Skocz do zawartości

Zdjęcie

Worms: A Space Oddity


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
40 odpowiedzi na ten temat

#1 Krill Napisany 07 września 2007 - 10:17

Krill

    Master of Galaxies

  • Forumowicze
  • 2 014 Postów:
Wraz z ukazaniem się w internecie najświeższych materiałów na temat tego jakże gorącego tytułu czas stworzyć odpowiedni temat.

Obszerny wywiad z twórcami zdradzający wiele n.t. mechaniki gry :

http://media.wii.ign...194/imgs_1.html

Pierwsze piętnaście obrazków z gry :

http://media.wii.ign...194/imgs_1.html

Odnosze wrażenie, że twórcy idą nieco w kierunku Super Mario Galaxy- powrót do korzeni jeśli chodzi o widok 'z boku' i kosmiczny setting pozwoli im zaprojektować naprawdę unikalny tytuł. Niezmiernie się cieszę, że seria wraca do 2D. Nowe Wormsy to gorący tytuł- warto czekać!
  • 0

#2 gruby Napisany 07 września 2007 - 12:21

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 260 Postów:
Ja wolałem poprzedni setting i te hełmy ani troch mi sie nie podobają. Ale zobaczymy. Nie ukrywam, że kupno tego tytułu uzależniam tylko od jednej rzeczy - ceny. Bo ponad stówki na to nie wydam na pewno/
  • 0

#3 Kaxi Napisany 07 września 2007 - 12:32

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 159 Postów:
Mnie cieszy mnogosc opcji online! I ofkoz edytor plansz. Wormsy to jedna z lepszych gier do multi - jesli jeszcze tylko bedzie mozna grac we 2 online na jednej konsoli to moc!
  • 0

#4 Krill Napisany 07 września 2007 - 13:45

Krill

    Master of Galaxies

  • Forumowicze
  • 2 014 Postów:
Rzeczywiście w multi Wormsy (szczególnie odsłona z podtytułem Armageddon) były kiedyś jedną z moich ulubionych gier w tym temacie właśnie dzięki daleko idącym mozliwościom kustomizacji zabawy a jednocześnie jej przystępności, która niestety gdzieś znikneła przy przejsciu serii w 3D.
Nowy design odzianych w hełmy robaków, który odchodzi od typowo kreskówkowych/rysunkowych poprzednich odsłon na rzecz dość odmiennego stylu, szalenie przypadł mi do gustu. Przypomniałem sobie, że kiedy usłyszałem iż akcja nowego Mario bedzie miała miejsce kosmosie, byłem nastawiony dość ostrożnie. Teraz jednak wiem, że taki setting daje naprawdę duże pole do popisu- vide Galaxy i A Space Oddity.
Liczę na kreatywność koderów- chcę nowych, wykręconych broni, przyjemnej (i najlepiej w jakis sposob innowacyjnej) kontroli wiilotem oraz rozbudowanych możliwości edytowania wszystkiego, co da się edytować. Tymczasem na screenach nowe Robaki prezentuja się apetycznie i całkiem milutko, więc teraz pozostaje czekać na jakiś filmik pokazujący je w akcji.
  • 0

#5 Kaxi Napisany 27 października 2007 - 18:13

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 159 Postów:
http://www.n-europe....s.php?nid=11201


Pierwszy trailer z nowych Wormsów.
Wygląda... jak Wormsy. Solidny wormsowy poziom.
  • 0

#6 Krill Napisany 25 listopada 2007 - 18:13

Krill

    Master of Galaxies

  • Forumowicze
  • 2 014 Postów:
Team 17 karmi wszystkich fanów robaków nowymi, interesującymi obrazkami z A Space Oddity :

http://media.wii.ign...194/imgs_1.html
  • 0

#7 Voo Napisany 15 stycznia 2008 - 22:16

Voo

    ...

  • Forumowicze
  • 691 Postów:
Robaki jednak bez online? Pfff........

http://www.maxconsol...ws&newsid=24280
  • 0

#8 Scorpio Napisany 15 stycznia 2008 - 23:49

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
To chyba najgłupsza decyzja developera jaką mógł podjąć. Nawet, jeśli to Wii ...
  • 0

#9 Krill Napisany 16 stycznia 2008 - 00:10

Krill

    Master of Galaxies

  • Forumowicze
  • 2 014 Postów:
Koderzy z Team 17 chyba do końca nie wiedzą co czynią, pozbawiając ten tytuł potencjału kryjącego się za rozgrywką online. W zasadzie to niby dla tych, których nie jara gra po sieci nie zrobi to dużej rożnicy, ale w końcu opcję tę obiecano. A tak mamy o jeden feature mniej. Kłamczuszki...

Wygląda na to, że developerom zabrakło po prostu czasu, gdyż jak sami przyznają :

"While I appreciate many gamers would like to see that feature, we’re not able to change the release date due to contractual obligations with THQ."
  • 0

#10 Kaxi Napisany 25 stycznia 2008 - 16:36

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 159 Postów:
Bez online moje zianteresowanie tymi Wormsami spadło z wysokeigo to praktycznie zerowego. A szkoda, bo była szansa na sukces.
  • 0

#11 Danteusz Napisany 25 stycznia 2008 - 19:02

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 883 Postów:
Już nawet Wormsy na DSa mają online :bue:
  • 0

#12 Krill Napisany 25 stycznia 2008 - 22:45

Krill

    Master of Galaxies

  • Forumowicze
  • 2 014 Postów:
Dla mnie brak opcji gry online co prawda nie skreśla tej gry, ale jednak jest jakimś mankamentem. Niemniej i tak to pewnie w końcu kupię, jestem złakniony nowych Wormsów w oldschoolowej oprawie. Sama gra prezentuje się interesująco, poza tym po Super Mario Galaxy mam ochotę na więcej kosmicznych theme'ów, no a tryb sieciowy dodany zostanie zapewne w sequelu.
  • 0

#13 Gość__* Napisany 26 stycznia 2008 - 00:32

Gość__*
  • Goście

no a tryb sieciowy dodany zostanie zapewne w sequelu.

Czyli za 2 lata... Pocieszajace... :/
Ale koniec koncow to fajnie, ze wychodza takie "prawie" najzwyklejsze Wormsy, nie zadne 3D itd.
  • 0

#14 gruby Napisany 30 stycznia 2008 - 10:42

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 260 Postów:
Ponieważ i tak nie mam onlinu, to mi to zwisa, ale chociaż te Wormsy zapowiadają się klawo i na pewno w multi w kilka osób mogą rządzić, to 2 paczek za to nie dam. A nie sądzę, żeby w Polsce gra była dużo tańsza.
  • 0

#15 Scorpio Napisany 30 stycznia 2008 - 10:46

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Właśnie ... narzekanie narzekaniem, a w Wormsy bym pograł :) I chyba na Wii jako party game będzie IMO hitem .. come on, to Wormsy. Od 13 lat już bawią jak cholera, a radochę większą z eksterminacji na 1 ekranie miałem chyba tylko przy Scorched Earth (pamiętacie? jasne że tak :P).
Dwoje/troje/czworo ludzi. Kilka wormów, pełno broni i machanie wiilotem. Brzmi głupio, ale po chwili - to nie może się nie udać (a jak jeszcze dadzą plansze 2D to hohoho)

Oj, aż na kompie zainstaluję ponownie Armageddona :)
  • 0

#16 ACZ Napisany 30 stycznia 2008 - 10:52

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 141 Postów:
Sorry, ale widzicie w tym większą zabawę tylko dlatego, że będzie obsługa Wiilota? LOL
W Wormsy można pograć już od lat na konsolach. Przecież to i tak jest turówka, więc wystarczy jeden padzik, aby grono osób świetnie się bawiło. I nie widzę w wersji na Wii akurat żadnych plusów, bo zabawa będzie identyczna, jak lata temu na innych konsolach typu PSX czy DC. No chyba, że wmawiacie sobie, że sterowanie Wiilotem sprawi, że od razu gra stanie się miodniejsza. Bez przesady, mechanika tych Wormsów zostanie na starym poziomie, przecież to już było dekadę temu, więc trzeba naprawdę chyba nie mieć co z pieniędzmi robić, aby wydawać je na ta taki odgrzewany kotlet, w dodatku bez online.
  • 0

#17 gruby Napisany 30 stycznia 2008 - 10:54

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 260 Postów:
No nie wiem. Ja na PS3 nie mam Wormsów, podczas poprzedniej generacji żadne fajne nie wyszły, więc mój ostatni kontakt z serią odbył się podczas partyjek w Worms 2, sto lat temu. I chętnie bym Space Oddity kupił, gdyby cena była rozsądna.
  • 0

#18 ACZ Napisany 30 stycznia 2008 - 10:58

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 141 Postów:
Taka gra powinna wyjśc na Vitual Console, bo wydwanie tego w wersji pudełkowej na konsolę stacjonarną to jest zwyczajne zdzierstwo i żerowanie na naiwniakach.
No oczywiście, za 5 dyszek można to kupić, ale napewno nie za powyżej 100 zł. IMO grafa i design tych Wormsów to kalka tego co jest na PSP.
  • 0

#19 gruby Napisany 30 stycznia 2008 - 11:21

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 260 Postów:

Taka gra powinna wyjśc na Vitual Console,

To prawda. Ale nie kanał z nowymi grami jeszcze chyba nie ruszył?
  • 0

#20 Ney Napisany 30 stycznia 2008 - 11:25

Ney

    Paskudny Nerdzioch

  • Forumowicze
  • 8 248 Postów:
Na XBLA są Wormsy w HD i z trybem on-linem za 800MP czyli jakieś 30pln więc IMHO bezsensu wydawać tą grę za pełną cene w dodatku bez multi sieciowego...
  • 0

#21 gruby Napisany 30 stycznia 2008 - 11:34

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 260 Postów:

Na XBLA są Wormsy w HD i z trybem on-linem za 800MP czyli jakieś 30pln więc IMHO bezsensu wydawać tą grę za pełną cene w dodatku bez multi sieciowego...

No to ekstra. Ale nie wiem czy taniej kupić Xboxa i Wormsy HD, czy kopię gry na konsolę, którą się ma. :hmmm: ;)
  • 0

#22 ACZ Napisany 30 stycznia 2008 - 11:37

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 141 Postów:
Może poczekać z nadzieją, że wyjdą Wormsy na PS Store za kilka groszy ;)
  • 0

#23 Krill Napisany 30 stycznia 2008 - 14:42

Krill

    Master of Galaxies

  • Forumowicze
  • 2 014 Postów:

Właśnie ... narzekanie narzekaniem, a w Wormsy bym pograł :) I chyba na Wii jako party game będzie IMO hitem .. come on, to Wormsy. Od 13 lat już bawią jak cholera, a radochę większą z eksterminacji na 1 ekranie miałem chyba tylko przy Scorched Earth (pamiętacie? jasne że tak :P).
Dwoje/troje/czworo ludzi. Kilka wormów, pełno broni i machanie wiilotem. Brzmi głupio, ale po chwili - to nie może się nie udać (a jak jeszcze dadzą plansze 2D to hohoho)

Oj, aż na kompie zainstaluję ponownie Armageddona :)


W pełni się zgadzam. Mimo braku online- biorę to. Zresztą brak tego trybu nie jest dla mnie zbytnim mankamentem. Tym bardziej, że pogranie w Robaki wiilotem kręci mnie niezmiernie- zawsze to nowe przeżycie, a i fakt, że nie mam ochoty już wracać do zwykłego pada lub klawiaturki też nie jest tu bez znaczenia.

Inna sprawa, że jakoś nie bardzo widzę siebie wydającego koło 200 zł 'tylko' na Wormsy- niczego im nie ujmując. Niemniej jednak myślę, że jako party game A Space Oddity sprawdzi sie wyśmienicie, szczególnie że moi znajomi kochają Wormsy tak samo jak ja i równie długo czekali, aż seria ta, w kolejnym pełnoprawnym sequelu (który zdaje się dostanie tylko Wii :^^: ) powróci do swoich korzeni, czyli 2D. Przewiduję, że będzie to dobra rzecz- na pewno lepsza niż odtwórcze i nużące Worms 4: Mayhem.
  • 0

#24 Voo Napisany 30 stycznia 2008 - 17:02

Voo

    ...

  • Forumowicze
  • 691 Postów:
no dobra, to zobaczymy kto po premierze wyłoży kasę na swój egzemplarz. Gadać zawsze można dużo natomiast najlepszym recenzetem jest własny porfel. Stawiam, że może poza Kaxim, który zrobi to z rencenzenckiego obowiązku, nikt tutaj na to czasu ani pieniędzy nie straci.
  • 0

#25 Gonzo Napisany 30 stycznia 2008 - 17:39

Gonzo

    N+ Crew

  • Narybek
  • 195 Postów:
Wormsów nie ma? Na Xbox Live są, na DS-ie i PSP też. Brak online to megawtopa.
  • 0

#26 Krill Napisany 30 stycznia 2008 - 19:07

Krill

    Master of Galaxies

  • Forumowicze
  • 2 014 Postów:
Dla mnie zabawa w Wormsy- dobre, dodajmy dla jasności- na pewno nie jest stratą czasu. Może niekoniecznie wysypałbym na tę grę prawie dwie stówy, ale moge spokojnie wysupłać 100 PLN na jak by nie było nową odsłonę tej serii. O ile oczywiscie okaże się, że jest tego warta, co panowie z Neo z pewnością zweryfikują. Jest w każdym razie potencjał w tym projekcie.

No i co do tego co napisał Gonzo- Wormsy są dla posiadaczy konta na Live jesli ktoś chce grać przez internet, no i nie każdy musi być fanem kieszonsolek. Myślę, że brak opcji online nie będzie dla wieelu userów poważnym mankamentem. I nie mam w sumie tutaj na myśli typowych casuali, którzy nowe Robale łykną bez popitki tak czy owak.

Więc ... nie dajmy sie zwariować, to przecież jedynie brak jednego trybu, ale przecież raz, że hot-seat (hot-wiilot ?!) powinien być niezwykle zabawny, a dwa, że interesować nas będzie przecież tak naprawdę i tak właśnie sam czysty gameplay. Tak więc osobiście nie mogę już się doczekać, by przekonać się czy ta gra jest fachowa czy też może na odwrót- słabuje. Warto się nią jednak jak na razie zainteresować.
  • 0

#27 AdamekPL Napisany 30 stycznia 2008 - 22:48

AdamekPL

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 127 Postów:
Fajnie że seria do 2D wraca. Szkoda że nie ma online, co jest niewątpliwie największą wadą, tej produkcji.
  • 0

#28 Gość__* Napisany 30 stycznia 2008 - 22:52

Gość__*
  • Goście

Brak online to megawtopa.

Trzeba zostawic cos na sequel :ninja:
  • 0

#29 Gość__* Napisany 30 stycznia 2008 - 22:56

Gość__*
  • Goście

Trzeba zostawic cos na sequel :ninja:

dlatego dopiero sequelem sie zainteresujemy (mówie my bo tak ładnie brzmi, ale raczej sam bym w to nie zainwestował nawet z online)
  • 0

#30 gruby Napisany 31 stycznia 2008 - 11:10

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 260 Postów:
Voo dobrze prawi. Wszyscy zagłosujemy swoimi portfelami. Faktycznie tytuł lepiej by się sprawdził jako WiiWare. Bo nie wyobrażam sobie, żebym tą grę kupił za 100. Fajnie byłoby ją mieć, ale kupić już nie bardzo :)
  • 0