Skocz do zawartości

Zdjęcie

Devil May Cry HD Collection

Capcom PS4 PS3 X360 PC

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
296 odpowiedzi na ten temat

#151 Kazuo Napisany 21 września 2017 - 16:13

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

No ja Ci od początku pisałem, że ani przejście tych gier, ani splatynowanie to nie jest jakaś wielka sztuka i co najwyżej DMD może sprawić jako takie problemy (może jeszcze Bloody Palace, zwłaszcza w DMC2). Z tym new game+ nie jestem do końca pewny, dlatego napisałem, żebyś zebrał tyle itemów ile dasz radę nim odblokuje się Dante Must Die. Ogólnie fakt, gierka jest bardzo krótka, ale nadrabia replay-ability, a klimacik co by nie mówić to ma najmroczniejszy w serii. Pewnie sam już niedługo sobie pyknę. 

 

 

"DMD z DMC4 to Normal z jedynki" 

 

 

Nie wiem kto to napisał, ale zakładam, że chciał tu przekazać iż DMC4 nawet na najwyższych poziomach jest proste, a nie że DMC1 na najniższych może sprawić trudność. 


  • 0

#152 Juras Napisany 21 września 2017 - 16:33

Juras

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 800 Postów:

Szkoda, że tego nie zremasterowali:

 

 

Opinie nt tej gry mogą być skrajnie różne, ale mnie się osobiście bardziej podobała niż którykolwiek DMC po części pierwszej.


  • 1

#153 Nyjacz Napisany 21 września 2017 - 16:36

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 035 Postów:
Jakis pomysl na ogarniecie wszystkich itemow na Hardzie? Mam filmik "Blue Orbs and Secret Missions Locations", wiec jest supa, ale tam nie ma dodatkowych przedmiotow. Nazbieram tez yellow orby i nie bede zuzywal na hardzie.

No i Shadow - ten przecienik kosi mnie najbardziej ;(
  • 0

#154 ACZ Napisany 21 września 2017 - 16:38

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 207 Postów:

Ano, Chaos Legion był całkiem wpytkę.

 

Nyu, a Ty w dwójkę i trójkę nigdy nie grałeś?


  • 0

#155 Nyjacz Napisany 21 września 2017 - 16:40

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 035 Postów:
W DMC2 chyba nie, w DMC3 troche, doszedlem chyba do bossa w jaskini. Albo dwoch.
  • 0

#156 Kazuo Napisany 21 września 2017 - 16:57

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Chaos Legion spoko, ale gdzie tam porównywać do Devilów, startu nie ma. 

 

 

Jakis pomysl na ogarniecie wszystkich itemow na Hardzie? Mam filmik "Blue Orbs and Secret Missions Locations", wiec jest supa, ale tam nie ma dodatkowych przedmiotow. Nazbieram tez yellow orby i nie bede zuzywal na hardzie.
 

 

 

 

Najważniejsze są gwiazdki nietykalności. Szkoda że ostatni raz grałem w pierwszą część lata temu, bo na tę chwilę pamiętam tylko dwie lokacje: pierwsze miejsce walki z Nelo Angelo i statek na początku, kiedy przechodzi się w widok FPP. Jeszcze jedna powinna być w lokacji gdzie walczy się trzeci raz z Nightmarem (w ostatniej misji, kiedy wszystko się zawala i trzeba uciekać). Wiedz, że bardzo Ci się przydadzą te gwiazdeczki na Mundusa na DMD, devil stars zresztą też na jego pierwszą formę. 


  • 0

#157 Kazuo Napisany 21 września 2017 - 17:05

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

https://www.gamefaqs...-cry/faqs/24476

 

 

masz całą listę itemków :cf:


  • 0

#158 Nyjacz Napisany 21 września 2017 - 17:46

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 035 Postów:
To moge w tym przejsciu zajac sie niebieskimi orbami i sekretnymi misjami,a. Juz na DMD zbierac itemki pomagajace. Tak? :P
  • 0

#159 Juras Napisany 21 września 2017 - 17:49

Juras

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 800 Postów:
A na co te pomagające, jak one oceny zaniżały?
  • 0

#160 Kazuo Napisany 21 września 2017 - 18:19

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Oceny nie są potrzebne do platyny.

 

 

To moge w tym przejsciu zajac sie niebieskimi orbami i sekretnymi misjami,a. Juz na DMD zbierac itemki pomagajace. Tak? :P

 

Pomagające zbieraj już teraz, głównie chodzi o untouchable starsy i devil starsy, nie ma ich tak dużo ;) 


  • 0

#161 Nyjacz Napisany 22 września 2017 - 17:37

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 035 Postów:
Przechodze od nowa na normal, bo pewnie lepiej na hardzie korzystac z yellow orbow i robic sekretne misje. Potem hard i proba DMD.

Wlaczylem na chwile DMC2 i tylko mnie utwierdzil w przekonaniu, ze najpierw trzeba "zakonczyc" przygode z jedynka. W to sie calkiem inaczej gra.

Ten post był edytowany przez Nyjacz dnia: 22 września 2017 - 17:38

  • 0

#162 Juras Napisany 22 września 2017 - 17:43

Juras

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 800 Postów:

Oceny nie są potrzebne do platyny.
 
 

To moge w tym przejsciu zajac sie niebieskimi orbami i sekretnymi misjami,a. Juz na DMD zbierac itemki pomagajace. Tak? :P

 
Pomagające zbieraj już teraz, głównie chodzi o untouchable starsy i devil starsy, nie ma ich tak dużo ;)

Eee, wydwało mi się że trzeba całe DMD na S. Jak nie to banał, przynajmniej na PS2 tak było, bo tam S na DMD to jedyne co w niektórych misjach dawało w kość.
  • 0

#163 Kazuo Napisany 22 września 2017 - 21:15

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Nie trzeba ;) 


  • 0

#164 Nyjacz Napisany 23 września 2017 - 19:56

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 035 Postów:
Dobra, znajdzki porobione, jutro przejde harda i pojutrze sprobuje DMD. Bossowie teraz padali w kilka sekund, olo. Nightmare w minute moze. Gdyby nie Shadow, to bym sie raczej nie bal ????
  • 0

#165 Nyjacz Napisany 24 września 2017 - 17:54

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 035 Postów:
Kazek, o ile DMD trudniejszy? Ja juz w 15 levelu na hardzie i jest bardzo latwo. Gierka mi misje na 3-10 minut, wiec w razie czego nie powtarza sie duzo. Jak na mapie sa minimum dwa shadowy, to jest stresik, ale chmara jaszczurek, frostych czy innych gowien, to luzig. A bossowie? Powiem tylko tyle: xD
  • 0

#166 Shinigami Napisany 24 września 2017 - 17:56

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 403 Postów:

W Devilach hard to z reguły, po pierwszym przejściu, jest podstawowy poziom trudności, na jakim powinno się grać. Nie ma sensu schodzić niżej.


  • 0

#167 Kazuo Napisany 24 września 2017 - 18:18

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

W każdym Devilu hard jest paradoksalnie łatwiejszy od normala. Dlaczego tak? Ano dlatego, że po przejściu normala ma się już obcykną mechanikę walki i dosyć mocno rozwiniętą postać. Jeżeli chodzi o przeciwników, to nie ma zbyt dużej różnicy, jest ich podobna ilość, bossowie wcale nie gryzą dużo mocniej. Za to DMD to zupełnie inna bajka, można tam już w pierwszych misjach trafić na wrogów z samej końcówki gry, Dante często umiera po 2-3 szlagach, a na dodatek przeciwnicy też posiadają Devil Trigger. Zobaczysz sam Nyjacz, szykuj się lepiej na wpierdol ;) 


  • 0

#168 Nyjacz Napisany 24 września 2017 - 18:23

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 035 Postów:
Kiedys Sylwek pisal, ze hard trudniejszy, olo
  • 0

#169 Kazuo Napisany 24 września 2017 - 18:32

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Raczej OLO


  • 0

#170 Kazuo Napisany 25 września 2017 - 21:35

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

DMC1 rozwalony. Normal-hard-DMD + wszystkie sekretne misje i 100% blue orbów = 7 godzinek. Przyznam bez bicia, że na Dante Must Die przy kilku bossach musiałem się posiłkować itemami, w sumie chciałem na szybko skończyć zanim przyjedzie kurier z nowymi gierkami, a może po prostu nie chce mi się już stresować na stare lata :uff: przy okazji sam się zaskoczyłem, że po tylu latach pamiętałem lokalizacje wszystkich niebieskich orbów.

 

Gierka nieśmiertelna, może lekko drętwa i mało dynamiczna w porównaniu do współczesnych slasherów, ale i tak niesamowicie grywalna, a jeżeli chodzi o klimat to NIC jej nie może podskoczyć. Monumentalny design lokacji, mroczni bossowie, powerska muzyka. Tutaj naprawdę czuć siłę ciosów i wkurw Dantego. Szkoda, że Platinum woli teraz tworzyć pedalskie Bayonetty czy inne Żółwie Ninja zamiast wypuścić na rynek mrocznego slashera w stylu DMC, zdecydowanie brakuje takich gier. Tymczasem zabieram się za znienawidzone przez wszystkich DMC2, a jak starczy czasu to sobie jeszcze zapuszczę część trzecią. 


  • 1

#171 Nyjacz Napisany 25 września 2017 - 22:29

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 035 Postów:
Ja w 2/3 na DMD i Nightmare 1 nie chce mnie puacic dalej od godziny. To ten moment, ktory wymaga wejscia na wyzszy level umiejetnosci IMO. Jak go pokonam, to chyba juz sciany nie bedzie.

No i pelna zgoda, gierka jest doskonala. Ja bym widzial DMC5 w jakims miescie typu Yharnam. Gotycka architektura, ulice, katedry, lasy. Swoja droga jeat na reddicie temat z wszystkimi plotkami na temat DMC5. I sam Itsuno podsyca atmosfere.
  • 0

#172 Kazuo Napisany 26 września 2017 - 10:13

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Nie chce Cię martwić, ale jeżeli pierwszy Nightmare sprawia Ci problem, to później wcale luźniej nie będzie. Kolejne dwa starcia z nim rozgrywają się w mniejszych lokacjach, gość uczy się nowych ataków i do tego korzysta z DT, to robi sporą różnicę. Polecam ładować devil trigger przez strzelanie w Nightmare'a oraz te małe gówienka kiedy koleś jest jeszcze breją, a jak będziesz miał go na maxa, to wtedy skocz w powietrze, odpal Air Raid i ładuj w gnoja piorunami. Jak Nightmare znowu uformuje się w breję, to ponownie ładuj DT i powtarzaj manewr aż dziad nie padnie. Utrzymuj cały czas dystans, żeby szlam Cię nie pochłonął (raz możesz dać się złapać, wyjście z niego zadaje bossowi spore obrażenia). Good luck, pamiętaj że Vergil będzie o wiele gorszy :olo:

 

A ja sobie wczoraj pyknąłem w DMC2 i w sumie średnio się grało. Chciałem jeszcze wymęczyć Hard i DMD, ale jak zauważyłem, że trzeba najpierw przejść Lucią to sobie odpuściłem  :?


  • 0

#173 Nyjacz Napisany 26 września 2017 - 10:19

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 035 Postów:
Pokonalem Nightmare 1 i uzylem 1 Untouchable. Kluczem okazalo sie stanie przed nim, zeby prowokowac atak lodem. Wtedy skok i atak na gorze. Szkoda mi tylko tej gwiazdki. Zostaje mi 6 i boje sie, ze nie styknie, a sejwa nadpisalem. 3 zostawiam na Mundusa, jak mowiles, to zostaje 3 do rozdysponowania na dwoch Nightmare i ostatniego Vergila. Hard byl latwy, DMD przez wiekszosc tez, ale bossowie pod koniec sa prawdziwym wyzwaniem.

Zaluje tego sejwa, nazbieralbym jeszcze 5 gwiazdek i dalbym rade. A tak to moge dac, tylko ile mi to zajmie i ile wlosow mi wypadnie podczas tych starc? :(
  • 0

#174 xell Napisany 26 września 2017 - 10:26

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 381 Postów:

Gierka nieśmiertelna, może lekko drętwa i mało dynamiczna w porównaniu do współczesnych slasherów, ale i tak niesamowicie grywalna, a jeżeli chodzi o klimat to NIC jej nie może podskoczyć. Monumentalny design lokacji, mroczni bossowie, powerska muzyka. Tutaj naprawdę czuć siłę ciosów i wkurw Dantego. Szkoda, że Platinum woli teraz tworzyć pedalskie Bayonetty czy inne Żółwie Ninja zamiast wypuścić na rynek mrocznego slashera w stylu DMC, zdecydowanie brakuje takich gier.

Bycz pliz. Bayonetta ma o wiele lepszy klimat od DMC, mroczne slasherki są dobre tylko dla zniewieściałych, którzy muszą rekompensować brak męskości w ten czy inny sposób.
  • 0

#175 Nyjacz Napisany 26 września 2017 - 10:29

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 035 Postów:
Ja uwielbiam Bayo, ale klimat to ma taki, ze dopiero przy trzecim przejsciu nauczylem sie go ignorowac xD

Ja nie lubie patetycznych bzdurek, lubie smieszki, ale gotyk DMC1 > niewiemco Bayo.
  • 0

#176 Bzduras Napisany 26 września 2017 - 10:30

Bzduras

    zbanowany

  • Forumowicze
  • 1 868 Postów:

Bayonetta ma lepszy system walki, ale klimat to jap fest 100% + mała podróbka Pesciego i czarny z dziarami. Gotyk lepszy


  • 0

#177 Shinigami Napisany 26 września 2017 - 10:37

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 403 Postów:
Bayo + DMC4 :zakochany: To by do siebie idealnie klimatycznie pasowało.
  • 0

#178 xell Napisany 26 września 2017 - 10:43

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 381 Postów:

Ja uwielbiam Bayo, ale klimat to ma taki, ze dopiero przy trzecim przejsciu nauczylem sie go ignorowac xD

Ja nie lubie patetycznych bzdurek, lubie smieszki, ale gotyk DMC1 > niewiemco Bayo.

Cutscenki i w Bayo i w DMC są goovniane i nie da sie ich oglądać.

Natomiast przygniatanie aniołów megabutami splecionymi z włosów i dobijanie ich narzędziami tortu, przy totalnej orgii kolorów >> walka ze sztampowym demonkiem w szaroburej katedrze
  • 0

#179 Kazuo Napisany 26 września 2017 - 10:46

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

No cóż xell, jedni wolą Fullmetal Alchemist, inni Czarodziejkę z księżyca. Kiedyś z tego wyrośniesz. 


  • 0

#180 xell Napisany 26 września 2017 - 10:50

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 381 Postów:
^
są jeszcze tacy, co nie lubią ani jednego, ani drugiego. Kiepska analogia :^^:
  • 0



Inne z tagami: