Skocz do zawartości

Zdjęcie

Broken Sword: The Director's Cut


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
36 odpowiedzi na ten temat

#1 gruby Napisany 19 grudnia 2008 - 14:10

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:
Tadaaaaaaaaaaaam! Wypasiony Broken Sword wraca! Point and Click, dwa wymiary, piękna rysowana grafika i mnóstwo nowości. Szał ciał. Gra na DS i Wii oby w dobrej cenie.

Fakty

- based on the original Broken Sword, possibly the best adventure game ever created
- lots of new content, new puzzles, new locations, expanded story
- controls obviously redone for DS and Wii
- some new animations by Dave Gibbons (Watchmen)
- developed by Revolution, published by Ubisoft
- game's pretty much gone gold, coming to Europe in March 2009
- you have to buy it!

Screeny:

http://www.cynamite.... ... e=1&order=

Dodany obrazek

Gra sprzeda się pewnie w 1 egzemplarzu, ale może właśnie TY chcesz ją kupić.
  • 0

#2 ogqozo Napisany 19 grudnia 2008 - 15:03

ogqozo

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 914 Postów:
Zawsze wolałem Monkey Island.
  • 0

#3 P-chan Napisany 19 grudnia 2008 - 17:32

P-chan

    Link

  • Forumowicze
  • 311 Postów:
Mam duży sentyment do tej serii, wiec się ciesze. Zastanawia mnie tylko co z tego wyjdzie, oby niczego nie skaszanili :-D .
  • 0

#4 Voo Napisany 19 grudnia 2008 - 19:59

Voo

    ...

  • Forumowicze
  • 691 Postów:
pozycja z cyklu "w co 10x taniej i 10x wygodniej zagrać na PC jeśli nie grałeś już w to 10 lat temu"

ach no tak, zapomniałem, będzie "lots of new content", heh
  • 0

#5 Kaxi Napisany 19 grudnia 2008 - 20:37

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 162 Postów:
IMO wystarczył news a nie nowy temat, skoro sam nie jesteś zainteresowany gruby ;)
Myslalem ze to moze bedzie remake tego Brokena 3D z past genow, a nie ten antyk. Na DS ok, ale nie na Wii. To już lepiej Tunguskę sprawdzić chyba... albo poczekać na Zacka 2 :P
  • 0

#6 Gość__* Napisany 19 grudnia 2008 - 21:30

Gość__*
  • Goście
cóż, kolejny hit na Wii
  • 0

#7 P-chan Napisany 19 grudnia 2008 - 23:27

P-chan

    Link

  • Forumowicze
  • 311 Postów:

... albo poczekać na Zacka 2 :P


A jest ku temu jakaś szansa by Zack 2 w ogóle się ukazał? :P
  • 0

#8 xell Napisany 22 grudnia 2008 - 22:12

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 348 Postów:

Myslalem ze to moze bedzie remake tego Brokena 3D z past genow, a nie ten antyk.

Tak się składa, że "ten antyk" jest znacznie lepszy od "tego Brokena 3D z past genow", więc jak ktoś nie grał w żadnego, to lepiej niech zagra w jedynkę. Grałem w to w te wakacje, gra jest świetna (inna sprawa, że zapewne lepiej w to zagrać na PC).
  • 0

#9 gruby Napisany 23 grudnia 2008 - 10:36

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:
Na pewno taniej. Szczególnie, że jakoś mi się wydaje, iż gra też na PC wyjdzie (Directors Cut). Ja w jedynkę popykałem przy okazji, kiedy sprezentowałem ją swojej narzeczonej. Podobnie jak dwójkę. Także przechodziliśmy grę razem i była super, chociaż całej nie widziałem. Mi trójka też się bardzo podobała, może oprócz zakończenia, ale grało mi się bardzo fajnie, nawet pomimo loadingów [Xbox]. Została mi tylko 4 część, ale nie ma jej na konsolach, więc raczej prędko nie będę miał okazji, aby w nią zagrać.

Directors Cut to jednak bardziej ciekawostka, ale miło, że kolejna przygodówka zasili konto Wii. Teraz gracze wychwalają fabułkę MGS, czy GTA, ale tradycyjne przygodówki zjadają ich scenariusze na śniadanie IMHO. Humor Brokena też jest świetny, a Stobbard to wypasiony bohater. Tak jak wspominałem jak bedzie kosztować 79 zeta to kupię, choćby do kolekcji.
  • 0

#10 xell Napisany 23 grudnia 2008 - 21:18

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 348 Postów:

Teraz gracze wychwalają fabułkę MGS, czy GTA, ale tradycyjne przygodówki zjadają ich scenariusze na śniadanie IMHO. Humor Brokena też jest świetny, a Stobbard to wypasiony bohater. Tak jak wspominałem jak bedzie kosztować 79 zeta to kupię, choćby do kolekcji.

Akurat fabularnie Broken Sword to nic specjalnego - coś jak "Kod Leonardo da Vinci", nawet się mniej więcej te same miejscówki odwiedza. :lol: Oczywiście BS był wcześniej i gra jakby zabawniejsza od tej sztampowej książki.
  • 0

#11 gruby Napisany 23 grudnia 2008 - 22:21

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:
No może tu faktyczine poniosło mnie zdeka. :D
  • 0

#12 Voo Napisany 25 grudnia 2008 - 11:36

Voo

    ...

  • Forumowicze
  • 691 Postów:

ale miło, że kolejna przygodówka zasili konto Wii


nooo.... szkoda, że żaden z nas nie grał w żadną z poprzednich :? :wink:

No a tak na serio to myślę sobie, że jeśli ktoś lubi tradycyjne przygodówki to gra w nie sobie na PC, gdzie wciąż ukazuje się ich bardzo dużo (wbrew temu co lubia pisać niezbyt zorientowani w temacie redaktorzy uparcie powtarzający slogan o smierci gatunku). Mam wrazenie, że wydawanie takich własnie przygodówkej na Wii to jakis strzał w próżnię. Broken Sword nie jest może szczególnie trudny ale i tak jak każdy klasyczy point&click przerasta o niebo poziomem trudności chocby takie Zack & Wiki. Nie bardzo widzę odbiorców tego tematu na Wii czy w ogóle na konsolach, z całym szacunkiem. Ktos sobie założył, że skoro na Wii da się wygodnie grać w takie gry to rozumie się samo przez się że będzie się grało. A moim zdaniem jednak nie.
  • 0

#13 Malutki Napisany 31 stycznia 2009 - 11:23

Malutki

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 508 Postów:
Nowe screeny :
http://media.wii.ign...742/imgs_1.html
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Pozostałe :
http://media.wii.ign...742/imgs_1.html
  • 0

#14 Kaxi Napisany 31 stycznia 2009 - 11:28

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 162 Postów:
Takie gry IMO za 10 dolców albo na WiiWare (co w sumie na jedno wychodzi).
  • 0

#15 Scorpio Napisany 31 stycznia 2009 - 11:39

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Kaxi dobrze prawi. Od czasów PSX gra nie wypiękniała. A szkoda ... mogliby graficy nieco posiedzieć nad przestrzeniami.
  • 0

#16 Ryan Napisany 31 stycznia 2009 - 11:51

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Głupoty gadacie. To doskonała gra, nawet za pełną cenę i nawet w pierwotnej oprawie graficznej. :foch:
  • 0

#17 ACZ Napisany 31 stycznia 2009 - 17:53

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 185 Postów:
Nie taniej kupić grę na PSX/PS2? Gra obsługuje myszkę.
  • 0

#18 Ryan Napisany 01 lutego 2009 - 01:43

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Taniej wyjąć z szafy jedną z dwóch posiadanych kopii, Czychu. Mimo wszystko _gdybym_ miał Wii, poważnie rozważałbym zakup. Bo to doskonała przygodówka.
  • 0

#19 Godot Napisany 01 lutego 2009 - 12:52

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Na Wii opuszczam, natomiast na DSie pogram z wielką przyjemnością. Szkoda, że to jedynka, dwójka była znacznie fajniejsza
  • 0

#20 gruby Napisany 03 lutego 2009 - 10:11

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:
Ja bym się zastanawiał gdyby była za 99 zeta. Ale powiedzmy sobie szczerze, gra i tak będzie nie do zdobycia w Polsce, a jeżeli będzie do zdobycia to za 189 zł. Naprawdę chętnie bym ją wciągnął do kolekcji, ale frajerem nie jestem. Przynajmniej nie jeżeli chodzi o kupowanie gier. :oops:
  • 0

#21 Malutki Napisany 03 lutego 2009 - 10:32

Malutki

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 508 Postów:
Europejska okładka :
Dodany obrazek
  • 0

#22 Gość__* Napisany 03 lutego 2009 - 20:18

Gość__*
  • Goście
eh to powinna byc trylogia, albo wszystkie cztery gry z serii a nie... jedna. Eh Wii, Wii...
  • 0

#23 Scorpio Napisany 03 lutego 2009 - 23:29

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Okładka trochę ... bardzo ... kiczowata. Ten mnich strasznie wygląda :trup:
  • 0

#24 Danteusz Napisany 03 lutego 2009 - 23:53

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:
Przypominają się okładki gier sprzed 10 lat :)
  • 0

#25 ACZ Napisany 04 lutego 2009 - 01:21

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 185 Postów:
Ktoś tu przegina ostro pałę. Chcą pchać jakiegoś starego śmiecia w 16 bitowej oprawie, to jakieś żarty.
  • 0

#26 Gość_Zero_* Napisany 04 lutego 2009 - 01:24

Gość_Zero_*
  • Goście

Ktoś tu przegina ostro pałę. Chcą pchać jakiegoś starego śmiecia w 16 bitowej oprawie, to jakieś żarty.


Nie czychu ... teraz tak zwane stare pryki, ew. hardkorowcy będą rozpływać się z zachwytu, bo to takie HARDKOROWE i oldskulowe :)
  • 0

#27 Scorpio Napisany 04 lutego 2009 - 08:16

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Dante - nie, nie przypominają :) Sprzed 15 tak, ale 10 lat temu okładki wyglądały już ładniej :P Tu widzę epokę Amigi ^^
  • 0

#28 Gość__* Napisany 04 lutego 2009 - 21:40

Gość__*
  • Goście

Ktoś tu przegina ostro pałę. Chcą pchać jakiegoś starego śmiecia w 16 bitowej oprawie, to jakieś żarty.


Nie czychu ... teraz tak zwane stare pryki, ew. hardkorowcy będą rozpływać się z zachwytu, bo to takie HARDKOROWE i oldskulowe :)


jakbym chciał coś staroszkolnego i hc na Wii to sobie kupię kolekcję King of Fighters. Tam chociaż mam 5 gier w tym jedną, która się nie zestarzała i do dziś jest w czołówce najlepszych gier w historii.
  • 0

#29 Arasz Napisany 05 lutego 2009 - 05:03

Arasz

    N3rO->Nero->Arasz_

  • Forumowicze
  • 2 201 Postów:
Rozpikowałem grę po niemiecku na psx. Z Mamą bo poliglotka i szaradzistka. Więc szybko poszło. :lol:
  • 0

#30 gruby Napisany 05 lutego 2009 - 09:42

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:
Z wieszaniem psów poczekajmy na oficjalną cenę. Ja nie jestem na nie. Wręcz przeciwnie. Uważam, że trochę inteligentnej rozrywki nie zaszkodzi w świecie Dżirs of Łors. Jednak mam grę na PC (gdzieśw pudłach w piwnicy , ale zawsze :)) więc cena i dodatki muszą być atrakcyjne.
  • 0