Skocz do zawartości

Zdjęcie

Guardians of the Galaxy

Eidos Montreal Square Enix PS4 PS5 XONE XSX PC

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
72 odpowiedzi na ten temat

#1 Shinigami Napisany 13 czerwca 2021 - 21:05

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 382 Postów:

Kolejna gra od Eidosu i Crystal Dynamics. Wygląda raczej spoko, mnie się pewnie spodoba :olo: Avengersi mieli dobrze zrobiony tryb story, zjadliwą fabułę i naprawdę fajne napierdalanko, więc o ile tylko tutaj zadbają, by nie było aż takiej powtarzalności w samej budowie gry, to wyjdzie pozycja na mocne 8. No i tylko single player.

 


Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 14 czerwca 2021 - 07:48

  • 0

#2 Stan Napisany 13 czerwca 2021 - 21:09

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 206 Postów:

O ciulu, taki sam crap jak Avengers się zapowiada. 


  • 0

#3 Nyjacz Napisany 13 czerwca 2021 - 21:13

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 986 Postów:
Fuj.
  • 0

#4 Tawotnica Napisany 14 czerwca 2021 - 07:52

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 107 Postów:

strasznie irytujące to ich ciągłe pierdolenie w trailerze. Rozumiem, że głównym gimmickiem ma być podejmowanie decyzji jako Star-Lord? Bo poza tym wygląda na standardowe action-adventure Eidosowskie (czyli nie powinno być źle). Oparcie walki na koordynowaniu akcji z trzema towarzyszami AI jedynie mnie trochę martwi, bo pewnie będą derpić. 


  • 0

#5 nole Napisany 19 sierpnia 2021 - 16:21

nole

    Mr ZURKON is here to KILL

  • Forumowicze
  • 6 728 Postów:

Dobre rockowe łojenie będzie.

 

https://youtu.be/5O5o5Pq8yeo


  • 0

#6 Shinigami Napisany 09 września 2021 - 21:28

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 382 Postów:

Dalej wygląda ok.


  • 0

#7 Texz Napisany 10 września 2021 - 05:46

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:

Co za syf. 


  • 0

#8 Schrodinger Napisany 10 września 2021 - 07:51

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:
Wyglada zajebiscie
  • 0

#9 Rudolf Napisany 10 września 2021 - 08:09

Rudolf

    Rumfer

  • Forumowicze
  • 5 733 Postów:
Myślałem, że ta babeczka z pierwszego zwiastunu to główny zły, w momencie pojawienia się Church of Truth zainteresowanie wzrosło o 100%. Niby suchary dramat i cringe, ale jak jest mikro szansa na Cancerverse to :banderas: Magusa raczej nie będzie, Adam ledwo co debiutował w scenie po napisach w GotG2 i pewnie nie mogą go użyć, chociaż kto wie? Ciekawi mnie właśnie jaką mają wolność w kwestii scenariusza i czy nie są jakoś mocno ograniczeni przez MCU...
  • 0

#10 Shinigami Napisany 23 września 2021 - 14:19

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 382 Postów:

Jarają się


  • 0

#11 Woroq Napisany 03 października 2021 - 18:37

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 777 Postów:
Początkowo byłem sceptyczny, myślałem, że to kolejni multi Avengers’i. Na dzień dzisiejszy, zmieniam zdanie, może być ciekawie. Te zwiastuny zachęcają, nawet polubiłem tego blondaska ;)
Myślałem, że przed Elden Ring zagram jeszcze w next-genowego Wieśka a może i C2077, ale Redzi milczą wiec mam ich gdzieś.
Jeśli recenzje będą spoko, jeśli forumek da rekomendację - w listopadzie będę grał :king:
  • 0

#12 burnstein Napisany 05 października 2021 - 13:55

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 115 Postów:

(...) Avengers’i. (...)

 

DEEEEEEEEDIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII!!!


  • 3

#13 Nyjacz Napisany 05 października 2021 - 15:04

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 986 Postów:

Fuj, apostrof przed samogłoską  :ohgod:


  • 0

#14 Woroq Napisany 05 października 2021 - 15:09

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 777 Postów:
:cry:
  • 0

#15 Shinigami Napisany 12 października 2021 - 14:14

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 382 Postów:

Gieruńka wjeżdża za 2 tygodnie. Liczę na mocne 8.


  • 0

#16 Daddy Napisany 12 października 2021 - 17:24

Daddy

    idiosyncratic idiot

  • Moderatorzy
  • 31 945 Postów:

Fuj, apostrof przed samogłoską  :ohgod:

To nieistotne. Ważne, żeby nie był po spółgłosce. Daje mu ostatnią szansę! 


  • 1

#17 Schrodinger Napisany 12 października 2021 - 17:29

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:

obstawiam 85 na meta, a ten launch trailer świetny, jaram się 


  • 0

#18 Kazuo Napisany 12 października 2021 - 17:34

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Wygląda nieco lepiej niż pierwsze trailery, ale co z tego, skoro gówno posypane kolorową posypką to dalej gówno. Szkoda, że ten Marvelowski syf nie zostaje na ekranach kin, tylko coraz mocniej panoszy się na konsolach, obawiam się że od teraz będzie tylko gorzej.


Ten post był edytowany przez Kazuo dnia: 12 października 2021 - 17:36

  • 0

#19 Shinigami Napisany 12 października 2021 - 17:46

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 382 Postów:
Szkoda, że ten kazuowski syf nie zostaje w tematach o grach, które lubi.
  • 3

#20 Nyjacz Napisany 14 października 2021 - 13:31

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 986 Postów:


Fuj, apostrof przed samogłoską :ohgod:

To nieistotne. Ważne, żeby nie był po spółgłosce. Daje mu ostatnią szansę!
Lol, to chcialem napisac, ale jestem gupi.
  • 0

#21 Shinigami Napisany 25 października 2021 - 14:37

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 382 Postów:
No, są mocne ósemki, więc będzie kupowane jutro.
https://youtu.be/EbjrLYEutCs
https://youtu.be/EK2ZONNH0AY
https://youtu.be/BtVPy8_lEQs
  • 0

#22 Stan Napisany 25 października 2021 - 22:07

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 206 Postów:

Poczekam na promkę... bardziej interesująco to wygląda niż Awendżersi. 


  • 0

#23 Cudak Napisany 25 października 2021 - 22:16

Cudak

    cześć

  • Forumowicze
  • 25 980 Postów:


  • 0

#24 Shinigami Napisany 27 października 2021 - 14:18

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 382 Postów:

Okej, chłopacy, wczoraj pograłem kilka dobrych godzin. Gra jest spoko.

 

Po pierwsze i najważniejsze, jeżeli komuś przeszkadzało, że Strażnicy gadają ze sobą na gameplayach i trailerach, to gry nie polecam, bo skurczysyny nawiają do siebie CAŁY CZAS. I jest to spoko - przynajmniej dla mnie. Mamy tu udoskonalone przez Uncharted "rozwijanie fabuły przez rozmawianie podczas eskploracji", ale pojawiają się też teksty, które nie wnoszą nic, oprócz tego, że dana postać po prostu chciała się z ciebie pośmiać, np. masz przed sobą dwie ścieżki, Rocket stwierdza, że idziecie lewą, bo prawa to ślepa uliczka. Ty jako doświadczony gracz idziesz w prawo, bo spodziewasz się w tym zaułku znajdźki, ale Rocket i tak będzie z ciebie piał mówiąc, że miał rację i że nigdy nikt go nie słucha. Złoto.

 

Czasem mają wręcz tyle do powiedzenia, że gra niestety ucina jedną rozmowę i wrzuca inną, oskryptowaną, jeżeli wejdzie się w jej trakcie do nowej lokacji.

 

Kto oglądał filmy, ten będzie już znał growych Strażników... a przynajmniej tak mi się wydawało przez pierwsze parę godzin. Z reguły nie jestem fanem, kiedy osobowości postaci z komiksu po prostu zastępuje się po prostu ich popularniejszymi wersjami ze srebrnego ekranu (jak np. w GotG od TellTale) i, o dziwo, tutaj tego nie zrobiono. Zbierając szrot na planszach można uzyskać dostęp do naprawdę interesujących konwersacji na statku. Tak samo warto czytać znalezione dokumenty. Nagle okazuje się, że jest tu o wiele więcej inspiracji komiksami, niż można się było spodziewać. Często jest gadka o wielkiej wojnie, która skończyła się ledwo kilka lat temu i której skutki wciąż czuć w galaktyce. Jest to totalne nawiązanie do Anihilacji, choć tutaj rolę Annihilusa i jego pomagierów pełnił Thanos z armią Chitauri. Wtedy też poznali się nasi Strażnicy, Star-Lord okazał się facetem z silniejszym kręgosłupem moralnym, niż ten filmowy, Gamorra zdradziła swojego ojca (bo ten kochał się w Śmierci), a Nova Corps nie są aż tak krystalicznie czystymi kosmicznymi gliniarzami, jak można by przypuszczać. Nawer Richard Rider istnieje gdzieś w tym uniwersum. Jestem w uj podjarany takimi zabiegami i nie mogę się doczekać, aż poznam całość historii gry.

 

Jak na razie walka jest najsłabszym elementem, ale też nie ma jej na szczęście aż tak dużo. Potyczki ograniczają się głównie do nawigowania i robienia piu piu Star-Lordem (można też z bliska bić, kopać oraz robić fajne takedowny, również drużynowe), oraz wydawania co jakiś czas poleceń kompanom. To ostatnie jest tym, czego brakowało mi od zawsze w Avengers od Square, choć tam sama koncepcja napieprzania i systemy walki są o wiele, wiele lepsze. Największym minusem jest to, że każda z postaci może mieć aż 4 ataki specjalne (aktualnie mam po 2), ale mają one u każdego jeden wspólny cooldown, więc jak się użyje Grootem złapania przeciwników w kupę, to trzeba poczekać jakiś czas, zanim będzie można skorzystać z któregoś z jego pozostałych skilli. Wielka szkoda, bo przez to potyczki zamiast być eskcytującymi, często zmieniają się w ucieczkę od wrogów w oczekiwaniu na ponowne uzyskanie dostępu do umiejętności. Liczę, że za parę miechów poprawią to w paczu i każdy ze skilli dostanie swój samodzielny cooldown. Usprawni to walkę i sprawi, że będzie naprawdę fajna.

 

A reszta? To w sumie takie Uncharted z levelami-korytarzykami, w których można znaleźć odnogi, ale do celu zawsze prowadzi tylko jedna droga. Chyba, że ma się aktualnie wybór czy poszukać sposobu na obejście rozpadliny, czy po prostu rzucić Rocketem na drugą stronę, żeby rozłożył most.


  • 5

#25 funditto Napisany 06 listopada 2021 - 08:37

funditto

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 320 Postów:
Doszedłem do 12 rozdziału i mam trochę inne wrażenia:

- fabuła jest fenomenalna, totalnie niszczy tą z filmów

- walka może nie jest wybitna, ale też nie nazwałbym jej słabą (szczególnie w późniejszych rozdziałach)

- gdybym miał ją do czegoś porównać to byłby to RPG w stylu Mass Effect

- oprócz liniowości w żaden sposób nie jest podobna do Uncharted

- mimo liniowości jest dużo opcji wyborów, które zmieniają pewne sekwencje w grze i to na tyle mocno, że warto będzie przejść grę co najmniej dwa razy

- grafika w trybie Quality (Series X) jest przepiękna - to chyba jedyna gra, która może pod tym względem rywalizować z Rift Apart

Ciężko mi w to uwierzyć, ale w tym momencie zaczynam się zastanawiać czy nie przebije Metroid Dread i nie zostanie moim GOTY

Ten post był edytowany przez funditto dnia: 06 listopada 2021 - 08:39

  • 2

#26 Kradziej Napisany 07 listopada 2021 - 13:38

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:

lol @ temat gierki ma tylko jedną stronę

 

Ja jestem zainteresowany. Filmowi Strażnicy średnio mnie grzeją, komiksowych praktycznie nie znam (czytałem ich tyle co pojawili się w Annihilation i nic nie pamiętam), ale spektrum opinii o tej grze (totalnei nijaka <-> ekstra) mnie ciekawi. Kiedyś sprawdzę - jak się wykopię spod stosu napoczętych gierek to może nawet w tym roku.


  • 0

#27 xell Napisany 07 listopada 2021 - 18:04

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 314 Postów:

Tylko szynkę jarają panowie w lateksie, więc dużo postów nie ma.


  • 1

#28 Starh Napisany 08 listopada 2021 - 14:33

Starh

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 073 Postów:
Największe zaskoczenie growe od lat!!!!
Muzyka to pierdolone mistrzostwo swiata.

Kto nie zagra ten Taikun
  • 0

#29 burnstein Napisany 08 listopada 2021 - 14:35

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 115 Postów:

Ale, że co, mam sobie zmienic nick, czy to taki raczej tytuł honorowy?


  • 1

#30 Schrodinger Napisany 08 listopada 2021 - 14:44

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:

Kto nie zagra ten Taikun

 

Ale że co? Pchasz się w banicje kolego 


  • 0



Inne z tagami: