Skocz do zawartości

Zdjęcie

Xenoblade Chronicles 3

Monolith Soft Nintendo Switch

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
134 odpowiedzi na ten temat

#61 Rudolf Napisany 10 sierpnia 2022 - 07:42

Rudolf

    Rumfer

  • Forumowicze
  • 5 733 Postów:
Wszyscy grają po angielsku? Jestem dopiero na początku drugiego rozdziały, znalazłem wrak, ale część postaci ma taki trochę sztuczny VA, bez emocji. Przy intensywnych scenach to już jest problem, a spodziewam się, ze będzie tego więcej…

Sama gra? Pierwsza godzina mnie nie urzekła, stosunkowo brzydka lokacja, a do tego ten zgrzytający VA + nie miałem pojęcia, ze to jest aż tak MMO (auto atak) :olo: Natomiast po otwarciu tej pierwszej dużej lokacji już mi walka kliknęła, a przy końcu chapteru, Eva-01 i Moebiusie już nie umiałem przestać się uśmiechać, anime as fuck! Teraz jestem na etapie, ze jestem oczarowany gierką, trochę chaotycznie mi się to wydaje przy 6 postaciach (walka), ale pewnie kwestia przyzwyczajenia. Jednym zgrzytem jest ten nieszczęsny VA miejscami, tak to zachwyt :D

Ten post był edytowany przez Rudolf dnia: 10 sierpnia 2022 - 07:43

  • 0

#62 lukaszSA Napisany 10 sierpnia 2022 - 07:50

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 952 Postów:
VA jest średni, to fakt.

A system walki ma tyle systemów że potrzeba tych 40-50 godzin i się go rozkmini :olo:
  • 0

#63 Tawotnica Napisany 10 sierpnia 2022 - 08:38

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 109 Postów:

Brytyjski VA ma swój urok. Nie tyle przez swoją jakość, co przez egzotyczność. Skisłem parę razy jak mi jakaś postać poboczna wyskoczyła z regionalnym akcentem :yao: 

 

Brak widocznych emocji jest bardziej wynikiem ograniczonej mimiki postaci. Ciężko przekazać odpowiednią dramaturgię, jak bohaterowie mają trzy wyrazy twarzy na krzyż i jedną pozę, ewentualnie podkrążone oczy. Z Xeno 2 to zapamiętałem lepiej, ale tam modele w ogóle robiły wrażenie, bo był to mega skok względem jedynki. 

 

Do systemu walki przez całą grę dochodzą nowe elementy. Dopiero po trzecim regionie jest się na "normalnym" Xenoblejdowym poziomie nawarstwiania imo. Spoiler: 

 

Spoiler

 

Z takich nieoczywistych rzeczy, to Interlink level jest podnoszony przez Fusion ataki. Nie zauważyłem co do tego reguły typu "n ataków podnosi level", ale używanie Fusionów regularnie szybciej go podbija. Dobrze też korzystać z komend pod ZL dla drużyny, np. żeby skupić ataki na jednym z wielu przeciwników albo żeby się nikt nie wpierdzielał w launch combo. 

 

Interlinki są strasznie OP, najłatwiejsze Xeno przez to jak na razie, gdzie liczę na wyzwania jak w dwójce, które bardziej będą puzzlami. 


  • 0

#64 lukaszSA Napisany 10 sierpnia 2022 - 09:00

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 952 Postów:

Mimika może jest ograniczona, ale oczy robią wrażenie 


  • 0

#65 Rudolf Napisany 10 sierpnia 2022 - 09:40

Rudolf

    Rumfer

  • Forumowicze
  • 5 733 Postów:
Tam ton głosu czasem coś psuje całkowicie, tu jakieś zgony, dramat, ktoś robi unik i robi takie „oh no”, jakby czytał z kartki. Tak samo Taion, co by się nie działo, wkurwiony niby ma być , a tu gadka, jakby czytał tekst na zajęciach z języka. Początkowe trio daje radę, ale to właśnie druga trójka jest nierówna. Postacie poboczne tez dużo lepiej na tym tle wypadają. Inna sprawa, ze angielski VA wygrywa tym, że ma chadpona, jak go pierwszy raz usłyszałem to miałem takie :olo:
  • 0

#66 Schrodinger Napisany 10 sierpnia 2022 - 11:09

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:
Lol kto gra po angielsku
  • 0

#67 lukaszSA Napisany 10 sierpnia 2022 - 11:13

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 952 Postów:

Po japońsku? 

 

Szanujmy się


  • 0

#68 Schrodinger Napisany 11 sierpnia 2022 - 09:20

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:

Pięknie się gra ale na liczniku chyba 18h a ja zamiast cisnąć fabułę to robię hero questy, albo sobie biegam i grinduje lol no i jestem ciągle w 2 chapterze. Piękna pszczoła giereczka, skończę za jakieś 200h


  • 0

#69 Schrodinger Napisany 14 sierpnia 2022 - 09:12

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:
Popierdolona gra, latam, czyszczę mapkę, grinduje i mam 32 lvl a fabularnie potworki na 24 ???? piękna pszczoła
  • 0

#70 Rudolf Napisany 14 sierpnia 2022 - 10:47

Rudolf

    Rumfer

  • Forumowicze
  • 5 733 Postów:
Ja zacząłem trzeci chapter, przez drugi trochę śmignąłem i teraz jak mam niższe klasy to jestem w stanie dostać wpierdol od jakichś elite’ów na 17-18 (a u wszystkich mam 19). Jest rzeczywiście sens, żebym u każdego robił każda klasę i zmieniał po każdym osiągnięciu 10 ranka? Czy jest realnie sens, żebym u defendera czy atackera brał jakąś klasę leczącą..?

Boję się trochę czyścić mapkę, bo nie chcę mieć właśnie takich sytuacji jak wyżej, że przez fabularne stwory jak gorący nóż w masło :olo:

Swoją drogą przełączyłem na japoński VA i jest dużo lepiej, aczkolwiek wkurwia mnie brak napisów w czasie walk, tych one linerów czy choćby jak pierwsze integrate było i te wspomnienia leciały to brak napisów mocno mnie tam bolał. Teraz jest miotanie czy przez to jednak wrócić do angielskiego czy nie :sadcf:

Ten post był edytowany przez Rudolf dnia: 14 sierpnia 2022 - 10:53

  • 1

#71 Tawotnica Napisany 14 sierpnia 2022 - 11:07

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 109 Postów:

Master Skille i Master Arts są dość ważne, jeśli chcesz na mid/end-game mieć dobre buildy, uwzględniające wszystkie ścieżki combosów. Sens więc jak najbardziej jest, żeby defender czy attacker miał parę perków klas leczących. Przykładowo Thaumaturge daje ignorowanie 40% phys def, a Tactician podbija ether arts. Strategos dobrze mieszać z defenderai pod buff buildy na przykład, a jego Master Skill - No Love Lost rzuca phys def down i potrzebuje tylko 4 ciachnięć do naładowania skilla, co idealnie pasuje pod wszelkiej maści fusion artsy. 

 

 


  • 2

#72 Tawotnica Napisany 16 sierpnia 2022 - 09:40

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 109 Postów:


Takie rzeczy po niecałych ~130h w grze. Fiona > reszta herosów, bo przedłuża chain attack i można kosmiczne liczby wykręcać.

Cadensia cała zmapowana (if you know, you know), profesje wszystkie wszystkimi zdobyte, z sidequestów została garstka... Chyba ruszam na endgame dzisiaj. :hmmm:

Bez zobaczenia endingu i post-game stwierdzam, że Xeno 3 jest podobnie jak XC2 bardzo bezpieczną kontynuacją jedynki, ale tym razem bardziej doszlifowaną systemowo i bez rażących wad. Kolonie i związani z nimi herosi mają dużo więcej charakteru niż NPC czy blejdy, a side-questy (których jest od cholery i jeszcze więcej) można sobie wg własnego uznania maksować – nie zauważyłem żadnych do pominięcia, wymagających zmieniania czasu, zbierania itemów z drop ratem 1% czy innych alpejskich kombinacji z jakich znana była przede wszystkim pierwsza część. Najgorszy był chyba quest z sadzeniem zimnioków w Colony 9. :ftopa:

Gdzie a propos kombinacji alpejskich, to trochę mi brakowało wertykalności i zawiłości w miejscówkach. Ja rozumiem, że skakanie w Xeno nigdy nie należało do najwygodniejszych, ale w Xeno3 mam wrażenie, że elementy zręcznościowe wycięto całkiem.
Przykładowo takich myków jak zjeżdżalnia na Valak Peak, wspinaczki w Mor Ardain, branie pod uwagę fall dmg za bardzo nie ma. Jedynie ruchome piaski zaspokajały nieco mój głód eksploracji, cała reszta skilli to dość proste blokady, nie wymagające większego lizania ścian.

Fabularnie podobają mi się subtelne i mniej subtelne nawiązania do poprzednich części, bo podobnie jak Finale, Xeno ma swoich Cidów, Biggsów i Wedgów, a motyw „cyklów” się bardzo ładnie przewija przez każdy element gry, od mapki poczynając. Czy historia ma wystarczająco pierdolnięcia to się jeszcze okaże, ale wstępnie rozdział 5 wygrywa pod względem epickości. No i mam już swoje podejrzenia co do co do DLC, najoczywistsze
Spoiler
.

Anyway, Xeno = kokainium, jakkolwiek wtóre nie byłyby jego iterację, to ciężko się oderwać. Liczę mocno na kontynuację Xeno X kiedyś. XCX2 zrealizowane tak jak XC3, czyli pozbywające się bolączek poprzedniczek… omg, aż boję się pomyśleć co to by było.
  • 0

#73 Schrodinger Napisany 16 sierpnia 2022 - 10:55

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:

jakieś OP buildy? mam poczatek 4 chapteru, w sumie lvl 36 a przeciwnicy na 29-30 więc idzie na normalu EASY bez specjalnego kombinowania, ale z ciekawości się pytam co jest dobre żeby ładować, też czuje że historia tu się zamknie koło albo ponad 100h

 

ale np z jobami mam pytanie bo mam chomiki, ale przed nimi są jakieś 2-3 do odblokowania, a widzę że na pierwszej mapce mam chyba jeszcze jakieś znaczki do sprawdzenia, coś podgoniłem i przeoczyłem? 


  • 0

#74 Tawotnica Napisany 16 sierpnia 2022 - 23:10

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 109 Postów:

Na tym etapie nie masz zbyt wielu opcji do buildów, bo nawet wszystkich skill slotów nie odblokowałeś. Ja na początek mieszałem te same profesje z Kelves i Agnus, czyli Noah był Swordfighter + Ogre z powrzucanymi skillami oraz akcesoriami boostującymi atak i działało to dobrze. 

Za Nopon Coiny można całkiem fajne akcesoria kupić dość wcześnie, a szczególnie srebrnych nie opłaca się pakować w levelowanie rang tak wcześnie (mi dużo przepadło, bo nie zwracałem uwagi, że mam 99...). 

 

No i gemy przyspieszające częstotliwość auto-ataków dla wszystkich z Agnus warto mieć. 

 

Co do herosów, poza paroma wyjątkami nowa kolonia = nowy hero quest. Może nie odkryłeś którejś? Jeśli jesteś pewien, że wszystkie odkryłeś to warto się wrócić i posprawdzać znaki zapytania.

 

-------------

 

 

 

 


Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 16 sierpnia 2022 - 23:11

  • 4

#75 Schrodinger Napisany 18 sierpnia 2022 - 19:27

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:
Ile h jak skończyłeś?
  • 0

#76 Tawotnica Napisany 18 sierpnia 2022 - 19:44

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 109 Postów:

135h, 94 lvl, ale robiłem wszystkie poboczne questy i grindowałem pod koniec profesję . Mogłem kończyć spokojnie 20-30h wcześniej.


  • 2

#77 Schrodinger Napisany 21 sierpnia 2022 - 17:39

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:
Mam 52 lvl i miałem teraz scenę walenia z piąchy, a tu boss 35 ???? trochę za bardzo czyściłem, ale 50h na liczniku fabuła i postaci sie robią ciekawe bardzo, tłusta pszczoła
  • 0

#78 Schrodinger Napisany 22 sierpnia 2022 - 00:45

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:
Ok jak odblokowywać klasy innym postaciom? Do tek pory myślałem ze jak używam to po prostu inne postaci z biegiem czasu odblokowywuja sobie dana klasę, ale coś nagle proces spowolnił :/ wbijam 10 lvl na klasie jedna postacią a żadna inna jej nie odblokowuje

Trzeba tymi bohaterami grać co maja dana klasę?
  • 0

#79 Tawotnica Napisany 22 sierpnia 2022 - 07:43

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 109 Postów:

Ok jak odblokowywać klasy innym postaciom? Do tek pory myślałem ze jak używam to po prostu inne postaci z biegiem czasu odblokowywuja sobie dana klasę, ale coś nagle proces spowolnił :/

 

Bo jesteś przelevelowany i nie bijesz przeciwników z wyższym od ciebie poziomem.

Klasy odblokowują się, kiedy zdobywasz CP, walcząc razem z daną klasą w drużynie (więc trzymanie bohatera, który klasę odziedziczył + herosa w teamie też nieco pomaga). Będąc 15lvl wyżej niż wszystko co zabijasz nie zdobywasz praktycznie nic CP i rangi rosną wolniej.

 

Idź pozabijaj parę złych, latających ryb na pustyni. One coś koło ~55 - 60lvl powinny mieć. Pamiętaj zjeść zupę i rozwalać je chain attackiem, żeby bonus dostać ;)

 

edit: a jeśli się dziwisz, czemu niektórym bohaterom wolniej rośnie, zależy to od class aptitude. W górnym prawym rogu w menu class selection masz literkę, pokazującą aptitude dla danej profesji. 


Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 22 sierpnia 2022 - 07:48

  • 1

#80 lukaszSA Napisany 22 sierpnia 2022 - 07:46

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 952 Postów:
W sumie to najbardziej mi się podobał system walki w Tornie.

Tutaj jest tyle systemów że czasami zapominam jak się nazywam
  • 0

#81 Schrodinger Napisany 22 sierpnia 2022 - 08:10

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:
Ja jestem 20 lvl za wysoko :olo:
  • 0

#82 Schrodinger Napisany 22 sierpnia 2022 - 18:28

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:
A zeby max rangę klasy zrobić to trzeba robić wszystkie questy z danej kolonii czy co?
  • 0

#83 Tawotnica Napisany 22 sierpnia 2022 - 21:21

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 109 Postów:

A zeby max rangę klasy zrobić to trzeba robić wszystkie questy z danej kolonii czy co?


Znajdziesz questy na to. Znaki zapytania pojawiają się w zależności od tego, jakiego herosa masz w drużynie. Dobrze się czasem wracać i nasłuchiwać, co mieszkańcy mają do powiedzenia.
  • 1

#84 Schrodinger Napisany 26 sierpnia 2022 - 10:33

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:

Coś ostatnio miałem mniej czasu na granie, ale doszedłem do tego momentu gdzie ładnie tłumaczą fabułę, fajny pomysł i faktycznie widać pewne 'nawiazania' do poprzednich części imo. ale to pewnie jeszcze z 40h przedemną ;D


  • 0

#85 Schrodinger Napisany 02 września 2022 - 01:20

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:
Jakieś 75h i jestem po półtora godzinnym przerywniku i powiem tylko

:banderas:

Edit. Jednak 80h

Ten post był edytowany przez Schrodinger dnia: 02 września 2022 - 01:22

  • 0

#86 Tawotnica Napisany 02 września 2022 - 07:08

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 109 Postów:
Rozdział 5? Gratulacje, jesteś w połowie gry ;)
  • 0

#87 Schrodinger Napisany 02 września 2022 - 09:33

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:
Yep, ale dobre mindfucki

Połowa? A to nie ma 7 rozdziałów?
  • 0

#88 Tawotnica Napisany 02 września 2022 - 09:38

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 109 Postów:

Jest siedem, ale co z tego jak sam szósty to jakieś 40 - 50h. Zobaczysz jak zaczniesz zwiedzać :P  


  • 0

#89 Schrodinger Napisany 02 września 2022 - 09:43

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:

Co kurwa :doge: to już to do w piątym mnie jeblo

 

Spoiler

 

No i jak wjeżdża ta pioseneczka 

 

 

:banderas:


Ten post był edytowany przez Schrodinger dnia: 02 września 2022 - 09:58

  • 0

#90 Tawotnica Napisany 02 września 2022 - 10:13

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 109 Postów:

Możesz też olać zwiedzanie wysp i cisnąć na ending, to pewnie uszczkniesz parę godzin, ale side content jest kozacki. Jak jeszcze nie odkryłeś to polecam Colony Mu. Moja ulubiona kolonia z najbardziej OP herosem. 


  • 0



Inne z tagami: