Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pandora's Tower


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
62 odpowiedzi na ten temat

#31 Kaxi Napisany 28 kwietnia 2011 - 18:47

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:
Podoba mi się apsekt zręcznościowy, ale walka wygląda nudno na tym filmku.
  • 0

#32 BeSOS Napisany 28 kwietnia 2011 - 19:02

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Jak takie gry czekają już tylko posiadaczy Wii to wolałbym sprzedać konsolę i kupić 360 (to do ciebie Pious), pograć rok do czasu Wii 2 i się nie maltretować na silę takimi szrotami.
  • 0

#33 ACZ Napisany 28 kwietnia 2011 - 19:18

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 172 Postów:

Jak takie gry czekają już tylko posiadaczy Wii to wolałbym sprzedać konsolę i kupić 360 (to do ciebie Pious)

Pious kupuje wyłącznie konsole Nintendo. Teraz chce kupić za tysiaczka 3DS, na które w chwili obecnej też nie ma gier, lol.
  • 0

#34 BeSOS Napisany 29 kwietnia 2011 - 18:26

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Pious, rada dla ciebie - nigdy nie lubiłem s-f, Mas Effecta nie chciałem tknąć nawet kijem - zupełnie przypadkowo wpadła mi w łapy pełna wersja, dałem jej szanse, odpaliłem, pograłem pare chwil a później wsiąkłem dopóki nie skończyłem singla. Teraz nawet s-f uwielbiam. Morał jej taki, ze czasem wbrew twoim przekonaniom i preferencjom trzeba dawać szansę nowemu i nieznajomemu (czyt. inna konsola). Kupisz teraz 3DSa za tysiaka, kupisz Zeldę, skończysz ją znając ciebie 3ci raz....nie pisz mi tylko, ze nie masz zcasu na 2 konsole bo co chwila piszesz, ze przechodzisz jakąś gre po raz n-ty - w tym zcasie skończyłbyś np genialnego Alana Wake'a, Enslaved czy POPa.
  • 0

#35 Pious Napisany 11 maja 2011 - 07:13

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:
http://www.gonintend...comment-section kolejny trailer.
  • 0

#36 Malutki Napisany 01 lipca 2011 - 14:31

Malutki

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 508 Postów:
Podobno Pandora's Tower ma pojawić się na Jp Expo we Francji :klaszcze: .
http://www.gonintend...y.php?id=162185
  • 0

#37 Kaxi Napisany 01 lipca 2011 - 14:34

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:
już w newsach przy okazji last story przewinęło się, że Pandora również zwita do Eurolandu.
  • 0

#38 Malutki Napisany 01 lipca 2011 - 15:10

Malutki

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 508 Postów:
Owszem ,ale posta zawsze można sobie nabić takimi informacjami :P .
  • 0

#39 gruby Napisany 01 kwietnia 2012 - 14:32

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:
Premiera za niecałe 2 tygodnie. Trailerki wyglądają całkiem zgrabnie, ktoś ma PT na celowniku? Z tego co pamiętam oceny były średnie, ale klimat mi się podoba - trochę podoby do Other M, o ile można to porównywać. ;)
  • 0

#40 Pious Napisany 01 kwietnia 2012 - 14:39

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:
Wygląda fajnie, ale czekam na oceny. Jeśli będą przeciętne to odpuszczam i oficjalnie zakończę karierę Wii w mojej kolekcji. Nic poza tym już mnie nie zachęca, a kolejka hitów na ps3 jest spora i dużo tańsza.
  • 0

#41 ogqozo Napisany 01 kwietnia 2012 - 23:46

ogqozo

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 914 Postów:
C'mon, obczaj Rhythm Heaven.
  • 0

#42 BeSOS Napisany 02 kwietnia 2012 - 07:51

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Wyglada biednie, tylko oddani fanboje to kupia zeby miec pretekst do odpalenia Wii :cf:
  • 0

#43 ACZ Napisany 02 kwietnia 2012 - 09:30

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 172 Postów:
technicznie grafa nie jest dobra, kłuje aliasing ostro, ale podoba mi sie design. przejde na WiiU, bo Wii juz nie zamierzam kupowac.
  • 0

#44 Cola Napisany 02 kwietnia 2012 - 14:02

Cola

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 183 Postów:

przejde na WiiU, bo Wii juz nie zamierzam kupowac.


No a ja sie właśnie tak zastanawiam czy Wii nie kupić w niedalekiej przyszłości, bo sporo gierek mnie interesuje, cena atrakcyjna, tylko ten brak HD mnie boli i nie wiem jak by to wyglądało na dużym LCD. Pewnie poczekam na WiiU, a może i nie :hmmm:.
  • 0

#45 Pious Napisany 06 kwietnia 2012 - 15:27

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:
Edge dało 6. Crapik się szykuje, więc nie inwestuję w premierze na pewno. Może kiedyś.
  • 0

#46 gruby Napisany 11 kwietnia 2012 - 15:34

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:
A we mnie gra rośnie. Chętnie bym się skusił, ale deficyt kasy nie pomaga. Podobnie jak cały czas nieukończony Xenoblade, który skończyć się nie chce ani popuścić od konsoli. Jedyne co mnie odstrasza to limit czasowy. Nawet nie zdawałem sobie sprawy, że Pandora ma takie "cudeńko". Czasówek nie trawię niestety...
  • 0

#47 Pious Napisany 11 kwietnia 2012 - 18:17

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:
Jaki limit czasowy? Też tego nienawidzę.
  • 0

#48 ChrnoX Napisany 13 kwietnia 2012 - 09:24

ChrnoX

    Pikachu

  • Narybek
  • 56 Postów:
Z całym szacunkiem do kolegów powyżej (zwłaszcza kolegi Piousa który właśnie ocenia grę na crapa względem jednego magazynu a sam zielonego pojęcia o grze nie ma, choć każdy ma prawo do swojego zdania). Ja jestem kompletnie zajarany bo fabuła, klimat i gameplay zapowiadają się naprawdę smakowicie, a dlaczego jest limit czasowy? Bo wszystko odnosi się właśnie do fabuły:
Na Elene podczas pewnego święta rzucona została klątwa przez którą czeka ją nieodwracalna przemiana w potwora, lecz legendy głoszą iż jeżeli zje mięso 13 "mistrzów" (są to swego rodzaju Guardiani owych wież) z 13 wież, klątwa przeminie.
Jednak z tą różnicą że gra nie jest stworzona tak prosto, gdzie idziesz do wieży po czym siedzisz tam godzinami a Elenie nic się nie dzieje, jako że zegar tyka można przynosić mięso mniejszych stworów co tymczasowo spowalnia efekt klątwy, dodatkowo Elena wywodzi się z kraju / królestwa w którym zakazane jest spożywanie mięsa wszelakich zwięrząt itp. co też ma swój wpływ na to iż Elena nie zawsze jest skora do spożycia owego mięsa które gracz przyniesie, po to też stworzono możliwość powrotu do chatki służącej za hub w której Elena spędza czas (i nie nie stoi jak słup soli, twórcy pomyśleli o tym aby postać w zalezności od pory dnia czymś się zajmowala) i pogłębiania relacji z ową niewiastą.
Dlatego też gra w Japonii nosi podtytuł: Until I Return to Your Side, bo fabuła i rozmowy z Eleną mają pogłębić relacje gracza z tą postacią (nie nie chodzi o to aby gracz poczuł mięte) na zasadzie przyjaźni i poświęcenia się dla przyjaciela.


Dlatego też nie raz sprawdza się powiedzenie "nie oceniaj książki po okładce" jeżeli tym bardziej owej książki nie znasz. Poniżej zarzucam link do Iwata Asks dot. Pandora's Tower w którym jest to wszystko znacznie lepiej wyjaśnione:

http://www.nintendo...._49245.html#top


Niestety jako że Ultima dała ciała na całej linii moja limitka zamiast dzisiaj to przybędzie najwcześniej w poniedziałek ;/ więc swoje 3 grosze wyrażę dopiero w następnym tygodniu
  • 0

#49 Pious Napisany 13 kwietnia 2012 - 10:02

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:
Nie jako crap, ale średniak. Fabuła nie czyni z gry nic wielkiego. Inne recki też oceniają ją jako najsłabszą z wielkiej trójki rpg. Liczy się gamepkay, a nie historyjka.
  • 0

#50 Kaxi Napisany 13 kwietnia 2012 - 10:20

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:
ta wielka trójka rpg to została ukuta trochę na wyrost, żeby było medialnie. Pandora to hack n slash z namiastką elementów rpg.
  • 0

#51 ChrnoX Napisany 13 kwietnia 2012 - 17:51

ChrnoX

    Pikachu

  • Narybek
  • 56 Postów:

Nie jako crap, ale średniak. Fabuła nie czyni z gry nic wielkiego. Inne recki też oceniają ją jako najsłabszą z wielkiej trójki rpg. Liczy się gamepkay, a nie historyjka.


Szczerze to tak nie chce nic mówić ale nazwa RPG wywodzi się od "odgrywania ról" a nie od "levelowania tandetnych postaci w tandetnym systemem walki". Niestety no na przełomie lat to badziewny system walki wziął górę nad ciekawą fabułą i prawdziwymi z krwi i kości bohaterami (nie dziwota więc że FFXIII i XIII-2 dostawały absurdalnie wysokie oceny). Tym bardziej że to właśnie fabuła, scenariusz i postacie często ukazują geniusz danej gry bo gameplay często bywa archaiczny (vide:seria MGS) tym bardziej dotyczy to RPGów (Chrono Trigger i Chrono Cross nie były najlepszymi w swoim gatunku za sprawą gameplayu czyli jak mniemam systemu walki a za sprawą świetnej fabuły).
Średnia ocen Pandora's Tower o ile pamiętam przekroczyła 70% tak więc zapisuje się do gry "dobrej" a nie przeciętniaka, jednak no tak jak w przypadku tego czym jest dla kogoś dany gatunek, tak i średnia ocen może być dla "zbyt niska" (jeden z moich znajomych uważa że gry mające 80% to dla niego średniaki nie warte zainteresowania...)

Oczywiście to jest moja definicja i dla mnie tym są wszelakie RPGi, mam nadzieje że nie masz mi za złe że wypowiedziałem swoje 3 grosze na ten temat, bo nie chce ci na siłę narzucać co masz lubić i jak to widzić. Lecz nie trawie bardzo jak ktoś nie zna kompletnie gry a twierdzi że jest crapem lub średniakiem bo jakiś magazyn / serwis wystawił rzutem kostki ową ocenę.


ta wielka trójka rpg to została ukuta trochę na wyrost, żeby było medialnie. Pandora to hack n slash z namiastką elementów rpg.


Pandora's Tower i The Last Story miały wyjśc o jakiś rok, dwa wcześniej niż pierwotnie. Lecz prawdą jest iż to gracze zrobili szum w okół całej trójki, tym bardziej gdy zostały zapowiedziane dla Europy a nie dla Stanów (sławetne Operation Rainfall się kłania). Właśnie ciekawi mnie to jak rzeczywiście cała trójca sprzeda się w US po całym tym szumie Amerykańskich graczy którzy to są tak "olewani".

W sumie nawet jeżeli PT nie osiągnie tego co Xenoblade i The Last Story (nie dziwota, Monolith i Mistwalker to weterani i ojcowie tego gatunku gdzie Ganbarion głównie tworzył serie Jump z postaciami z mang wyd. przez Shonen Jump) to jednak warto dać mu szanse bo przy aktualnym zaniku mniejszych ekip developerskich i coraz większej ilości kontynuacji przy jednoczesnym spadku kompletnie dużych nowych IP, za niedługo możemy już tak nietuzinkowych produkcji nie uświadczyć.
  • 1

#52 lukaszSA Napisany 13 kwietnia 2012 - 20:17

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:

Fabuła nie czyni z gry nic wielkiego.[...] Liczy się gamepkay, a nie historyjka.


Koniecznie musisz zagrać w pierwsze Mass Effect
  • 0

#53 ChrnoX Napisany 14 kwietnia 2012 - 09:36

ChrnoX

    Pikachu

  • Narybek
  • 56 Postów:
Nie zagra bo pomimo że zobaczy wysokie oceny to powie ze gameplay do dupy (sarkazm mode on) :]
  • 0

#54 BeSOS Napisany 14 kwietnia 2012 - 22:53

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:


Koniecznie musisz zagrać w pierwsze Mass Effect


Otototo, a to jeden z przykladow tylko....ale Pious do dobrych historyjek nie moze byc przyzwyczajony bo od tygodnia ma dopiero konsole inna niz Nintendo :hihi: moze tomidzie z wiekiem ale dla mnie historia jest tak samo wazna jak gameplay, jesli nie bardziej (rzecz jasna o ile gatunek gry to nie wyscigi etc :))

Gra dostajemoceny calkiemmniezle bo np 8 od EG czy bodaj 7.0 od ign...jak ktos ma tylko Wii to raczej nie ma co nosem krecicmbo w gorzej oceniane gry sie gralo :) a historia Pandory wydaje sie calkiem intrygujaca :)
  • 0

#55 gruby Napisany 15 kwietnia 2012 - 09:48

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:
Mi podoba się najbardziej ewidetnie metroidowy feeling. Podobno gra ma wiele z metroidvanii, a to mój ulubiony gatunek. W dodatku coraz rzadszy.
  • 0

#56 Pious Napisany 15 kwietnia 2012 - 10:21

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:

Nie zagra bo pomimo że zobaczy wysokie oceny to powie ze gameplay do dupy (sarkazm mode on) :]

nie ma jakbazowanie oceny kogoś na jednym poście. Nie rozumiesz mnie, bo nie potrafisz ogarnąć, że nie każdy widzi każdą grę na 7 jako must have.Gram w gry dobre, a dziś jak mam wydać 180zł na grę na 7, wolę kupić coś innego. Proste. Druga sprawa, źe ty gry też nie znasz, więc nie masz pojęcia czy jest tak dobra jak ci się wydaje. Poza tym to normalne, że buduje się wstępne opinie na podstawie recenzji zanim się zagra. I z tych recenzji wiem, że poczekam na niższą cenę zanim to wezmę. Przejechałem się na TLS, które miało być super, a jest bardzo dobre, ale bez jakiegoś wow, a kupiłem limitkę i żałuję, bo pomimo, że gra mi się spodobała, to kompletnie nie wczułem się w ten

świat. Szkoda forsy na eksperymenty. Wolę w tej cenie kupić zaległości z ps3.

Także daruj sobie swoje ograniczone posty jak ten z cytatu, bo nie chce mi się dyskutować bez celu.
  • 0

#57 ChrnoX Napisany 15 kwietnia 2012 - 17:13

ChrnoX

    Pikachu

  • Narybek
  • 56 Postów:
Stary daruj sobie łapanie mnie za słowa bo jak na razie to widzę ciebie przodującego wszędzie mówiąc każdemu jak, co i kiedy. Gdybym miał na celu rzeczywiście ci dopiec to nie żartował bym sobie w tak błachy sposób (i widać komuś brakuje dystansu do samego siebie - zresztą widać że zabolało cię to bardzo skoro aż musiałeś na ten temat posta napisać).
Poza tym z jednej strony masz racje, nie znam tej gry w pełni ale wiem jakie elementy w Pandora's Tower już mi się aktualnie podobają a jakie nie i dlaczego chce ją mieć i nie patrze się na oceny bo gdybym to robił to większość porządnych tytułów na tą generacje bym sobie odpuścił.
No i już ci pisałem wcześniej, znam doskonale takich jak ty dla których ocena jest ważniejsza od własnego gustu i jest ok, nie podoba ci się gra twoje zdanie, twój wybór i twoje tym bardziej pieniądze (poza tym nikt ci nie karze kupować limitek jak tak bardzo się nimi rozczarowujesz, tym bardziej że wiesz co się w nich znajduje).


P.S. Co do tych wstępnych opinii z ocen to jest to tylko i wyłącznie kwestia gustu, ja się na nich nie opieram i wiem że wiele osób też tego nie robi w ostatnich czasach gdzie magazyny i serwisy często chyba w ogóle z grą styczności nie miały bo potrafią pisać takie bzdury (vide: Gamespot) ale jak wspominam to kwestia gustu i jak ktoś chce się na ocenach opierać to ma do tego pełne prawo.

Edit: w Ultimie dalej żadnych zmian i coś mi się wydaje że w poniedziałek jej nie wyślą...
  • 0

#58 Pious Napisany 15 kwietnia 2012 - 18:44

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:

.
P.S. Co do tych wstępnych opinii z ocen to jest to tylko i wyłącznie kwestia gustu, ja się na nich nie opieram i wiem że wiele osób też tego nie robi w ostatnich czasach gdzie magazyny i serwisy często chyba w ogóle z grą styczności nie miały bo potrafią pisać takie bzdury (vide: Gamespot) ale jak wspominam to kwestia gustu i jak ktoś chce się na ocenach opierać to ma do tego pełne prawo.

Edit: w Ultimie dalej żadnych zmian i coś mi się wydaje że w poniedziałek jej nie wyślą...

Oczywiście, kupuję gry za oceny, nie dlatego, że mi się dany tytuł podoba :ziewa:

I tak, to ja tu wszystkim mówię, żeby kupowali co mi się podoba. Jest tu wielu użytkowników, którzy w tej kategorii są mistrzami. Typ 19 postów i zna każdego usera na wylot. Geez...

A PT potrafię ocenić WSTĘPNIE na podstawie recek i video i jak dotąd nie ciągnie mnie kompletnie. Widzisz, nie każdmeu podoba się to samo.

Limitka TLS mnie nie rozczarowała, ale sama gra i dlatego sądzę, że mogłem sobie kupić zwykły zestaw, bo nawet płyty mi się włączać nie chce.
  • 0

#59 BeSOS Napisany 15 kwietnia 2012 - 20:58

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
W takim razie Pious zrewiduj swoj system WSTEPNEGO oceniania gier bo jak pokazala przeszlosc jest on do kitu :hihi:
  • 1

#60 Tawotnica Napisany 16 kwietnia 2012 - 09:24

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:
Zrobię pewnie podobnie jak Pious i sobie obadam jak potanieje, bo nie mam teraz ochoty na slashera, tym bardziej na takiego kota w worku. Nie mam zaufania do Ganbarion jako producenta. Dotychczas wypuścili same gry na licencji mang, większość wyłącznie dostępnych w Japonii. Przy Monolith Soft i Mistwalkerze miałem mniejsze obawy, chociaż Sakaguchi nic wielkiego nie stworzył odkąd opuścił Sqeenix. Trailery, recki i Iwata Ask's mnie nie przekonały. Nawet złote monety z clubu nintendo na dzień dzisiejszy nie są w stanie mnie kupić.

Dodany obrazek

Design Pandora's Tower mnie niespecjalnie grzeje. Concept art bossów na oficjalnej stronie przypomina mi Reshirama i Zerkroma :olo: a Elena najwidoczniej zamienia się w Necromorpha. Creepy: Dodany obrazek

Ciekawi mnie z kolei, co w tej grze przypomina Castlevania - mniemam, że pejcz i pewnie bossfighty są spoko. Mnogość zakończeń to na pewno też plus. Fajnie, że można całkowicie wyłączyć VA, skoro już nie ma opcji wybrania japońskiej ścieżki dźwiękowej. Fabuła zapowiada się na jedną z ciekawszych, jeśli chodzi o gry na Wii (chociaż Radiant Dawn nic nie przebije).
Mimo tego, to wciąż gra niszowa, nawet w Japonii, gdzie wyszła rok temu po miesiącu wypadła z top 50 MC, sprzedała się sporo poniżej 100k i dzisaj już pewnie nikt o niej nie pamięta. Za bardzo mi to pachnie ciekawostką kulinarną, coś jak Fragile Dreams, którego nigdy nie sprawdziłem, bo jak wyszło było za drogie, a jak już nie miałem w co grać, to nie mogłem nigdzie dostać ;( Pandora's Tower może skończyć podobnie. Limitki bym w życiu nie kupił, skoro żadnego pada/wiilota czy innego bonusa nie dodają. Nawet soundtracku nie ma, jak choćby w Last Story. Imho trochę zdzierstwo w porównaniu z bundlami Xeno, SS czy nawet GoldenEye, chyba że to aluminiowe opakowanie takie elo.
  • 0