Skocz do zawartości

Zdjęcie

Monster Hunter Rise

Capcom Switch XSX XONE PS5 PS4 PC

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
62 odpowiedzi na ten temat

#1 Tawotnica Napisany 17 września 2020 - 15:47

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:

 

wyciek się w 100% sprawdził. Nowy Monster Hunter na Switcha wychodzi 26.03.2021 i wygląda na połączenie Portable 3rd z MHW. 


Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 01 grudnia 2022 - 23:06

  • 0

#2 gruby Napisany 17 września 2020 - 16:39

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:
Wyglada super, trochę zeldowato, chyba się skuszę. To będzie mój pierwszy MH.
  • 0

#3 ACZ Napisany 17 września 2020 - 17:38

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 161 Postów:

Nie masz czasu na takie gry.


  • 1

#4 cybercotlet Napisany 17 września 2020 - 18:18

cybercotlet

    Official Fullblox Master

  • Forumowicze
  • 8 600 Postów:
Same herę. Nie mam tyle czasu w życiu już :(
  • 0

#5 gruby Napisany 17 września 2020 - 19:20

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:

Nie masz czasu na takie gry.



Ale mój syn ma.
  • 0

#6 Kazuo Napisany 17 września 2020 - 21:41

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Lepiej niech się pouczy czegoś mądrego, a nie tylko gierki w głowie. Jak tak dalej pójdzie to też wyląduje na tym forum i po co mu to?


  • 0

#7 Tawotnica Napisany 18 września 2020 - 02:59

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:
Przesadzacie z tą czasochłonnością.

Jakkolwiek można się wkręcić na długie godziny w MonHuna to konstrukcją rozgrywka zachęca do krótkich sesji. Wykukasz sobie upgrade broni na który musisz nafarmić 600 woreczków żółciowych i pykasz po kwadrans dziennie, optymalizując sposób eksterminacji lootodajnych pokrak. Po drodze zbierając śmieci, robiąc questy, ewentualnie pomagając komuś na multi.

Pomnóżcie to przez ilość różnych buildów i naturalnie macie tytuł na paręset godzin, ale to się równa zbieraniu wszystkich pokemonów i levelowaniu ich do 100.
  • 0

#8 BeSOS Napisany 18 września 2020 - 07:32

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Oby to było bardziej liniowe i story driven niż world I bez tych idiotycznych time limitów....

Wygląda nad wyraz zajebaicie :)
  • 0

#9 Tawotnica Napisany 14 grudnia 2020 - 10:59

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:

 

tak, chyba znowu dual bladem głównie będę nadupiał


  • 0

#10 Kaxi Napisany 07 stycznia 2021 - 15:28

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 160 Postów:

Właśnie leci jaki digital event, ale widzę, że nikogo.

Nowy trailer i od dziś demo.


  • 0

#11 Tawotnica Napisany 07 stycznia 2021 - 17:04

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:

demko jednak jutro  :sadcf:

 


  • 0

#12 Damian Napisany 08 stycznia 2021 - 14:40

Damian

    Link

  • Forumowicze
  • 298 Postów:

Demo już dostępne. Miło, że w rodzimym języku.

 

ZRnZHWl.jpg


  • 1

#13 Aki Napisany 08 stycznia 2021 - 14:47

Aki

    Blanka

  • Forumowicze
  • 223 Postów:

o matko... nie... jak tłumaczenie będzie takie jak w World to znów będzie nawał ludzi pytających o jakieś ładowane topory, wielkie jaggi, rudy "niewiadomego pochodzenia" czy medaliony "nie-wiadomo-czego"...

 

mam nadzieję w pełniku da się mimo wszystko grać po angielsku


  • 0

#14 Tawotnica Napisany 09 stycznia 2021 - 11:50

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:

ja wczoraj tylko na tutorial miałem czas. Takie bzdury jak limiy 30 misji/włączeń to tylko Nintendo razem Capcomem moga wymyśleć :yao:

Poza tym bardzo spoko. Rozdziałka w handheldzie lepsza niż się spodziewałem (chociaż w docku gorsza niż się spodziewałem), wirebugiem i piesełem śmiga się fajnie, ogólnie po chwili przypomnienia sobie sterowania czułem się bardzo swobodnie z giereczką.

Tyle tylko, że demka MonHunów jak ktoś chce się zapoznać z serią nawet teraz z post-Worldowymi usprawnieniami są dość ciężkostrawne, bo wrzucają gracza w środek hunta bez wcześniejszego build-upu i możliwości poćwiczenia dobrze wybraną bronią.
 

o matko... nie... jak tłumaczenie będzie takie jak w World to znów będzie nawał ludzi pytających o jakieś ładowane topory, wielkie jaggi, rudy "niewiadomego pochodzenia" czy medaliony "nie-wiadomo-czego"...


z początku nie wiedziałem o co chodzi, bo w World grałem po angielsku. Potem zobaczyłem to:


 

:lol2:

 

 


  • 0

#15 nole Napisany 09 stycznia 2021 - 12:23

nole

    Mr ZURKON is here to KILL

  • Forumowicze
  • 6 729 Postów:

@Tawot 

 

Lukaszsa królem hodowli jedwabników, ja tak to widzę :cf:

 

https://youtu.be/dSaeQkVxFQM


Ten post był edytowany przez nole dnia: 09 stycznia 2021 - 12:29

  • 0

#16 Kaxi Napisany 09 stycznia 2021 - 22:19

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 160 Postów:

ściągnąłem. ciekawe, czy zdążę włączyć przed końcem przydatności.


  • 0

#17 Aki Napisany 09 stycznia 2021 - 23:19

Aki

    Blanka

  • Forumowicze
  • 223 Postów:

z ciekawostek: ponoć jak się wywali save data dema, to znowu jest 30 ticketów (osobiście nie sprawdzałem, ale kilka osób na discordzie zasiedzianych w MoHunach twierdzi, że tak jest)


  • 0

#18 BeSOS Napisany 11 stycznia 2021 - 00:12

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Ściągnąłem,pograłem 5 min i jak kazde demo MH wyleciało z dysku. Nie dla mnie to.
  • 0

#19 SennseJ Napisany 23 lutego 2021 - 17:45

SennseJ

    Mega Man

  • Forumowicze
  • 136 Postów:
Ja wsiadam z przytupem wraz z limitowaną edycja Pro Controlera
  • 0

#20 Tynio Napisany 25 marca 2021 - 12:44

Tynio

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 416 Postów:

Od kilku dni jest nowe demo z dodanym jednym monsterem. 

 

Jutro premiera więc warto zobaczyć, ten kto ograł pierwsze demo może sobie darować. 

 

Wczoraj pograłem ze 2h i trzeba przyznać, że graficznie wygląda nieźle jak na znicza. 


Ten post był edytowany przez Tynio dnia: 25 marca 2021 - 12:45

  • 0

#21 Schrodinger Napisany 25 marca 2021 - 13:13

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 973 Postów:

Gówno kusi, ale po 100h grindowania w World co było dopiero prologiem powiedziałem sobie że nigdy kurwa więcej :olo:


  • 0

#22 Tynio Napisany 25 marca 2021 - 13:23

Tynio

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 416 Postów:

Gówno kusi, ale po 100h grindowania w World co było dopiero prologiem powiedziałem sobie że nigdy kurwa więcej :olo:

 

To se  demko odpal, bo za tydzień może już nie być lub poczytaj najgorsze oceny.

 

https://www.metacrit...ter-hunter-rise

 

Ja dziś odpalam i ostatniego potworka muszę zaciukać bo mnie lekko wku... wczoraj. 

 


Ten post był edytowany przez Tynio dnia: 25 marca 2021 - 13:26

  • 0

#23 Tawotnica Napisany 28 marca 2021 - 09:13

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:

Monster Hunter nauczył się wspinania od Breath of the Wild. 

 

Tak najkrócej bym streścił pierwsze wrażenia z MH Rise. Taka jest moc kablobaka, że prawie wszędzie wskoczymy czy wbiegniemy po ścianach, pod warunkiem że nie zabraknie staminy. 

 

Jest bardzo dobrze. :tak: 


  • 0

#24 Tynio Napisany 29 marca 2021 - 07:44

Tynio

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 416 Postów:

W domu mam chyba 8 lub 9 części MH z czego moje umiejętności angielskiego są mierne i przy częściach z PSP męczyłem się z ubiciem potworka z 2 gwiazdami (próg wejścia był wyższy) z powodu skakania z zadania do zadania ciężko było mi ocenić serię 

 

Grałem i na 3DS-ie oraz na Wii w 3 część jednak dopiero wersja Wii U na dłużej mnie przyciągnęła oraz zaciekawiła.

 

Wyszedł Monster Hunter World i to z napisami PL tu miałem zamiar pograć dłużej, jednak z braku czasu skończyło się na kilkunastu godzinach. (możliwe że jeszcze wrócę) 

 

Jak tylko usłyszałem że Capcom wydaje MHR na Switcha i do tego z polskimi napisami to  :bowdown:

Preorder poleciał i po ograniu dema stwierdziłem, że nie będę żałował i tak jest.

 

Aktualnie mam za sobą misje treningowe, zakończone wszystkie misje z 1 gwiazdką i 3 misje z 2 gwiazdkami.

 

Na liczniku 18h (w piątek nie mogłem grać wiec jestem w plecy o kilka godzin) sobota i niedziela było ostro i gra graficznie wygląda bardzo dobrze na TV (65" więc 720p powinno kłuć w oczy)  i spadki płynności zdarzają się sporadycznie, nie wpływają na rozgrywkę.

Pamiętam jak na początku Zelda botw kulała i ratowała się łatkami tu wyszła na start 1.11 i jest dobrze, nie mam pojęcia jak im się udało taką grafikę uzyskać na Switchu.

 

Otwarty świat i to nie mały, bez tych ekranów ładowania jak to miało miejsce na 3DS-e czy Wii U to in plus tej odsłony.

Nie będę ukrywał że crafting jest dalej mocny i bez niego nie ma szans na popchanie fabuły do przodu.

 

Kto grał choć raz w MH to wie o co chodzi.

 

Ale nie o tym miałem napisać.

 

Wydaje mi się że ta część ma niższy próg wejścia i kilka frustrujących elementów poszło w odstawkę, gra się płynniej i szybciej.

Dzięki zastosowaniu kablobaka o którym wspomniał Tawot otwiera dosyć ciekawą funkcje szybkiego przemieszczania  się i eksploracji mapy, to nie jest już ta monotonia biegania lub wspinania się, bo teraz siadamy na psa i gonimy potworka.

 

Aktualnie przetestowane 3 rodzaje broni i jednak 2 mieczyki są bardzo szybkie, dla osoby takiej jak ja, idealne bo w DS/BB ciężko było mi czasem przewidzieć ruch przeciwnika, tu nawet jak się nie uda uniku to nie ginę tylko spada mi życie o połowę.

Jest też wada 2 krótkich mieczy, bo czasem czyje się jak bym strugał/ostrzył kredkę łyżeczką.

 

Walka za pomocą kablobaka to też ciekawa sprawa, jednak na początku wkurzało mnie to że nie udawało mi się dosiąc potworka, raz dosiadłem nie tego co trzeba i trzeba było kombinować jak uśmiercić dziada by się nie pałować za długo.

 

W moim wypadku pouczyłem ten powiew świeżości w grze i satysfakcje, że nie biegam jak kot z pęcherzem po całej mapie.

 

Myślę że te 100h szybko mi zleci w grze i nabiorę wprawy w obezwładnianiu Monsterów, jednak w multi chyba się nie zdecyduję i nie opiszę jak to jest. 

 

A i ostatnio ubiłem kilka POPO :) 


  • 0

#25 Tynio Napisany 29 marca 2021 - 13:54

Tynio

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 416 Postów:

Od taka ciekawostka 

 

https://gamingsociet...-3-dni-1127030/


  • 0

#26 Tawotnica Napisany 29 marca 2021 - 14:01

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:

@Tynio, jak jednak będziesz chciał sprawdzić online to daj cynk.

 

Ja się przerzuciłem z Dual na Longsword, też jestem na HR2 i chyba jakiś pierwszy porządny set powinienem złożyć (myślę o Basariosie), bo hunty dużych potworów zaczynają trwać za długo. 

 

Soundtrack tej odsłony jest przekozacki. Pierwsze parę miejscówek a już taki ogień dają:

 

 

 


  • 0

#27 Tynio Napisany 29 marca 2021 - 14:06

Tynio

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 416 Postów:

@Tynio, jak jednak będziesz chciał sprawdzić online to daj cynk.

 

Ja się przerzuciłem z Dual na Longsword, też jestem na HR2 i chyba jakiś pierwszy porządny set powinienem złożyć (myślę o Basariosie), bo hunty dużych potworów zaczynają trwać za długo. 

 

Soundtrack tej odsłony jest przekozacki. Pierwsze parę miejscówek a już taki ogień dają:

 

..... cyk

 

Dam znać, jednak jestem takim noobem, że szkoda pisać o tym i muszę na liczniku nabić przynajmniej 60-70h bym mógł się pokazać. 


  • 0

#28 Schrodinger Napisany 29 marca 2021 - 14:08

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 973 Postów:

juras niech kupi switcha to Was nauczy, plejslejw ale w MH pozytywny wariat :tak: 


  • 0

#29 Tawotnica Napisany 29 marca 2021 - 14:21

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:

 

 

 

 

Dam znać, jednak jestem takim noobem, że szkoda pisać o tym i muszę na liczniku nabić przynajmniej 60-70h bym mógł się pokazać. 

 

 

a nie przejmuj sie, uczę się nowej broni, więc też nie grzeszę skillem. Na jakiegoś Barrotha czy dwa powinno wystarczyć. :ftopa:

 

Porób sobie arenę różnym eq, może któraś broń ci bardziej przypasi niż Dual Sword. Kulu-Ya-Ku to placek i można sobie na nim dobrze poćwiczyć. Nauczyłem się tam nie zapominać używania kablobakowych umiejętności broni. :tak: 


  • 0

#30 Aki Napisany 29 marca 2021 - 21:59

Aki

    Blanka

  • Forumowicze
  • 223 Postów:

kusicie panowie... (chociaż ja chyba najpierw będę starał się skończyć Bravely zanim utonę w kolejnym MoHunie)

 

jak tłumaczenie? ogrywacie to po polsku czy jednak angielskie napisy?

 

oraz pytanie techniczne: gra ktoś lancą? wrócili do starego dobrego raz-dwa-trzy, czy dalej udziwniają jak w Generations?


  • 0



Inne z tagami: