Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fire Emblem: Radiant Dawn


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
42 odpowiedzi na ten temat

#1 Kaxi Napisany 03 września 2007 - 14:11

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 159 Postów:

Nintendo of America released new details regarding the storyline and gameplay for Wii's first Fire Emblem game, now subtitled Radiant Dawn.

Radiant Dawn begins three years after the GameCube Fire Emblem title Path of Radiance. The death of King Ashnard, who led his country of Daein to invade the neighboring land of Crimea and lost his life during the great war that ensued, has left Daein in a state of oppression under the war's victors.


Players will experience the story from the perspectives of two groups: the Dawn Brigade, comprised of new characters like Micaiah and Sothe of Daein; and the Greil Mercenaries, composed of Ike, Mist, Shinon and other characters from Path of Radiance. The leadership of the game's many tribes will also serve an important role in the plot, as will Zelgius, the black knight who killed Ike's father.

Radiant Dawn, like all Fire Emblem games before it, focuses on turn-based strategy. Players move their units (characters), of which there are dozens, around a battlefield like chess pieces. Each character is unique, belonging to one of many character classes and having a distinct personality. Consequently, allies who die in battle are gone for the remainder of the game barring a few rare exceptions. Many RPG conventions are also present, as players will visit towns, purchase items (important because most weapons eventually break), level-up their characters and so forth.

Combat is based on a 'rock-paper-scissors' method of fighting - lance beats sword, sword beats axe and axe beats lance, with bows having a separate role outside the triangle. Players can customize their units with special abilities and various weapons, as well as build the relationships between them in order to maximize their effectiveness in combat. Radiant Dawn will bring back elemental magic that follows the "trinity of magic" from previous Fire Emblem games (i.e. fire beats wind, wind beats thunder and thunder beats fire).

Radiant Dawn will incorporate a few new elements of strategy. For instance, untransformed laguz and healing units will be able to use a special ability to defend themselves when attacked. The game will also feature a terrain-height system that allows characters to move from low ground to high in order to gain an advantage over opponents.

Newly added to the North American version will be widescreen support. A "Battle Save" function, new to the Fire Emblem series, will allow players to create a permanent save in mid-battle. Radiant Dawn can be played with the Wii Remote by itself (held vertically or horizontally), as well as with the GameCube and Classic controllers.

Fire Emblem: Radiant Dawn is expected to be released in North America on November 5. The Wiire will have more on the game in the future.



Sequel jednej z moich ulubionych gier na GCN nareszcie dobija się do anglojęzycznego świata, Z tego tekstu wynika, ze gra ma szansę nie byc az tak wtórna, jak sadzilem (jednak jakies male nowosci w systemie są). Szkoda tylko ze w 2008 (w Europie jesli w ogole) grafika dokladnie taka jak na GCN bedzie jeszcze brzydsza niz w 2006, gdy gra trafiala na Wii w Japonii.

Mimo wszysto szykuje sie porzadny tytul dla hc-graczy.
  • 0

#2 baudolino Napisany 07 września 2007 - 11:46

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:
heh, kolejny powód, żeby kupić Wii. szkoda tylko, że nie grałem jeszcze w Path of Radiance (nigdzie nie mogę tego dostać), a poza tym nie wiadomo tak naprawdę, czy ta gra trafi do Europy... :cry:
  • 0

#3 Mani Napisany 07 września 2007 - 12:06

Mani

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 629 Postów:
Zawsze można kupić wersje NTSC na Gacka i Action replay który uruchamia wszystkie gry nie zależnie od regionu, a działa także z Wii.
  • 0

#4 Kaxi Napisany 07 września 2007 - 12:08

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 159 Postów:
Mani, raz, że nie wiadomo czy trafi Radiant Dawn, a nie PoR - ten wyszedl w Europie dwa lata temu, a dwa, że z nowym firmware'em w Wii action replay chyba nie dziala, a na pewno nie dziala freeloader.
  • 0

#5 baudolino Napisany 07 września 2007 - 12:09

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:
od ostatniego update'u AR nie działa z Wii, ale pewnie niedługo wyjdzie update AR... :P

anyway, wszystko można, jasne, ale jakże milej jest zakupić wersję przeznaczoną specjalnie dla nas - Europejczyków. :]

póki co zastanawiam się nad zakupem Wii - obecnie nie ma w co grać, tak naprawdę, no ale już niedługo zawita do nas MP 3, a pod koniec roku Marian, natomiast w 2K8... heh, 2K8 będzie gorącym rokiem dla każdego fana gier... :ninja:
  • 0

#6 Kaxi Napisany 07 września 2007 - 12:12

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 159 Postów:
Swoja droga uwazam z ena 99% Radiant Dawn sie u na sukaże. Skoro poprzednia czesc wyszła, a RD dobił się do USA, to wersja Euro jets w sumie pewna.
  • 0

#7 Mani Napisany 07 września 2007 - 12:13

Mani

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 629 Postów:
KAX ja mówiłem znaczy sie pisałem o PoF. Na allegro była ostatnio aukcja niewiem czy nadal jest. No i tak jak Baud pisze za niedługo wyjdzie (mam nadzieje) update i znów wszystko będzie cacy. Albo opcja taka : Nie ściagać najnowszego Upa i wporzo.
  • 0

#8 baudolino Napisany 07 września 2007 - 12:18

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:
wiem, Mani, jaką aukcję masz na myśli, ale obecnie mam tylko 1000 zeta, czyli akurat na Wii. po prostu nie mam kasy na PoR, a gdy ją miałem, nigdzie tej gry nie mogłem dostać.

wracając do właściwego tematu - również sądzę, że Radiant Dawn trafi do Europy, no ale chyba najwyższy czas na oficjalne info ze strony Nintendo Europe...
  • 0

#9 Pious Napisany 07 września 2007 - 12:21

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:
PoR jest w http://www.dvdcrave.com Jedyny minus to fakt, że trzeba mieć kartę, która umożliwia zakupy przez net. Sam chcę tą grę kupić, ale juz za późno.
  • 0

#10 me&myself Napisany 07 września 2007 - 18:42

me&myself

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 518 Postów:
W Japoni PoR jest podobno na płycie wraz z Radiant Dawn nie wiecie może czy w USA też będzie taki bonus, taki pakiet byłby kuszący ja tez nie grałem w FE na GaCku i fajnie by było gdyby takie combo wydali w Europie...
  • 0

#11 Pious Napisany 07 września 2007 - 19:11

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:
Pewnie nie, dlatego własną kopię kupię w dvdcrave :D
  • 0

#12 Mani Napisany 07 września 2007 - 22:03

Mani

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 629 Postów:
Też mi się wydaje ze wydadzą takie kombo i puszczą w UE.
  • 0

#13 baudolino Napisany 07 września 2007 - 22:11

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:
szczerze wątpię, ale nawet sobie nie wyobrażacie, jak bardzo chcę się mylić...
  • 0

#14 Pious Napisany 08 września 2007 - 10:04

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:
Ja myślę, że nie. Pokażcie skąd macie info, że w Japonii jest takie combo, bo o tym nie wiedziałem, a na necie w sklepach nie widzę o tym wzmianki.
  • 0

#15 Chestitty Napisany 19 października 2007 - 16:25

Chestitty

    krulestwo moje nie jest z tego świata

  • Forumowicze
  • 1 193 Postów:
Screeny:

http://www.gamersyde...ws_5303_en.html
  • 0

#16 Mani Napisany 19 października 2007 - 16:35

Mani

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 629 Postów:
Stare screeny :P ale gierka będzie zacna i oprócz Mario to własnie ona sprawia iż zastanawiam sie czy w Listopadzie Wii sobie nie sprawić.
  • 0

#17 gruby Napisany 23 października 2007 - 12:45

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 260 Postów:
Nintendo Power daje 9.5/10, więcej od Zacka i Wiki.
  • 0

#18 Scorpio Napisany 30 października 2007 - 14:45

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
http://www.gametrail...2.html?type=flv
In-depth Interview trwający 5:23. Czyli sporo dobrego materiału do oglądania :)

Co w środku?
- wprowadzenie do fabuły (umiejscowienie w świecie pod względem miejsca i czasu)
- troszkę o systemie rozgrywki w naprawde przystępny sposób
- i ogólnie parę słów o innych aspektach owej pozycji
- potwierdzenie czasu premiery: 5 listopada 2007
  • 0

#19 Kaxi Napisany 02 listopada 2007 - 23:17

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 159 Postów:
http://wii.ign.com/a...2/832368p1.html

Recenzja. 8.0. Tak jak się spodziewałem, jest to tylko mission pack. Ale mission pack do najlepszej strategii na konsole. Z drugiej strony szkoda, bo seria ma olbrzymy potencjał do rozwoju, a wtedy to chyba juz tylko dychy by sie sypały.
  • 0

#20 Gość__* Napisany 03 listopada 2007 - 10:17

Gość__*
  • Goście

http://wii.ign.com/articles/832/832368p1.html

Recenzja. 8.0. Tak jak się spodziewałem, jest to tylko mission pack. Ale mission pack do najlepszej strategii na konsole.


LOL, nie jest najlepsza. Zresztą ciężko stwierdzić przynależność gatunkową FE, ale to raczej taktyczny RPG. I niestety mimo, że bardzo fajny rozwija się w żółwim tempie tj. w ogóle się nie rozwija od czasów NESa. Mimo to chętnie zagram, tylko chciałbym zmiany designu serii na mniej mangowy i bardziej Europejski, oraz wreszcie masę nowych rozwiązań.
  • 0

#21 Kaxi Napisany 03 listopada 2007 - 10:45

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 159 Postów:
Wszystko, tylko nie zmiana designu. To już wteyd nie byłby Fire Emblem.
Ale za to ja chciałbym:
- wypasionej grafiki z mega efektami (w końcu w grze tego typu naprawdę można wiele osiągnąć, bo można zaoszczędzić na fizyce czy dalszym otoczeniu -> kamera jest nieruchoma)
- pełnego voice-actingu
- sterowania pointerem
- trybu online wraz z kooperacją
- jakiegos jednego, mocno nowego elementu w systemie samej walki
- edytora map i misji
- przerywnika miedzy walkami, gdy można w tpp pobiegać po wiosce, pokupować sprzęt i pogadać z ludźmi


Ech, marzenia... :skacze: Ale podobno kolejny FE na Wii ma jeszcze powstać...
  • 0

#22 Gość__* Napisany 03 listopada 2007 - 10:48

Gość__*
  • Goście

Wszystko, tylko nie zmiana designu. To już wteyd nie byłby Fire Emblem.
Ale za to ja chciałbym:
- wypasionej grafiki z mega efektami (w końcu w grze tego typu naprawdę można wiele osiągnąć, bo można zaoszczędzić na fizyce czy dalszym otoczeniu -> kamera jest nieruchoma)
- sterowania pointerem
- trybu online wraz z kooperacją
- jakiegos jednego, mocno nowego elementu w systemie samej walki
- edytora map i misji
- przerywnika miedzy walkami, gdy można w tpp pobiegać po wiosce, pokupować sprzęt i pogadać z ludźmi


Ech, marzenia... :skacze: Ale podobno kolejny FE na Wii ma jeszcze powstać...


Kaxiu, Kaxiu, Kaxiu... Fire Emblemy na SNESa miały inny desing i mi on bardzije pasował. Ale reszta jak najbardziej na tak z Twoich zmian
  • 0

#23 Kaxi Napisany 03 listopada 2007 - 10:50

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 159 Postów:
Ja grałem w FE (oprócz na GC) w te na GBA. Nie wiem jak daleko im do SNESa, bo tamte się nigdy do nas nie przebiły. Choć może jest szansa na VC :ninjadance:
  • 0

#24 Gość__* Napisany 03 listopada 2007 - 10:51

Gość__*
  • Goście

Ja grałem w FE (oprócz na GC) w te na GBA. Nie wiem jak daleko im do SNESa, bo tamte się nigdy do nas nie przebiły. Choć może jest szansa na VC :ninjadance:


Grywalnościowo - identyczne, mapa - prawie identyczna. Ale starcia wyglądają już inaczej, w sumie ciekawie. A IMHO nowy design Advance Wars wygląda bardzo smakowicie
  • 0

#25 ogqozo Napisany 03 listopada 2007 - 14:31

ogqozo

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 914 Postów:
Trochę mnie zawiodło Nintendo, nie wykorzystując sterowania ruchem. Był tu taki potencjał, a oni zrobili sequel z GaCka? Kurde, myślałem, że się bardziej postarają. Naprawdę interfejs w FE można było ulepszyć. A tak, gra chyba utonie w morzu ciekawych gier, które ostatnio wychodzą.
  • 0

#26 Kaxi Napisany 06 listopada 2007 - 23:10

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 159 Postów:
http://www.fire-emblem.com/

Oficjalna strona. Po kliknięciu launch site między innymi teaser gry.
  • 0

#27 gruby Napisany 09 listopada 2007 - 16:54

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 260 Postów:
1Up daje 9 (!!!)

Mówią, że to jedna z najlepszych strategii na konsole.

http://www.1up.com/d...age?cId=3164218
  • 0

#28 Scorpio Napisany 09 listopada 2007 - 17:00

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

Mówią, że to jedna z najlepszych strategii na konsole.

Co by nie patrzeć, za dużo ich nie ma :hmmm: Ja mam chrapkę większą na zapowiadaną Civilizację Sida Meiera :)
  • 0

#29 Pious Napisany 14 grudnia 2007 - 15:54

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:
Jak ktoś chce zagrać w poprzednika to warto kupić na allegro, akurat są, sam kupiłem u użytkownika game_dealer i jestem zadowolony, warto było.
  • 0

#30 Gość__* Napisany 09 marca 2008 - 16:06

Gość__*
  • Goście
Jutro gra bedzie dostepna juz w Polsce. ja sie nie moge doczekac :ninjadance:
Nigdy nie przepadalem za turowkami ale Wii ostatnio poszerza moje horyzonty:)
  • 0