Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pokemon Legends Arceus

GameFreak Nintendo Switch

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
71 odpowiedzi na ten temat

#61 lukaszSA Napisany 26 stycznia 2022 - 15:10

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:
Ludzie w necie hypowali po wyciekach więc w sumie nic dziwnego
  • 0

#62 funditto Napisany 26 stycznia 2022 - 16:41

funditto

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 320 Postów:
No to jednak kupuję
  • 0

#63 Hellmans Napisany 26 stycznia 2022 - 20:17

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 012 Postów:

 

No no, może się złamie. Najchętniej bym to ograł w gejpasie, niech już ms kupi nintendo :(


  • 0

#64 Kaxi Napisany 26 stycznia 2022 - 20:32

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:

No no no. Nie spodziewałem się takich ocen, miałem wrażenie że ostatnie tygodnie upłynęły w oczekiwaniu na kupsztala.


  • 1

#65 Cudak Napisany 27 stycznia 2022 - 00:56

Cudak

    cześć

  • Forumowicze
  • 25 980 Postów:

Ja tam sprzedałem Switcha, więc jestem zwolniony z tematu, a pewnie bym kupił i się cieszył, że gram w pokemony wyglądające jak sraka w 25 fpsach. :olo:


  • 1

#66 Tawotnica Napisany 29 stycznia 2022 - 02:31

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:
Kokainium! Pograłem "chwilę" i się nagle druga w nocy zrobiła.

Legends czerpie sporo z Let's Go, zrzynając trochę klimat i pętlę hub -> ekspedycje -> hub z Monster Huntera.

Żeby zarejestrować stwora w Pokedexie nie wystarczy już po prostu go złapać. Trzeba odhaczyć przynajmniej 10 zadań typu "złap 1 - 4 - 10 - 15 takich Pokemonów", "zobacz 5 - 10 - 15 - 20 razy atak Thunder Shock", "pokonaj Pokemona 10 razy" itd. Wciąga, bo przyjemnie marnuje się na tym czas i warto maksować nawet po zarejestrowaniu mona, bo za każde odhaczone zadanie dostaje się punkty podnoszące rangę, która z kolei daje nowe przedmioty do craftowania i sprawia, że Pokemony do określonego w randze levelu są posłuszne.

Przemieliłem już chyba ze 100 Pokeballi, bo w związku z powyższym dobrze jest łapać, łapać i jeszcze raz łapać.

Pokemony w Legends mogą masterować swoje ataki, zyskując potem modyfikatory do nich (strong/agile), co odrobinę urozmaica walki.

No poza tym, że wygląda jak błoto to daje radę mocno Arceus. Dawno nie przesiedziałem 5h ciurkiem przy poksach.
  • 1

#67 lukaszSA Napisany 29 stycznia 2022 - 09:29

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:
Niech Game Freak się sprzeda Nintendo jak Monolith :(
  • 0

#68 lukaszSA Napisany 29 stycznia 2022 - 20:59

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:
Te płynne przejścia do i z walki :good:

Nie ma już odwrotu od tych zmian.
  • 0

#69 Hellmans Napisany 29 stycznia 2022 - 21:31

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 012 Postów:

Oczywiście że jest, to gejfrik, dali coś dobrego to zabiorą.


  • 0

#70 lukaszSA Napisany 29 stycznia 2022 - 21:39

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:
To będzie bolało bardziej niż porzucenie PSS
  • 0

#71 Tawotnica Napisany 01 lutego 2022 - 20:58

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:

Skończyłem główny wątek, w sensie do creditsów. Tak jak mainlinowe gry zajęło to do ~30h (a nie spieszyłem się specjalnie, bo szczególnie na początku biegałem jak głupek zabijając po 40 bobrów i łapiąc 25 wszystkiego .OLO: )

 

Najlepsze Poki od czasów BW2. Uwielbiam jak koślawo zbalansowane są walki (zdarzało się, że trenerzy zabijali mi stwora w pierwszej turze po wypuszczeniu nowego -mona), podobały mi się wszystkie Pokemony na których można jeździć i walki z bossami, w których nawet nie trzeba wyciągać swoich Pokemonów, a randomowe łapanka typu "a, rzucę se zwykłym pokeballem w tego Alpha na 85lvl" i pyk 5k expa dla wszystkich to :banderas:

Pod koniec nawet lore i fabularne twisty są fajne, poziom post-game ORAS :tak: 

 

Effort Level, jeśli go zaimplementują w kolejnych grach, może się okazać dla nerdów ciekawą mechaniką. Z tego co rozumiem wyjebali w Arceusie to całe EV/IV, które było pod spodem systemu levelowania Pokemonów i zamiast tego można swoje stwory karmić żwirem (serio, żwirem :yao:), zdobywanym poprzez łapanie/pokonywanie Alph i w ten sposób dodatkowo (i łatwo widocznie) pakować statsy. 

 

No, z jednej strony rewelka zmiany w mechanice, ale z drugiej strony nawet swojego zdjęcia profilowego nie można zmienić. :reggie: Gdyby Legends było bardziej dopracowane zgarniałoby same 9/10, bo pod względem rozgrywki to powiew świeżości jaki seria potrzebowała. 


  • 2

#72 lukaszSA Napisany 01 lutego 2022 - 21:08

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:
No właśnie jest to w pewnym sensie BoTW Pokemonów. Bardzo fajny powiew świeżości mający ewidentne wady które powinny być łatwe do zaadresowania w sequelu.

Tylko że to jednak gra na 8 w przeciwieństwie do Zeldy. Wygląda słabo (choć bałem się że będzie gorzej), świat średni ale swoje zadanie spełnia. Muzyczka fajna, bo to odświeżone melodie z Diamondow.

Podoba mi się to, że ludzie tutaj faktycznie panicznie się Pokemonów boją :olo: "jeśli cię wyrzucimy z wioski to zginiesz" - miła odmiana od tradycyjnego kolorowego bezpiecznego świata.
  • 0



Inne z tagami: