Skocz do zawartości

Zdjęcie

Lost Judgment

SEGA Ryu Ga Gotoku Studio XSX PS5 PS4

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
15 odpowiedzi na ten temat

#1 Tawotnica Napisany 07 maja 2021 - 15:45

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 104 Postów:

 

Zgodnie z wczorajszymi wyciekami zapowiedziano sequel Judgment:

 

https://yakuza.sega.com/lostjudgment/

 

Istotne, Toshihiro Nagoshi w wywiadzie dla IGN:

 

“The Yakuza series has been transformed into a turn-based RPG. On the other hand, over the year, Ryu ga Gotoku Studio has accumulated resources and know-how of making flashy and exhilarating action games that are effortless to enjoy. We decided that we should let our signature action gameplay live on through Lost Judgement.”

 

https://www.ign.com/...y-going-forward

 

jestem na tak :tak: premiera 24.09.

 


Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 07 maja 2021 - 15:51

  • 0

#2 xell Napisany 07 maja 2021 - 16:56

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 292 Postów:

Po ograniu dwóch i pół Yakuz, ten angielski dubbing brzmi jakoś dziwnie.


  • 0

#3 nole Napisany 09 lipca 2021 - 12:39

nole

    Mr ZURKON is here to KILL

  • Forumowicze
  • 6 727 Postów:

https://youtu.be/3wZZmmITJsk


Ten post był edytowany przez nole dnia: 09 lipca 2021 - 12:40

  • 0

#4 nole Napisany 15 lipca 2021 - 18:58

nole

    Mr ZURKON is here to KILL

  • Forumowicze
  • 6 727 Postów:

https://youtu.be/d9xHZpxpxG8


  • 0

#5 Hellmans Napisany 15 lipca 2021 - 19:36

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 012 Postów:

https://youtu.be/d9xHZpxpxG8

 

1Z7brEU.jpg

 

GRATULUJEMY WPISU NUMER 500000!!! WYGRAŁEŚ IPHONE 12 KLIKNIJ

 


Ten post był edytowany przez Hellmans dnia: 15 lipca 2021 - 19:38

  • 1

#6 xell Napisany 15 lipca 2021 - 19:46

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 292 Postów:

Filozoficzne pytanie:

Spoiler


Ten post był edytowany przez xell dnia: 15 lipca 2021 - 19:46

  • 0

#7 Daddy Napisany 15 lipca 2021 - 20:00

Daddy

    idiosyncratic idiot

  • Moderatorzy
  • 31 944 Postów:

Na 99% nie.


  • 0

#8 Spuczan Napisany 27 sierpnia 2021 - 08:48

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 029 Postów:
https://youtu.be/a-qoZJhRA1g
  • 0

#9 Tawotnica Napisany 06 listopada 2021 - 12:43

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 104 Postów:

Zacząłem wczoraj, ze dwie godzinki pograłem i jestem raczej rozczarowany. 

 

Mogłem jakieś trailery obejrzeć, bo nie spodziewałem się że settingiem będzie szkoła :fp:

 

Abstrahując od tego, gierka przypomina bardziej symulator chodzenia niż Yakuzę. Obijania mord kmiotom mało, za to śledzenia, zakładanie kamerek w kiblach i łażenia od cutscenki do cutscenki mnóstwo - czyli zaczyna się od najgorszych elementów pierwszego Judgment i to ani trochę usprawnionych.  

 

Pewnie się rozkręci jak będę mógł atakować sidestory wreszcie, ale samo wejście w grę raczej meh. Szczególnie po Y7, gdzie Ichiban i spółka robili fenomenalny klimat. A przecież zgraję dookoła Taka całkiem polubiłem w pierwszej części :dunno:

 


  • 0

#10 Kazuo Napisany 06 listopada 2021 - 21:40

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

U mnie już 16 godzin na liczniku i też jestem rozczarowany. Szkoła to jeden wielki rzyg - co prawda później jest jej mniej, ale mimo wszystko i tak cały czas się przewija z racji tego, że ma spore znaczenie dla głównego wątku. Sam main quest nie jest nawet w połowie tak wciągający jak ten z poprzedniej części. Jak wspomniał Tawot - za dużo tu zabawy w detektywa, a za mało akcji. Szkoda tym bardziej że system walki został fajnie rozbudowany (3 różne style), ale nie ma za bardzo kiedy z tego skorzystać, bo w kółko atakują cut-scenki, sekcje skradankowe (totalnie oskryptowane gówno) czy właśnie motywy detektywistyczne, które są po prostu nudne, rozwleczone i nijakie. Co gorsza, aktywności poboczne wcale nie są dużo lepsze: mini-gierki zostały chamsko skopiowane z poprzedniej części, na próżno tu szukać czegoś równie rozbudowanego jak prowadzenie własnego biznesu z Yakuzy: Like a Dragon i nawet sub-questy nie są zbyt wciągające  :? plusik daję za jazdę na desce (Tony Hawk to nie jest, ale przynajmniej można się szybko poruszać po mieście) oraz za zdecydowanie mniejszą ilość sekcji "śledzących", które w Judgment były strasznie wkurwiające. Możliwe, że jeszcze zabawa się rozkręci, ale na tę chwilę niemal wszystko jest gorsze niż z jedynce, więc nie nastawiam się pozytywnie. 


Ten post był edytowany przez Kazuo dnia: 06 listopada 2021 - 21:43

  • 0

#11 Cudak Napisany 06 listopada 2021 - 21:54

Cudak

    cześć

  • Forumowicze
  • 25 980 Postów:

Ja miałem zamiar nadrobić całą serię, ale po obczajeniu co i jak czuję, że po Like a Dragon byłoby mi trochę przykro. W ogóle co to za motyw, że dwójka tam niby wskazuje problem znęcania się uczniów nad słabszymi w szkole, a w grze nasz bohater, gość koło 40tki chodzi i obija mordy nastoletnim uczniom. :olo: Oplułem się prawie jak ktoś w jakiejś recenzji zaczął opowiadać o tym. xDDD


  • 0

#12 Kazuo Napisany 06 listopada 2021 - 23:06

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Też mam z tego bekę, że naszemu detektywowi uchodzi na sucho łamanie szczęk uczniakom, w ogóle cały wątek dręczycielstwa w szkole jest kretyńsko poprowadzony. Póki co radzę olać tę część, za to pierwsze Judgment możesz atakować śmiało, dla mnie to obok Like a Dragon najlepsza "Yakuza".


  • 0

#13 Kazuo Napisany 08 listopada 2021 - 17:08

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

30 godzin, finito. Druga połowa gry jest lepsza (więcej walk, pościgów, akcja nieco nabiera tempa), co nie zmienia faktu, że całościowo Lost Judgment i tak jest to o WIELE gorsze niż część pierwsza. Fabuła tak mnie wynudziła, że autentycznie w pewnym momencie zacząłem skipować dialogi, questów wykonałem połowę i też mnie zaczęły nudzić, więc zlałem je całkowicie i po 15 godzinach zabawy leciałem już przed siebie skupiając się wyłącznie na efekciarskich starciach i zajebiście zmontowanych cut-scenkach z Yagamim odwalającym kozackie akrobacje podczas pojedynków z bossami. Na cholerę władowano tu sekcje platformowe (które notabene są jeszcze gorsze niż w Uncharted, a nie sądziłem że da się to zrobić gorzej) oraz oskryptowane na potęgę momenty skradankowe? Nie mam pojęcia, bo tylko szkodzą gameplayowi. Mini-gry to tak jak wspomniałem wcześniej: w większości chamskie copy-paste z jedynki, więc na dobrą sprawę nie ma sensu zawracać sobie nimi gitary. Tak jak Like a Dragon zaorało mnie po całości i zaskoczyło wysokim poziomem, tak niestety o Lost Judgment mam kompletnie odmienne zdanie - smutne odcinanie kuponów i gra kompletnie bez pomysłu czy polotu. Drugie (po TWEWY2) największe rozczarowanie w tym roku, 6-/10


  • 1

#14 Tawotnica Napisany 15 stycznia 2022 - 11:07

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 104 Postów:

No, jestem po ośmiu rozdziałach i wreszcie zaczyna się DZIAĆ. Momentami było tak źle, że powątpiewałem czy w ogóle skończę gierkę. Przykładowo zadanie szukania kamer na stacji kolejowej. Zadanie powtórzone trzy razy, pełne niewidzialnych ścian blokujących przejście, żeby głupi gracz aby nie pominął żadnej z pięciu w oczywistych miejscach zawieszonych kamerek... prawie skisłem. 

 

Podobnie gadżety, może poza piesełem też mocno po taniości zrobione. Po prostu inny wihajster do gameplayowo identycznych czynności: wykrywania dźwięku, wykrywania sygnału, obserwowania itd. 

 

Gdzie nie jest tak, że Lost Judgment nie ma żadnych mocnych stron. Choreografia walk to cudo, sam system walki z resztą najlepszy w serii. Blokowanie, parowanie, odbijanie się od ścian, rzucanie głupcami w ściany. Pięknie i płynnie animowane i przy okazji boss-fightów w kozacko wyreżyserowanej scenerii. Np. potyczka z tym pierwszym przydupasem RK podczas deszczu albo walka z Akutsu w klubie. Obłędnie to wygląda.

 

Jedyne chwile, kiedy widać że to jeszcze gierka z PS4 to podczas zadań pobocznych, które nie mają pełnego VA, protagoniści za to mają kanciaste mordy i zapuszczamy się w jakieś zakątki miasta, gdzie poza paroma śmietnikami i automatem do napojów nie ma nawet żadnego świecidełka. A świecidełka w tej grze robią, Isezaki Road nocą  :zakochany:

 

Mam nadzieję, że jeśli nie fabularnie to przynajmniej walki wjadą z przytupem. Yakuzy przynajmniej zawsze w ostatnich rozdziałach dawały do pieca pod tym względem. 


  • 1

#15 Sylvan Wielki Napisany 25 stycznia 2022 - 13:00

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 614 Postów:

Mnie Lost Judgment bardzo się podobało. Szczególnie aspekt fabularny wypadł tu bardzo dobrze. W przeciwieństwie do Gry Roku 2021r. nie ma tu bzdur i wciskanej na siłę poprawności politycznej z obowiązkowymi silnymi kobietami. Jasne, to japońszczyzna i są dziwactwa rodem z KKW, ale główna oś wypada porażająco dobrze. Aż dziwię się,  że Kazek pomijał linie dialogowe, ponieważ ten aspekt też wypadł tu nienagannie - nie wspominając o tym, jak ważny jest on dla historii. :lied:

Niestety po klimatycznym prologu przedstawione wydarzenia są takie sobie (tu zgadzam się z przedmówcami - bieganie po szkole, mordobicie z dzieciakami i tak dalej), ale później .... :banderas:
hHwxfX4.jpg

Tradycyjnie w grze jest co robić. Aktywności pobocznych jest od groma. Ja głównie skupiłem się na rozrywce jaką zapewniają automaty do gier. :jeee:

DnG8pjR.jpg

Oprawę graficzną także oceniam wysoko. Twarze postaci to coś zdumiewającego. :mog:  Walka jest soczysta i jeżeli komuś obijanie facjat w bardzo dobrej Kiwami się podobało, to i tu się odnajdzie.

Zdecydowanie polecam. I uważam, że średnia światowa jest sprawiedliwa - 8/10 od recenzentów, niemal 9/10 od graczy.

EBuOR7z.jpg
6D1CAH8.jpg
 


  • 0

#16 Tawotnica Napisany 08 marca 2022 - 16:57

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 104 Postów:

DLC z czterema rozdziałami w których gramy samym Kaito wychodzi pod koniec miecha: 

 

https://www.gameinfo...ater-this-month

 

30€

 

niech robią Yakuzę 8 lepiej. 


  • 0



Inne z tagami: