumowicze
  • 6 723 Postów:

Wywiadzik z twórcami:

 

https://www.pushsqua...echanics_of_old


  • 0

#8 ACZ Napisany 14 września 2021 - 17:38

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 070 Postów:

Można brać, średnia w okolicach 75%.

 


  • 0

#9 Kazuo Napisany 14 września 2021 - 22:53

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Dawać mi to na PS4 :fa:


  • 0

#10 ACZ Napisany 14 września 2021 - 23:48

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 070 Postów:

Myślałem, że już wyszło, a to się okazuje, że ma wyjść pod koniec roku na starszą generację.

Ogólnie miało to wyjść tylko na nową generację, ale twórcy zmienili zdanie.

 

Na storze gra kosztuje 79 zł, jest też demo do pobrania.


Ten post był edytowany przez ACZ dnia: 14 września 2021 - 23:53

  • 1

#11 Kazuo Napisany 15 września 2021 - 15:42

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Bardzo fajna cena, nawet nie będę kombinował z używkami w pudełkach, tylko od razu biorę cyfrówkę day 1.


  • 0

#12 Pico Napisany 30 grudnia 2022 - 15:26

Pico

  • Forumowicze
  • 10 674 Postów:
Czemu tu nie ma tego posta Kazua?

http://nikogoforum.p...yłam/?p=2042021

Musiałem się przekopywać w tamtym temacie...
  • 1

#13 Kazuo Napisany 30 grudnia 2022 - 15:51

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Kiedyś mi zwracaliście uwagę, że powinienem pisać te swoje bzdury we właściwych tematach, muszę się tego w końcu nauczyć :olo:


  • 1

#14 Pico Napisany 02 stycznia 2023 - 23:13

Pico

  • Forumowicze
  • 10 674 Postów:
Gram, gram, gram...

Kiedyś grałem w takie gry jak Silent Hill, Clock Tower, Forbidden Siren czy Fatal Frame. Każda straszyła na swój sposób, zwłaszcza mój ukochany Silent Hill 1 - dźwiękami, muzyką, mrokiem a przez to ograniczoną widocznością, ujęciami kamer, stresem związanym z ewentualną śmiercią, bo nie wiadomo kiedy zapis...

A teraz? Teraz mam to wszystko. Dla mnie jest to 10/10. Gra nie straszy tanimi jump-scare'ami, chociaż i one są - no dzisiaj dwa razy bym zszedł na zawał, daaawno się tak nie przerażałem grą. Gdy człowiek jest napięty jak struna i jump-scare jest tak jakościowy, to ożeż ty ch*ju! Idzie się obsrać.

Sądzę, że przeszedłem mniej niż połowę gry, nie spoileruję sobie na razie solucją, chociaż miałem już momenty zawahania, bo zagadki to petarda w tej grze. Twarze może i nie wyglądają, modele postaci to raczej drewno... ale naprawdę, to nie jest istotne, dla mnie przynajmniej.

Ta gra to jeb*ana perełka, chilijskie studio odwaliło super robotę. To taki znakomity hołd dla dawnych survival-horrorów, że mam gejmingowego bonera, że znów czuję to czego szukałem przed laty w tych wcześniej wymienionych grach.

Zdam oczywiście relację po przejściu gry, czy coś tam się nie skasztaniło z klimatem, zagadkami, fabułą. No ale na razie się nie zapowiada.
  • 1

#15 Kazuo Napisany 02 stycznia 2023 - 23:25

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Ja mam nadzieję, że mimo wszystko gierka swoje zarobiła i te Czing-czongi smażą już sequel, który naprawi błędy pierwszej części i jeszcze bardziej dowali skomplikowanymi zagadkami oraz zrytym klimatem. Bardzo mi się podoba kierunek jaki obrali, zamiast rzucać się na full 3D i kamerkę znad ramienia jak chociażby ziomeczki od Daymare 1998 (chociaż ta gra też jest fajna!), to poszli totalnie w klasykę gatunku serwując konkretny survival horror, a nie grę akcji z elementami horroru. 

 

 

 

Więcej takich gier!

 

comment_jZmfhDWJXunMR6etytzNgvG6rQxSb2C7


  • 1

#16 Pico Napisany 07 stycznia 2023 - 02:31

Pico

  • Forumowicze
  • 10 674 Postów:
Skończyłem.

Klimat, zagadki, muzyka - za to można nawet i 10 dać.
Grafika teł ładna, ale dyszki tu nie można dać.
Postaci w cutscenkach drewniane, średniak. To samo dialogi.

Ale to wszystko jest hołdem dla klasyki gatunku. I to naprawdę zrobionym z klasą, jak na rok 2021 i niszowe studio, niewielki budżet. Bardzo, bardzo pozytywnie odbieram ten tytuł, takie 8,5 a nawet 9 w ocenie. Bo strach w pewnym momencie trochę opadł, przez pewien mankament...

c8011c95c3851.jpg

Nie, nie jesteśmy z latarką nagle zabijakami, jak spotykamy maszkary. Ale nie ma tego elementu stresu jak wtedy, gdy mamy zapalniczkę - a w totalnie ciemnych pomieszczeniach wiąże się to z tym, że musimy odpalić jakiś świecznik. A gdy przeciwnik już idzie na Ciebie, ty nie masz pełnego życia, save'owałeś już jaaakiś czas temu, to wkrada się stresik, są emocje.
No a z latarką jest po prostu lżej o te stresy po części, troszkę gra traci.

Co do historii zawartej w grze - twist, którego szybko możemy się domyśleć, jest dobrze później poprowadzony. Cała fabuła i jej finał - który mooocno przypomina to co się działo w SH1 na końcu - to naprawdę rzecz na duży plus. Oczywiście mając na uwadze, że to survival horror w starym stylu. Nawet te drętwe, pełne przesadnych emocji dialogi, były na modłę tych, które zrobił Team Silent przy pierwszym SH.

No dobra, dam grze te 9/10, bo po prostu kocham takie giereczki.

Marzy mi się, by ci chilijscy twórcy dostali zdecydowanie większy budżet i albo kontynuowali historię albo rzucili się na nową historię, które znów będzie hołdem dla gatunku. Dorzucić do tego Mikamiego i jego szaleństwa z TEWów i wyszłaby petarda.
  • 3



Inne z tagami: