Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hyrule Warriors: Age of Calamity

Omega Force Team Ninja KoeiTecmo Nintendo Switch

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
60 odpowiedzi na ten temat

#31 Tawotnica Napisany 23 listopada 2020 - 17:51

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 074 Postów:

po wznowieniu gry:

+ -> wybierasz postać ->  strzałka w dół na status

 


  • 1

#32 Kaxi Napisany 23 listopada 2020 - 19:24

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 144 Postów:
Dziękować
  • 0

#33 Pawlik Napisany 24 listopada 2020 - 16:02

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:

a jakieś wrażenia? 


  • 0

#34 lukaszSA Napisany 24 listopada 2020 - 16:19

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 915 Postów:
Najlepsza gra jaka wyszła w tym miesiącu
  • 0

#35 Kaxi Napisany 24 listopada 2020 - 16:33

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 144 Postów:

Trochę brakuje mocy konsoli choć i to tak jedno z lepiej działających Musou chyba.

 

A różnorodność i skala starć robi wrażenie, używanie specjali jest mega efektowne.


  • 0

#36 BeSOS Napisany 28 listopada 2020 - 12:36

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
No, aż szkoda że to nie jest 60fps w 1080p :(
  • 0

#37 Kaxi Napisany 28 listopada 2020 - 22:43

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 144 Postów:

Może w marcu będzie.


  • 0

#38 BeSOS Napisany 29 listopada 2020 - 00:59

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Oby. Bo gra się bardzo fajnie, żaden killer ale bardziej filler na wysokim poziomie. Szkoda że nie ma większej eksploracji i jakiegoś drzewka rozwoju bo level to nic więcej jak numerek.

Mam z 10h już za sobą i myślę że z przyjemnością skończę.
  • 0

#39 Tawotnica Napisany 29 listopada 2020 - 15:36

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 074 Postów:

Trochę brakuje mocy konsoli 

 

trochę to mało powiedziane. Na lajcie to jest wręcz niegrywalne, tak mocno dropi. Nie pamiętam, żeby aż tak źle było w Samurai Warriors 4 czy FEW, gdzie te odsłony jednak trochę gorzej wyglądały. 

 

Pod względem rozgrywki jak każde musou. Na przykład atak na tarczy Linka to 1:1 specjal Tadakasu Hondy. Patent ze słabymi punktami mieliśmy już w pierwszym HW. System run z BotW za to całkiem oryginalnie przejęty.  

 

Wybór misji in plus, bo zamiast wybierania rozdziałów z tabelki mapka przynajmniej daje iluzję nieliniowości. 

 

Fabularnie za daleko nie zabrnąłem, ale po trailerach spodziewałem się hm... trochę poważniejszej/mroczniejszej historii? To w końcu great calamity, ale może jeszcze w tej materii coś się stanie bardziej dramatycznego. 

 

Nie jest to gra z którą mi się chce więcej czasu spędzać niż jedną misję, dwie dziennie, więc pewnie będę dziubał przez cały grudzień.

 

Spoko, że się tak dobrze sprzedało, to może doczekam się kiedyś kolejnego Fire Emblem Warriors, w którym zdecydowanie więcej było do poprawy niż w HW. 


  • 0

#40 Tawotnica Napisany 30 listopada 2020 - 19:26

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 074 Postów:

Ok, tego się nie spodziewałem:

 

Spoiler

 

takich rzeczy zwykle nie ma w Warriorsach. :notbad: 


  • 0

#41 BeSOS Napisany 30 listopada 2020 - 23:29

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
A ja jestem rozczarowany bo to miał być prequela a nie jakaś alternatywna rzeczywistość prequela :reggie:

Po ok 15h powoli zaczyna mi się wkradac zmęczenie materiału i nie chce mi się już robić pobocznego stuffu bo gra i tak jest dosyć prosta. Jadę story i mam nadzieję że końcówka chociaż da rade i będę w błędzie co do początku...
  • 0

#42 BeSOS Napisany 02 grudnia 2020 - 22:54

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Skończyłem. Końcówka epicka i nawet smutna ale nie z tych powodów co myślałem że będzie bo gra ma totalnie inne story niż BOTW sugerowała i za to niech się Nintendo jebie. False advertising i tyle. Do tego gameplay w połowie zaczyna już nuzyc. Mimo to daje 7 bo fajna rzecz dla fanów Zeldy tyle że nie radzę traktować tego jako uzupełnienie fabuły BOTW bo nie uzupełnia nic, to raczej więcej nic nie wnoszących do lore filmików i dialogów.
Zawód ale gra i tak dosyć smaczna dopóki gameplay loop nie zaczyna męczyć. No i ta mapka usrana ikonkami w pewnym momencie - głupota.

Ten post był edytowany przez BeSOS dnia: 02 grudnia 2020 - 22:57

  • 0

#43 Kaxi Napisany 02 grudnia 2020 - 23:03

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 144 Postów:

Bałem się, że tak będzie z tą fabułą po demie, ale wciąż się łudziłem... Trochę zabiłeś moją nadzieję. Nie sądziłem, że Nintendo tak bardzo oszuka i wypuści co, spin off w alternatywnym uniwersum? Jak Star Trek filmy Abramsa?


  • 0

#44 BeSOS Napisany 02 grudnia 2020 - 23:30

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
No i do tego sposób w jaki to robią jest w grze niespójny totalnie z wydarzeniami z jedynki więc tym bardziej wtf.
Ja kupiłem ją właśnie dla fabuły i chciałem zobaczyć i poczuć to zeszczucie i beznadzieje upadku Hurule ale to było chyba za hardkorowe jak na family friendly Nintendo.
Natomiast gra w miarę sprawnie oddaje epickość tych starć i fajnie pobiegać po znanych lokacjach z gry,szczególnie Plateau :)
  • 0

#45 lukaszSA Napisany 03 grudnia 2020 - 07:11

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 915 Postów:

Torna pokazuje, że tragiczna i brutalna historia to nie jest problem dla Nintendo. 

 

No ale skończę to ocenie


  • 0

#46 lukaszSA Napisany 05 grudnia 2020 - 17:45

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 915 Postów:
Jeszcze nie skończyłem ale już widzę.

Podróże w czasie to najgorsze gówno jakie można umieścić w narracji
  • 1

#47 BeSOS Napisany 06 grudnia 2020 - 15:01

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Yep. Oby Square się opanowało z FF7 remake Part 2 :////
  • 0

#48 Tawotnica Napisany 07 grudnia 2020 - 09:57

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 074 Postów:

Ja jestem w momencie w którym

Spoiler
, co mnie trochę zniechęciło, bo najwięcej pykałem Urbosą i Darunem :ftopa: 

 

Więc z braku laku cisnę Impą. Straszny pogrom sieje tymi swoimi kopiami, tyle że na bossach zbieranie znaczków jest upierdliwe. Mimo to, awansowałą na jedną z ulubionych postaci. Mnichem też się bardzo fajnie nagina jak się mu trochę broń podpakuje. 

 

Za to wróżkami, Hastu i  Zeldą ociężale idzie.   


  • 0

#49 Damian Napisany 09 grudnia 2020 - 13:21

Damian

    Link

  • Forumowicze
  • 298 Postów:

Bardzo przyjemna gra. Naparzanie wrogów Urbosą, Miphą, Impą, czy pozostałymi Czempionami jest uzależniająco satysfakcjonujące. Sama oprawa audio-wizualna i zawartość tych Warriorsów to istna laurka dla Breath of the Wild. Nie wiem, czy po niecałych 4 latach od premiery pierwowzoru można mówić o nostalgii, ale jeżeli tak, to Age of Calamity korzysta z tego perfekcyjnie.

 


  • 0

#50 Tawotnica Napisany 22 grudnia 2020 - 12:48

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 074 Postów:

Ja powoli kończę i tak po 5 rozdziale znalazłem działającą nieźle dla siebie pętlę: 

- najpierw cisnę wszystkie fetch-questy. Zaznaczam na radarzę i grinduję materiały, nie kupuję nigdy w stajniach. Zaletą tego jest, że nafarmię przy okazji od razu trochę kasy i sobie zróżnicuję rozgrywkę cisnąc mniej używanymi bohaterami po raz n-ty anti-flame training II :olo: 

- potem się biorę za side-questy, biorąc pod uwagę czy w są w nich (oraz następnym mainie) poblokowani bohaterowie, coby hajsu nie wydawać na level up (przykładowo Zeldy, która często jest wymuszana fabularnie)

- odwiedzam kuźnie i trening, sprzedając niepotrzebne bronie i pakując całą kasę w upgrady. 

- niszczę main-quest

i tak mogę w kółko. 

 

Jedyne co mi nie wychodzi to zbieranie koroków i skrzynek. Nie potrafię się zmotywować do przeczesywania dość żmudnych main questów po kilka razy, szczególnie jeśli są ograniczone czasowo. 
 
Największą wadą gierki im dłużej się pyka to mała różnorodność przeciwników. 
Rzygam już Hinoxami czy Lynelami. Tak kreatywnie jak twórcy podeszli do rosteru grywalnych postaci tak zupełnie bez inspiracji machnęli większych przeciwników. 
 
Fabularnie tak jak pewnie każdy jestem zawiedziony ogólnym tonem historii, ale jak już się to przeboleje znajdzie się trochę fajnych momentów. 
Na przykład po misji w Hateno jak
Spoiler
dobrze nakręca hajp. 

  • 0

#51 BeSOS Napisany 23 grudnia 2020 - 00:36

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Dla mnie grywalnych postaci było za dużo, połowa z nich była mało grywalna.
Ale różnorodność przeciwników to faktycznie fail, już w połowie miałem dosyć walk z nimi, szczególnie tych pokroju Hinoxow czy Lybneli gdzie wydłużone to było na maksa.

Z perspektywy czasu to nie jest gra na więcej jak 6.5.
  • 0

#52 Tawotnica Napisany 23 grudnia 2020 - 11:27

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 074 Postów:

Roster i tak jest mniejszy niż w poprzednim HW czy FEW. Na tę chwilę chyba najlepsze musou w jakie grałem (co nie zmienia faktu, że to zawsze gierki na ~7/10). 

 

 

 


  • 1

#53 gruby Napisany 23 grudnia 2020 - 12:58

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 260 Postów:

Szkoda, to olewam szkoda życia na średniaki.


  • 0

#54 BeSOS Napisany 23 grudnia 2020 - 18:37

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Olej.
  • 0

#55 Kaxi Napisany 11 stycznia 2021 - 11:00

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 144 Postów:

Gra na początku mnie zachwyciła, potem rozczarowała, a obecnie uzależniła. Jestem już blisko końca, ale chyba wyczyszczę mapkę Hyrule.


  • 0

#56 BeSOS Napisany 11 stycznia 2021 - 23:46

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
...seriously???
  • 0

#57 Kaxi Napisany 12 stycznia 2021 - 00:39

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 144 Postów:

Dobry odmóżdżacz na godzinkę przed snem po całym dniu. I grindowanie składników uzależnia.


Ten post był edytowany przez Kaxi dnia: 12 stycznia 2021 - 00:39

  • 0

#58 BeSOS Napisany 16 stycznia 2021 - 00:17

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
No tylko z co one Ci tak naprawdę tam dają? Dla mnie zbędny dodatek.
  • 0

#59 Kaxi Napisany 25 stycznia 2021 - 09:18

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 144 Postów:

Skończyłem main quest z prawie 50 godzinami na liczniku.

 

Ten cały

Spoiler

 

Ale bawiłem się dobrze, dobry odmóżdżacz przed snem, dałbym takie solidne 7,5/10, a akurat potrzebowałem czegoś takiego niezbyt trudnego, z częstą gratyfikacją, do włączenia regularnie na 10 minut.


  • 0

#60 lukaszSA Napisany 25 stycznia 2021 - 09:56

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 915 Postów:

No, nie pisałem nic więcej po skończeniu bo jakoś nie miałem weny, ale jeśli chodzi o fabułę to rozumiem czemu tak wygląda (swoje założenia wypełnia ok), ale jednocześnie nie podoba mi się to

 

Spoiler

 

Cóż. Lepiej by było, gdyby ten prequel był DLC jak Torna bo wtedy nie musieliby się trzymać założeń jakiejś serii 3rd party, tylko mogliby zrobić to co chcieli. Bo wydaje mi się, że sequel Hyrule Warriors nie powstał dlatego, że Aonuma chciał zrobić prequel BoTW tylko chciał zrobić sequel (HW) i szukał sposobu na maksymalizację jego sprzedaży (a przypięcie łatki "prequel BoTW" daje +5 milionów do sprzedaży).


  • 2



Inne z tagami: