Skocz do zawartości

Zdjęcie

Xenoblade Chronicles 3

Monolith Soft Nintendo Switch

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
134 odpowiedzi na ten temat

#91 Schrodinger Napisany 02 września 2022 - 11:50

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:
Byłem ;) ja mam trzy mapki światów chyba wyczyszczone bo mapkę chciałem zobaczyć
  • 0

#92 gruby Napisany 02 września 2022 - 12:21

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 260 Postów:
Jutro kupuje o liczę na ostrego bangera
  • 0

#93 gruby Napisany 04 września 2022 - 14:51

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 260 Postów:
5 godzin gry za mną i już jestem zachwycony. Kocham ten gameplay loop, a świat i historia na razie dużo bardziej mi siedzą niż dwójka. Natomiast gra na tv wyglada jak ostra kupa- rozdzielczość to jakiś chory żart. Switch2 bardzo potrzebny. Na szczęście reszta trzyma mocarny poziom- widzę ze odblokowują się kolejne postaci i nowości wiec będzie z czym kombinować.
  • 1

#94 Spuczan Napisany 06 września 2022 - 16:55

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 12 961 Postów:
Z&z :ok:
  • 0

#95 Schrodinger Napisany 08 września 2022 - 10:23

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:

Skończone, na liczniku 97h, piękna tłusta pszczoła. Ogólnie to ja nie mam pojęcia jak Monolith wycisnął takie ogromne wertykalne poziomy na Switchu, przy zachowaniu tej grafiki. Tzn. to jest już max co można wyciągnąć z konsoli, Xeno 2 miała lepsze modele postaci i lepiej animowane. Tutaj jest nieco bardziej statycznie, ale nie boli to aż tak. Gameplayowo jest idealnie, system jest złożony, pozwala na dużo kombinacji ze zmianami jobów itp. Ale pozwala na przyjemny grind z auto-mode, które powinno być standardem w gierkach z grindem sorry. Nie chce mi się wciskać XXXXXXXX jak na auto poleci to z automatu. Fabularnie giereczka się broni, postaci są nieźle napisane, to nie ten poziom co w Xeno 2, ale tu postaci jest więcej, więc wiadomo było, że nie będą tak kompleksowe jak w dwójce. 

 

Ogólnie wystawiam 9/10

 

F8PzEbi.jpg

 

Spoiler

 

Najsmutniejszy moment w grze

 

GzpnxD3.jpg


Ten post był edytowany przez Schrodinger dnia: 08 września 2022 - 10:31

  • 0

#96 gruby Napisany 09 września 2022 - 07:35

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 260 Postów:
Ok mało miałem czasu na granie dopiero jestem po 2 rozdziale. I zaczął się nudnawa ale koniec to już bangerek. Natomiast za dużo się dzieje w systemie walki. Już połowy nie rozumiem, a do tego nie do końca mi siedzi system zmiany jobow, to pierwszy tytuł w jaki gram z tym systemem i nie umiem się odnaleźć, rozumiem ze dobrze zmieniać te klasy, ale ja wcale nie chce:) najlepszy system był z jedynki moim zdaniem- prosty z mniejsza ilością zawodników, można się było skupić. A tu pierdylion efektów na ekranie 6 postaci, ale mogą być 3, skille, arty, cancele… kończy się i tak ze naciskam wszystko po kolei bo jestem przelewolowany i tak ;) może przywyknę, nie jest to gro-łamacz, ale moim zdaniem ostro przekombinowali.

Ten post był edytowany przez gruby dnia: 09 września 2022 - 07:37

  • 0

#97 Tawotnica Napisany 09 września 2022 - 08:12

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 070 Postów:

@gruby, spróbuj na początek grać tylko Noah w jego podstawowej profesji. Możesz wtedy atakować jak Shulkiem w pierwszym Xenoblade. Mechanika break -> topple działa tak samo, więc najpierw łam przeciwników, poczekaj aż Lanz ich wywróci i wtedy się ustawiaj na tyły i odpalaj backslasha. 

 

Jak już się z tym będziesz czuł swobodnie, to możesz się zacząć ćwiczyć cancelowanie, co nie jest niczym innym jak uruchamianie kolejnych ataków w odpowiednim momencie. 

 

Zmiana postaci na tym etapie jeszcze nie jest bardzo przydatna. Co możesz robić, to zaczynać walki defenderem (Lanzem), żeby ściągnąć aggro i zmienić w trakcie na któregoś z atakujących. Poza tym warto pamiętać, że w tej części Xenoblade tylko healerzy są w stanie wskrzesić ubitego bohatera, więc jak chcesz szybciej kogoś ożywić to możesz to zrobić manualnie (tak samo jak w jedynce, podchodzisz do trupa i trzymasz wduszony guzik przez chwilę). 

 

Później jeszcze więcej (i jeszcze więcej!) dochodzi do systemu walki, więc jak ci już teraz nie leży, to lepiej nie będzie :ftopa: 


  • 0

#98 gruby Napisany 09 września 2022 - 14:29

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 260 Postów:
Dzięki :) cancelowanie robię ale właśnie biegam ostatnio Noah w jobie Mio i to jest jakieś głupie :)
  • 0

#99 Tawotnica Napisany 13 września 2022 - 16:01

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 070 Postów:

  • 0

#100 gruby Napisany 19 września 2022 - 22:57

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 260 Postów:
Kurcze aż żal się przyznać ale jakoś po początkowym zachwycie nie siada konta gierka. Mam wrażenie ze straszny korytarzyk się zrobił, wkurza mnie ten system jobow i za dużo walka mam 38 level ale nie wiem czy nie dam gierkę odpocząć na polce. Możliwe ze xeno mi się przejadło, ale mam wrażenie ze jakoś po super wstępie brak tutaj jakiegoś solidnego uderzenia.
  • 0

#101 gruby Napisany 11 października 2022 - 22:23

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 260 Postów:
Odszczekuje :) wszystko mi kliknęło, jestem w 7 chapterze i pochłonęły mnie questy. Jestem chyba przelevowany bo bossów robię na raz :) w końcu wszystko mi clicknęło.
  • 0

#102 lukaszSA Napisany 19 października 2022 - 07:15

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 915 Postów:

Skończyłem w weekend.

 

Póki co jest to GOTY. Godne zwieńczenie trylogii, ale mam pewien problem z ustaleniem która część jest najlepsza. Trójeczka wygląda bardzo ładnie, brzmi jak zwykle zajebiście ale projekt świata jest IMO gorszy niż w dwójce i jedynce. Brakowało troszkę różnorodności lokacji i jest też troszkę płasko. 

 

Fabularnie jest chyba najlepiej jeśli chodzi o nastrój i eksploracje filozoficznego motywu przewodniego, acz brakowało mi tu trochę plot twistów i momentów WTF jakie były w dwójce i jedynce (oczywiście na tym etapie ciężko czymkolwiek zaskoczyć w Xenobladzie :olo: ). Ale właśnie z racji nastroju myślę że może być to najlepsza część dla kogoś kto w Xeno nigdy nie grał.

 

Spoiler

 

System walki ogromny ale na szczęście są poziomy trudności i nawet upośledzony umysł jak mój jakoś dał radę :ftopa: Jak to zwykle bywa na pojedynczą sesję z grą trzeba sobie zarezerwować kilka godzin, bo końcówki rozdziałów to tradycyjna 10 etapowa walka z bossem przerywana 40 minutowymi scenkami :olo:

 

Polecam dzieciom i osobom pijącym.

 

Co do zakończenia

Spoiler

 

Muzyka :good:

 

Każda scenka gdzie to leciało była wzruszająca :cry:

 

No i Eunie  :zakochany:

 


  • 4

#103 gruby Napisany 24 października 2022 - 22:10

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 260 Postów:
Też skończyłem. Ostatecznie będę wspominał nieźle, …ale… :) Bardzo mieszane odczucia mam co do tej części. Szczególnie do walki i mechanik- tu zdecydowanie cały czas rządzi jedynka. Bardzo lubie jak system jest wprowadzany powoli i zaskakuje do końca. Tutaj musiałem używać auto-battle bo już pod koniec totalnie nie chciało mi się walczyć. Mega schematycznie zrobiło się w ostatniej 1/3 gry.

Gtaficznie różnie- ale cały czas projekty i design jest top tier. Będę wspominał sporo z miejscówek które odwiedziłem. Ogolnie na plus, ale zabrakło sekretów i tajnych znajdzie. Mega minus ze nie było tez zbierania broni o ciuszków- kocham to w rpgegach, a tu tylko te nędzne joby. W dodatku w cut scenkach raz ekipa miała ciuchyz jobow które ma się na stanie, a raz te defaultowe przez co gubi się imeesja. Fabuła i swiat bardzo na plus.

Ale koniec końców bawiłem się chyba najsłabiej z serii. Dałbym takie 8, chociaż z serduszkiem bo dużo dobrego tez się tu wydarzyło.
  • 0

#104 Kazuo Napisany 26 października 2022 - 22:41

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Ej ziomeczki poziomeczki, powiedzcie mi taką rzecz: czy jest sens grać w Xeno 3 bez znajomości części drugiej? Te gry są jakoś ze sobą powiązane czy działają bardziej na zasadzie Final Fantasy, że każda odsłona ma inny świat, postacie oraz osobną fabułę? 


  • 0

#105 cybercotlet Napisany 26 października 2022 - 22:54

cybercotlet

    Official Fullblox Master

  • Forumowicze
  • 8 576 Postów:

tam każda część to osobne story tak naprawdę z jakimiś tam smaczkami dla zjebów pokroju tawota (bez obrazy ... albo z obrazą, bo męczę trailsy teraz przez Ciebie i rozwiązuje sprawy zaginionych owoców a nie ratuje świata) więc luźno możesz wskakiwać w hype train 

 

jedynka to jeden fetchquest, mam rozgrzebane i nie gram, ale dwójeczka to pierdolnięcie solidne i polecam, po każdym rozdziale jest anime pierdolnięcie zajebiście zrealizowane ;)

 


  • 1

#106 lukaszSA Napisany 27 października 2022 - 05:01

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 915 Postów:
Sens jest, ale czy masz ty rozum i godność człowieka?
  • 0

#107 Kazuo Napisany 27 października 2022 - 07:29

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

No nie mam, ale pytam z ciekawości. Dwójeczkę of course też planuję ograć (jedynkę skończyłem już lata temu), ale że trójka wpadła mi w łapy wcześniej to rozważam czy nie zacząć od niej skoro fabuła nie jest powiązana. Co najwyżej Chronicles X odpuszczę, bo z tego co widzę wyszło tylko na Wii U. 


Ten post był edytowany przez Kazuo dnia: 27 października 2022 - 07:30

  • 0

#108 lukaszSA Napisany 27 października 2022 - 07:54

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 915 Postów:
X do olania

2 warto ograć po jedynce. Trójka jest najbardziej autonomiczna z trylogii

Ten post był edytowany przez lukaszSA dnia: 27 października 2022 - 07:55

  • 0

#109 Tawotnica Napisany 27 października 2022 - 07:59

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 070 Postów:
Lepiej najpierw dwójkę ograć - wtedy w trójce masz więcej momentów "aha!".
  • 0

#110 lukaszSA Napisany 27 października 2022 - 08:02

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 915 Postów:

I po rozpoczęciu trójki poczujesz ulgę że nie ma blejdów i tych road blocków :olo: 


  • 1

#111 Kazuo Napisany 27 października 2022 - 09:23

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Ok, to może faktycznie wstrzymam się jeszcze z graniem w X3 i najpierw rozpykam dwójeczkę  :leo:


  • 0

#112 Schrodinger Napisany 27 października 2022 - 11:00

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:

ja zagrałem 2 -> 3 -> 1 i jasne lepiej było jednak w normalnej kolejności bo

 

a) gameplay nie boli aż tak bardzo wtedy bo czuć progres

b) no jednak trójkę bardziej się docenia jak się zna 1 i 2 

 

każda część to SEKS RUCHANIE najbardziej przystępne jRPGi od czasu gdy Finale się zjebały 

 

 


  • 2

#113 Kazuo Napisany 27 października 2022 - 12:09

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Jedyneczka mega mi się podobała, aż mi ciekło po nogawce, toteż również liczę na wielokrotne orgazmy podczas szarpania w X2 i X3. A tu jeszcze Fire Emblem do rozpyakania, Astral Chain czy SMTV :uff:


  • 0

#114 Schrodinger Napisany 27 października 2022 - 12:20

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:

A Ty jedynkę ograłeś, to na pewno najpierw dwójka potem trójka. Trójka tak mnie nakręciła na ten świat i miałem taki głód tego typu gry że od razu bez żadnej przerwy wleciała jedynka, która mnie pochłonęła 

 

Kiedyś jeszcze Tornę ogram


  • 0

#115 Mateo Napisany 27 października 2022 - 13:07

Mateo

    Demigod

  • Forumowicze
  • 7 087 Postów:
Zajebisty dodatek.
  • 0

#116 lukaszSA Napisany 08 listopada 2022 - 08:21

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 915 Postów:


Ładny wynik
  • 1

#117 Kaxi Napisany 08 listopada 2022 - 09:36

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 144 Postów:

Seria Xeno wydaje się trochę nie rosnąć :(

 

Ubogie Mario Strikers przebiło.


  • 0

#118 gruby Napisany 08 listopada 2022 - 10:23

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 260 Postów:
Xeno jest mało przyjazne dla nowych użytkowników, mam wrażenie. Jest baza fanów i tyle, kto o zdrowych zmysłach kupi na próbę trzecia cześć gry, z dziesiątkami mechanik i systemów, plus postaciami którym wyrastają skrzydła z głowy?
  • 0

#119 Schrodinger Napisany 08 listopada 2022 - 18:18

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:
Ludzie z rozumem i godnością człowieka

Cudowna seria
  • 0

#120 gruby Napisany 08 listopada 2022 - 19:26

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 260 Postów:
No wiadomo, tylko nieprzekonanych raczej nie skusi.
  • 0



Inne z tagami: