Skocz do zawartości

Twoja Ostatnia Platyna / Calak


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
3785 odpowiedzi na ten temat

#3751 Sotaku Napisany 23 czerwca 2023 - 22:16

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 701 Postów:
#94 Detroit

Po 5 latach wróciłem do gierki, by ją splatynować i dziś się udało. 5 lat temu przeszedłem po swojemu i nie chciałem ruszać już tego tematu. Platynowanie pokazało ogrom zakończeń, gdzie niektóre są naprawdę mocne.
  • 3

#3752 Kazuo Napisany 02 lipca 2023 - 19:56

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

#137  Final Fantasy XVI

 

 

8jHcOdd.jpg

 

Czasochłonna (jakieś 80-90h), ale dosyć prosta i całkiem przyjemna platynka. 


Ten post był edytowany przez Kazuo dnia: 02 lipca 2023 - 19:57

  • 5

#3753 Nyjacz Napisany 02 lipca 2023 - 21:09

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 035 Postów:
Ja po setce powiedziałem dość. Tera na PC, Switchu i PS5 po prostu przechodzę gry, a maksuje tylko to, co się super masteruje.
  • 0

#3754 Kazuo Napisany 02 lipca 2023 - 21:38

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Ja też po setce mocno zwolniłem z platynami (36 przez 2,5 roku to nie jest jakiś wyżyłowany wynik), skupiając się na backlogu z innych platform, no i jestem teraz dużo bardziej wybredny jeżeli chodzi o gry, które masteruje. Z takich semi-crapowatych to chyba tylko Horizona męczyłem w ostatnim czasie, a tak to wszystkie dały mi sporo frajdy z wbijania trofików. 


  • 0

#3755 keogh Napisany 17 sierpnia 2023 - 10:33

keogh

    aoa

  • Forumowicze
  • 12 581 Postów:
My Name is Mayo (NTSC)
  • 0

#3756 Nyjacz Napisany 03 września 2023 - 21:37

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 035 Postów:

Ja też po setce mocno zwolniłem z platynami (36 przez 2,5 roku to nie jest jakiś wyżyłowany wynik), skupiając się na backlogu z innych platform, no i jestem teraz dużo bardziej wybredny jeżeli chodzi o gry, które masteruje. Z takich semi-crapowatych to chyba tylko Horizona męczyłem w ostatnim czasie, a tak to wszystkie dały mi sporo frajdy z wbijania trofików.


Hej, jak zerknąłem jak zczitowales platynę w Q2 (szkoda, bo CotM to lepszy dodatek niż cała kampania główna) i że po 84h i platynie w Hogwarts Legacy napisałeś, że nie wiesz co ludzie widzą w tej grze, to dopiero mnie uderzyło, w jakim chujstwie siedziałem jeszcze te dwa lata temu.

To nie zaczepka, nadal mam oznaki, ale stan jest ostro poprawiony XD
  • 0

#3757 Kazuo Napisany 03 września 2023 - 22:23

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

No offense taken. Przejąłbym się jakby całe moje gejmingowanie kręciło się wokół platynowania gier, albo jakbym był takim desperatem, żeby kupować, a następnie platynować Majonezy i inne gówienka na 5 min. A co do Q2, to ostatnie trofiki wbiłem na szybko, żeby był komplet, ale na pewno wrócę jeszcze do tej gry, żeby legitnie skończyć dodatki, na te moment jednak, po dwóch ukończonych kampaniach jestem syty. 


  • 0

#3758 keogh Napisany 04 września 2023 - 07:40

keogh

    aoa

  • Forumowicze
  • 12 581 Postów:
Gierki od Ralaika Games - polecam!
  • 0

#3759 keogh Napisany 24 września 2023 - 08:42

keogh

    aoa

  • Forumowicze
  • 12 581 Postów:
Dwie platynki ps4/ps5 w Unpacking - denialny tytul, choc forumek bylbu bojktowal bo przemycili tam tencze, ktora robi win z nietenczom.
  • 0

#3760 Sotaku Napisany 26 września 2023 - 16:27

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 701 Postów:
#96 Quake2, miała być szybka platyna, a tu jednak contentu było sporo i nie był taki łatwy.
  • 1

#3761 Sotaku Napisany 28 października 2023 - 01:27

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 701 Postów:
#97 Cyberpunk ps5, wraz z dodatkiem zacząłem ogrywać cyberka na ps5, jest to zupełnie inna zabawa, lepsza. Najpierw przeszedłem dodatek, potem zacząłem od nowa tym razem nomadem i dziś wpadła platynka.
  • 1

#3762 Kazuo Napisany 29 października 2023 - 10:25

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

#142 Lies of P

 

2mgiLPs.jpg

 

65 godzin, poziom trudności takie 7/10. Gra genialna, ale platyna nieco męcząca, bo bez guide'a na kolanach się nie obejdzie (całe mnóstwo trofików, które można bardzo łatwo pominąć). Tak czy inaczej, dla mnie największe zaskoczenie od dłuższego czasu i spokojnie top 5 roku 2023  :good:

 

 


  • 2

#3763 Woroq Napisany 29 października 2023 - 11:28

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 808 Postów:
Hmm… W demku odrzuciły mnie drewniane uniki, jak to wygląda w pełnej wersji? Jakbyś bezpośrednio system walki i poruszanie porównał do Bloodborne?
  • 0

#3764 Kazuo Napisany 29 października 2023 - 12:14

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Uniki w tej grze są sztywne, ciężko je wyczuć, a postać pokonuje mały dystans kiedy z nich korzystasz. Wprawdzie dosyć szybko idzie je zupgrade'ować, kiedy już otrzymujesz dostęp do drzewka rozwoju, ale i tak nigdy nie będą tak przydatne jakbyś tego chciał. I nie jest to przypadek, tylko celowe działanie, żebyś nie robił sobie wesołych susów i hopsów pod nogami bossa jak w Soulsach. System walki w Lies of P opiera się przede wszystkim na blokowaniu. Z im większym wyczuciem to robisz, tym większe zgarniasz benefity: przy idealnym bloku wrogowie nie zabierają Ci HP ani energii, natomiast Ty w ten sposób powoli zbijasz im "gardę", tym samym odsłaniając ich na potężne ataki. Czyli bardziej coś a'la Sekiro niż Bloodborne. Niby można się bawić w klasyczne soulsowe kąsanie i uciekanie (jeżeli masz sporo staminy), ale tego nie polecam, bo im dalej w las, tym bardziej gra zmusza do korzystania z bloku (areny walk z bossami są coraz ciaśniejsze, a oni sami mają takie ataki, które bez problemu Cię dosięgną nawet z drugiego końca planszy). Wymagane sporo cierpliwości, refleksu i samozaparcia, bo tej gry zwyczajnie trzeba się nauczyć. Ciężko tu cheesować, a jedyne konkretne ułatwienie to możliwość przywołania kompana sterowanego przez SI do pomocy przy szefkach i trzeba przyznać, że jest to naprawdę skuteczne. Ale też ograniczone, bo trzeba mieć specjalne kamyczki, żeby w ogóle wezwać ziomka, a jakoś super dużo ich tu nie ma. Wypstrykasz się ze wszystkich i to w momencie, kiedy boss przechodzi do swojej drugiej, silniejszej, szybszej i bardziej agresywnej formy? Niech bóg ma Cię w swojej opiece.

 

Co mi się bardzo spodobało w LoP to spore możliwości rozwoju Pinokia. Poza klasycznym rodzielaniem punktów na poszczególne statsy (damage, HP, stamina itp) i dobieraniem oręża (jest tego sporo) mamy tu wspomniane drzewko, na którym za specjalne materiały można jeszcze bardziej podkręcić naszą marionetkę. Wszelakich skillów czy buffów jest prawdziwe zatrzęsienie, niektóre w dużym stopniu wpływają na to jak się w ogóle tą postacią poruszamy, a w zasadzie wszystkie wydają się przydatne i można je wybierać tak, żeby pasowały do naszego stylu gry. Generalnie bardzo duża swoboda i możliwości cutomizacji. Do tego dochodzi odczepiana ręka, nieco wzorem Nero z DMC można przykręcić sobie rożne łapki, które mają totalnie inne zastosowanie: jedna dzięki wbudowanej lince przyciąga do Ciebie przeciwników, inna rzyga na nich ogniem, a jeszcze kolejna pozwala chować się za małą tarczą która eksploduje i zadaje wrogom obrażenia przy bliższym kontakcie. Jest tego naprawdę sporo przez co nie ma się wrażenia, że gra to chamska kalka gier From Software. W sensie, że niby gra się podobnie, ale jednak LoP daje też dużo od siebie. Do Bloodborne jakieś podobieństwa też są, ale to głównie w kwestii mrocznego klimatu oraz art-designu.


Ten post był edytowany przez Kazuo dnia: 29 października 2023 - 12:22

  • 1

#3765 Woroq Napisany 29 października 2023 - 12:43

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 808 Postów:
Dzięki
W takim razie nadal czekam na dodatek do Elden Ring

Dodatkowo, kumpel na siłę mi wciska płytkę z Lords of the Fallen, ale wolałbym chyba zagrać 10ty raz w DS3

Ten post był edytowany przez Woroq dnia: 29 października 2023 - 12:45

  • 0

#3766 Kazuo Napisany 29 października 2023 - 12:57

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Jeżeli te nowe Lordsy są tak samo "fajne" jak poprzednie, to chyba nic nie tracisz :olo:


  • 0

#3767 Sotaku Napisany 06 grudnia 2023 - 20:38

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 701 Postów:
#100 Hellblade Senua Sacrifice
  • 1

#3768 Sotaku Napisany 31 grudnia 2023 - 03:30

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 701 Postów:
#101 Ghost of Tsushima
  • 0

#3769 burnstein Napisany 03 stycznia 2024 - 15:14

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 149 Postów:

#102 prolog Eiyudena

#103 wiem, że w czymś wbiłem, ale kompletnie nie pamiętam w czym :(


  • 0

#3770 Danteusz Napisany 03 stycznia 2024 - 19:08

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 902 Postów:

#103 wiem, że w czymś wbiłem, ale kompletnie nie pamiętam w czym :(


Strzelam że w Tinykin
  • 0

#3771 nole Napisany 03 stycznia 2024 - 19:35

nole

    Mr ZURKON is here to KILL

  • Forumowicze
  • 6 736 Postów:

Obstawiam My Name is Mayo  :cf:


Ten post był edytowany przez nole dnia: 03 stycznia 2024 - 20:05

  • 0

#3772 keogh Napisany 03 stycznia 2024 - 21:26

keogh

    aoa

  • Forumowicze
  • 12 581 Postów:
pewnie ten fc6 z ukrytego, co ostatnio coopa robiliśmy
  • 0

#3773 burnstein Napisany 03 stycznia 2024 - 22:45

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 149 Postów:

 

#103 wiem, że w czymś wbiłem, ale kompletnie nie pamiętam w czym :(


Strzelam że w Tinykin

 

 

O, to chyba to, tak nienachalne, że nie pamiętałem nawet, że wpadło.


  • 0

#3774 Danteusz Napisany 03 stycznia 2024 - 23:02

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 902 Postów:
Nie wiem tylko jak liczysz swoje platyny, bo PSN pokazuje 20
  • 0

#3775 keogh Napisany 03 stycznia 2024 - 23:10

keogh

    aoa

  • Forumowicze
  • 12 581 Postów:
#104 - super box delivery: beyond horizon
  • 0

#3776 burnstein Napisany 04 stycznia 2024 - 09:37

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 149 Postów:

Nie wiem tylko jak liczysz swoje platyny, bo PSN pokazuje 20

 

Tak:

 

#100 Hellblade Senua Sacrifice

 

 

#101 Ghost of Tsushima

 

 

#102 prolog Eiyudena

#103 wiem, że w czymś wbiłem, ale kompletnie nie pamiętam w czym :(


  • 0

#3777 Danteusz Napisany 04 stycznia 2024 - 11:40

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 902 Postów:
Ukradłeś numerek :(
  • 0

#3778 Sotaku Napisany 12 stycznia 2024 - 01:14

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 701 Postów:
#102 The Expanse
  • 0

#3779 Sylvan Wielki Napisany 27 stycznia 2024 - 16:48

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 630 Postów:

RbfTgfJ.jpeg

Mighty Goose.

7/10 - gra;

5/10 - platyna;

7 godz. - czas potrzebny do wbicia 100%;

Niezwykle przyjemna strzelanina na modlę klasycznego Metal Slug. Zabawna, daje frajdę. (Bardzo)dobra gra. 100% nie jest szczególnie wymagające. Raczej wszystko wpada za pierwszym przejściem, a trzeba grę zaliczyć dwukrotnie (jedno przejście to nieco ponad 3 godziny zabawy).
Najtrudniejsze osiągnięcie, to zaliczenie wszystkiego na rangę S, ale wprawny gracz nie będzie miał z tym większych problemów. Polecam.


9WiMEpp.jpeg

Mortal Kombat 1

8/10 - gra;

5/10 - platyna;

43 godz. - czas potrzebny do 100%;

Bardzo dobrze się przy najnowszym Mortalu bawiłem. Śliczna, chociaż drewno okrutne, dająca satysfakcję pozycja. Problematycznym trofeum może być walka z sezonowym bossem (nie są to najłatwiejsze pojedynki), ale też obeznany z mechaniką, skillowy gracz powinien do 3. prób uporać się z bydlakiem. Gorzej sprawa ma się z maksymalnym ulepszeniem aż kilku postaci kameo co jest niezbyt atrakcyjna farma i trwa i trwa...


zan3dSH.png

Twisted Metal 2

x/10 - gra;

5/10 - platyna;

4 godz. czas potrzebny do 100%;

Bedąc nastolatkiem zagrywałem się w to z moim Tatą godzinami - aż nie wyszło boskie Vigilante 8. Wówczas TM2 to takie 10/10. Dzisiaj...
Cóż, niesiony falą nostalgii skusiłem się i... bywa różnie. Platynę ułatwia fakt, że można przewijać sobie w grze czas, ale nawet z tym, ogromnym ułatwieniem, ostatni boss + koszmarne sterowanie powodują, że nie niejednemu braknie cierpliwości.


C0akL2a.jpeg

Dead Cells

10/10 - gra;

8/10 - trudność platyny;

x/10 - czas potrzebny do 100%;

Dead Cells po raz 4. Tym razem na PS5. Niestety nie można wykorzystać stanu gry z PS4. Napisałem "niestety" nie z tytułu chęcią przeniesienia trofeów, ale wszystkich zdobyczy. Na PS4 z grą spędziłem około 400 godzin. miałem niemal wszytko zdobyte, a tu wszytko należy zdobywać od początku...

Samo Dead Cells jest, obok Darkest Dungeon, moją ulubioną grę ostatniej dekady, wiec wystawiam jej 10/10. Platyna jest niezwykle wymagająca i czasochłonna. Dałem x/10 dlatego, że za pierwszym razem należy liczyć dobre 80 godzin minimum. ale jako, że od lat wybieram tylko piekielnie ciężki hell mode, to wersja na PS5 zajęła okolice 18 godzin.


paCbJfU.jpeg

Marvel's Spider-Man 2

8/10 - gra;

4/10 - platyna;

34 godz. - czas do 100%;

Bardzo dobrze bawiłem się przy SM2. Śliczna, dająca niczym nieskrępowaną radochę gra. Lepsza od poprzedniczki. Byłaby jeszcze lepsza gdyby nie bawiono się w to całe moralizatorstwo, poprawność polityczną. Dodatkowo wątek MJ był fatalny - po co miastu dwójka bohaterów, jak jest jedna MJ.
Na dobrą sprawę można naciągnąć na 9/10 i chyba też nikt się nie obrazi. Platyna, wzorem jedynki, łatwa i relatywnie przyjemna.


ppQBPZA.png

RoboCop: Rogue City

8/10 - gra;

4/10 - platyna;

18 godz. - czas potrzebny do 100%;

Szalenie miłe zaskoczenie 2023r. Polecam. Znakomicie się prezentuje, kapitalnie się strzela, a nostalgia robi swoje. Na podstawowym poziomie trudności platyna nie jest straszna. To nie Darkest Dungeon. Należy tylko pamiętać by rozwijać odpowiednie umiejętności, bo na wszytko braknie punktów. Dodano NG+ więc teraz to nie problem, a jest jeszcze wybór misji, zatem jak coś ominiemy, to w kilkadziesiąt minut można to, po skończeniu przygody, zdobyć.


ngocjrr.jpeg

Tekken 8

9/10 - gra;

4/10 - platyna;

8 godz. - czas potrzebny do zdobycia 100%;

Najnowsza zdobycz. Platyna nr 188. Tekken 8 - kapitalne mordobicie. Wspaniale wygląda, świetnie się w nie gra. 100% jest skonstruowane tak, że przechodzimy dane tryby, powalczymy on-line i wpada wszytko. Relatywnie szybko. Trochę szkoda, że nie dali wymagających wyzwań typu - wykonać serię skomplikowanych kombosów, zdobyć rangę Tekken Lord on lin, ale cóż. Pierwszorzędna gra, komplet do zrobienia za jednym posiedzeniem.


  • 4

#3780 Sotaku Napisany 29 stycznia 2024 - 19:46

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 701 Postów:
#103 The Walking Dead final season
  • 1