Skocz do zawartości

Zdjęcie

Metal Gear Solid


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
316 odpowiedzi na ten temat

#271 Razel Napisany 31 sierpnia 2010 - 21:08

Razel

    Błędny rycerz

  • Forumowicze
  • 11 412 Postów:

Czyli tam już Naomi mówi normalnie?

Z tego, co pamiętam, to Mantis ma innego aktora.

Też jest akcent w TTS, ale ludzie coś tam narzekali, że tego tak nie czuć. Ja trochę posłuchałem Haytera z normalnego i z TTS i IMO dużo lepiej wypadł w TTS. Ogólnie to uwielbienie dla pierwowzoru ludziom zostaje i jak się im coś zmieni (nie ważne czy na lepsze czy gorsze) to będą psioczyć "po co zmieniali - w starym było lepiej".
  • 0

#272 Gość_Zero_* Napisany 09 września 2010 - 22:18

Gość_Zero_*
  • Goście
Skończyłem po latach ponownie MGS (nie wiem ile lat temu grałem ostatnim razem, 7? 9?). W sumie pierdolniecie* ta gra ma mniejsze niż MGS2,3 czy czwórka - oczywiście z perspektywy czasu, pewnie zaraz się okaże że 2 i 3 też już są nijaki :clown: . Patent z wracaniem się po snajpe, albo nagrzewanie PALa drażni jak za dawnych lat. Teraz czas na MGS2 :)

*aczkolwiek ma momenty, walka z Cyborg Ninja, czy jego pojawienie się pod koniec, czy rozmowa z Mantisem po walce cudowne ... tylko co się stało ze Snake'iem lowelasem, który chciał spędzić życie u boku Meryl ? hue hue, zostało to jakoś wytłumaczone w MGS2? ew. MGS2S ? bo nie pamiętam
  • 0

#273 Hanz Napisany 11 września 2010 - 11:59

Hanz

    youtube.com/dkstbeats

  • Forumowicze
  • 3 097 Postów:
Za czasów MGSa2 kanonicznym zakończeniem MGSa było zakończenie z Otaconem. Wraz z MGSem4 po to by ... hmmm... zadowolić fanów i wrzucić go gry Meryl zmieniono niestety kanon.
  • 0

#274 Shinigami Napisany 11 września 2010 - 14:05

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:
Nie kojarzę żeby to zakończenie było prawdziwe kiedykolwiek :hmmm:
  • 0

#275 Mielu Napisany 11 września 2010 - 17:03

Mielu

    crapmaster

  • Forumowicze
  • 1 949 Postów:
Me two, imho od zawsze kanoniczne było zakończenie z Meryl.

Odnośnie posta Taikuna, kończyłem wcale nie tak dawno temu dwójkę dobrych kilka razy (do "opisu" w N+) i... sorry but no, pierwsza część wciąga ją nosem. A jeśli chodzi posta Razela o TTS... plz, ten remake to crapiszon :mrgreen:

EDIT: Ach, internet, można pisać głupoty i wypowiadać się na poziomie pięciolatka a i tak nikomu to nie przeszkadza. Tego potrzebowałem :mrgreen:
  • 0

#276 oranje Napisany 11 września 2010 - 18:28

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 115 Postów:
Dwójka > jedynka. Takie SOM fakty.
  • 0

#277 Shinigami Napisany 11 września 2010 - 18:34

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:
Co prawda, to prawda.
  • 0

#278 burnstein Napisany 11 września 2010 - 18:54

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 130 Postów:

Dwójka > jedynka. Takie SOM fakty.


A to wszystko o klasę gorsze od trójki.
  • 0

#279 Mielu Napisany 11 września 2010 - 19:39

Mielu

    crapmaster

  • Forumowicze
  • 1 949 Postów:
WTF, dwójka NIGDY, nawet przez sekundę nie podskoczyła do jedynki. O czym Wy mnie tu :P
  • 0

#280 Shinigami Napisany 11 września 2010 - 19:41

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:
Wszyscy, którzy się znają wiedzą, że MGS2 jest najlepszy. Jeszcze trochę głupot i dostaniesz kolejnego warna :P
  • 0

#281 Mielu Napisany 11 września 2010 - 19:53

Mielu

    crapmaster

  • Forumowicze
  • 1 949 Postów:
Nie no plz, powiedzcie mi, bo nie obczajam, W CZYM MGS2 jest lepszy od pierwszej części?
  • 0

#282 Shinigami Napisany 11 września 2010 - 19:56

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:
Graficznie :P A tak na poważnie, to o wiele bardziej podoba mi się historia, jest pozytywnie zakręcona z tą całą konspiracją Patriotów. Fajnie też spojrzeć na Snake'a jako na tego, który sam planuje swoje akcje, a nie gościa wysyłanego do ciemnej dupy, nie wiedzącego o co w ogóle chodzi. No i Raiden jest spoko.
  • 0

#283 Mielu Napisany 11 września 2010 - 19:57

Mielu

    crapmaster

  • Forumowicze
  • 1 949 Postów:

No i Raiden jest spoko.


Sam rozumiesz, że nie mogę Cię traktować poważnie :mrgreen:
  • 0

#284 Shinigami Napisany 11 września 2010 - 20:02

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:
Zazdrościsz mu urody :kratos:
  • 0

#285 Mielu Napisany 11 września 2010 - 20:04

Mielu

    crapmaster

  • Forumowicze
  • 1 949 Postów:
Did you say nerd?
  • 0

#286 Razel Napisany 12 września 2010 - 02:33

Razel

    Błędny rycerz

  • Forumowicze
  • 11 412 Postów:

Me two, imho od zawsze kanoniczne było zakończenie z Meryl.

Odnośnie posta Taikuna, kończyłem wcale nie tak dawno temu dwójkę dobrych kilka razy (do "opisu" w N+) i... sorry but no, pierwsza część wciąga ją nosem. A jeśli chodzi posta Razela o TTS... plz, ten remake to crapiszon :mrgreen:

EDIT: Ach, internet, można pisać głupoty i wypowiadać się na poziomie pięciolatka a i tak nikomu to nie przeszkadza. Tego potrzebowałem :mrgreen:

Ej, grałem w przeciągu tygodnia w TTS i MGS2 i obie gry są świetne. Jednak Dwójka po ponownym przejściu (bo kiedyś grałłem) zmiotła mnie fabuła. Naprawdę ta gra zyskała u mnie w oczach wiele.
  • 0

#287 Hanz Napisany 12 września 2010 - 09:14

Hanz

    youtube.com/dkstbeats

  • Forumowicze
  • 3 097 Postów:
Ok, doczytałem odnośnie kanonu... Swego czasu Yoji Shinkawa mówił, że w MGSie2 nie mówi się wprost o dalszych losach Snake'a po MGSie1 po to, by możliwe do zrealizowania były oba zakończenia. I chyba faktycznie tak jest, bo w grze pojawiają się oba itemy związane z zakończeniami z MGSa1. Na samym początku widzimy Snake'a w kamuflażu optycznym, a pod koniec bohater wskazując na swoją bandankę tłumaczy Raidenowi, że ma "infnite ammo".
  • 0

#288 Pico Napisany 12 września 2010 - 21:12

Pico

  • Forumowicze
  • 10 686 Postów:

WTF, dwójka NIGDY, nawet przez sekundę nie podskoczyła do jedynki. O czym Wy mnie tu :P

I tutaj muszę się z Mielonym zgodzić. MGS1 lepszą grą niżeli MGS2 (swoją drogą - gra świetna)
  • 0

#289 ACZ Napisany 12 września 2010 - 21:22

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 172 Postów:
MGS2 = najgorsza część z serii.
  • 0

#290 Pawlik Napisany 12 września 2010 - 21:27

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:
nie, najgorsza cześć to ten crap mgs4. Potem wg kolejności 2,3 i genialna 1.
  • 0

#291 Danteusz Napisany 13 września 2010 - 08:28

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:
MGS1 był genialny i niesamowity na premierę, ale obecnie upierdliwości i archaizmy gameplayowe zbyt mocno dają o sobie znać, równie bardzo jak ograniczenia techniczne.
  • 0

#292 Wredna Napisany 13 września 2010 - 08:34

Wredna

    Suck my left one

  • Forumowicze
  • 2 509 Postów:
A dla mnie dwójka jest jedną z ulubionych części. Tuż obok 1 i 3 :D
  • 0

#293 burnstein Napisany 13 września 2010 - 08:36

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 130 Postów:

MGS1 był genialny i niesamowity na premierę, ale obecnie upierdliwości i archaizmy gameplayowe zbyt mocno dają o sobie znać, równie bardzo jak ograniczenia techniczne.



Dlatego Bóg stworzył Twin Snejksy.
  • 0

#294 Danteusz Napisany 13 września 2010 - 08:38

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:

Dlatego Bóg stworzył Twin Snejksy.

Nie grałem, ale wnioskując z opinii innych jest to raczej dzieło Szatana
  • 0

#295 burnstein Napisany 13 września 2010 - 08:46

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 130 Postów:
Fundamentalistów nie ma co słuchać.
  • 0

#296 phsx Napisany 13 września 2010 - 15:12

phsx

    \m/

  • Forumowicze
  • 5 388 Postów:
MGS2 <3 Nic nigdy w tej serii już nie będzie tak uberzajebiste. Rzekłem.
  • 0

#297 oranje Napisany 13 września 2010 - 16:40

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 115 Postów:
A składanie Big Bossa z części braci Snejka nie jest tak za***iste? :cry: Pamiętam jak grałem w SoL bez memmorki i doszedłem do Harriera, kiedy to wpadł to pokoju tata z karta pamięci, fajne czasy.

BTW, wszyscy tak na czwórkę narzekają (ja też), ale trzeba przyznać, że ma masę epickich momentów i jak dla mnie genialną ścieżkę dźwiękową.
  • 0

#298 phsx Napisany 13 września 2010 - 18:06

phsx

    \m/

  • Forumowicze
  • 5 388 Postów:
Ostatnio oglądałem sobie tak cutscenki z MGS4 bo mi zalegają na dysku w HD i uznałem że z nudów obejrzę... I owszem ta gra ma masę debilnych patentów fabularnych, które naprawdę nie wiedzieć czemu się tam znalazły, dziwi mnie to że Kojima tego nie widzi/nie przeszkadza mu to ... ale i tak jest epicką przygodą która mnie za 1 razem lekko wzruszyła na końcu i słowem podobało mi się. No i bardzo dobrze się w nią gra. Ale z perspektywy czasu i poprzednich części oceny wyższej jak 8 bym raczej nie dał.
  • 0

#299 szczudel Napisany 06 listopada 2010 - 17:38

szczudel

    Big Boss

  • Nieaktywni
  • 4 593 Postów:
Artykuł o bosach z najnowszego N+ przekonał mnie aby zdementować ogolnie panującą plotke o tym że w MGS1 jedynym sposobem na pokonanie Mantisa było przełożenie pada do 2 portu.
Osobiście znając ten trik powiedzilem stanowcze nie czytajacym w myslach KGB-stycznym najemnikom. Walka trwała ponad 40 minut , wchodził co kilkadziesiąty cios [z 3 hitowego combo tylko jeden, nigdy nie weszla cala seria]. Była to najcieższa walka w mojej growej historii. Dzisiaj by mi sie nie chciało ale te z 10 lat temu weszło na ambicje...
Szkoda że wtedy nie było achievmentow ani trofeow.. Ale sam sobie przyznaje "fucking platinium".
  • 0

#300 Pico Napisany 07 listopada 2010 - 11:41

Pico

  • Forumowicze
  • 10 686 Postów:

Walka trwała ponad 40 minut , wchodził co kilkadziesiąty cios [z 3 hitowego combo tylko jeden, nigdy nie weszla cala seria]. Była to najcieższa walka w mojej growej historii. Dzisiaj by mi sie nie chciało ale te z 10 lat temu weszło na ambicje...
Szkoda że wtedy nie było achievmentow ani trofeow.. Ale sam sobie przyznaje "fucking platinium".

Ja też przechodziłem tą walkę przez przekładania pada i mi nie sprawiła tyle problemów. Co prawda walka trwała z pół godziny, ale nie była strasznie męcząca tylko powoli trzeba było powielać schemat - i tyle. Ale zacna walka, fakt.
  • 0