Skocz do zawartości

Zdjęcie

Maraton z Metroidem

• Zaloguj się by odpowiedzieć
9 odpowiedzi na ten temat

#1 Nyjacz Napisany 17 października 2021 - 17:24

Nyjacz

( ˇ෴ˇ )

• Forumowicze
  • 11 399 Postów:

A jednak będę opisywał po kolei, skoro mam przechodzić wszystko! No i osobny temat, bo nie chcę śmiecić.

Metroid 1: Zero Mission CLEARED. Czas ok. 3:30 bez powtórek, 52% wyczyszczone. Szczerze mówiąc to była najlepsza metroidvania 2D, w którą grałem do tej pory. Nie żebym grał w wiele, bo Salt czy Hollow to inne gierki, Messenger i Carrion już bliżej, a praktycznie klonem jest Axiom Verge.

Bardzo podobała mi się idealna struktura, nie za rozległa, nie za duża, nie za skomplikowana, ale jednocześnie czuć, że tu o eksplorację chodzi, bo wszędzie jeży się od sekretów, mapkę trzeba ogarniać. Ogromny plus leci za zaznaczanie goala, który często był poza mapą i fajnie się kombinowało, jak tam dotrzeć. Bywało, że czułem się zgubiony, ale starałem się wszystko ogarnąć sam, na YT zaglądnąłem ze 3 razy i okazywało się, że najciemniej pod latarnią, bo nie widziałem jednego wąskiego przejścia czy cuś.

Straszliwie podeszły mi dwie rzeczy, których nie przypuszczałbym po skrinach czy jutubach, a mianowicie setting i muzyka! Jeju, tu są takie brzmienia, że Axiom może się zapaść w ziemię, praktycznie wszystko mi się wryło w łeb, począwszy od main theme'a, idąc przez ambientowe creepy motywy, kończąc na tej pompatycznej muzyczce podczas akcji. To wszystko ładnie współgrało z lokacjami i wygenerowało oryginalną atmosferę. Nie wiem, czy coś jest ze mną nie tak, ale zapamiętam gierkę dość poważnie, wydawało mi się, że to będzie takie kosmiczne cartoonowe sci-fi ze śmiesznymi kosmitami, ale nie, momentami jest tu klimat Alien, jeszcze te podziemia i ruiny, no bomba.

Cieszyłem się też na sterowanie, po takim starociu spodziewałem się czegoś drewnianego, ale jest lux. Dobrze, bo to nie była specjalnie łatwa gierka, momentami czułem podirytowanie.

Na koniec zostawiam grafikę i ogólną prezentację. W życiu bym nie przypuszczał, że gierka z GBA będzie tak ładnie wyglądać na dużym ekranie, po 30-stu minutach zapomniałem, że to powinno wyświetlać się na 4 centymetrach.

Ogólnie ciężko uwierzyć, że to remake oparty na gierce z 86 roku. No mieli wizję jebani.

Next mission: nadal waham się nad tym, czy dwójkę zaatakować w formie Samus Returns czy AM2R, ale chyba postawię tą oficjalną.

• 5

#2 gruby Napisany 17 października 2021 - 17:36

gruby

Big Boss

• Forumowicze
  • 5 167 Postów:

Ok, ale ile na 10? ;)

• 0

#3 Nyjacz Napisany 17 października 2021 - 17:37

Nyjacz

( ˇ෴ˇ )

• Forumowicze
  • 11 399 Postów:

Fun: 9/10

• 0

#4 Rudolf Napisany 17 października 2021 - 18:10

Rudolf

Rumfer

• Forumowicze
  • 5 399 Postów:
Kurde, ciekawe z tym Zero, mi na przykład najmniej podszedł ze wszystkich Metroidów, ale podchodziłem do tego zaraz po Superze, gdzie no Super jest dużo cięższy + Zero na nim bazowało w dużej mierze, więc dla mnie to był krok do tyłu trochę. Aż chyba sobie zagram w tym tygodniu :D A jak odbierałeś HK, bo chyba nie pamiętam, a obok Supera to przez ostatnie kilka lat była moja ulubiona vania 2D do czasu Dreada.

A jak jest rozwiązany Samus Returns na emu? Ja nie pamiętam jak tam było z drugim ekranem :hmmm: W razie czego AM2R jest fantastyczny i tak, dla mnie lepsza gra niż Zero i Fusion (gdzie te dwa to i tak zawsze były świetne tytuły). Chociaż to ZM muszę ograć ponownie, może zmienię zdanie tak na chłodno...

Ten post był edytowany przez Rudolf dnia: 17 października 2021 - 19:17

• 0

#5 Nyjacz Napisany 17 października 2021 - 18:47

Nyjacz

( ˇ෴ˇ )

• Forumowicze
  • 11 399 Postów:

To mój pierwszy Metroid, więc nie mam jeszcze specjalnie punktu odniesienia. Dlatego wolę ocenić wszystkie z osobna po przejściu całej serii.

Hollow Knight - grałem godzinę, więc ciężko mi się wypowiedzieć. Sounds like a game for me, ale nie miałem wówczas ochoty, więc musi poczekać na swoją kolej. Na pewno bardzo podobał mi się Salt - od początku do końca kozacka atmosfera i lokacje wraz z udźwiękowieniem. Aż się zapomina, że gierka wygląda jak flashówka.

Samus Returns na emu prezentuję się tak:

Generalnie z drugim ekranem można zrobić co się chce.

Dalej nie wiem, co następne, ale widziałem, że w opinii fanów zwycięża AM2R.

• 0

#6 Nyjacz Napisany 05 listopada 2021 - 12:47

Nyjacz

( ˇ෴ˇ )

• Forumowicze
  • 11 399 Postów:

Utknąłem trochę w AM2R. W sensie powoli posuwam się do przodu, bo po 30-stu minutkach idę giercować w DOOMa. Mi się ta część podoba dużo mniej niż Zero Mission. Nie ma absolutnie tak fajnego klimatu, muzyczki i designu, który jest zbyt cartoon. Denerwuje mnie, że wszystkie lokacje to w zasadzie podobne jaskinie i ten schemat: nowa lokacja, znajdź 8 metroidów, zabij, to zejdziesz niżej. Meh.

Mimo to mój maraton dopiero się zacznie, bo odpuścić nie zamierzam i przejdę wszystkie 5 main gierek i 3 Prime'y, a czasu nadchodzi mi zaraz dużo więcej na granko :^^:

• 0

#7 Nyjacz Napisany 10 listopada 2021 - 21:11

Nyjacz

( ˇ෴ˇ )

• Forumowicze
  • 11 399 Postów:

bsdI7TG.png

W zasadzie wszystko o dwójeczce już napisałem oprócz dwóch faktów. Mianowicie w pewnym momencie utknąłem tu chyba na godzinę, co nigdy nie zdarzyło mi się w jedyneczce i szlag mnie trafiał, bo nawet na YT nie mogłem ogarnąć - wszyscy mieli swoje kolejności.

A druga rzecz, że ostatni boss był super  :sir:

Fun z całości: 6-7/10

----------------------

Już sobie pograłem 30 minut w trójeczkę i od razu mi siadło bardziej. Jasne, sterowanie nie to, ale klimat, muzyczka i konstrukcja już mi się podobają dużo bardziej.

• 0

#8 drAKul Napisany 12 listopada 2021 - 07:07

drAKul

Dante

• Forumowicze
  • 1 765 Postów:
Metroid 3? Chodzi o Super Metroid?
  • 0

#9 ACZ Napisany 12 listopada 2021 - 14:00

ACZ

Samiec Alfa

• Reformatorzy
  • 34 974 Postów:

Właśnie, pisz po ludzku, bo nie wiadomo o jaką część chodzi.

• 0

#10 Nyjacz Napisany 12 listopada 2021 - 16:18

Nyjacz

( ˇ෴ˇ )

• Forumowicze
  • 11 399 Postów:

Myślę, że o trzecią chronologicznie odsłonę serii, czyli Super Metroid.

• 0