Skocz do zawartości

Resident Evil: Extinction (FILM)


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
60 odpowiedzi na ten temat

#1 Gość__* Napisany 31 sierpnia 2007 - 19:59

Gość__*
  • Goście

Dodany obrazek

Postanowiłem założyć ten temat po obejrzeniu zwiastunu najnowszego Resident'a w kinie przed seansem Transformersów. Co prawda istnieje temat traktujący ogólnie o filmach, ale myślę, że Resident Evil: Extinction (Zagłada) dla nas jako graczy jest szczególnie ważny (w końcu jest oparty na grze, a czy będzie dobry czy słaby to już inna sprawa), dlatego też zasługuje na osobny topic.

Bardzo ogólny zarys scenariuszu:
Spoiler

ZWIASTUNY FILMU:
:arrow: Resident Evil: Extinction (1)
:arrow: Resident Evil: Extinction (2)

Data premiery:
2007-11-16 (Polska)
2007-09-20 (Świat)
Źródło: http://www.filmweb.p...,Film,id=186641

Reżyseria - Russell Mulcahy
Scenariusz - Paul W.S. Anderson
Zdjęcia - David Johnson
Muzyka - Tyler Bates , Charlie Clouser

Obsada:
Milla Jovovich: Alice
Oded Fehr: Carlos Olivera
Ali Larter: Claire Redfield
Iain Glen: Dr Isaacs / Tyrant
Mike Epps: L.J.
Spencer Locke: Dziewczynka z Kmart
Ashanti: Betty
Gary Hudson: Kapitan Umbrelli
Peter O'Meara: Brytyjski wysłannik
Rusty Joiner: Eddie
Ramón Franco: Runt
William Abadie: Wysłannik
Christopher Egan: Mikey
Matthew Marsden: Kapitan Alexander Slater
John Eric Bentley: Technik Umbrelli
  • 0

#2 Cola Napisany 31 sierpnia 2007 - 20:18

Cola

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 183 Postów:
Pierwsza częsc ekranizacji Resident Evil była według mnie świetna. Film był naprawdę dobry. Oglądałem go cały czas w napięciu co żadko mi się zdarza :^^: . Poprostu było czuc klimat.

Resident Evil: Apocalypse tak udany już nie był. Scena walki z Nemesisem była słaba. Wogóle niewykorzystano postaci Nemesisa. Chciałbym aby "gonił " on bohaterów filmu przez cały czas, aby wkażdym momencie mógł wyskoczyc im za plecami. To właśnie dzięki temu w RE 3 grało się w ciągłym strachu. Cały ten film uważam za słaby choc dla fanów RE i tak jest warty obejrzenia.

Co do najnowszej ekranizacji RE to mam nadzieję, że wyjdzie z tego udany film. Zwiastun napawa optymizmem.
  • 0

#3 piterekd Napisany 31 sierpnia 2007 - 21:40

piterekd

    Dabrowsky

  • Forumowicze
  • 17 265 Postów:
Podzielam zdanie Micha i dodam, że o ile Apocalypse udany nie był, to bardzo przyjemnie się go oglądało na luzaka z popcornem w łapie :^^: Spodziewam się iż Extinction będzie bliższy w odbiorze do dwójki i z takim nastawieniem udam się do kina. Na pewno 3 ekranizacja nie przebije jedynki, ale czy musi??
  • 0

#4 Kurzy Napisany 10 września 2007 - 21:21

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 970 Postów:
Przyłączam się do zdań kolegów. Resident Evil wywarł na mnei bardzo pozytywne wrażenie. Czuć było klimat korporacji Umbrella, film był przemyślany bardzo dobrze a neiktóre sceny rozwalały, vide rozwalonem iasto na koniec filmu.

RE:Apocalypse to wielka pomyłka, WIELKA, jak można było to zepsuć, czekałem na ten film ale się zawiodłem i obejrzałem go raz(RE 3 razy;]). Jakieś pseudo efekty specjalne, dziwna skrajna fabuła , ogólnein iewiadomo co, do dupy to nie podobnie...

A teraz co do topicu...

po trailerze ywgląda że będzie to podobne do 2...a zresztą...i tak w RE:A zepsuli tą serię filmu;] wisi mi to i czekam na SH2 bo nurtuje mnie jego zakończenie :hurra:

Nienawidzę stawiania na efekciarstwo w horrorach.
  • 0

#5 BeSOS Napisany 10 września 2007 - 22:34

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
I ja się zgadzam z przedmówcami. RE to dla mnie świetny film (mam nawet na DVD:)), natomiast Apocalypse to juz dno i nawet za 10 zł bym tego nie kupił (a po tyle leżał kiedyś w koszach w MM). Ciekaw jestem czy trójka się zrehabilituje, do kina z pewnościa pójdę:)
  • 0

#6 AiszA Napisany 10 września 2007 - 23:00

AiszA

    Viewtiful Joe

  • Forumowicze
  • 1 027 Postów:

Obrazek

Postanowiłem założyć ten temat po obejrzeniu zwiastunu najnowszego Resident'a w kinie przed seansem Transformersów. Co prawda istnieje temat traktujący ogólnie o filmach, ale myślę, że Resident Evil: Extinction (Zagłada) dla nas jako graczy jest szczególnie ważny (w końcu jest oparty na grze, a czy będzie dobry czy słaby to już inna sprawa), dlatego też zasługuje na osobny topic.

Bardzo ogólny zarys scenariuszu:--- phpBB : The Protected Message is not copied in this quote ---
ZWIASTUNY FILMU:
:arrow: Resident Evil: Extinction (1)
:arrow: Resident Evil: Extinction (2)

Data premiery:
2007-10-19 (Polska)
2007-09-20 (Świat)
Źródło: http://www.filmweb.p...,Film,id=186641

Reżyseria - Russell Mulcahy
Scenariusz - Paul W.S. Anderson
Zdjęcia - David Johnson
Muzyka - Tyler Bates , Charlie Clouser

Obsada:
Milla Jovovich: Alice
Oded Fehr: Carlos Olivera
Ali Larter: Claire Redfield
Iain Glen: Dr Isaacs / Tyrant
Mike Epps: L.J.
Spencer Locke: Dziewczynka z Kmart
Ashanti: Betty
Gary Hudson: Kapitan Umbrelli
Peter O'Meara: Brytyjski wysłannik
Rusty Joiner: Eddie
Ramón Franco: Runt
William Abadie: Wysłannik
Christopher Egan: Mikey
Matthew Marsden: Kapitan Alexander Slater
John Eric Bentley: Technik Umbrelli

Ciekawe, wyczerpujące wprowadzenie ;) Na pewno się skuszę :hmmm: I skreślę wkrótce kilka słów...
  • 0

#7 piterekd Napisany 10 września 2007 - 23:27

piterekd

    Dabrowsky

  • Forumowicze
  • 17 265 Postów:

natomiast Apocalypse to juz dno i nawet za 10 zł bym tego nie kupił

Ja swój egzemplarz kupiłem za 6zł na straganie na Metrze Wilanowska 8) Można tam kupić filmiki dołączane wcześniej od magazynów :^^:
  • 0

#8 DanteTDH Napisany 12 września 2007 - 10:57

DanteTDH

    Power Armored

  • Forumowicze
  • 1 099 Postów:
Hehe - ja kupiłem swój egzemplarz dwójki razem z CKMem i akurat na tym skorzystałem, bo miłe panny były ;)
Co do zawartości merytorycznej - szkoda filmu, kurczę. Jedynka jeszcze była ok - najbardziej pasowała mi do klimatu pierwowzoru. Dwójka jednak była zbyt efekciarska, z debilnymi akcjami w stylu walczącego z gardą Nemesisa czy też obijającą zombiaki w stylu kung-fu Alice. Trójka zapowiada mi się na kontynuację tej teledyskowej konwencji - a szkoda. Klony, Alice z parapsychicznymi mocami... Jesus...
Ale i tak obejrzę, bo wiem, że dźwięk będzie dopasiony tak, jak w dwójce (dźwięki skaczącego po ścianach kościoła Lickera do dziś są moim przykładem zajebistego dźwięku przestrzennego w filmach) :)
Pozdrawiam!
  • 0

#9 Ryan Napisany 01 października 2007 - 18:34

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Oglądałem. Jedynka to to nie jest, ale całkiem przyjemny no-brainer. :) Film jest bardzo głośny, co może niektórym zrujnować przyjemność z oglądania.

Możliwe spoilery.

Całość dzieje się na pustynnej, zniszczonej ziemi. Dr Isaacs prowadzi eksperymenty z krwią Alice mające na celu stworzenie serum i odwrócenie działania wirusa. Miejscówki są całkiem fajne, bardzo dobrze pasuje motyw wielu drobnych lokacji rozrzuconych po świecie i wędrówki między nimi. Kilka elementów jest wysoce naiwnych, ale można je przełknąć. Straszenie odbywa się w prymitywny sposób. LalalalalalalalalalaBUM! Praktycznie każdy moment w którym podskakujesz na fotelu spowodowany jest tym, że szczur coś przewrócił, coś spadło, itp. Pod koniec filmu już się na to nie reaguje. Walki są ok, ale nie zapierają tchu. Carlos IMO wymiata jako postać. ;) Fabuła nie jest zbyt wyszukana, ale czego oczekiwać po Residencie? :P

Ogólnie IMO tytuł na 8/10 dla fanów, 6/10 dla fanów sci-fi i 4/10 dla całej reszty.
  • 0

#10 keogh Napisany 02 października 2007 - 13:02

keogh

    aoa

  • Forumowicze
  • 12 581 Postów:
Czekam na kino !! Ach nie mogę sie już doczekać jeszcze kilka dni i zobaczę moją Milcie :****
Co do RE 1 - to straszna kupa była, dramat na kułkach
Dwójka zajebista, Mila zrobiła w tym filmie cudowny rozpierdol i rewelacyjnie gasiła głupią cipę quasi madafakę Jill. No !!
  • 0

#11 oranje Napisany 02 października 2007 - 18:25

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 113 Postów:

Ogólnie IMO tytuł na 8/10 dla fanów, 6/10 dla fanów sci-fi i 4/10 dla całej reszty.

Dla mnie jako dla osoby lubiącej RE dwojka to film na 6/10 niestety. a dla osob nie znających gry słabe 4/10.
  • 0

#12 Sylvan Wielki Napisany 03 października 2007 - 21:01

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 617 Postów:
Oby był lepszy od jakże fatalnych poprzedniczek :blah:
  • 0

#13 Gość__* Napisany 04 października 2007 - 01:10

Gość__*
  • Goście

Ogólnie IMO tytuł na 8/10 dla fanów, 6/10 dla fanów sci-fi i 4/10 dla całej reszty.

Się zobaczy... za ponad miesiąc. :(

Co do RE 1 - to straszna kupa była, dramat na kułkach
Dwójka zajebista, Mila zrobiła w tym filmie cudowny rozpierdol i rewelacyjnie gasiła głupią cipę quasi madafakę Jill. No !!

Chyba jesteś osamotniony w swojej ocenie. :P

Data premiery:
2007-10-19 (Polska)

Czekam na kino !! Ach nie mogę sie już doczekać jeszcze kilka dni i zobaczę moją Milcie :****

A no właśnie nie zabardzo... :nie: , chyba, że jesteś w USA lub w innym kraju gdzie premiera filmu miała już miejsce. Premiera RE: E w Polsce będzie opóźniona w stosunku do pierwszej ustalonej daty o niemal miesiąc, czyli film bedą u nas wyświetlać dopiero 16 listopada, dlatego pierwszy post już wyedytowałem. Pozatym na Filmweb oceniają go na razie na 8.67/10.
  • 0

#14 Ryan Napisany 04 października 2007 - 20:01

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Nie napalajcie się za bardzo. ;) Mimo kilku ciekawych motywów ten film nie oferuje niczego nadzwyczajnego. Zaczyna się, boją się, biją się znowu, pokazują jakieś laboratorium, biją się, wysadzają, biją się, koniec. Nie ma zwrotów akcji a cel bohaterów jest rozmyty. Końcówka bezczelnie otwiera drogę do sequela.
  • 0

#15 Gość__* Napisany 06 października 2007 - 23:14

Gość__*
  • Goście
Ide na premiere 12.10.07. Jak zobacze to sie wypowiem, ale RE:E zapowiada sie lepiej, niz lewe RE:A.
  • 0

#16 lulek2222 Napisany 07 października 2007 - 09:48

lulek2222

    Mokujin

  • Narybek
  • 28 Postów:
Film wygląda na zwiastunach dobrze. Chciałem go ściągnąć i obejrzeć, nawet znalazłem torrenta, ale miał on o seedów, więc go raczej nie ściągnę.
  • 0

#17 rikku100 Napisany 07 października 2007 - 15:48

rikku100

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 789 Postów:
Ja też czekam na premierę w kinach....dwójkę odpuściłam w kinie i potem tego załowałam (mialam isc na RE ale sie okazało ze już nie grają i wylądowałam na Garfieldzie :ninja: )
NA MTV leciało niedawno making of do tego filmu i w sumie jak dla mnie to zapowiada sie całkiem ok :D
  • 0

#18 Gość__* Napisany 07 października 2007 - 16:01

Gość__*
  • Goście
hmmm jedynk padacza (choc i tak lepsza niz silnet hill) dwójkę sobei darowałem, ale na to może pójdę bo znajomi co widzieli na divixach chwalą no i Mila :zakochany:
  • 0

#19 Gość__* Napisany 07 października 2007 - 16:29

Gość__*
  • Goście
Boze, Shad nie wracajmy do tego tematu. NAJLEPSZA ekranizacja gry jest Silent Hill i basta. Co do RE:E bedzie cos dobrego raczej, choc nie liczylbym na cos lepszego, niz jedynka.
  • 0

#20 Baja Napisany 11 października 2007 - 23:10

Baja

    Blanka

  • Narybek
  • 177 Postów:
hmmmmmmm film jest.......ciekawy. Zdecydowanie lepszy od 2. Przynajmniej dla mnie.

Ale według mnie mógłby byc duzo...........duzo........duzo........duzo........lepszy.

Miał potencjał, który sfeszczyli amerykanie ;/ Tak oni to potrafią ;/. Nie chce wam psuć, zabawy. Zobaczycie sami.
  • 0

#21 Gość__* Napisany 12 października 2007 - 10:37

Gość__*
  • Goście
Jezuuuuuus... dawno nie widziałem denniejszego filmu. Czerstwy jak nieszczęście. Dobra ekranizacja RE skończyła sie na RE1. 2...a w szczególności 3ka to omega-shit. Po prostu ssie na całej linii. Lepiej obejrzeć 28 Tygodni Później (choc 28 Dni było lepsze IMO)
  • 0

#22 Grz3chu Napisany 30 października 2007 - 16:56

Grz3chu

    Rise and shine, Mr Freeman, rise and … shine.

  • Forumowicze
  • 2 849 Postów:
film animowany na podstawie RE koprodukcja Capcomu i Sony
http://www.gry-onlin...13.asp?ID=37600
  • 0

#23 AiszA Napisany 03 listopada 2007 - 23:05

AiszA

    Viewtiful Joe

  • Forumowicze
  • 1 027 Postów:
Resident Evil: Extinction

- akcja w konwencji horroru z fabułą, która po prostu jest... Jakoś trzyma swój poziom, w przeciwieństwie domniemanej rutyny spadku, na który byłam przygotowana :rolleyes: Nie jest też- bardzo dobrze, jak dla mnie, za mało BOO! ;) Całość jak zwykle podciąga, urocza, gibka i zwinna Alice (Milla Jovovich) oraz intrygujący Dr. Issaac (Iain Glen), odpowiadający za postać Nemesisa (szkoda, że tak krótko, bo efektownie)... Trudno doszukać się tutaj innych podobieństw rodem Resident "growy", nie jest to lustrzana ekranizacja, bardziej przypomina mi Mad Maxa 2, ubarwionego zombiakami, dziwnie jak na moje oko ospałymi... Nudą mi tu wiało, w zupełnym przeciwieństwie tego czego doznałam podczas rozgrzewania mechanizmu konsolki... Spokojnie można było przysypiać zanim coś się poruszyło, zanim ktoś zaczął się bić... Najbrutalniejszy z trylogii to on chyba nie jest i na pewno żaden Hostel też... Może jestem zbyt wymagająca i surowa w ocenie, gdybym nie uszczknęła serii konsolowej, przymknełabym oko ;)
  • 0

#24 Mani Napisany 07 listopada 2007 - 02:41

Mani

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 629 Postów:
Własnie skończyłem oglądać. Ten film to jedna wielka KUPA do której zmierzał od części 1szej poprzez 2gą. "3"ke śmiało mógł nakręcić UWE , różnicy i takby nie zauważono.
  • 0

#25 keogh Napisany 20 listopada 2007 - 14:29

keogh

    aoa

  • Forumowicze
  • 12 581 Postów:
Dobra jadymy !!

Tytułem wstępu (dla tych którzy znają me uwielbienie do Mili) Oczywiście będę pisał prawie same superlatywy, nie z uwagi na Milę ale po prostu dlatego, że film był zajebiście dobry, a nawet wykurviście dobry w swej kategorii, ale nie będę musiał go na siłę bronić... czego się obawiałem przed seansem.

Dawno ale to serio i w ogóle dawno już nie widziałem tak świetnego przedstawiciela gatunku. Gatunku... właśnie, jakim gatunkiem jest RE3 ? Wg mnie to szeroko pojęty horror z elementami szybkiego goru, klasycznej zawrotnej akcji, oraz (lekkiego) ceberpunkowego i (mocnego) postapokaliptycyzmu (nie wiem czy jest takie słowo, ale jak nie było, to już jest)..
Jak mamy taki melanżyk to wiadomo, że najważniejsze w tym wszystkim jest Mila (to dla mnie), dla reszty, a dla mnie na drugim miejscu jest, klimat. Nosz MASAKRA !!! Przede wszystkim trzeba przyznać, że mamy tu najlepsze w historii kina Zombiarze !! Ich charakteryzacja jak i poruszanie ustanawiają nowe standardy, a pana Romero zapraszam ponownie do szkoły podstawowej. Wkomponowanie pół i średnio umarłych w pustynne krajobrazy maksymalnie spotęgowało doznania, acz nie uważam, że Zombie w środowisku tropikalnym byłyby gorsze.
No i ta pustynia.... no wiadomo mamy Mad Maxa... no ale jakiego !!! Rajd 'karawany' przez pustynie wraz z muzyką są kurde... no... ehh nie mogę, po prostu ciary mi przechodzą, no muszę przyznać, że to jedne z najlepszych motywów w filmie... KLIMAT ! Oczywiście tych 'najlepszych' jest o wiele więcej, ale jak jadą przez pustynie jest najlepsze :]
Fabuła. Ano jest. Jest fajna, nie przeszkadza. Postacie również fajne i o dziwo również nie irytujące jak to było np. w dwójce i panią Jill czy w jedynce i panią Rain.
Akcja... poezja, zmodyfikowane zombiarze, maczety i Mila !! Masakra w Vegas to mistrzostwo świata. Chociaż powiem szczerze, że spodziewałem się więcej/inaczej.... tzn jakiś szybki 5/10cio sekundowy kadr w którym Alice rozwali tak z 20/30 półśredniożywych zamiast 5ciu :] Wybrzydzam.
Wspominałem o szybkim gorze, był zajebisty. Nie sądziłem, że film będzie tak ostry, może nie było wolnego i sugestywnego brutalizmu, ale ten ów szybki, swoją mocą w zupełności mi wystarczył, zarówno ten bronią białą jak i palną :]
Achhh prawie bym zapomniał !! Mam nowego lidera w kategorii - "Najlepsza ostatnia fajka", oraz "Najlepsze filmowe zaciągnięcie się papierosem", Wszyscy wiemy o co chodzi cnie :]] Pomijam już początkowe sceny filmu które miały nas wprowadzić w kulminacje tego motywu. Carlos powinien dostać oskara za ta scenę, a moim marzeniem jest wziąć swojego ostatniego bucha w taki sposób i w właśnie takiej sytuacji.
Motywy straszne. Oklepane do bólu przewidywalne ale i tak skakałem na kinowym fotelu jak pojebany i to dosyć często, chociaż pierwszego 'podskoku' zapewne tak jak i Wy, się nie spodziewałem, no wiecie o co chodzi cnie... o 'wyjazd za druciany płot' :]
Tyrant, powiem tyle, że był zajebiście zrobiony i w ogóle kozak !

Sorry za chaos tej quasi recenzji ale ciągle jestem w szoku, naprawdę szedłem na film z dość negatywnym nastawieniem, a tu jeb !! - niespodzianka :]

Podsumowanie:

Plusy:
- Mila
- jej maczety
- jej ubranie
- KLIMAT !!!!
- MUZYKA !!!
- Zombiarze
- Reszta postaci
- Pustynia
- Gore
- Umbrella
- To naprawdę dobry film !!

Minusy:
Klasyczne dla gatunku, czyli kilka głupich/nielogicznych scen:
- rozdzielanie się (no ale to przecież w końcu RE !)
- motyw z wronami, ogólnie zajebisty, no ale wiadomo: "czemu tysiące z nich atakowały szybę autobusu, a tylko kilkadziesiąt biegających 'luzem' ludzi" :], no ale potem jak Mila zrobiła mega wejście, wszystko wybaczyłem
- brak konsekwencji w 'niby mega bezpieczeństwie' korporacji (motyw z 'powstaniem' Tyranta)
- postać Claire: kurcze no, troszkę mi nie spasowała i miała czasem głupie gadki ale Carlos ją skutecznie gasił (szkoda, że nie Mila ;] )

Wszystko to naprawdę kretyńskie niuansiki i tak jak pisałem są typowe dla gatunku, ja się do niech przystosowałem jak do zmian w Gran Turismo i napisałem to tylko z obowiązku, bym na jakiegoś chorego fanboja nie wylazł.

Ocena końcowa (oceniam zawsze bardzo surowo)

9/10

ps. Ja chcę, żeby Capcom zrobił grę na podstawie filmu !!!!!!
  • 0

#26 Grz3chu Napisany 20 listopada 2007 - 14:52

Grz3chu

    Rise and shine, Mr Freeman, rise and … shine.

  • Forumowicze
  • 2 849 Postów:
Film jest beznadziejny ;) ale ma swoje momenty. Akcja z wronami jest przednia i ujęcie jak Carlos odpala swojego ostatniego papierosa w tej cysternie, po czym kamera "wyłazi" ze środka i widać łapy dobierających się do niego zombiaków. Klimat też jest w porządku i wizja świata opanowanego przez T-wirusa (RE4 będzie się rozgrywało w Tokyo :ninjadance: )
A tak to fabuła głupia jak but. Milla w ogóle nie miała pola do popisu i jakoś tak mało jej było w tym filmie, no i powiedziała może ze 3 pełne zdania i raz ładnie się uśmiechnęła :zakochany:

P.S czy mi się zdaję, czy z tego małego kontenera w Las Vegas wylazło może ze 100 zombich :bue: ?
  • 0

#27 Gość__* Napisany 20 listopada 2007 - 17:58

Gość__*
  • Goście
Fwank, ja mam nadzieję, że Twój post to prowokacja, bo film (patrząc z pozycji fana RE w jakiejkolwiek formie) był słaby, nawet bardzo. Miał ze dwie, może trzy fajne akcje, ale całość generalnie mnie od siebie odrzuciła swoją nijakością. Niby to gore, niby to horror, a widać, że reżyser bał się bardziej pojechać w stronę wesołej wyżynki czy też mocnego klimatu, atmosfery ciągłego napięcia. Nie potrafił się zdecydować i zostawił nas gdzieś pośrodku, doprawiając wszystko odpowiednią dawką nudy i monotonii. Kompletnie mi się nie spodobał ten potworek.
  • 0

#28 keogh Napisany 20 listopada 2007 - 18:03

keogh

    aoa

  • Forumowicze
  • 12 581 Postów:

Fwank, ja mam nadzieję, że Twój post to prowokacja,

ten od Sziniego - http://www.neo-plus.... ... serid=5662 :]]]
Więcej polemiki potem se napiszę :P
  • 0

#29 Gość__* Napisany 20 listopada 2007 - 18:08

Gość__*
  • Goście

ten od Sziniego -

Wszystko jasne :P
  • 0

#30 Gość__* Napisany 27 listopada 2007 - 17:39

Gość__*
  • Goście
W końcu obejrzałem ten nieszczęsny film i niestety potwierdziło się większość niepochlebnych opinii na jego temat. Niestety ta część dzielnie staje w szranki z drugą odsłoną o miano tej najsłabszej, aczkolwiek nie jestem w stanie wskazać, która z nich jest większym gniotem, powiedzmy, że egzekwo. Po pierwsze, ten film nie ma prawa się nazywać horrorem, gore'm czy innym takim bo strachu na filmie nie uświadczymy, o tym możemy spokojnie zapomnieć. Po drugie, ten film jest zwyczajnie nuuudnyyy, niby jest tam jakaś akcja, ciągle coś się dzieje, Alice chodzi dzielnie z maczetami i zaprowadza swój porządek na ziemi przy pomocy odstrzeliwania głów niegrzecznym zombiakom, tnie ich na kawałki, odrąbywuje im kończyny z niemałą precyzją, no można powiedzieć, że to taki damski odpowiednik terminatora z dodatkowymi możliwościami telekinetycznymi, tylko, że te wszystkie najlepsze akcje można zobaczyć - uwaga - na zwiastunach filmu, dlatego ten film nie ma prawa nas absolutnie niczym zaskoczyć (no chyba, że ktoś nie oglądał trailer'ów), dlatego też jest poprostu nudny, do tego dochodzi przewidywalna fabuła, głupie i naiwne dialogi i średnia gra aktorów no i Claire nie miała spiętych włosów tylko rozpuszczone a to się ma nijak do jej wyglądu w RE: Code Veronica. :P Zakończenie filmu ma forme otwartą sugerującą nastepną część filmu, tym razem w Tokyo, lecz jeśli następna odsłona ma prezentować podobny poziom jak obecna to może byłoby lepiej gdyby jednak w ogóle nie powstała. Właściwie ten film miał potencjał, ale został on zwyczajnie zmarnowany. Ogólnie 6/10, dla maniaków RE 7+/10.
  • 0