Skocz do zawartości

Zdjęcie

Valkyria Chronicles


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
163 odpowiedzi na ten temat

#31 Gość_Zero_* Napisany 31 października 2008 - 20:33

Gość_Zero_*
  • Goście
Ja się ciągle zastanawiam Eternal Sonata czy Valkyria Chronicles w każdym bądź razie czekam do poniedziałku na wypłąte i wtedy podejmuje decyzje
  • 0

#32 Danteusz Napisany 01 listopada 2008 - 11:13

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 885 Postów:
A- od 1UP
http://www.1up.com/d...age?cId=3171060
Z tego naprawdę robi się cichy hit.
  • 0

#33 Gość_Zero_* Napisany 01 listopada 2008 - 11:41

Gość_Zero_*
  • Goście
Ooo :) i przyrównali to do MGS4 pod względem cut-scenek, nieźle ... btw. wie ktoś w ile godzin można przejść grę, bo w żadnej recce nie mogę tego znaleźć
  • 0

#34 P-chan Napisany 01 listopada 2008 - 19:34

P-chan

    Link

  • Forumowicze
  • 311 Postów:

Ja się ciągle zastanawiam Eternal Sonata czy Valkyria Chronicles w każdym bądź razie czekam do poniedziałku na wypłąte i wtedy podejmuje decyzje


Miałem ten sam problem co Ty, ostatecznie jednak zdecydowałem się na Valkyria Chronicles, ponieważ na Eternal Sonate mogę poczekać do europejskiej premiery, a tym samym nie nacieszyłem się jeszcze wersją z 360-ki :lol: .
  • 0

#35 kamionek Napisany 01 listopada 2008 - 23:51

kamionek

    zloty forumowicz; wzór

  • Forumowicze
  • 3 411 Postów:
pragnę tej gry bardzo, kupię jak tylko stanieje do osiągalnych dla mnie pieniędzy
  • 0

#36 Gość_Zero_* Napisany 01 listopada 2008 - 23:55

Gość_Zero_*
  • Goście
za 110 i 140 zł są wersje promo na allegro

ja po obejrzeniu trailerów z jap voice actingiem zdecydowałem się że kupuje tą grę :) dobrze że można ustawić właśnie jap dubbing :tak:
  • 0

#37 kamionek Napisany 02 listopada 2008 - 00:35

kamionek

    zloty forumowicz; wzór

  • Forumowicze
  • 3 411 Postów:
promo to se można
szkoda, że jeszcze mam plan kupić fallouta, drugą yakuzę i ew. far cry, a pieniędzy na gry jak nie było, tak nie ma
  • 0

#38 P-chan Napisany 02 listopada 2008 - 11:30

P-chan

    Link

  • Forumowicze
  • 311 Postów:

za 110 i 140 zł są wersje promo na allegro

ja po obejrzeniu trailerów z jap voice actingiem zdecydowałem się że kupuje tą grę :) dobrze że można ustawić właśnie jap dubbing :tak:


Pod warunkiem, że kogoś cieszy wersja promo, mnie osobiście jakoś nie cieszą takie wersje, bo jestem tradycjonalistą i wole pudełko z całą zawartością niż kartonik i płytę.

Mnie tak samo cieszy, że można będzie wybrać "japońskie głosy", szczególnie że oglądałem trailery również w wersji angielskiej, i niestety brzmią one dość przeciętnie. Tym samym nie dorównując kilku innym grom w tej materii choćby z PS2.

promo to se można
szkoda, że jeszcze mam plan kupić fallouta, drugą yakuzę i ew. far cry, a pieniędzy na gry jak nie było, tak nie ma


Znam ten ból, szczególnie, że ostatnie praktycznie pieniądze wydałem właśnie na Valkyria Chronicles, a jeszcze nadrabiałem kilka innych gier wcześniej (w sumie chyba 9 kupiłem w miesiącu październiku). I zakupy jakichkolwiek gier w listopadzie sobie po prostu odpuszczę, na rzecz mangowych w głównej mierze.
  • 0

#39 Gość_Zero_* Napisany 10 listopada 2008 - 00:54

Gość_Zero_*
  • Goście
No i kupiłem ... kurde, dlaczego ta gra ma tak zajebistą okładkę :)

Mam na liczniku 4h gry i powiem tylko że jest bosko :) grafika i animacja miecie, system daje ogromne możliwości i miecie ... a japoński voice acting to uczta dla moich uszu, angielskiego nawet nie sprawdzałem, bo na trailerach był crapowaty :tak: recka niedługo :)
  • 0

#40 P-chan Napisany 10 listopada 2008 - 19:13

P-chan

    Link

  • Forumowicze
  • 311 Postów:
Ja za to nadal czekam na swoją paczkę z grą i już nie powiem co mnie bierze :evil: .
Szczególnie, że chciałem być sprytny zamawiając 31 października grę i tym samym mieć ją przed tym aż trafi na półki sklepowe. I traf tak chciał, że się na tym przejechałem (gra po wizycie w "sklepie nie dla idiotów" w sobotę śmiała się ze mnie z półki sklepowej), a wszystko to wina naszego wspaniałego monopolisty jakim jest Poczta Polska i ich usług priorytetowych.

No i kupiłem ... kurde, dlaczego ta gra ma tak zajebistą okładkę :)



Kwestia gustu :) , mi się bardziej podoba ta w japońskim wydaniu.
  • 0

#41 Gość_Zero_* Napisany 10 listopada 2008 - 19:17

Gość_Zero_*
  • Goście
Hue Hue :) no to przesrane :) cena w MM - 209 zł jest jak dla mnie cholernie atrakcyjna - na allegro z przesyłką priorytetową zapłaciłbym tyle co ty ... a musiałbym czekać. Mi się japońska nie podoba, ale japoński voice acting mmmm :oops:
  • 0

#42 P-chan Napisany 10 listopada 2008 - 19:53

P-chan

    Link

  • Forumowicze
  • 311 Postów:

Hue Hue :) no to przesrane :) cena w MM - 209 zł jest jak dla mnie cholernie atrakcyjna - na allegro z przesyłką priorytetową zapłaciłbym tyle co ty ... a musiałbym czekać. Mi się japońska nie podoba, ale japoński voice acting mmmm :oops:


Żebyś wiedział i to jak, szczególnie że miałem nadzieje na dostanie gry jeszcze przed tym długim weekendem (choć dziś musiałem zasuwać do pracy), i trochę przy niej posiedzę (choć kończę jeszcze P3, a jeszcze przede mną choćby P3:FES ).
A zamawiałem grę wysyłkowo, bo nie byłem pewny czy w ogóle w swoim mieście dostane tę jakby nie patrzeć niszową grę (w końcu to nie jest tytuł SE), licząc tym samym na jej szybkie dostarczenie. Bo jakbym wiedział, że tym razem MM, nie zawiedzie to bym kupił w zwykłym sklepie. Jeszcze być może nie bolałoby mnie to tak jakby różnica w cenie była by o jakieś 30-40 zł, a tak oszczędziłem aż 10 zł (gra jest naprawdę w atrakcyjnej cenie jak na nowość), a paczki i tak jeszcze nie dostałem.
I na razie pozostaje mi kolejny raz oglądać trailery z tej gry, czytając po raz enty recenzje :) .
Ot takie moje dziwne szczęście :x .
  • 0

#43 Władek Napisany 18 listopada 2008 - 16:55

Władek

    Mega Man

  • Narybek
  • 104 Postów:
Pograłem trochę w Valkyria Chronicles i wrażenia mam pozytywne. Gra wygląda znakomicie, w szczególności filmiki, które są świetnie zrealizowane. Walki są emocjonujące i dostarczają sporo satysfakcji z wygranej.
Taktyczne kombinowanie zaczyna się przed walką, gdzie wybieramy rodzaj jednostki np: silnych szturmowców, ale niestety mało mobilnych, lub zwiadowców, którzy są słabsi, ale za to mogą pokonać dłuższy dystans itd. W czasie potyczek priorytet to znaleźć i wykorzystać przewagę nad wrogiem. Może to być odnalezienie drabiny prowadzącej na dach i stamtąd strzelać do żołnierzy, ukrywanie się w trawie ( trudniej jest nas trafić ), próbować zajść wroga od tyłu i wymierzyć mu headshota. :) Jak na razie jest bardzo dobrze i gra nie zawodzi.
  • 0

#44 P-chan Napisany 19 listopada 2008 - 19:21

P-chan

    Link

  • Forumowicze
  • 311 Postów:
Ja na grze się nie zawiodłem, naprawdę gra wymiata, tym samym prezentując się naprawdę świetnie. Chłonie się ją jak dobre anime (zresztą anime na bazie tej gry już powstaje - premiera marzec 09). Naprawdę nie mogę się praktycznie w tej grze do niczego doczepić (może za mało jeszcze w nią grałem), bowiem dostałem praktycznie produkt, którego oczekiwałem.
Choć może znajdzie się jakieś ale (niech pomyśle)..., a tym ale są w moim mniemaniu sztuczne ograniczenia pola walki, które nie wiem czemu akurat w takiej grze są. Być może jest to jednak czepialstwo z mojej strony do, którego się szybko przyzwyczaję i zbiegiem czasu mnie nie będzie ruszało. Jak dla mnie ta gra zasługuje na wyższą ocenę niż ta dana jej w Neo Plus.
  • 0

#45 Kyo Napisany 22 listopada 2008 - 12:20

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

Być może jest to jednak czepialstwo z mojej strony do, którego się szybko przyzwyczaję i zbiegiem czasu mnie nie będzie ruszało. Jak dla mnie ta gra zasługuje na wyższą ocenę niż ta dana jej w Neo Plus.


Tamta recka to jakaś śmieszna porażka. Nie pamiętam kto ją pisał, ale niech więcej nie tyka japońskich rpgów. Zabrakło w niej tylko typowego dla tego pisma "można popykać przed następnym fajnalem". Smutne, że wielu się będzie tą recenzją sugerować. Cóż, ważne, że ogółem Valkyria została bardzo ciepło przyjęta. Nie spodziewałem się, że tak zarulzuje :mrgreen:
  • 0

#46 Władek Napisany 23 listopada 2008 - 15:10

Władek

    Mega Man

  • Narybek
  • 104 Postów:
Fakt, ta „recenzja” niewiele ma wspólnego z rzetelnością i w sumie nie wiadomo czemu gra otrzymała tak niską ocenę. Inna sprawa, że jRPG w N+ są traktowane po macoszemu, dodatkowo brak jest recenzenta odpowiadającego za ten gatunek, stąd pojawiają się takie kwiatki jak „recenzja” Valkyria Chronicles.

Obecnie jestem w 9 rozdziale i VC po prostu kosi. Fabuła zaczyna się rozkręcać, walki stają się coraz trudniejsze. Ogólnie, znakomita gra. :-D
  • 0

#47 ACZ Napisany 26 listopada 2008 - 15:36

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 165 Postów:
Gametrailers ocenił grę bardzo wysoko - 9.1
Recka:
http://www.gametrail...ayer/43161.html
  • 0

#48 Danteusz Napisany 26 listopada 2008 - 15:40

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 885 Postów:
Ciekawe co na to Fax :]
  • 0

#49 P-chan Napisany 29 listopada 2008 - 10:09

P-chan

    Link

  • Forumowicze
  • 311 Postów:

Fakt, ta „recenzja” niewiele ma wspólnego z rzetelnością i w sumie nie wiadomo czemu gra otrzymała tak niską ocenę. Inna sprawa, że jRPG w N+ są traktowane po macoszemu, dodatkowo brak jest recenzenta odpowiadającego za ten gatunek, stąd pojawiają się takie kwiatki jak „recenzja” Valkyria Chronicles.


Też uważam, tę recenzje za jakąś pomyłkę, a tym bardziej wypadek przy pracy, szkoda tylko, że to rzutuje również na wiarygodność pisma wśród czytelników.
Jak mnie pamięć nie myli, to kiedyś swego czasu taki sam błąd popełniono w piśmie Secret Service przy recenzji KKND, którą to recenzował Gulash.
Dobrze chociaż, że ja kupuje Neo+ i konkurencje (choć osobiście uważam, że te dwa pisma się świetnie uzupełniają), głownie w celach czytelniczych, i jakoś przestałem się sugerować ocenami w pismach. Bowiem nie raz już na tym się przejechałem, a tym samym wielu gier nigdy bym w życiu nie dotkną. I zapewne sugerując się oceniaczką w piśmie nigdy bym tej gry nie kupił (mimo tego, że dokonałem zakupu wcześniej niż pojawiła się recka).
Niestety wielu ludzi zapewne zasugeruje się wspomnianą oceną, i w grę nie zainwestuje czekając nadal na kolejnego Finala. A trzeba przyznać, że gra Sedze się naprawdę udała szczególnie, że ostatnimi czasy tak naprawdę mało udanych gier wychodzi od Segi (notabene jedna z moich ulubionych firm), które można kupić w ciemno.
Przy czym odnoszę wrażenie również, że recenzja gry Valkyria Chronicles (którą przeczytałem jeszcze raz) została praktycznie potraktowana po macoszemu, tak jak jakby pisana od niechcenia i wciśnięta recenzentowi na siłę.
Choć z drugiej strony każdemu zdarzają się błędy i wypadki przy pracy, dlatego też ja na to po prostu przymykam oko :) .
  • 0

#50 ACZ Napisany 29 listopada 2008 - 17:07

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 165 Postów:
Sega na pewno już robi drugą część.
  • 0

#51 P-chan Napisany 01 grudnia 2008 - 21:44

P-chan

    Link

  • Forumowicze
  • 311 Postów:
Najpierw niech ukaże się ten obiecany dodatek do zassania i anime, a później pomyślmy o dwójce. Byle by z tej serii nie stał się nagle jakiś taśmociąg, który kolejny raz Sega będzie potrafiła zniszczyć :x .
  • 0

#52 Gość_Zero_* Napisany 06 stycznia 2009 - 01:54

Gość_Zero_*
  • Goście
Wie ktoś może czy wiadomo cos wydaniu tego dodatku co jest na jap PSS?
  • 0

#53 Władek Napisany 06 stycznia 2009 - 14:40

Władek

    Mega Man

  • Narybek
  • 104 Postów:
Sega zapowiedziała, że DLC pojawi się na początku 2009 r.
  • 0

#54 P-chan Napisany 17 stycznia 2009 - 22:02

P-chan

    Link

  • Forumowicze
  • 311 Postów:
Za to Japończycy dostaną ten dodatek w raz z grą, którą właśnie bodajże wznowili w KKW.
  • 0

#55 Shinigami Napisany 23 stycznia 2009 - 19:21

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:
Ściągnąłem sobie wczoraj z nudów demko. Fak szit, gra jest świetna :D Wypasiona grafika, ciekawy system rozgrywki, mocno się zastanawiam czy nie dodać jej na swoją wish listę.
  • 0

#56 Strenger Napisany 23 stycznia 2009 - 20:08

Strenger

    Link

  • Narybek
  • 292 Postów:
Warto :)
  • 0

#57 Kakolukian Napisany 24 stycznia 2009 - 09:44

Kakolukian

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 556 Postów:
Tak samo jak Shini, z nudów zassałem demko Valkyria Chronicles i jest zachwycony. Nie mogę uwierzyc, że wcześniej nie zainteresowałem się tym tytułem. Za samą grafikę ta gra powinna być dla mnie must have. Rozgrywka fajna i ciekawa. Chyba będę miał w co grac przed pojawieniem się Killzone 2 :)
  • 0

#58 P-chan Napisany 01 lutego 2009 - 19:47

P-chan

    Link

  • Forumowicze
  • 311 Postów:

Tak samo jak Shini, z nudów zassałem demko Valkyria Chronicles i jest zachwycony. Nie mogę uwierzyc, że wcześniej nie zainteresowałem się tym tytułem. Za samą grafikę ta gra powinna być dla mnie must have. Rozgrywka fajna i ciekawa. Chyba będę miał w co grac przed pojawieniem się Killzone 2 :)


Lepiej późno niż w cale nie zainteresować się gierką, która jest naprawdę świetna, szkoda tylko że nie wszyscy (co już notabene było mówione), potrafią docenić ten tytuł . Dla mnie ta gra była must have'm od początku. gdy ujrzałem ją po raz pierwszy, i wczytałem się w jej założenia.
Tak samo to właśnie Valkyria przekonała mnie ostatecznie do zakupu PS3, a Uncharted tylko przyśpieszył ten zakup, i nie powiem nie żałuje wydania ani złotówki, na tę grę.
  • 0

#59 Kakolukian Napisany 04 lutego 2009 - 13:52

Kakolukian

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 556 Postów:
Ta gra jest wspaniała i urzekła mnie pod każdym względem, począwszy od rozgrywki, poprzez historie i na grafice kończąc. Mógłbym się długo rozpisywać jaka to Valkyria jest świetna, ale wole sobie teraz odpalić PS3 i dalej brnąc moją drużyną.
  • 0

#60 drAKul Napisany 03 marca 2009 - 18:33

drAKul

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 1 904 Postów:
Tak jak większość naczytałem się w polskiej prasie średnich recenzji i skreśliłem tę grę. A tu czytam o nagrodach na koniec roku w amerykjanskich serwisach i wszędzie się VC wpycha. Myślę hamburgow chyba pogięło. ale patrzę jest demo na PSN. Wow. Jaki wyczes. Wiedziałem że muszę ją mieć. Wczoraj doszła. Dałem za nią 130 zł. Graficznie to perełka. Urzekła mnie swym stylem. Narazie jestem zachwycony, ale mało kto nie jest po pierwszych kilku godzinach. Zobaczymy co będzie dalej. Ale grafika to 9 jak nic. Ma w sobie to coś.
  • 0