Skocz do zawartości

Zdjęcie

CrisTales

Dreams Uncorporated SYCK Modus Games Switch XSX XONE PS5 PS4 PC

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
6 odpowiedzi na ten temat

#1 Tawotnica Napisany 14 lipca 2021 - 07:07

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 075 Postów:


W przyszłym tygodniu premiera, ktoś bierze day1? Do mnie gierka wpada, bo oprócz ładnego art stajlu ma system walki a la Mario & Luigi RPG (wduszanie kolejny raz przycisku w celu dodatkowego ataku / obrony ciosu przeciwnika) i zdaje się robić ciekawe rzeczy z podróżowaniem czasu.

Ten ostatni element będzie pewnie rozstrzygający o tym czy gierka będzie osom czy tylko kolejnym ładnym indie-listem-miłosnym do gatunku.

Knyf CrisTales polega na tym, że główna bohaterka po znalezieniu dwóch kryształów czasu widzi jednocześnie przeszłość, teraźniejszość i przyszłość - wszystko na jednym ekranie! Przyszłość jednak nie jest przesądzona, prawa strona ekranu pokazuje jedynie możliwe wydarzenia, którym gracz może zapobiegać wpływając na teraźniejszość i przeszłość.
Pomaga w tym Pan Rzaba Matias, którego można wysyłać w potrzebną stronę ekranu. Raz, żeby widzieć więcej. Dwa, żeby wchodzić w interakcję z otoczeniem. Obiecująco zapowiada się motyw z dokonywaniem wyborów - w demku trzeba się zdecydować, który domek w miasteczku uratujemy przed rozpadnięciem się. Ciekawe czu decyzje będą miały jakiś głębszy wpływ na ogólny bieg wydarzeń (szczerze - wątpię).

Fajnie też ten motyw wygląda w walkach, gdzie można np. użyć czaru wodnego na wroga z tarczą, potem przenieść wroga do przyszłości i siup - tarcza zardzewiała!

Czekam na wtorek.
  • 0

#2 Schrodinger Napisany 14 lipca 2021 - 07:26

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:
Na xboxie za darmo :cf:
  • 1

#3 Schrodinger Napisany 27 lipca 2021 - 10:17

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:

No i gram sobie, 4h, na plus walka, nie jest jakaś dynamiczna i trochę ciężko wyczuć mi to parowanie czasami, ale czuć potencjał na fajne kombinowanie w póxniejszych etapach. Wizualnie myślałem że ten styl mi nie siądzie ale co chwila sobie screeny robię. voiceacting i muzyka na plus, fabularnie coś tam się dzieje, ale póki co nie wiadomo co, w każdym razie chce się grać i nawet grindować :D 


  • 0

#4 Schrodinger Napisany 02 sierpnia 2021 - 12:40

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:

Tawot grasz? Bo póki co wydaje mi się że gra jest dziwnie prosta, bossowi to jakiś żart, wrzucasz tymi kryształami czasu i zaorane, nawet człowiek się nie spoci. A też na pewno nie przegrindowałem bo nigdzie specjalnie się nie kręciłem, ale zrobiłem to zalane miasto mi zero problemów do tej pory a to też nie chce się grindować specjalnie. 


  • 0

#5 burnstein Napisany 02 sierpnia 2021 - 14:15

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 073 Postów:

No nie jest trudno, bo to gra dla małych dziewczynek.


  • 0

#6 kostek Napisany 02 sierpnia 2021 - 21:07

kostek

    radical

  • Forumowicze
  • 2 255 Postów:

Słyszałem, że gierka bardzo odświeżająca z fajnymi pomysłami, ale od razu odsłania wszystkie karty i później nuda. Pewnie obadam.


Ten post był edytowany przez kostek dnia: 02 sierpnia 2021 - 21:07

  • 0

#7 Tawotnica Napisany 03 sierpnia 2021 - 10:17

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 075 Postów:

Tawot grasz? Bo póki co wydaje mi się że gra jest dziwnie prosta, bossowi to jakiś żart, wrzucasz tymi kryształami czasu i zaorane, nawet człowiek się nie spoci. A też na pewno nie przegrindowałem bo nigdzie specjalnie się nie kręciłem, ale zrobiłem to zalane miasto mi zero problemów do tej pory a to też nie chce się grindować specjalnie. 

 

TWEWY i Ascent wjechały, więc tyle co szefka-robota rozdupiłem. 

 

Nie ma co grindować, ba, nawet nie ma gdzie z początku, bo jest tak bardzo liniowo. Myślałem też, że trzymanie za rączkę się skończy po demkowym tutorialu, a tutaj dalej żaba właściwie wszystko jak 5-latkowi tłumaczy. :/

 

No i loadingi przed każdą walką na Switchu to  :hedszot:

 

Ale do popatrzenia na rysuneczki i posłuchania dobrego VA na 5min przed snem się nada. 
Tyle, że nawet na to nie mam teraz czasu ani ochoty.  :potter:


  • 0



Inne z tagami: